Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Ola ale ja nie wiem czy to ma związek z tą reformą ale pewnie tak , tylko mi już w listopadzie moja pediatra mówiła że już za bardzo nie moze mi wypisywać tego mleka bo się boi kontroli tym bardziej że ja na receptę zawsze brałam 10-15 puszek i już wtedy wspominała o tym zaświadczeniu 😮
trochę racji w tym jest bo to są lekarze interniści , pediatrzy to przecież nie mają aż takiej wiedzy i kompetencji żeby decydować o wszystkim , tak jak właśnie napisałaś nie robiąc zadnych testów ani bardziej szczegółowych badan , wiec dlatego to zaświadczenie/potwierdzenie od specjalisty.
A ze nasza alergolog powiedziała żeby spróbować czego innego to bo może już minęło to spróbujemy a jeśli nie minie to w kwietniu testy i będzie podstawa do wydania zaświadczenia .
A i lekarka przy mnie dzwoniła do apteki i pytała co jest refundowane to jej powiedzieli że tylko pepti 😮 😮 😮 😮 😮 😮 a skad wiesz że humana też????????
za pepti jest 30%
a nutramigen było 50%
tez bym wolała pepti bo wiadomo ale jak się nie da to trudno 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nina masz czym przyszpanować, śliczna córeczka i zdjęcia. Tak jak już pisałam ja 4 a nawet 5 mcy temu musiałam mieć zaświadczenie, pediatra dała mi recepte na 2 puszki tylko i kazała iść po zaświadczenie bo są kontrole i się czepiają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynka83 napisał(a):
Nina masz czym przyszpanować, śliczna córeczka i zdjęcia. Tak jak już pisałam ja 4 a nawet 5 mcy temu musiałam mieć zaświadczenie, pediatra dała mi recepte na 2 puszki tylko i kazała iść po zaświadczenie bo są kontrole i się czepiają

no właśnie też mi tak mówiła już dawno więc myslę że to nie ma związku z reformą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marinka napisał(a):
gizelda napisał(a):
a stosowała któraś to u dziecka???
http://www.savima.pl/?details=178


ostatnio to wygrałam i oddałam koleżance...

oddałaś bo........................ ?????
nie potrzebowałaś czy zły ????
ja oprócz tych mazideł robionych i sterydów mam to stosować 2-3 razy dziennie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
marinka napisał(a):
gizelda napisał(a):
a stosowała któraś to u dziecka???
http://www.savima.pl/?details=178


ostatnio to wygrałam i oddałam koleżance...

oddałaś bo........................ ?????
nie potrzebowałaś czy zły ????
ja oprócz tych mazideł robionych i sterydów mam to stosować 2-3 razy dziennie 😮


