Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi, a Madzia napisz mi jeszcze jak bedziesz czy owoce to zmiksowane czy w kawałkach czy jak? Mój jak tylko mu się da coś większego to albo odgryza duży kawał albo w całości wpycha do buzi i się dławi. Właśnie miałam Ciebie Ola pytać w związku z wcześniejszym zdjęciem w awatarze, Lenka tak ładnie je, że jej dajesz marchewkę? i biszkopty w całości dajecie dzieciom a jeszcze pisłyście o piętkach i skórkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tynka83 napisał(a):
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi, a Madzia napisz mi jeszcze jak bedziesz czy owoce to zmiksowane czy w kawałkach czy jak? Mój jak tylko mu się da coś większego to albo odgryza duży kawał albo w całości wpycha do buzi i się dławi. Właśnie miałam Ciebie Ola pytać w związku z wcześniejszym zdjęciem w awatarze, Lenka tak ładnie je, że jej dajesz marchewkę? i biszkopty w całości dajecie dzieciom a jeszcze pisłyście o piętkach i skórkach?

Daję jej marchewkę bo ona ma tylko dolne jedynki i nawet jak to co oskubie ma w buzi to nie ma problemu, bo najczęściej wypluwa po czasie albo połyka i tyle 🙂
Piętki też jej daję i chrupki, ona potrafi już ładnie jeść, banany też w kawałkach dostaje, zresztą większość rzeczy, nie mielę jej już niczego na miazgę. Biszkoptów nie daję bo tam cukier i spulchniacze, będę się starać chronić ją jak najdłużej przed słodyczami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna a ja z kolei wszystko blenduję , bo moja nie zje niczego co ma grudki , chociaż w sumie robi postępy
ja daję tylko chleb ze środka nie skórkę ale w kawałeczkach od razu do buzi, paluszki, chrupki i biszkopty je już sama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga uwaga wiadomość dnia
w ciąży przytyłam 23 kilo 9 to nie ta wiadomość 😉 )
kupiłam tylko jedne spodnie ciążowe w październiku, zakładałam je od stycznia i do konca były dobre
a ta wiadomość to taka że SĄ NA MNIE DOBRE- PASUJĄ JAK ULAŁ nawet to na brzuchu za bardzo nie odstaje 😁 ło matko 😁 😁 😁 😁
przerobię je i będę miała na teraz bo już w resztę nie bardzo się mieszczę
ale siara ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
uwaga uwaga wiadomość dnia
w ciąży przytyłam 23 kilo 9 to nie ta wiadomość 😉 )
kupiłam tylko jedne spodnie ciążowe w październiku, zakładałam je od stycznia i do konca były dobre
a ta wiadomość to taka że SĄ NA MNIE DOBRE- PASUJĄ JAK ULAŁ nawet to na brzuchu za bardzo nie odstaje 😁 ło matko 😁 😁 😁 😁
przerobię je i będę miała na teraz bo już w resztę nie bardzo się mieszczę
ale siara ☺️

😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Ola, Matylda dzięki. Ja wczoraj zasnęłam z telefonem w ręku 🤢
nie wiem co to będzie z tym moim robalem bo od kwietnia chce go do żłobka oddać, a żeby go nakarmić łyżeczka to trzeba się nagimnastykować a coś w całości to całe wepcha do buzi i wszystko mu daje małymi kawałeczkami tylko chrupki mu całe daje a i tak czasami mu się przyklei i ma odruch wymiotny. Mamy jeszcze 2 mce zobaczymy, najwyżej będzie głodny chodził. 😮 Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry
dopiero wstałyśmy ( 6ta noc przespana 🤪 )
LENA karmi się sama
Ola buty fajne jak się okażą używane to wiesz 😉 😉 😉 😉 😉 ( a przelew za tamte pójdzie tylko musiałam teraz zlikwidować dwa konta i nie miałam jeszcze jak, jak będę płacić rachunki w lutym to Ci przeleję )
Justyna Gabryś ma jeszcze mnóstwo czasu nauczy się wszystkiego , a przepis napiszę ci później bo i tak cię chwilowo nie ma ( tylko ja to zepsułam ostatnio z mojej winy i tylko mój P. to jadł bo dla mnie było "za mocne " )
LENA wczoraj pierwszy raz zrobiła "pa pa" tylko wczoraj pierwszy raz była tego uczona ( ale mam pojętne dziecko nie to co mama 😁 )
moja mama do niej mówiła i robiła pa pa to ja jej podnosiłam rękę i pomagałam jej a za piątym razem na komende ona macha ale tak śmiesznie i jak pomachała to się patrzyła na swoją rękę i myślała : "jak ja to zrobiłam? " ha ha a potem mama przyszła drugi raz jak ona już zasypiała i mówi pa pa a ta zrobiła nawet na nią nie patrząc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😉a ja byłam w decathlonie,
i też kupiłam małej buciki za całe 39,00zł i spodnie ocieplane za 79,00 i do tego kurtkę za 49zł i Ł. sobie buty kupił i ja i polarki małej za 20zł takie ciepłe. Mega wyprzedaż była to skorzystaliśmy. Cale 3 torby po brzeg wypełnione 🙂 skarpetki, polary i my kupilismy adidassa, pumy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda - butki kupiłam normalnie w sklepie, są nowe 😜 Także drugich nie dostaniecie 😁
A na temat pieniędzy już pisałam i powtórzę raz jeszcze: jak mi wyślesz pieniądze to raz że się obrażę, a dwa odeślę Ci je na konto!!!!!!!!!!!!!!!
No i gratulacje dla Leny, moja też robi papa od jakiegoś czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Matylda - butki kupiłam normalnie w sklepie, są nowe 😜 Także drugich nie dostaniecie 😁
A na temat pieniędzy już pisałam i powtórzę raz jeszcze: jak mi wyślesz pieniądze to raz że się obrażę, a dwa odeślę Ci je na konto!!!!!!!!!!!!!!!
No i gratulacje dla Leny, moja też robi papa od jakiegoś czasu 🙂

