Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ale licha pogoda u mnie.... pochmurno i pada.... wyskoczylam tylko rano po mleko i zeberka na obad, w tym czasie S> posprzatal, i nakarmil dziecie. teraz Neliczek spi, a ja niedlugo jade na lekcje angielskiego, ale baaardzo mi sie nie chce chyba glownie ze wzgledu na te pogode....
ja jesli o zachowanie neli idzie, to zauwazylam, ze ona jest znacznie grzeczniejsza i potrafi sie soba zajac sama gdy jest tylko albo ze mna, albo tylko z S. gdy pojawia sie drugie z rodzicow to ona nagle zaczyna byc marudna, wymysla, i takie tam, chyba po prostu domaga sie uwagi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W Wawie tez pogoda do bani, zimno, szaro i buro 🤢 Jak tu iść z dzieckiem na dwór, kurcze 1 stopień tylko.. Nie chce mi się i spać mi się chce 🥴
A odnośnie zachowania to też nie mogę narzekać, bo Lenka też się sama bawi jak jest wyspana i najedzona, inaczej marudzi i popłakuje i też się muszę nią wtedy ciągle zajmować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia - co do funduszy to jest tak że musisz się zadeklarować i wpłacać stalą kwotę lub większą (jeśli masz i chcesz) co miesiąc i nie możesz tego wypłacić do 18-tego roku życia dziecka, dopiero jak ono skończy 18 lat to może zadecydować co z tą kasą zrobić.. My zawsze zalecałyśmy albo konto oszczędnościowe albo lokatę bo 18 lat to kawał czasu i dużo się może zdarzyć a i pieniądze mogą być nagle potrzebne.. Tak było u nas (Aviva).. Nie wiem jak mają inne fundusze ale podejrzewam, że to samo, musiałabyś się zorientować jak to wygląda. Generalnie - jak chcesz oszczędzać to otwórz jakieś konto oszczędnościowe i tam wpłacaj małemu kasę póki co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tutaj pewnie okolo 10 stopni pewnie, ale i tak neliczek zostanie w domku dzisiaj, tym bardziej ze wciaz walczymy z katarem 🤢
moje dziecko jak sie zagapi to i ze 40 minut potrafi sie bawic sama, wiec tez nie narzekam, ale ma gorsze momenty a czasem nawet cale dnie, dzisiaj do tej pory jest ok, wczoraj tez bylo super, ale to pewnie dla tego ze pojechalismy pokrecic sie po miescie z nudow i spala w samochodzie ze 2 godziny wiec byla potem super wyspana 🙂 ale za to dwa dni temu??? hmm dobrze ze juz tamten dzien minal, tak to ujme 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Klaudia - co do funduszy to jest tak że musisz się zadeklarować i wpłacać stalą kwotę lub większą (jeśli masz i chcesz) co miesiąc i nie możesz tego wypłacić do 18-tego roku życia dziecka, dopiero jak ono skończy 18 lat to może zadecydować co z tą kasą zrobić.. My zawsze zalecałyśmy albo konto oszczędnościowe albo lokatę bo 18 lat to kawał czasu i dużo się może zdarzyć a i pieniądze mogą być nagle potrzebne.. Tak było u nas (Aviva).. Nie wiem jak mają inne fundusze ale podejrzewam, że to samo, musiałabyś się zorientować jak to wygląda. Generalnie - jak chcesz oszczędzać to otwórz jakieś konto oszczędnościowe i tam wpłacaj małemu kasę póki co 🙂

tu jest tak, że najmniej 150 zł, ale nie można ich wypłacać przez 8 lat.. tzn jakąś tak kwotę możesz.. no ale może i masz rację z tym kontem oszczędnościowym. Dowiem się dokładniej czegoś o nich
dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klaudiagda napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Klaudia - co do funduszy to jest tak że musisz się zadeklarować i wpłacać stalą kwotę lub większą (jeśli masz i chcesz) co miesiąc i nie możesz tego wypłacić do 18-tego roku życia dziecka, dopiero jak ono skończy 18 lat to może zadecydować co z tą kasą zrobić.. My zawsze zalecałyśmy albo konto oszczędnościowe albo lokatę bo 18 lat to kawał czasu i dużo się może zdarzyć a i pieniądze mogą być nagle potrzebne.. Tak było u nas (Aviva).. Nie wiem jak mają inne fundusze ale podejrzewam, że to samo, musiałabyś się zorientować jak to wygląda. Generalnie - jak chcesz oszczędzać to otwórz jakieś konto oszczędnościowe i tam wpłacaj małemu kasę póki co 🙂

tu jest tak, że najmniej 150 zł, ale nie można ich wypłacać przez 8 lat.. tzn jakąś tak kwotę możesz.. no ale może i masz rację z tym kontem oszczędnościowym. Dowiem się dokładniej czegoś o nich
dzięki 🙂

Jak fundusz będzie na imię i nazwisko dziecka to nie sądzę żebyś mogła coś wypłacić - dowiedz się dokładnie, zawsze takie rzeczy lepiej zakładać na siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
Ola Klaudia pisała wczesniej coś ze to ma byc na męża, a ona i mały "podpięci" pod ten fundusz 🙂

Wiem, tylko nie wiem co miała na myśli pisząc "podpięci" 🤨 🤔 Mogę się tylko domyślać że byliby jako uposażeni na wypadek śmierci.. Nie wiem o co innego mogło chodzić 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
szyszka napisał(a):
Dagi, dziękuję za informacje dot. dowodu 😉

Ależ dzisiaj zimno, normalnie ze 2 stopnie 🤢
Majek jeszcze śpi, zostawiłam ją na dworze,
dobrze, że zaopatrzyłam się w ten kremik na chłód i wiatr 😉

No właśnie - a jaki masz ten krem?