Bo to chyba dla skóry z problemami, a Józek nie ma żadnych a tam był i krem i żel do mycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra 🙂
biorę się za sprzątanie 🙂
pozniej Wam wrzuce jak będziecie chciały fotki Nikoli z przed tygodnia, chciałam Jej opaskę założyć do zdjęć ale była za mała już, i zawiązałam sztruksowy pasek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie te kobity w przychodni powiedzialy mi ze tak do roku to jeszcze da sie cos pościemniac z tym mlekiem,tzn. w razie kontroli to jakos jeszcze przejdzie jak dziecko jest mniejsze, bez tego zaswiadczenia a pozniej trzeba probowac z normalnym i ewentualnie alergolog. 🥴 🥴
co wiecej - mam swieze wieści na ten temat. córka kolezanki (w kwietniu konczy 2 lata) caly czas byla na pepti - bez zadnego zaswiadczenia, dopiero w tym tygodniu w zwiazku z nocnym budzeniem i wysypka na calym ciele miala testy robione. płatne 250zl, bo tych z krwi nie refundują.no i wyszlo jej troche alergii, i pokarmowych i wziewnych, w tym na mleko krowie. BTW nawet z zaswiadczeniem pepti tylko do drugiego roku zycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wszystkim. Widze ze temat kremow. mojego meza siostrzenica (11mies)tez od dawna boryka sie z alergia skorna oczywiscie bebilon pepti ,emoilenty, minustwo kremow robionych, steryd i ciagle sucha skora czerwona drapala sie jak cholera. Wiecie co jej pomoglo? zyrtec w kropelkach i ten krem tzn z tej serii dla dzieci atopowych nie ta skora. http://www.laroche-posay.pl/strona-g%C5%82%C3%B3wna/specjalistyczna-piel%C4%99gnacja/Sk%C3%B3ra-bardzo-sucha-podra%C5%BCniona-i-atopowa-t1417.aspx
a i cos jeszcze matylda pisalas o mleku ten przepis byl juz od dawna, tylko teraz dopiero go zaczynaja sprawdzac. A co do mleka to powiem ci szczerze ze nie wiem czy ta twoja chcialaby pic nutramigen skoro ma pepti- roznica ogromna, ale podobno jak na alergie bialkowa to lepszy jest nutramigen bo pepti jest na serwatce a nutramigen to juz chyba to mleko sojowe gdzies kiedys tak czytalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
hej wszystkim. Widze ze temat kremow. mojego meza siostrzenica (11mies)tez od dawna boryka sie z alergia skorna oczywiscie bebilon pepti ,emoilenty, minustwo kremow robionych, steryd i ciagle sucha skora czerwona drapala sie jak cholera. Wiecie co jej pomoglo? zyrtec w kropelkach i ten krem tzn z tej serii dla dzieci atopowych nie ta skora. http://www.laroche-posay.pl/strona-g%C5%82%C3%B3wna/specjalistyczna-piel%C4%99gnacja/Sk%C3%B3ra-bardzo-sucha-podra%C5%BCniona-i-atopowa-t1417.aspx
a i cos jeszcze matylda pisalas o mleku ten przepis byl juz od dawna, tylko teraz dopiero go zaczynaja sprawdzac. A co do mleka to powiem ci szczerze ze nie wiem czy ta twoja chcialaby pic nutramigen skoro ma pepti- roznica ogromna, ale podobno jak na alergie bialkowa to lepszy jest nutramigen bo pepti jest na serwatce a nutramigen to juz chyba to mleko sojowe gdzies kiedys tak czytalam

Moja Lena pije mleko sojowe i mleka sojowe mają zawsze skrót SL
Sprawdziłam: Nutramigen jest hydrolizatem białka mleka krowiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
hej wszystkim. Widze ze temat kremow. mojego meza siostrzenica (11mies)tez od dawna boryka sie z alergia skorna oczywiscie bebilon pepti ,emoilenty, minustwo kremow robionych, steryd i ciagle sucha skora czerwona drapala sie jak cholera. Wiecie co jej pomoglo? zyrtec w kropelkach i ten krem tzn z tej serii dla dzieci atopowych nie ta skora. http://www.laroche-posay.pl/strona-g%C5%82%C3%B3wna/specjalistyczna-piel%C4%99gnacja/Sk%C3%B3ra-bardzo-sucha-podra%C5%BCniona-i-atopowa-t1417.aspx
a i cos jeszcze matylda pisalas o mleku ten przepis byl juz od dawna, tylko teraz dopiero go zaczynaja sprawdzac. A co do mleka to powiem ci szczerze ze nie wiem czy ta twoja chcialaby pic nutramigen skoro ma pepti- roznica ogromna, ale podobno jak na alergie bialkowa to lepszy jest nutramigen bo pepti jest na serwatce a nutramigen to juz chyba to mleko sojowe gdzies kiedys tak czytalam

Moja Lena pije mleko sojowe i mleka sojowe mają zawsze skrót SL

o dobrze wiedziec a powiem szczerze ze bylam pewna ze nutramigen tez na mleku sojowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...