Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyna opisala swoja sytuacje materialna i prosi o pomoc w postaci..ciuszkow,rozka itp..pisze wszystko w bloki uzytkownika i pod spodem jest artykul ..kasia klucha-pilnie portrzebuje pomocy ..taki tytul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

pilnie potrzebuje pomocy !! 19 minut temuOklaski: 0
jestem w ciąży - dodaj oklask
ciążowa - zabierz oklask Witam jestem z okolic Gdańska 9 maja spodziewam sie dziecka jestem w bardzo trudnej sytuacji finansowej ojciec dziecka nas zostawil i wyparl sie wszystkiego nie mam od niego zadnej pomocy mieszkam z rodzicami i mlodszym bratem rodzice nie pracuja tata ma tylko rete wynajmujemy kolejowy baraczek i jest nam bardzo ciezko nie mam za co zakupic naj potrzebniejszych rzeczy dla malenstwa wozek lozeczko potrzebna mi jaka kolwiek pomoc moze macie lub znacie kogos kto ma do oddania co kolwiek ciuszki rozek fotelik lezaczek przewijak wanienke nie chodzi mi o pieniazki poprostu potrzebuje pomocy prosze o kontakt email [email protected] z gory bardzo dziekuje TAK NAPISALA TA DZIEWCZYNA 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakuda napisał(a):
ola1978 napisał(a):
Barakuda ja znowu konserowe wciagalam i papryke konserwowa hehe i tez dziewuszka...w czwartek mam wizyte wiec pewnie znowu potwierdzi..chociaz po 3 d to raczej 100%a na 3d mowil ze corcia 🙂

No u mnie i na 2d połówkowym i na 3di 4d powiedzieli, ze dziewczynka to nie spodziewam się, że jej ptaszek nagle wyrośnie chociaż kto wie... 😉 :P


Barakuda będzie zdrowe i to najważniejsze! A chcieliście chłopca lub czułaś że bedzie chłopczyk??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
pilnie potrzebuje pomocy !! 19 minut temuOklaski: 0
jestem w ciąży - dodaj oklask
ciążowa - zabierz oklask Witam jestem z okolic Gdańska 9 maja spodziewam sie dziecka jestem w bardzo trudnej sytuacji finansowej ojciec dziecka nas zostawil i wyparl sie wszystkiego nie mam od niego zadnej pomocy mieszkam z rodzicami i mlodszym bratem rodzice nie pracuja tata ma tylko rete wynajmujemy kolejowy baraczek i jest nam bardzo ciezko nie mam za co zakupic naj potrzebniejszych rzeczy dla malenstwa wozek lozeczko potrzebna mi jaka kolwiek pomoc moze macie lub znacie kogos kto ma do oddania co kolwiek ciuszki rozek fotelik lezaczek przewijak wanienke nie chodzi mi o pieniazki poprostu potrzebuje pomocy prosze o kontakt email [email protected] z gory bardzo dziekuje TAK NAPISALA TA DZIEWCZYNA 😞

Ja mam dużo zdublowanych rzeczy i znajomego, który czasem jeździ w te okolice... Już pisze od niej maila a wieczorem szykuję pierwszą paczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dociakowa napisał(a):
hey dziewczyny! Ja tygdzien temu dowiedzilam sie ze bede miala corcie chodz cos czuje ze to jednak chlopak 😉 Mam pytanie, czytalam ze kazda kobieta w ciazy zazywa kwas foliowy. Moja Pani ginekolog mi go nie zlecila. Czy mimo to powinnam zaczac go brac? Jestem juz w 23tyg

hej,
kwas foliowy przyjmuje so do ok 18tc. Potem juz tak jak dziewczyny pisza: witaminy, w ktorych on sie juz znajduje. A bierzesz jakies witaminki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dociakowa napisał(a):
hey dziewczyny! Ja tygdzien temu dowiedzilam sie ze bede miala corcie chodz cos czuje ze to jednak chlopak 😉 Mam pytanie, czytalam ze kazda kobieta w ciazy zazywa kwas foliowy. Moja Pani ginekolog mi go nie zlecila. Czy mimo to powinnam zaczac go brac? Jestem juz w 23tyg