NIVEABaby, chroni przed mrozem, chłodem i wiatrem. Jest rewelacyjny, bardzo tłusty.
W rossmannie za ok. 10zł za 50ml. Taka ilość wydaje mi się zdecydowanie wystarczać.
Jest bardzo wydajny i co ważne nie ma intensywnego zapachu.


http://www.nivea.pl/Produkty/Dla-dzieci-i-niemowlat/Krem-na-kazda-pogode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja znalazłam to:

Kremy :

1. Krem na każdą pogodę, Nivea Baby - Do stosowania od chwili narodzin dziecka. Zapach charakterystyczny dla wszystkich produktów Nivea. Filtr UV 4. Cena ok. 12 zł/50 ml

2. Creme nutritive au cold cream, Klorane - Formuła oparta na bazie cold cream. Łatwo się rozprowadza, ma intensywny zapach. Cena ok. 29 zł/ 50 ml

3. Wind & Wetter creme. Krem ochronny na każdą pogodę dla dzieci i niemowląt, Bubchen - Do stosowania od pierwszych dni życia. Ma delikatny zapach o lekko malinowej nucie. Cena ok. 11,50/ 75 ml

4. Krem ochronny do twarzy dla niemowląt i dzieci Cold Creme, Mustela - Hypoalergiczny, ma lekko ziołowy zapach. Do stosowania bez ograniczeń wiekowych. Dostępny tylko w aptekach. Posiada pozytywną opinię IMiD. Cena ok. 35 zł/40 ml

5. Sopelek. Krem ochronny dla dzieci i niemowląt na zimę, Flos lek - Dla dzieci i niemowląt powyżej 6. miesiąca życia. Filtr UVB. Dobrze się rozsmarowuje. Ma neutralny zapach. Posiada pozytywną opinię IMiDz. Cena ok.11 zł/ 50 ml

6. Biokrem ochronny do twarzy i ciała, Natessance - Nowość na rynku. Zawiera 98 proc. naturalnych składników z czego 10 procent z upraw biologicznych. Cena 39 zł/ 100 ml

7. Ochronny krem dla dzieci i niemowląt, Farmona - Dla dzieci i niemowląt powyżej 6 miesiąca życia. Ma specyficzny, dość mocny zapach. Zawiera naturalny filtr słoneczny. Cena ok. 11 zł / 50 ml

8. Krem ochronny Bambino, Nivea - Ma bogatą konsystencję i subtelny zapach. Przeznaczony do pielęgnacji całego ciała. Zawiera naturalny filtr UV 4. Posiada pozytywną opinie IMiD. Cena 4 zł/ 75 ml

9. Lipobasa, Yamanouchi - Lecznicza maść i pielęgnacyjny krem w jednym. Dla dzieci i dorosłych. Bezzapachowy. Łatwo się rozsmarowuje, jest zmywalny wodą i nie brudzi ubrania. Cena ok. ok.15 zł / 30g

10. Dermobaza, GlaxoSmithKline - Tłusty krem bezzapachowy, wskazany szczególnie dla alergików. Cena ok.6 zł/ 25g

11. Zimowy krem ochronny dla dzieci, DaxCosmetics - Dość trudno się rozsmarowuje. Ma miły owocowy zapach. Zawiera filtry UVA/UVB 14. Posiada pozytywna opinie IMiD. Cena ok. 12,70 zł /50 ml

12. Cold stop. Krem na zimę dla dzieci, Bielenda - Dość trudno się rozsmarowuje. Ma neutralny zapach. Zawiera naturalne filtry UVA/UVB 15. Cena ok. 11 zł/ 50 ml

13. Aquastop, Ziołolek - Do pielęgnacji skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Łatwo się rozprowadza. Ma charakterystyczny "apteczny" zapach. Cena 13zł /50 ml

14. Lipidowy krem ochronny na zimę, Iwostin - Krem, który chroni, odżywia i regeneruje skórę. Dla dorosłych, dzieci i niemowląt. Łatwo się rozprowadza, ma neutralny zapach. Zawiera filtr UVA/UVB. Cena 28 zł /75 ml.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
odniosę się do pozycji 4.

obrzydliwy zapach, lejąca się konsystencja, moja miała po nim wysypkę w postaci krostek.

Ja chyba kupię Sopelek i tyle. Czytam opinie na bangla.pl i wszystkie mamy go chwalą zwłaszcza, że ma na tubce pingwinka i dzieci go lubią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam przed urodzinami małej zestaw kosmetyków mustela dla maluszków,
mają to do siebie, że mają zbyt intensywny zapach jak dla mojej. Jedyne co, to przypadła jej oliwka do kąpieli, miała ją przez 6 miesięcy, bardzo wydajna. Są tam różne kremy, na odparzenia, do pośladków, do twarzy, do kąpieli... wszystko leży i się marnuje.

Tak swoją drogą, jakby któraś z Was była zainteresowana to mogę odsprzedać całą zawartość 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
niksssa napisał(a):
Ola Klaudia pisała wczesniej coś ze to ma byc na męża, a ona i mały "podpięci" pod ten fundusz 🙂

Wiem, tylko nie wiem co miała na myśli pisząc "podpięci" 🤨 🤔 Mogę się tylko domyślać że byliby jako uposażeni na wypadek śmierci.. Nie wiem o co innego mogło chodzić 🥴

byłoby to na Michała a my byśmy byli uposażenie... tzn, że tylko w wypadku śmierci??

wróciłam ze spaceru, ale lodówa, ale ładnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...