Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
Ja nie widze innej opcji oprocz takiej ze musi bol zelzec. Bo ja nie bede w stanie zrobic czekogolwiek wtedy, a wiadomo bedzie dziecko. Ja jak moglam to nie szlam do pracy, a jak musialam to csaly czas siedzialam w kiblu, czesto wrecz lezalam i tylko nasluchiwalam czy ida klienci... tak wiec nie moze byc tak potworny bo ja wtedy bede bezsilna..

no kazda by tak chciala tylko jednym poród pomaga a drugim wrecz przeciwnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinka1007 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Ja nie widze innej opcji oprocz takiej ze musi bol zelzec. Bo ja nie bede w stanie zrobic czekogolwiek wtedy, a wiadomo bedzie dziecko. Ja jak moglam to nie szlam do pracy, a jak musialam to csaly czas siedzialam w kiblu, czesto wrecz lezalam i tylko nasluchiwalam czy ida klienci... tak wiec nie moze byc tak potworny bo ja wtedy bede bezsilna..

no kazda by tak chciala tylko jednym poród pomaga a drugim wrecz przeciwnie 😞


a ja wlasnie slyszalam, ze po porodzie bole miesiaczkowe sa duzo mniejsze.. nie wiem czy to prawda 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinka1007 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Ja nie widze innej opcji oprocz takiej ze musi bol zelzec. Bo ja nie bede w stanie zrobic czekogolwiek wtedy, a wiadomo bedzie dziecko. Ja jak moglam to nie szlam do pracy, a jak musialam to csaly czas siedzialam w kiblu, czesto wrecz lezalam i tylko nasluchiwalam czy ida klienci... tak wiec nie moze byc tak potworny bo ja wtedy bede bezsilna..

no kazda by tak chciala tylko jednym poród pomaga a drugim wrecz przeciwnie 😞
mi juz nie moze wrecz przeciwnie bo bede tracic przytomnosc na 100%, teraz bylo bardzo blisko do utraty przytomnosci, wiec natura nam juz tego nie zrobi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska u mnie z okresem dokładnie tak samo
kila razy skończyłam na pogotowiu a do tego zawsze wymioty i biegunka
tylko u mnie było o różnych porach dnia i ten najgorszy ból to tak do 5 godzin ale nieciekawie byó jeszcze przez około dobę
ja wtedy nie pracowałam ,albo wcześniej nie chodziłam nawet do szkoły
raz dostałam w aucie jak prowadziłam i czułam już od pół godz że sie zaczyna i nagle zarzygałam sama siebie
musiałam się zatrzymać w lesie wziać dwa apapy i dwie no spy i po pół godziny jechałam dalej
i zimne płytki też pomagały ale na chwilę,
mi najbardziej pomagała taka pozycja na kolanach jak opeiarałam się na łokciach
ja tak czasem "siedziałam dwie godz 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to bólu nie miałam, ale na początku mojej przygody z miesiączkami to miałam krwotoki normalnie. Miałam bardzo nieregularnie, potrafiłąm mieć pół roku przerwy i poźniej ponad miesiąc leciało ze mnie jak z wiadra. Dosłownie. Musiałam, co 20 min podpaske zmieniać, bo tamponów wtedy nie używałam. Chodziłam blada, słaba.. masakra ;/ Nie wiem skąd tyle krwi ;/ obrzydliwe to było. Brałam luteine i nic... później samo się w miare unormowało. Ale to po kilku latach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
ewelinka1007 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Ja nie widze innej opcji oprocz takiej ze musi bol zelzec. Bo ja nie bede w stanie zrobic czekogolwiek wtedy, a wiadomo bedzie dziecko. Ja jak moglam to nie szlam do pracy, a jak musialam to csaly czas siedzialam w kiblu, czesto wrecz lezalam i tylko nasluchiwalam czy ida klienci... tak wiec nie moze byc tak potworny bo ja wtedy bede bezsilna..

