Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja po radzie jolajcik umyłam Małej pupkę pod kranem... ale trochę to dla mnie niewygodne po każdej kupce biegać do łazienki... Dlatego mam miseczkę z wodą i co jakiś czas pupkę wacikiem przemywam. Chociaż po tym kranie taka świeżutka ta pupcia 🙂

Ja pępek tylko na sucho patyczkami przecieram, jeszcze czekamy.

Aneczko
ja też karmiłam jednym cycem a z drugiego leciało. Pojadła z 20min 🤪

A teraz coś zasnąć nie może 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mój Oskarek wstał o 7 zjadł(ciagnal 20 min) i poszedl spac,po 10 go obudzilam bo kupka byla i trzeba bylo przebrac,pojadl z 15 min i dalej poszedl spac,wstal ok 12:30 znow pociagnal nie cale 15 min i spi...czy to normalne???czy on nie jada za malo???na poczatku caly dzien przy cycu a teraz tylko chwilke???
Co do pempuszka nam odpadl w piatek ale caly czas jest ropka jeszcze...co mnie martwi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłysmy ze spacerku, na dworzu upał ... mała spiocha, a mnie zamuliło jeszcze te pyłki fruwajace, na ktore jestem uczulona.. ehhh
No własnie ja gotuje wode do kąpieli..
MAnki u nas tez jeszcze wydzielinka na pepuszku, trzeba ja wycierac podobno to normalne, najwazniejsze zeby wokoło pepka nie tworzyła sie czerwona obramówka. A co do jedzenia.. to dziecko samo sobie jedzonko reguluje ,, je , lub pije od potrzeby.nie martw sie 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My czekamy aż się troszkę ochłodzi i też idziemy na spacerek 🙂

Manki nie ważne ile minut dziecko ssie, ale na ile efektywnie - jeśli to jest tylko kilka minut, ale aktywnego ssania to wszystko jest ok 🙂
Mój Mariuszek za to czasem je kilkanaście minut, ale z przerwami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinka u nas Szymek dostał miano Jaśnie Księciunia od męża, pewnie jako żart z naszego nazwiska. czasami też nazywamy go pieszczotliwie "chrapią" ze względu na jego twardy sen. Nic nie jest w stanie go obudzić za wyjątkiem rozebrania do naga i łaskotania. Muszę stosować ten zabieg kilka razy dziennie bo inaczej moje dziecko by nie jadło po 5-6 godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie! wlasnie wrocilismy ze spaceru ale upal i mi i Piotrusiowi to nie sprzyjalo upocil sie bidok,i tak jak wasze dzieci caly czas by jadl z tego goraca, dobrze ze moge go dopajac herbatka, u nas noc wzgledna okazalo sie ze trzeba zwiekszyc dawke jedzenia do 130-140ml i niusio zadowolony no wlasnie justiks ile twoj maluch juz je? bo nie wiem czy nie przekarmiam czy cos...
ja nie gotuje wody do kapieli,ale do buzki i oczek tak, i powoli przekonuje sie do uzywania wacikow do pupy zawsze sa pod reka z miseczka wody.
moj Piotrus mial tez ropke na pepku ale w koncu sama znikla takze nie ma co sie martwic,wazne ze czerwone dookola nie jest.
no to na tyle niunio nie spi ale grzeczny ide na niego popatrzec.buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja normalnie czyli stawiam do pionu 🙂 a jak nie pomaga to klade na brzuszku i klepie po pleckach i pupci, czasem oczekiwanie na odbicie sie przedluza ale trzeba byc cierpliwym,jednak jesli nie uslysze bekniecia a leca baczki daje spokoj widocznie pupa wylatuje powietrze i gazy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
ja normalnie czyli stawiam do pionu 🙂 a jak nie pomaga to klade na brzuszku i klepie po pleckach i pupci, czasem oczekiwanie na odbicie sie przedluza ale trzeba byc cierpliwym,jednak jesli nie uslysze bekniecia a leca baczki daje spokoj widocznie pupa wylatuje powietrze i gazy...


stawiasz do pionu tzn ??trzymasz na rękach przed soba czy na klatce piersiowej przytulasz a moze kladziesz na kolanach ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
witajcie! wlasnie wrocilismy ze spaceru ale upal i mi i Piotrusiowi to nie sprzyjalo upocil sie bidok,i tak jak wasze dzieci caly czas by jadl z tego goraca, dobrze ze moge go dopajac herbatka, u nas noc wzgledna okazalo sie ze trzeba zwiekszyc dawke jedzenia do 130-140ml i niusio zadowolony no wlasnie justiks ile twoj maluch juz je? bo nie wiem czy nie przekarmiam czy cos...
ja nie gotuje wody do kapieli,ale do buzki i oczek tak, i powoli przekonuje sie do uzywania wacikow do pupy zawsze sa pod reka z miseczka wody.
moj Piotrus mial tez ropke na pepku ale w koncu sama znikla takze nie ma co sie martwic,wazne ze czerwone dookola nie jest.
no to na tyle niunio nie spi ale grzeczny ide na niego popatrzec.buziaki


Fabi wcina 120 , 130 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...