Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No wlasnie co do zakupow, my sie wczoraj wybralismy troche porozgladac na stoiskach innych niz ubrankowe, ( chociaz tych jeszcze nie kupujemy narazie), i az mnie glowa rozbolala!!! Ile rodzajow butelek, smoczkow, roznych rzeczy niby praktycznych, ale do pielegnacji jednak, sterylizatory do butelek , ile rodzajow mleka!!! A skad ja mam kurcze wiedziec co ja tak naprawde potrzebuje? Tak sobie mysle, ze nie sztuka kupic wszystko co oni proponuja, ale czy z tego sie rzeczywiscie korzysta potem?? A np mleko?? to chyba bede musiala kupic, prawda?? A co jesli nie bede miala pokarmu przez pierwszych kilka dni?? Nie zamoze przeciez Dzidziuszka- Maluszka?? Tylko jakie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia współczuję ja mam uraz do dentystów przez jedno wstrętne babsko które leczyło mi kanałowo bez znieczulenia jak byłam jeszcze nastolatką i potem 3 innych dentystów musiało to naprawiać , ja też szczególnie nie dbam o zęby ale to dlatego że nie dają o sobie znać ale teraz w trzeci miesiącu ciąży gin zalecił obowiązkową wizytę więc musiałam się przemóc i poszłam po dwóch latach i był tylko jeden ząbek i robiłam go ze znieczuleniem bo ja od tamtej pory mdleję na fotelu jak tylko widzę te narzędzia i jest na razie oki
tzn ósemka do wywalenia ale teraz damy sobie z nią spokój gdyby coś się działo będziemy ją zaleczać a po porodzie do usunięcia
Beta ja mam tak samo jak ty, tylko w ogóle na matkę się nie nadaję sama mam jeszcze pusto w główce, także nie wiem ciągle czekam na ten instynkt...........................................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda ja właśnie też miałam uraz, bo mi dentystka sadystka robiła tego zęba i 3 inne, i wszystkie mam do poprawki ;/ więc się obraziłam na dentystów z niekorzyścią dla siebie ;/ ale obiecałam sobie, że to zmienię.
Co do bycia matką, też mam takie wrażenie, że mam pusto w głowie. Jak sobie przypomnę jakie rzeczy robiłam przed ciążą i w trakcie (nie wiedząc jeszcze o tym, że jestem 😁) to aż gęsiej skórki dostaję. Teraz mi cholernie ciężko zmieniać przyzwyczajenia. Ale wiem, że mimo to, że będę miała dziecko, nie będę rezygnowała z niektórych rzeczy, które robiłam przed ciążą. Wiadomo, że dobro dziecka jest najważniejsze dla matki, ale nie będę odmawiała sobie przyjemności 🙂 Nie jestem egoistką, chcę tylko zdrowo podejść do macierzyństwa, nie chcę być zapatrzoną matką polką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooo Klaudia co do tych przyzwyczajeń to mi jeszcze teraz nie jest łatwo zrezygnować z niektórych rzeczy ale to moja sprawa aż sie wstyd przyznać bo zaraz zostałbym tutaj napiętnowana wczoraj też ze swoim miałam spięcie na ten temat
ja nie wiem jaką będę matką na pewno nie będe się bezgranicznie poświęcać dla mojego dziecka bo znam takie matki które nie najlepiej na tym wyszły- wszystko w granicach rozsądku
ja po prostu chciałabym żeby moje życie po porodzie było choć trochę podobne do tego sprzed ale nie wiem jak uda mi się to osiągnąć skoro tak na prawdę będę skazana tylko na siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałam teraz kilka filmików z 30tc w 3d i nie było tak źle chyba zaryzykuje tym bardziej że lekarz obiecał mi że sam najpierw podejrzy czy warto żebym robiła to w 3D i płaciła za to ,
obiecał że jeśli nie będzie widać buźki dobrze to przełączy na 2D i na tym pozostanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja np. nie palę wcale (choć kopciłam jak smok ;/) i nie piję. Chociaż mam kryzysy z papierosami, 2 razy prawie zapaliłam, ale ten mój mnie powstrzymał. Gdybym była wtedy sama to kto wie. Pewnie bym zapaliła. A alkohol to, w sumie teraz w sylwestra wypiłam pól lampki szampana i to wsio.
Na imprezy nie chodzę, bo by mnie kusiło 😁 a ile można siedzieć z butelką wody, ja nie za bardzo umiem się bawić z pijanymi, kiedy sama jestem trzeźwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie szczerze mowiac gdzies sie przeczytalo, ze im pozniej tym lepiej, wszystko dobrze widac, no ale jak widac nie doczytalam do konca..... Mam nadzieje, ze jednak bedziemy mialy ladne pamiatki i zobaczymy wszystko dokladnie kiedy bysmy sie nie wybraly 🙂