dziękujemy
wcześniej jakieś tam nowe "rzeczy" nie robiły na mnie wrażenia nawet jeśli robiła coś pierwszy raz to wiedziałam że to było ciężko wypracowane a teaz po prostu uczy się wszystkiego bardzo szybko i to mnie czasem przeraża 😁
chciałabym WAM ją nagrać jak robi cokolwiek ale nie da się bo ja w tym wszystkim muszę uczestniczyć a jak postawię gdzies aparat to jeszcze i ja się na film załapię a tego bym nie chciała 😁
no i przebrałam ją bo miała małego bobka a ona znowu się skupczyła 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Kurwa no, muszę alergologa dzieciakowi szukać bo Ozimek bez zaświadczenia nie wypisze recepty i nie wiem na jakiej podstawie alergolog ma takie zaświadczenie wystawić skoro takim dzieciom testów nie robią 😠


a to jaka racepta na co Ci potrzebna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też musiałam mieć zaświadczenie od alergologa i to już 4 mce temu żeby dostać recepte na mleko. Mój miał wtedy jeszcze troszkę zmiany na skórze i miałam zdjęcia i na tej podstawie mi dała. Albo alergolog da Ci na słowo albo możesz Lence podać coś z nabiału albo zwykłe mm, a może ona już nie ma alergii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna tylko ja też przepis trochę upraszczam bo nie zawsze mam wszystkie składniki
aha i jeśli chciałabyś żeby MAKS to jadł to chyba musiałabys też to jakoś modyfikować bo tam jest czosnek i sos sojowy
no więc tak najprościej
filety z kurczaka i brokuły ( nie powiem ci ile ja zawsze robię z jednego podwójnego fileta i dwóch brokułów)
panierka do kurczaka :
białko z jednego jaja
tak ze dwie łyżki mąki kukurydzianej ( ja nie mam więc daję zwykłą)
szczypta soli
i ja dodaję od razu tu do tej panierki sporo czosnku granulowanego ( może być zwykły poesiekany ale wtedy go bardziej czuć )
sos:
w przepisie jest
2 łyżki sosu (oleju)z ostryg
1łyżka ciemnego oleju sojowego
1 łyżka jasnego oleju sojowego
łyżka wody
i teraz zalezy co możeż znaleźć w sklepie , bo ja miałam kiedyś olej ostrygowy ale się skonczył więc myśle że wystarczyło by po łyżce każdego z sosów ( w każdym sklepie dostępne w tych chińskich artykułach)

i teraz tak w skrócie
brokuły gotuje normalnie na wodzie ale tak na twardo w sumie tylko tak 2 minutki ( woda solona ze szczypta vegety jeśli się jej nie boisz- ale nie musi być )
kurczak nie wiem jak to wyjaśnić ja pierś zcinam tak od góry na takie chipsy ale można nawet w kostkę i paski oby cienkie )
białko, mąkę, sól, czosnek mieszam razem tj tak bełtam 😉 widelcem ( tego wyjdzie mało le wystarczy) w jakiejś większej misce i do tego wrzucam tego kurczaka i mieszam dokładnie i zostawiam na pół godz
potem normalnie to smażę na zwykłym oleju
i tyle
jak się ładnie usmaży ( nie musi być rumiane , spróbujesz kawałek i będziesz widziała że gotowe" to mieszam w dużym garnku z tym brokułem , podlewam odrobiną wody dodaję po łyżce tych sosów sojowych i gotowe
tylko jak już jest razem kura z brokułem to dosłownie tylko chwilę dopóki ta woda się tam nie zagotuje i nie mieszać za bardzo bo brokuł się będzie rozpadał
mój błąd polegał że chciałam więcej sosu i wlałam całą butlę sosu sojowo- grzybowego i było ohydne ble ble
mam nadzieję że zrozumiałe bo ja przepisów nigdy nie pisałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Kurwa no, muszę alergologa dzieciakowi szukać bo Ozimek bez zaświadczenia nie wypisze recepty i nie wiem na jakiej podstawie alergolog ma takie zaświadczenie wystawić skoro takim dzieciom testów nie robią 😠


a to jaka racepta na co Ci potrzebna?

No na mleko, na Humanę SL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...