Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
Mam nadzieje ze potem jakos mi to sprawniej pojdzie, bo jak narzie to tylko przeliczam porcje, komponuje posilki, jem, mierze cukier i tak w kółko, i dzień sie konczy 😞. A i tak wyniki marne


Anus to współczuje, bo trochę też o tym czytałam, o ty liczeniu jednostek na śniadanie,obiad, kolacje itd na pewno trochę to czasu zajmuje
a powiedź mi jak ci wyszły wyniki, czy miała robioną glukozę 50g a potem 75 czy od razu byłaś na 75g, pytam bo mi trochę zawyżone wyniki wyszły i jestem ciekawa jak to u ciebie wyglądało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
anus321 napisał(a):
Mam nadzieje ze potem jakos mi to sprawniej pojdzie, bo jak narzie to tylko przeliczam porcje, komponuje posilki, jem, mierze cukier i tak w kółko, i dzień sie konczy 😞. A i tak wyniki marne


Anus to współczuje, bo trochę też o tym czytałam, o ty liczeniu jednostek na śniadanie,obiad, kolacje itd na pewno trochę to czasu zajmuje
a powiedź mi jak ci wyszły wyniki, czy miała robioną glukozę 50g a potem 75 czy od razu byłaś na 75g, pytam bo mi trochę zawyżone wyniki wyszły i jestem ciekawa jak to u ciebie wyglądało


Ja mialam najpierw 50g i wyszlo mi 147, potem po 75 g wyszlo juz az 181 wiec duzo.
Badanie mialam robione u mojego lekarza, na podstawie glukometru i krwi z palca, co sie teraz w poradni dowiedzialam ze tak nie powinno byc, powinno sie robić z żyly i w laboratorium a nie na glukometrze, gdyż to bardzo malo dokladne urzadzenie. Ale tak to juz w polsce jest ze na wszystkim chcą szukać oszczedności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anus to mnie teraz trochę wystraszyłaś bo mi wyszedł wynik po 50 g 152 w przyszłym tygodniu pójdę na 75 g, a jaki miałaś odstęp czasu miedzy badanie 50g a 75g?
przepraszam ze cie tak gnębię pytaniami ale martwię się też czy nie mam cukrzycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Anus to mnie teraz trochę wystraszyłaś bo mi wyszedł wynik po 50 g 152 w przyszłym tygodniu pójdę na 75 g, a jaki miałaś odstęp czasu miedzy badanie 50g a 75g?
przepraszam ze cie tak gnębię pytaniami ale martwię się też czy nie mam cukrzycy


Pytaj, pytaj, jak tylko bede w stanie to odpowiem 🙂. Odstęp miedzy jednym a drugim to prawie miesiąć, bo swieta byly i wogole jakoś sie to odciaglo, bo takie terminy byly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelika jaki bębenol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! phi ja nawet w połowie nawet w 25% takiego nie mam 😮
Aisak no to wiedziałąś jaka jest norma nawet Wiola ci chyba pisała a co Twój lekarz zna wyniki i nic nie mówił??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Anus to mnie teraz trochę wystraszyłaś bo mi wyszedł wynik po 50 g 152 w przyszłym tygodniu pójdę na 75 g, a jaki miałaś odstęp czasu miedzy badanie 50g a 75g?
przepraszam ze cie tak gnębię pytaniami ale martwię się też czy nie mam cukrzycy


Aisak ja też miałam po 50g podwyższony, a robiłam tydzień później na 75 g i wyszedł już w normie więc nie martw się na zapas.
A swoją drogą ja miałam mi na glukometrze tylko sprawdzali czy można wogóle podać tyle glukozy, a wszystkie wyniki powinny być z tzw krzywej cukrowej robionej z krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
anus321 aha ja w sumie juz mialam robiona glukoze i wyszedl mi wynik 104

To chyba w porzadku, bo do 140 daleko . Moja kolezanka miala 138 i zaliczyli jej jako pozytywny, nie miala juz robionej powtórki. A jak mialyscie to badane, na glukomatrze krew z palca, czy w laboratorium?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
aisak napisał(a):
Anus to mnie teraz trochę wystraszyłaś bo mi wyszedł wynik po 50 g 152 w przyszłym tygodniu pójdę na 75 g, a jaki miałaś odstęp czasu miedzy badanie 50g a 75g?
przepraszam ze cie tak gnębię pytaniami ale martwię się też czy nie mam cukrzycy


Aisak ja też miałam po 50g podwyższony, a robiłam tydzień później na 75 g i wyszedł już w normie więc nie martw się na zapas.
A swoją drogą ja miałam mi na glukometrze tylko sprawdzali czy można wogóle podać tyle glukozy, a wszystkie wyniki powinny być z tzw krzywej cukrowej robionej z krwi.


Dokladnie, tak mi powiedzieli w poradnii, i tez sie dziwili ze takie wazne badania, mialam w ten sposób zrobione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmatus napisał(a):
aisak napisał(a):
Anus to mnie teraz trochę wystraszyłaś bo mi wyszedł wynik po 50 g 152 w przyszłym tygodniu pójdę na 75 g, a jaki miałaś odstęp czasu miedzy badanie 50g a 75g?
przepraszam ze cie tak gnębię pytaniami ale martwię się też czy nie mam cukrzycy


Aisak ja też miałam po 50g podwyższony, a robiłam tydzień później na 75 g i wyszedł już w normie więc nie martw się na zapas.
A swoją drogą ja miałam mi na glukometrze tylko sprawdzali czy można wogóle podać tyle glukozy, a wszystkie wyniki powinny być z tzw krzywej cukrowej robionej z krwi.

dokładnie wiem że w luxmedzie nie chcieli mi zrobić tego badania bo ja nie chciałam żeby mi kłuli palec a oni powiedzieli że nie pozwolą mi wypić glukozy jeśli nie pobiorą najpierw z palca więc im podziękowałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
aisak napisał(a):
Anus to mnie teraz trochę wystraszyłaś bo mi wyszedł wynik po 50 g 152 w przyszłym tygodniu pójdę na 75 g, a jaki miałaś odstęp czasu miedzy badanie 50g a 75g?
przepraszam ze cie tak gnębię pytaniami ale martwię się też czy nie mam cukrzycy


Pytaj, pytaj, jak tylko bede w stanie to odpowiem 🙂. Odstęp miedzy jednym a drugim to prawie miesiąć, bo swieta byly i wogole jakoś sie to odciaglo, bo takie terminy byly



acha dzieki za odpowiedź, bo mi kazała po 3 tyg powtorzyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
ziemniaki obierałam i kończyłam robić rosól. słuchajcie ja mam skierowanie na glukoze 75 i po 2 godz pobieranie krwi jak to wygląda?

u mnie było tak że przyszłam pobrali mi z palca na glukometr potem pobierają krew z żyły, dostajesz do wypicia glukozę, siedzisz na miejscu i po 2 godz znowu pobierają krew z żyły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andziucha napisał(a):
matyldusia teraz wiadac o czym pisze ze jest mi ciezko i nie radze sobie przez tego bebenka w sciaganiu butow i z cala reszta hehe 😁 😁 ciekawe jaki bedzie na samym koncu

jeju nie bierz tego do siebie tu bardziej o mnie chodzi- ja bym się chyba załamała, ja to prawie w ogóle brzucha nie mam a mi przeszkadza i w wannie w czasie spania i nawet przy zakładaniu butów
ja wiem że nie mamy na to wpływu dlatego cieszę się że "los" mnie oszczędził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...