Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja musze brac 3 razy dziennie magnez w tabletkach...tez sie dziwie po co,z pierwszym nie bralam noi te malenkie tableteczki 🙂kazda z nas je lyka..a co do magnezu to jutro spytam po co mam brac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakuda napisał(a):
ola1978 napisał(a):
dzien dobry a co dopiero sie wstalo? 🙂 🙂

Ola do kogo piszesz???
Btw, dziewczyny, czy wasi lekarze zalecili Wam jakieś witaminy ( suplementy diety) bo mi Pani dr. zaleciła Feminatal 400 ( stara nazwa, nowa jakoś nie wchodzi do głowy 😉 ) ?

tak też biorę prenatal DHA na 3 trymestr do tego jeszcze dodatkowo magnez i żelazo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelka_17 napisał(a):
fijolek napisał(a):
no dobra,
dobrej nocy dziewczeta 😘

a w jakiej cenie jest ta ksiazka


kupowalam ja a jakies dwa lata temu na allegro i kosztowala 50pln. A teraz jest o polowe tansza 😞 http://allegro.pl/w-oczekiwaniu-na-dziecko-murkoff-nowa-krakow-i1281645385.html

POLECAM!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ostatnio jeden z lekarzy oraz przedstawicieli medycznych powiedzial mi, że te witaminy dla kobiet w ciazy to pic 😞 Że należaloby zjeść caly kontener tego żeby jakiś efekt byl - a cena jest nie mala.
No iczasem kobitki slabo się po tych witaminkach czują - zgaga, niestarwność i zawroty glowy. Nie wiem, nie biorę. 🙂
Ja biorę od początku ciąży acard, 2xkwas foliowy. Teraz biore 2xluteine, a wcześniej bralam 3xduphaston. Z tego co slyszalam, z żelazem w ciąży trzeba uważać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
padlo pytanie o badania. Ja robilam oczywiscie standardzik, czyli mocz i krew i dodatkowo:
- różyczka (IgM, IgG)
- Bilirubina
- ALT
- toxoplasma (IgG, IgM)
USG pierwsze mialam w 5 tyg, ale nie bylo widac tetna jeszcze, potem w 7tyg. 11 tydz genetyczne.

Przed ciążą jakos w maju mialam robione:
kariotyp, chlamydia (IgG), hormony FT4, P-ciala p/jądrowe ANA, P-ciala p/kardiolipowe ACA, cala koagulologie, trombofile. Te badania nie ma sensu robić już w ciąży jeśli wszystko jest oki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelka, jesli pytasz o okres ciąży to nie sądzę żebym wrócila do pracy przed rozwiązaniem.
Jak Fasola będzie już na świecie, wykorzystując wszystkie urlopy i dni wolne to z tego co liczylam w styczniu 2012. Bardzo bym chciala posiedzieć z dzieciątkiem w domku do czasu aż skończy roczek, ale nie wiem czy nam sie to uda. Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Ewelka, jesli pytasz o okres ciąży to nie sądzę żebym wrócila do pracy przed rozwiązaniem.
Jak Fasola będzie już na świecie, wykorzystując wszystkie urlopy i dni wolne to z tego co liczylam w styczniu 2012. Bardzo bym chciala posiedzieć z dzieciątkiem w domku do czasu aż skończy roczek, ale nie wiem czy nam sie to uda. Zobaczymy.

a wychowawcze chcesz wykorzystać>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelka_17 mam na imię Jola 😉
Mój nick - pochodzi z mojego i mojego męża imienia (Mateusz) - Joma - tak nazywał nas chrześniak mojego męża jak był mniejszy 😉

Książkę "W oczekiwaniu na dziecko" też podczytuje 🙂 Dostaliśmy ją w prezencie ślubnym 🙂
Polecam też "Ciężarówką przez 9 miesięcy" - napisana z humorem - można się pośmiać i nabrać dystansu 😉

Ja z witamin biorę tylko kwas foliowy i też słyszałam, że te witamy dla kobiet w ciąży to czyste naciągactwo i przede wszystkim umowa lekarzy z firmami farmaceutycznymi - mój lekarz pewnie jej nie ma - dlatego nie polecał 😉
A na początku brałam jeszcze luteinę - na samą myśl jest mi niedobrze...

Co do apetytu...u mnie z tym kiepsko 😲
Na niewiele mam ochotę i często zmuszam się do jedzenia - wszystko dla Dzidka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelka_17 napisał(a):
fijolek napisał(a):
ewelka,
Wiesz co, mamy kredyt hipoteczny więc nie sądzę żebyśmy mogli sobie pozwolic na siedzenie w domu przez 3 lata..

no pewnie to nianie bedziesz musiala szukac


nie mamy potrzeby szukać niani.
Moja mama jest już na emeryturze, a teściowie mieszkają 100m od nas. Moja praca jest jakieś 4 minuty drogi od mojego domku więc damy dobie radę bez niani 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
ewelka_17

Książkę "W oczekiwaniu na dziecko" też podczytuje 🙂 Dostaliśmy ją w prezencie ślubnym 🙂
Polecam też "Ciężarówką przez 9 miesięcy" - napisana z humorem - można się pośmiać i nabrać dystansu 😉

🙂

Posiadam obie pozycje i "Ciężarówką..." podoba mi się tak bardzo, że czasami wracam do niektórych rozdziałów. Warto mieć obie koło łózka bo z tę pierwszej dowiecie się wiele konkretnych faktów i ciekawych informacji na temat Waszej ciąży i dzidziusia a tą drugą można potraktować jak takie pogotowie wsparcia w chwilach gdy nikt poza drugą ciężarną nas nie rozumie 😉 Czasami aż mój mąż wpadał do sypialni bo myślał, że znowu ryczę bez powodu a ja się śmiałam na głos 😉 Wspaniałe poczucie humory Kaz Cooke faktycznie pozwala na nabranie dystansu do siebie i ludzi nas otaczających.
GORĄCO POLECAM obie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do witamin to jeśli nam nie zaszkodzą a mogą coś pozytywnego dać to chyba jednak warto. Kwas foliowy ( Folik) brałam od początku do 13tc, teraz przestawiłam się na witaminy i znoszę je dobrze. Nie, żebym cierpiała na nadmiar kasy ale na Maleństwo żałować nie będę 🙂
Musze tylko zapytać czy np. Prenatal nie są takie same bo są duuuuuuuużo tańsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...