Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja w ogóle dzwoniłam do położnej odnośnie tego gbs i już wyłączyłam negatywne myślenie!
Powiedziała, że spokojnie, dopiero jak będę na porodówce to podadzą antybiotyk i absolutnie nie zaprzątać sobie tym głowy. Więc KROPKA! Koniec zamartwiania tym tematem! 🙂

🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
A ja w ogóle dzwoniłam do położnej odnośnie tego gbs i już wyłączyłam negatywne myślenie!
Powiedziała, że spokojnie, dopiero jak będę na porodówce to podadzą antybiotyk i absolutnie nie zaprzątać sobie tym głowy. Więc KROPKA! Koniec zamartwiania tym tematem! 🙂

🙂 🙂 🙂

Pewnie, że nie ma co się zamartwiać 🙂
Po to robi się to badanie, żeby w razie czego można było działać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Antenka:
O kurcze ale fajnie 🙂 (to odnośnie Fijolka) a u mnie cisza. U mnie szyjka skrócona i rozwarcie na palec ale nie zapowiada się na poród. Wieczorem będą wyniki i okaże się co z tym moim swędzeniem brzucha. Jak coś to będę pisać. Pozdrów wszystkie dziewczyny. Dziękuję za eska. Buziole:* 3mam za Was kciuki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
kochane wiecie moze ile mam czasu na dostarczenie zwolnienia do Zusu?


Ustawa z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.


Art. 62. 1. Zaświadczenie lekarskie ubezpieczony jest obowiązany dostarczyć nie później niż w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania płatnikowi zasiłków, z uwzględnieniem ust. 2.

2. Ubezpieczony, o którym mowa w art. 61 ust. 1 pkt 2 lit. a, obowiązany jest dostarczyć zaświadczenie lekarskie w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania płatnikowi składek, który przekazuje je niezwłocznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, podając datę dostarczenia tego zaświadczenia przez ubezpieczonego.

3. Niedopełnienie obowiązku określonego w ust. 1 i 2 powoduje obniżenie o 25 % wysokości zasiłku przysługującego za okres od 8 dnia orzeczonej niezdolności do pracy do dnia dostarczenia zaświadczenia lekarskiego, chyba że niedostarczenie zaświadczenia nastąpiło z przyczyn niezależnych od ubezpieczonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
marinka napisał(a):
He he dziewczynki majowe sobie mogą wybierać kawalerów. Na razie chłopców jest o 7 więcej i 2 niewiadomych 🙂 ---> ciekawe kto się urodzi 🙂

No to dziewczynki będą mogły przebierać i wybrzydzać 😉 😁 hehe 🙂


Martyna dokładnie!!He he 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewuszki. Nadrobiłam zaległości już wcześniej, ale nie zdążyłam nic napisać bo musiałam siostrze za kierowce robić. Dostała skierowanie do szpitala. Była dzisiaj u swojej gin i okazało się że szyjka jej się skróciła (ma teraz zaledwie 2cm), a to dopiero 31tydzień ciąży. Musi uważać, gdyż pierwsze dziecko urodziła w 34tyg. Pod koniec tyg pewnie się położy, no i bidna będzie leżała ile się da... 🤨
Fiołku, gratuluję córci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja po tym jak uświadomiłyście mnie, że jestem teraz w pierwszej trójce do porodu, wzięłam się za ubieranie pościeli dla maluszka. Łóżeczko przygotowane, torba spakowana, pierogi dla męża pomrożone zatem mogę iść rodzić 😁 Ciekawe czy wyrobię się do terminu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
marinka napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
Wcinam placki ziemniaczane i już czuję zgagę.... 🤢 🤢 kurde... nawet się człowiek nie nacieszy pysznym jedzonkiem... 🤨


Ale bym zjadła coś smażonego 🙂


Czyli, żeby korzystać teraz? 😉 😜


oj tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...