Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Fotelika nie mam i na razie nie kupuję bo i po co skoro Lenka nie umie siedzieć 🙂
Mam za to krzesełko do karmienia, dostaliśmy od ITI w prezencie z okazji urodzenia Lenki - mogłam sobie sama wybrać do 300 zł 🙂 Czeka na swój czas w kartonie zapakowane 🙂
A no i ta moja koleżanka nosi dziecko w chuście, ostatnio mnie pouczała na temat poduszki w wózku że kręgosłup, że nie wolno a sama dzieciaka 6 tygodniowego w chustę wsadziła, matko jakie to dziecko tam pomięte było i pokrzywione, to dopiero obciążenie dla kręgosłupa - dlatego ja chuście mówię NIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Nie wiem dokładnie która z Was robiła filmiki o dzieciach 😜 - ale wiem, że kilka robiło... pokażecie?? 😎


Ja nie mam konta na youtubie:/

Mogę Wam wrzucić na swoje o ile da się przesłać mailem i o ile chcecie 🙂

mam i to mi sie wyswietla
Nie rozpoznano formatu tego pliku, ale mimo to spróbujemy go przetworzyć. Więcej informacji o zalecanych formatach można znaleźć w tym artykule.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelinka1007 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Nie wiem dokładnie która z Was robiła filmiki o dzieciach 😜 - ale wiem, że kilka robiło... pokażecie?? 😎


Ja nie mam konta na youtubie:/

Mogę Wam wrzucić na swoje o ile da się przesłać mailem i o ile chcecie 🙂

mam i to mi sie wyswietla
Nie rozpoznano formatu tego pliku, ale mimo to spróbujemy go przetworzyć. Więcej informacji o zalecanych formatach można znaleźć w tym artykule.

a w czym Ty masz to zrobione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
ewelinka1007 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Nie wiem dokładnie która z Was robiła filmiki o dzieciach 😜 - ale wiem, że kilka robiło... pokażecie?? 😎


Ja nie mam konta na youtubie:/

Mogę Wam wrzucić na swoje o ile da się przesłać mailem i o ile chcecie 🙂

mam i to mi sie wyswietla
Nie rozpoznano formatu tego pliku, ale mimo to spróbujemy go przetworzyć. Więcej informacji o zalecanych formatach można znaleźć w tym artykule.

a w czym Ty masz to zrobione?

w windows media move maker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, moje nowe guru też mówi NIE dla chustowania dzieci poniżej 3 miesiąca: bo do tego czasu dziecko nie ma jeszcze stabilnej główki, główka jest cięższa niż ciało i mały nie ma nad nią jeszcze takiej kontroli: ale po tym czasie mówi: TAAAK ! bo wtedy dzieciątko ma już możliwość korygowania swojego położenia samodzielnie, bo jak się krztusi to może samo zmienić pozycję. dziecko w tym wieku już się kręci na boki, już się turla, więc i ja nie widze powodów dla zdecydowanego nie.

A w jednym ma rację: człowiek jest istotą spionizowaną i w pionie się rozwija: do tego dochodzi bliskość i ciepło matki, dlatego ja mówię chuście zdecydowane TAK
i będę chustować 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelinka1007 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
ewelinka1007 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Nie wiem dokładnie która z Was robiła filmiki o dzieciach 😜 - ale wiem, że kilka robiło... pokażecie?? 😎


Ja nie mam konta na youtubie:/

Mogę Wam wrzucić na swoje o ile da się przesłać mailem i o ile chcecie 🙂

mam i to mi sie wyswietla
Nie rozpoznano formatu tego pliku, ale mimo to spróbujemy go przetworzyć. Więcej informacji o zalecanych formatach można znaleźć w tym artykule.

a w czym Ty masz to zrobione?

w windows media move maker

hmm.... to nie rozumiem dlaczego tak jest. Ja mam też w tym zrobione i normalnie weszło... Dorce też...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale podobno najlepsza chusta jest: hoppediz z tym ze jest droga i raczej nie oplaca sie za to placic tyle pieniedzy - moja opinia bo po pierwsze dzieci mamy juz duze i wiadomo na dlugo chusta nie starczy bo jak tylko zaczna chodzic to "prawdopodobnie" w chuscie nie beda chcialy byc....
Jakbym zdecydowała sie na zakup wczesniej to kupilabym tą droższą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moje dziecię odkąd chodzi spać godzinę wcześniej, tj. 20
budzi się równo co 3 godziny na jedzenie 😮
i od kilku dni mam 3 - 4 pobudki 🤪
ale ja się nie ugnę, to Majka w końcu przestanie wstawać, a ja będę miała ułożone dziecię 😜