Ja wpadlam w manie sprzatania 🙂 Juz skonczylam szafki w kuchni, robie pranie, zabieram sie za chwile za lazienke!!! 🙂 OLABOGA!!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
obejrzałam teraz kilka filmików z 30tc w 3d i nie było tak źle chyba zaryzykuje tym bardziej że lekarz obiecał mi że sam najpierw podejrzy czy warto żebym robiła to w 3D i płaciła za to ,
obiecał że jeśli nie będzie widać buźki dobrze to przełączy na 2D i na tym pozostanie


buźkę będzie dobrze widać, tak mi się wydaje, gorzej z całą resztą i pomiarami. O to chyba chodzi. Z resztą ja w 30 tyg też pójdę jeszcze raz, właśnie po to, zeby zobaczyć buźkę, bo całą resztę widziałam. A mały tak jak w przypadku Alexis przytulił się chyba do macicy i widziała tylko ucho i plecy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
Mnie szczerze mowiac gdzies sie przeczytalo, ze im pozniej tym lepiej, wszystko dobrze widac, no ale jak widac nie doczytalam do konca..... Mam nadzieje, ze jednak bedziemy mialy ladne pamiatki i zobaczymy wszystko dokladnie kiedy bysmy sie nie wybraly 🙂

Ja wpadlam w manie sprzatania 🙂 Juz skonczylam szafki w kuchni, robie pranie, zabieram sie za chwile za lazienke!!! 🙂 OLABOGA!!! 🙂 🙂


syndrom wicia gniazda 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To brzmi powaznie!!! Czyzby jednak i mnie to dopadlo?? 🙂 hmmm, no coz. Mam jedynie ze ten syndrom mnie opusci za wczesnie, bo szukamy mieszkania wlasnie i w ciagu gora dwoch miesiecy bedziemy chcieli sie przeprowadzic, wiec oby i w nowym gniazdku chcialo mi sie to i owo!! 🙂

ps.zauwazylam, ze smietnik w srodku wymaga malego szoru szoru, wiec nie trace czasu!! 🙂 Bob Marley w tle mi towarzyszy, no coz, tak to jest gdy towarzysz zycia spi za sciana w najlepsze po nocnej zmianie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klaudiagda napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
klaudiagda napisał(a):
a ja zaraz wracam bo idę po chleb 😁
KLAUDIA !! Da sie edytowac wpisy na naszej stronie????


narazie jeszcze nie można. Ale napisz co Ci kochana zmienić to ten mój wprowadzi 🙂
No wpisz u mnie jak mozesz plec, ja jestem na pozycji 8 (justyna) mozesz obok w nawiasie dopisac tyska1 🙂 i dopiszcie mi chlopczyk i imie Krzys 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
klaudiagda napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
klaudiagda napisał(a):
a ja zaraz wracam bo idę po chleb 😁
KLAUDIA !! Da sie edytowac wpisy na naszej stronie????


