Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ania - Ty masz brązowe oczy i B. też? Bo tak patrzę na Twoją Helenzę i ona ma niebieskie nie? 🤔


po listonoszu 😁 😁

Nie o to mi chodziło ☺️
To akurat możliwe tzn że Hela ma niebieskie, niemożliwe byłoby gdyby oboje mieli niebieskie a Hela urodziłaby się z brązowymi ale zapytałam bo prawdopodobieństwo małe 🙂
U mnie wyszło:
- brązowe 50%
- niebieskie 37,5%
- zielone 12,5%

http://koloroczudziecka.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
niksssa napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ania - Ty masz brązowe oczy i B. też? Bo tak patrzę na Twoją Helenzę i ona ma niebieskie nie? 🤔


po listonoszu 😁 😁

Nie o to mi chodziło ☺️
To akurat możliwe tzn że Hela ma niebieskie, niemożliwe byłoby gdyby oboje mieli niebieskie a Hela urodziłaby się z brązowymi ale zapytałam bo prawdopodobieństwo małe 🙂
U mnie wyszło:
- brązowe 50%
- niebieskie 37,5%
- zielone 12,5%

http://koloroczudziecka.pl/

my oboje mamy niebieskie wiec innej opcji raczej nie bylo 😉 ale u znajomych u rodzicow zielone + brązowe, a mała miala przez pierwsze połtora roku niebieskie, teraz jej ciemnieją chyba w kiereunku bązowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
niksssa napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ania - Ty masz brązowe oczy i B. też? Bo tak patrzę na Twoją Helenzę i ona ma niebieskie nie? 🤔


po listonoszu 😁 😁

Nie o to mi chodziło ☺️
To akurat możliwe tzn że Hela ma niebieskie, niemożliwe byłoby gdyby oboje mieli niebieskie a Hela urodziłaby się z brązowymi ale zapytałam bo prawdopodobieństwo małe 🙂
U mnie wyszło:
- brązowe 50%
- niebieskie 37,5%
- zielone 12,5%

http://koloroczudziecka.pl/

my oboje mamy niebieskie wiec innej opcji raczej nie bylo 😉 ale u znajomych u rodzicow zielone + brązowe, a mała miala przez pierwsze połtora roku niebieskie, teraz jej ciemnieją chyba w kiereunku bązowych

dziwne, dziecku kolor oczu ostatecznie zmienia się w 6 miesiącu 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Wrocilam z pracy.
Naminowana niezle po tym co przeczytalam rano ale juz niemialam czasu odpisac.