hej,
kwas foliowy przyjmuje so do ok 18tc. Potem juz tak jak dziewczyny pisza: witaminy, w ktorych on sie juz znajduje. A bierzesz jakies witaminki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barakuda napisał(a):
ola1978 napisał(a):
pilnie potrzebuje pomocy !! 19 minut temuOklaski: 0
jestem w ciąży - dodaj oklask
ciążowa - zabierz oklask Witam jestem z okolic Gdańska 9 maja spodziewam sie dziecka jestem w bardzo trudnej sytuacji finansowej ojciec dziecka nas zostawil i wyparl sie wszystkiego nie mam od niego zadnej pomocy mieszkam z rodzicami i mlodszym bratem rodzice nie pracuja tata ma tylko rete wynajmujemy kolejowy baraczek i jest nam bardzo ciezko nie mam za co zakupic naj potrzebniejszych rzeczy dla malenstwa wozek lozeczko potrzebna mi jaka kolwiek pomoc moze macie lub znacie kogos kto ma do oddania co kolwiek ciuszki rozek fotelik lezaczek przewijak wanienke nie chodzi mi o pieniazki poprostu potrzebuje pomocy prosze o kontakt email [email protected] z gory bardzo dziekuje TAK NAPISALA TA DZIEWCZYNA 😞

Ja mam dużo zdublowanych rzeczy i znajomego, który czasem jeździ w te okolice... Już pisze od niej maila a wieczorem szykuję pierwszą paczkę 🙂
A JA SIE WYPYTAM O JEJ BRATA ILE MA LAT I PO MOIM MALYM MAM FAJNE CIUCHY WIEC TEZ ZAPAKUJE JEJ TROCHE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fijolek napisał(a):
Dociakowa napisał(a):
hey dziewczyny! Ja tygdzien temu dowiedzilam sie ze bede miala corcie chodz cos czuje ze to jednak chlopak 😉 Mam pytanie, czytalam ze kazda kobieta w ciazy zazywa kwas foliowy. Moja Pani ginekolog mi go nie zlecila. Czy mimo to powinnam zaczac go brac? Jestem juz w 23tyg

hej,
kwas foliowy przyjmuje so do ok 18tc. Potem juz tak jak dziewczyny pisza: witaminy, w ktorych on sie juz znajduje. A bierzesz jakies witaminki?
[/quote a moj doktor mi wciaz przepisuje kwas foliowy co miesiac inny 🙂wiec nie wiem teraz sama jak to jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Barakuda napisał(a):
ola1978 napisał(a):
Barakuda ja znowu konserowe wciagalam i papryke konserwowa hehe i tez dziewuszka...w czwartek mam wizyte wiec pewnie znowu potwierdzi..chociaz po 3 d to raczej 100%a na 3d mowil ze corcia 🙂

No u mnie i na 2d połówkowym i na 3di 4d powiedzieli, ze dziewczynka to nie spodziewam się, że jej ptaszek nagle wyrośnie chociaż kto wie... 😉 :P


Barakuda będzie zdrowe i to najważniejsze! A chcieliście chłopca lub czułaś że bedzie chłopczyk??

🙂 Na maxa chcieliśmy chłopca i tak czułam... A teraz to już się na dziewczynkę przestawiałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja czulam ze synka bede miala bylam pewna na 100%...o coreczce niemarzylam mysllam sobie za wiele szczescia na raz 😞proby zajscia w ciaze..leczenie itp i jeszcze corcia..oj za duzo a jednak corcia ..jednak marzenia sie spelniaja...maz chcial synka i wciaz podglada na usg czy jajka nie wyrosly 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Barakuda U nas było tak , że ja czułam , że będzie teraz chłopak ale mój mąż cały czas podburkiwał, że chce 2 dziewczyneczkę. Ale teraz się cieszy , że syna będzie miał