narazie jeszcze nie można. Ale napisz co Ci kochana zmienić to ten mój wprowadzi 🙂
No wpisz u mnie jak mozesz plec, ja jestem na pozycji 8 (justyna) mozesz obok w nawiasie dopisac tyska1 🙂 i dopiszcie mi chlopczyk i imie Krzys 🙂


już zmienione 🙂 a ja teraz naprawdę po chleb lecę bo umieram z głodu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jak Was nie ma to nie mam co robić z niknę na chwilkę i muszę nadrabiać teraz nie wiem do czego się odnieść ale spróbuję
Klaudia no ja intensywne życie zawodowe w weekendy zastępowałam intensywnym życiem towarzyskim dlatego teraz nie raz łapię doła
alkohol wiadomo odrzucony w sumie ciężko nie było da sie bez tego żyć, na początku zaliczyłam diw imprezy jak jeszcze nie wiedziałam a później sie skończyło, okazji było mnóstwo ale mnie tez się nie uśmiecha siedzieć i patrzeć jak wszyscy mają dobre humory albą piją wszyscy albo nikt
z paleniem u mnie gorzej było niestety.....................
co do syndromu wicia gniazda to też bym chciała aby mnie to dopadło bo moje gniazdo wygląda jakby w nim jakies stado ptaków mieszkało a nie jedna osoba
co do usg to pomiary i tak są w 2D wię cjak tylko doktor powie ze na 3d widać buźkę to robię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki ja jak zwykle na chwilke co do 3d tez nie mialam zrobione i mam okazje zrobic podobnie jak Matylda okolo 30 tc dopiero 😞 i mam nadzieje ze wyjdzie cos 🙂 jak przelaczy na 3d przynajmniej buzka 🙂 a co do instynktu to we mnie tez sie jeszcze nie obudzil i zastanawiam sie kiedy w koncu to sie stanie oprocz ubranek nic nie mam ale mam liste co trzeba kupic tak mniej wiecej +- zaraz wam wysle co stworzylam hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klaudiagda napisał(a):
Ale co, palisz normalnie, okazjonalnie czy wcale?

A co usg to buźkę pewnie będzie widać 🙂


ja przed ciaza tez palilam i popalalam do 10 tc nie czesto ale 2 dziennie albo jak sie wkurzylam a teraz wogole nic z 2 razy mialam taka zachcianke na fajke ale mam silna wole wiec nie zapalilam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
POKÓJ NOWOROTKA:
• Łóżeczko
• Materacyk do łóżeczka
• Podkład ceratkowy do łóżeczka
• Pościel do łóżeczka
• Rożek (becik)
• Przewijak z pokrowiecem
• Kocyk polarowy

KĄPIEL NOWOROTKA:
• Wanienka
• Mata antypoślizgowa do wanienki
• Recznik kapielowy
• Myjka

UBRANKA:
• Body
• Pajacyki
• Spodenki
• Śpioszki
• Koszulki
• Czapeczki
• Rękawiczki niedrapki
• Skarpetki
• Pieluchy tetrowe
• Pieluchy flanelowe
• Ceratka do pieluch
• Pampersy
• Śliniaczki

KOSMETYKI:
• Chusteczki nawilżone
• Oliwka pielęgnacyjna
• Płyn do kąpieli
• Krem pielęgnacyjny
• Sudokrem na odparzenia
• Patyczki kosmetyczne

AKCESORIA:
• Gruszka do noska
• Nożyczki do paznokci
• Termometr
• Szczoteczka do wlosków
• Smoczki
• Butelki 125 ml do płynów i 250 ml do mleka
• Podgrzewacz do butelek
• Termoopakowanie do butelek
• Szczotka do czyszczenia butelek
• Wata
• Gaziki
• Spirytus 70%
• Sól fizjologiczna

PODRÓŻ:
• Wózek
• Pościel do wózka
• Fotelik samochodowy
• Leżaczek albo poduszka do karmienia

Dla mamy do szpitala :
• Biustonosz do karmienia
• Koszula do karmienia
• Krem na obolałe brodawki
• Majtki poporodowe
• Podkłady poporodowe
• Wkładki laktacyjne
• Laktator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
klaudiagda napisał(a):
Ale co, palisz normalnie, okazjonalnie czy wcale?

A co usg to buźkę pewnie będzie widać 🙂


ja przed ciaza tez palilam i popalalam do 10 tc nie czesto ale 2 dziennie albo jak sie wkurzylam a teraz wogole nic z 2 razy mialam taka zachcianke na fajke ale mam silna wole wiec nie zapalilam 😁


no ja się dowiedziałam gdzieś tak w 7 albo 8 albo 10, już nie pamiętam 😁 no i do tego czasu to normalnie paliłam, wiadomo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...