no kazda by tak chciala tylko jednym poród pomaga a drugim wrecz przeciwnie 😞


a ja wlasnie slyszalam, ze po porodzie bole miesiaczkowe sa duzo mniejsze.. nie wiem czy to prawda 😮

róznie to bywa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przerabane mamy, ale ja wierze ze w moim przypadku sie polepszy. cO JA MOWIE, MUSI 🙂 Dlatego wierze ze jakos to przetrwam, boje sie mimo wszystko bo wiadomo ze to trwa o wiele dluzej, bedziemy dodatkowo mialy duze brzuchy bedzie nam ciezej i bole plecow do tego.. ale jak juz mowilam po tych swoich przezyciach jestem dobrej mysli, mimo ze i tak mam wielkie obawy, ale moja mama przeszla dwa porody bez problemu, oczywiscie mowi ze bolalo wiadomo, ale zeby tak jak niektore opisuja to w zyciu.. zawsze ja to irytowalo bo myslala ze przesadzaly. Ale chyba zapomina ze kazy przechodzi to inaczej, ona miala szczescie ze zwyczajnie dobrze to zniosla. Gdzies slyszalam ze jak mama miala ciezki porod to my najprawdopodbniej rowniez, i na odwrot, wiec sie pocieszam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
ewelinka1007 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Ja nie widze innej opcji oprocz takiej ze musi bol zelzec. Bo ja nie bede w stanie zrobic czekogolwiek wtedy, a wiadomo bedzie dziecko. Ja jak moglam to nie szlam do pracy, a jak musialam to csaly czas siedzialam w kiblu, czesto wrecz lezalam i tylko nasluchiwalam czy ida klienci... tak wiec nie moze byc tak potworny bo ja wtedy bede bezsilna..

no kazda by tak chciala tylko jednym poród pomaga a drugim wrecz przeciwnie 😞
mi juz nie moze wrecz przeciwnie bo bede tracic przytomnosc na 100%, teraz bylo bardzo blisko do utraty przytomnosci, wiec natura nam juz tego nie zrobi 🙂

ja traciłam przytomnosc kilka razy raz to ocknelam sie w lazience cała poobijana i poobcierana nie wiem ile tam lezalam ale mysle ze moze byc gorzej bo moze bolec dłuzej niz pol dnia 😞
ale mam nadzieje ze to sie jednak poprawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
ja tez nie mialam za ciekawych przezyc z @ ale naszczescie puki co mam spokoj i juz o tym prawie zapomnialam jak to bylo cierpiec co miesiac 😞 ja slyszalam i czytalam ze pierwsze krwawienie jest dosc silne po porodzie


wszystkie mamy 9 miesiecy spokoju 😁 ja juz tez zapomnialam, a tu powrot do tego znowu;/ poza tym to krawienie po porodzie ile trwa, jak sie wszystko goi i wgl 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka1986 napisał(a):
matylda to jakie ty tabletki teraz bierzesz ze zamieniasz sie w buraka ??

cordafen
gdzie na ulotce pisze jak byk przeciwwskazania - CIĄŻA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
ja tez nie mialam za ciekawych przezyc z @ ale naszczescie puki co mam spokoj i juz o tym prawie zapomnialam jak to bylo cierpiec co miesiac 😞 ja slyszalam i czytalam ze pierwsze krwawienie jest dosc silne po porodzie


wszystkie mamy 9 miesiecy spokoju 😁 ja juz tez zapomnialam, a tu powrot do tego znowu;/ poza tym to krawienie po porodzie ile trwa, jak sie wszystko goi i wgl 😞



nie mam pojecia 🙂 mam nadzieje ze nie dlugo moze kolo tygodnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie czytałam o odwiedzinach położnych przed porodem w gazecie i wiecie co? trzeba zadzwonić i się umówić. Szczegółowe informacje niby można uzyskać dzwoniąc pod numer swojego oddziału NFZ

www.nfz.gov.pl

W sumie po porodzie przysługują nam 4 wizyty patronażowe w ciągu pierwszych 6 tygodni po porodzie - wszystkie bezpłatne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...