Mój mąż już jedną córę ma ( 24 lata) a ja zawsze marzyłam o synku ale teraz mi się przestawiło na maxa a małż już i tak oszalał na punkcie malutkiej Majeczki. No i starsza córa męża " zamawiała" siostrzyczkę ( co by jej mogła kokardki różowe wiązać - brrrryyy 😉 ) no to ma! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie powiedzieli że kwas foliowy tylko do 20 tygodnia. ja żadnych witamin nie biorę. moja pani dr powiedziała ze dopoki morfologia jest ok to witaminy to zbędne obciążanie organizmu i robienie przysługi koncernom farmaceutycznym. aczkolwiek moja pani dr jest bardzo młoda więc nie kłócę sie czy ma rację. ale w książce "luśka na planecie dziecko" wypowiada się pan dr który mówi ze są zalecenia co do witamin ale on wlasciwie nie widzi ppodstaw do ich brania o ile badania są ok - więc w sumie pokrywa się to z tym co mówiła moja dr prowadząca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
fijolek a ja cały czas biore kwas foliowy i tandoferon to jest żelazo i więcej nic... na początku lutego mam wizytę to się spytam czy jakieś witaminy trza brać.

ja sie bronilam przed witaminami bo wydawalo mi sie ze to niepotrzebne. Ale jak kaza brac, to biore.
A z folikiem to tak szytalam ze do ok 18tc.
Luteine podobno do ok 25tc, ale wiecie co lekarz to inna opinia 🙂 a luteine jak bralam tak biore - nawet dwa razy wiecej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
a ja czulam ze synka bede miala bylam pewna na 100%...o coreczce niemarzylam mysllam sobie za wiele szczescia na raz 😞proby zajscia w ciaze..leczenie itp i jeszcze corcia..oj za duzo a jednak corcia ..jednak marzenia sie spelniaja...maz chcial synka i wciaz podglada na usg czy jajka nie wyrosly 😉

Ja sobie mówię, że next time będzie Junior 😉 a Majeczka akurat podrośnie to potem przy braciszku mi pomoże 😉 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Barakuda U nas było tak , że ja czułam , że będzie teraz chłopak ale mój mąż cały czas podburkiwał, że chce 2 dziewczyneczkę. Ale teraz się cieszy , że syna będzie miał

u mnie bylo podobnie: mial byc koniecznie synek 🙂 a ze wyszlo ze bedzie coreczka to teraz wszystko planowane jest pod cyt. "ksiezniczke"..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
marinka napisał(a):
fijolek a ja cały czas biore kwas foliowy i tandoferon to jest żelazo i więcej nic... na początku lutego mam wizytę to się spytam czy jakieś witaminy trza brać.

ja sie bronilam przed witaminami bo wydawalo mi sie ze to niepotrzebne. Ale jak kaza brac, to biore.
A z folikiem to tak szytalam ze do ok 18tc.
Luteine podobno do ok 25tc, ale wiecie co lekarz to inna opinia 🙂 a luteine jak bralam tak biore - nawet dwa razy wiecej 🙂



Fijolku - gdyby mi lekarz zalecał brać witaminki to tez bym brała 🙂 tak jak piszesz co lekarz to opinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marinka napisał(a):
a żelazo biorę bo mam lekka anemie
wlasnie tez dostalam zelazo..kuracje 20 dniowa ale lekarz nic nie mowil o anemi..to czemu mi kazal brac te tabletki??hmm moze nie chcial mnie martwic.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cytuję dr Grzegorza Jędrzejewskiego : nie ma żadnych badań naukowych, które potwierdzają konieczność przyjmowania takich preparatów. jeśli mam się kierować medycyną opartą na dowowdach, to takich dowodów nie ma. żywienie różnorodne powinno wystarczyć.... zalecenia są takie, zeby niezależnie od wyników, 25 mg żelaza dziennie suplementować już od 2 trymestru. ale jak są prawidłowe wyniki, a pacjentka prawidłowo się odżywia to nasuwa się pytanie: po co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
cytuję dr Grzegorza Jędrzejewskiego : nie ma żadnych badań naukowych, które potwierdzają konieczność przyjmowania takich preparatów. jeśli mam się kierować medycyną opartą na dowowdach, to takich dowodów nie ma. żywienie różnorodne powinno wystarczyć.... zalecenia są takie, zeby niezależnie od wyników, 25 mg żelaza dziennie suplementować już od 2 trymestru. ale jak są prawidłowe wyniki, a pacjentka prawidłowo się odżywia to nasuwa się pytanie: po co?

no i zapewne ma po czesci racje. Przeciez nasze mamy i babcie nie braly zadnych witamin tylko korzystaly z tego co natura daje. i wszystko szlo ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...