Kasia (bo juz wiem jak masz na imie a nie lubisz jak ktos sie do Ciebie po nicku odnosi) odpowiadam na Twoje puytanie: NIE JESTEM ZADNA IGA JAK JEJ TAM, NIEZNAM ZADNEJ IGI I NIE JA PODPISYWALAM SIE POD TWOIM FILMEM (szczerze to nawet niewiem co tam bylo napisane 😞 ).
I jest mi bardzo przykro ze ktos Cie tak potraktowal ale to niejest powod zeby kasowac konto i9 oskarzac niewinna osobe tylko dlatego ze jestm "nowa".
Nierobie nikomu zadnych chamst, i nie robie czegos co sama bym niechciala zeby ktos sie do mnie tak samo zachowywal. Zalozylam sobie tu konto jeszcze w ciazy ok 15 miesiecy temu. Poto zeby znalezdz bratnie mame z ktorymi mozna pogadac o wszystkim i o niczym, o sprawach ktore razem nas dotycza czyli ciazy porodu i dzieci. Przeprowadzilam sie do tesciowej gdzie niemialam neta i mialam rozne dolegliwosci ciazowe ze nawet nie mialam w glowie komputera.
i wprowadzmy troche logiki bo sadze ze ktos ktop robi takie rzeczy Wam to raczej napewno niema tu konta a bynajmniej nie od ponad roku. Gdybym miala robic cos podobnego komukolwiek to na pewno bym nie wstawiala swoich zdjec i dziecka, nie podalabym nawet miejscowosci zamieszkania....
Jest mi przykro ze pewnie polowa z Was przez jakas debilke teraz podejrzewa mnie i tylko dlatego ze po ogladnieciu filmu z dzieckiem Kiasi (przepraszam ale niepamietam jak ma maly na imie-Witak?? tak) smialam chciec dobrze doradzic i powiedzialm cos co uslyszlam nie tylko od swiojego ortopedy ale od najlepszego fizjoterapelty w polsce Pawla Zawitkowskiego bo mam jego ksiazke i ostatnio wlasnie o butach przeczytalam. Chcialam dobrze, chociaz wiem ze nikt raczej nie lubi dobrych rad ale myslalam ze jestesmy tu wszystkie poto zeby wlasnie wymieniac sie radami i pogladami na temat dzieci i ich wychowania!! Gdyby kazdy byl identyczny i identycznie myslal to swiat by byl nudny a to ze mam inne poglady i je wypowiadam to nie znaczy ze potepiam inne matki!! Jazda robi jak chce ze swoim dzieckim i to szanuje. Jak chce sobie zakladac buty niech sobie zaklada, jak chce tuczuc , glodizc czy bog wie co tam jeszcze to ich sprawa....
I tak na marginesie , niewiem gdzie byl ten podpis hamski i nawet nie widzialam go ale ja niemam nawet zadnej naszej klasy ani facebooka i innych tam po tym jak kiedys wlasnie mialam problem z tym ze ktos wykorzystywal moja fotke i mialam milion roznych maili i wogole stad tez staram sie byc ostrozna i nie podawac danych osobowych czy zostawiac na dluzej zdjec a nie dlatego ze moge byc "obcym"...
nie wiem co mam jeszcze napisac.... tylko to co na Poczatku jeszcze raz.
Nie njestem zadna iga i nie przyczynilam sie do Twojego podpisu Kasiu!! I jest ma bardzo [rzykro ze tak kilka z WAs moze myslec ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na moje usprawiedliwienie skad wzielam wiedze o butach dla dziecka wklejam foto ktore wlasnie zrobilam -cytat z ksiazki Pawla Zawitkowskiego pt"mamo tato co wy na to?"
Prosze o przecxzytanie zainteresowane osoby pierwszego i drugiego akapitu-polecam ta kasiazke 🙂

Ja chcialam pomoc Kasi 😞
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/408/zawitlkowski.jpg/][IMG]http://img408.imageshack.us/img408/6329/zawitlkowski.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
brechti napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ania - Ty masz brązowe oczy i B. też? Bo tak patrzę na Twoją Helenzę i ona ma niebieskie nie? 🤔


taaaak. my z B mamy brązowo zielone a młoda ma niebieskie ☺️

B. nie zadawał pytań? 😁


Haaaa, zanim zdążył cokolwiek powiedzieć powiedziałam, że to pewnie po dziadku. Zresztą jego ojciec też CHYBA ma niebieskie 🙂
Ponadto podobieństwo do B. jest niezaprzeczalne (może na zdjęciach tego tak nie widać, ale na żywo tak) i jakby śmiał wątpić to żałowałby przez dłuuugi czas 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
brechti napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ania - Ty masz brązowe oczy i B. też? Bo tak patrzę na Twoją Helenzę i ona ma niebieskie nie? 🤔


taaaak. my z B mamy brązowo zielone a młoda ma niebieskie ☺️

B. nie zadawał pytań? 😁


Haaaa, zanim zdążył cokolwiek powiedzieć powiedziałam, że to pewnie po dziadku. Zresztą jego ojciec też CHYBA ma niebieskie 🙂
Ponadto podobieństwo do B. jest niezaprzeczalne (może na zdjęciach tego tak nie widać, ale na żywo tak) i jakby śmiał wątpić to żałowałby przez dłuuugi czas 😎