Wszystkiego najlepszego dla Fabiana 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, śliczne są te chusty !!!! 🤪 🤪
Ukradnę ci linka 😜 mogę ?
I daj prosze znać jak już ją dostaniesz co? no wiesz... jak jakość i w ogóle.
A chustowałas już?
potrafisz wiązać? ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja mam chustę pożyczoną od koleżanki, nosze w niej Szymka jak wychodzimy na jakiś krótki spacer z Julką. Sama idea chustowania przemawia do mnie jak najbardziej, tylko ja nie mam wprawy w wiązaniu. Ale jak już uda mi się dobrze zawiązać to mały jest mega zadowolony, nic mu do szczescia niepotrzebne, nie raz mu się zdarzyło zasnąć 🙂 i nieprawdą jest że w chuście obciąża sę kręgosłup maleństwa a poza tym dziecko noszone a ręce wolne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
Moja gwiazda ostatnio, jak była taka płaczliwa i w ogóle to spała po 8-10 godzin w nocy... a teraz znów śpi po 12. Dzisiaj równo tyle spała... od 20stej do 8 rano 😜


Madzia, a robiłaś coś w tym celu? przelewałaś wosk/jajko/wodę?
czy samo jej przeszło? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyszka napisał(a):
a moje dziecię odkąd chodzi spać godzinę wcześniej, tj. 20
budzi się równo co 3 godziny na jedzenie 😮
i od kilku dni mam 3 - 4 pobudki 🤪
ale ja się nie ugnę, to Majka w końcu przestanie wstawać, a ja będę miała ułożone dziecię 😜

i nie ulegaj !! 😁 😁 bo ją przyzwyczaisz ! 😁
a powiem ci z własnego doświadczenia, że masakryczne są noce odzwyczajające, ale udaje się 😉
o pełnym moim sukcesie napisze jak już osiągnę stan bezpobudkowy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyszka napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Moja gwiazda ostatnio, jak była taka płaczliwa i w ogóle to spała po 8-10 godzin w nocy... a teraz znów śpi po 12. Dzisiaj równo tyle spała... od 20stej do 8 rano 😜


Madzia, a robiłaś coś w tym celu? przelewałaś wosk/jajko/wodę?
czy samo jej przeszło? 😉

właśnie nie zdążyłam nawet...
Samo jej przeszło.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
Magda, śliczne są te chusty !!!! 🤪 🤪
Ukradnę ci linka 😜 mogę ?
I daj prosze znać jak już ją dostaniesz co? no wiesz... jak jakość i w ogóle.
A chustowałas już?
potrafisz wiązać? ☺️ ☺️


Kradnij 🙂
Pewnie dam znać 🙂 Tą chuste kupiłam z polecenia Marinki i mojej koleżanki.
Ja nie chustowałam ale widziałam jak koloezanka chustuje 7miesiecznego chłopca - cholernie sprawnie i szybko poszło Jej wiązanie... i jak tylko mi przyjdzie ta chusta to jadę do niej na naukę. Poza tym to swietna sprawa bo jak musi wyjsc do sklepu np. po chleb rano to nie znosi tabunu - wózka, toreb i wyjscie nie zajmuje jej 30min tylko dziecko w chuste i idzie.... Poza tym ta bliskość jest bezcenna.... Ja tez jestem na TAK w momencie gdy dziecko trzyma już główkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
a moje dziecię odkąd chodzi spać godzinę wcześniej, tj. 20
budzi się równo co 3 godziny na jedzenie 😮
i od kilku dni mam 3 - 4 pobudki 🤪
ale ja się nie ugnę, to Majka w końcu przestanie wstawać, a ja będę miała ułożone dziecię 😜

Wszystkiego najlepszego dla Fabiana 😘


dziekujemy za zyczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niksssa napisał(a):
Kasia ja mam chustę pożyczoną od koleżanki, nosze w niej Szymka jak wychodzimy na jakiś krótki spacer z Julką. Sama idea chustowania przemawia do mnie jak najbardziej, tylko ja nie mam wprawy w wiązaniu. Ale jak już uda mi się dobrze zawiązać to mały jest mega zadowolony, nic mu do szczescia niepotrzebne, nie raz mu się zdarzyło zasnąć 🙂 i nieprawdą jest że w chuście obciąża sę kręgosłup maleństwa a poza tym dziecko noszone a ręce wolne 🙂


no szkoda że nie jesteś z Wawy: moje guru zabierze mnie na kurs wiązania a koszt takiego kursu to ok 30 zł.. 😮
ale podobno praktyka czyni mistrza !!
Mnie zafascynował ten temat odkąd w lipcu będąc w Karpaczu zobaczyłam młode małżeństwo: on miał w takim górskim nosidle na plecach może z 2-latka, ona w chuście może z półroczniaka?
i weszli zadowoleni na Śnieżkę, i te dzieci szczęśliwe i zadowolone kiedy baraszkowały na polanie, potem widziałam je śpiące właśnie już w drodze na szczyt 🙂
I zrozumiałam, że w ten sposób mogę z dzieckiem jeszcze więcej 😁
A chcę żeby moje dziecko od małego przyzwyczajało się do podróży, ludzi, hałasów 🙂
no a z wózkiem to mi kuźwa nieraz ciężko 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andziucha napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=NJg7sg05XgM

Tylko sie nie smiac to moj pierwszy filmik ok 🙂

Filmik super Ci wyszedł!!!!!, muza fajna (chyba sobie zapożyczę 😜 ) i muszę Ci powiedzieć, że fajnie Ci w dłuższych włosach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...