Ona wg mnie cała Ty no ale to może tak jak u mnie 🙂 Lena cały tata a widzisz - Matylda upiera się że ja 😁
BTW fajnie że ma niebieskie oczka, ja też chciałam żeby Lenka miała ale może next baby odziedziczy kolor po tacie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jezeli chodzi o kolor oczu to powiem tak. Tylko niech sie ktos znowu za moja informacje nie obraza 😉

Kolor niebieski jest kolorem recesywnym (ustepujacym) a kolor brazowy jest dominujacym.
Kazdy czlowiem ma 2 komplety genow. ?Jeden ktory jest ujawniony a drugi nie. W momencie zaplodnienia dostaje komplet genow od ojca i matki czyli ma 2 komplety.Lacza sie w jedno i wibiera sie tylko jeden z 2 genow czyli np: Od taty:ABC a od mamy abc i moga byc dzieci Abc,aBC,ABc,AbC,aBc itp. Tak jest z wszystkimi genami i tez z ooczami. Jezeli tata ma brazowe i mama ma brazowe tzn ze oboje mieli 2 komplet genow niebieskich czyli (B brazowy . N niebieski):
mama ma BN ( ze brazowy dominujacy to stad ma brazowe) i tata BN ( tak samo jak mama) wiec moze byc dziecko B i moze N ale jak tata ma BB i mama BN to dziecko na 100% ma Brazowe.
Jezeli oboje rodzicow maja niebieskie oczy tzn ze dziecko na 100% bedzie miec niebioeskie i niejest mozliwe zeby mialo brazowe po dziadku bo mama i tata majo oboje geny NN i NN ( gdyby mieli NB to mieli by brazowe a nie niebieskie oczy bo braz jest dominujacy a niebieski recesywny). Jezeli chodzi o zmiane koloru to oprocz ewentualnych chorow to oczy maja tendencje do zolkniecia oczu na starosc i tak jak ktoraz z Was napisala ze w pierwszym roku ukazuje sie prawdziwy kolor. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
A jezeli chodzi o kolor oczu to powiem tak. Tylko niech sie ktos znowu za moja informacje nie obraza 😉

Kolor niebieski jest kolorem recesywnym (ustepujacym) a kolor brazowy jest dominujacym.
Kazdy czlowiem ma 2 komplety genow. ?Jeden ktory jest ujawniony a drugi nie. W momencie zaplodnienia dostaje komplet genow od ojca i matki czyli ma 2 komplety.Lacza sie w jedno i wibiera sie tylko jeden z 2 genow czyli np: Od taty:ABC a od mamy abc i moga byc dzieci Abc,aBC,ABc,AbC,aBc itp. Tak jest z wszystkimi genami i tez z ooczami. Jezeli tata ma brazowe i mama ma brazowe tzn ze oboje mieli 2 komplet genow niebieskich czyli (B brazowy . N niebieski):
mama ma BN ( ze brazowy dominujacy to stad ma brazowe) i tata BN ( tak samo jak mama) wiec moze byc dziecko B i moze N ale jak tata ma BB i mama BN to dziecko na 100% ma Brazowe.
Jezeli oboje rodzicow maja niebieskie oczy tzn ze dziecko na 100% bedzie miec niebioeskie i niejest mozliwe zeby mialo brazowe po dziadku bo mama i tata majo oboje geny NN i NN ( gdyby mieli NB to mieli by brazowe a nie niebieskie oczy bo braz jest dominujacy a niebieski recesywny). Jezeli chodzi o zmiane koloru to oprocz ewentualnych chorow to oczy maja tendencje do zolkniecia oczu na starosc i tak jak ktoraz z Was napisala ze w pierwszym roku ukazuje sie prawdziwy kolor. 🙂

Nie zgadzam się na co dowodem są niebieskie oczy Heli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...