Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
Witajcie Kochane! Musze sie pochwalic, bo jak nie wam to komu 🙂 Po calej meczarni z operacja wyciecia woreczka zrobilam badania krwi, test PAPPA oraz usg położnicze i..... termin mi sie troszke zmienil bo z 12 maja na 3, ale co najwazniejsze moje malenstwo jest zdrowe, ruchliwe i byc moze bedzie chlopcem (sa juz jakies pierwsze tego zarysy), tak sie ciesze tymbardziej ze fasolka troche juz przeszla a i mysmy na nia dlugo czekali, i oczywiscie trzymam kciuki za pozostale mamuski!!!


juz ci lekarz okreslil plec 😲??????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie jest to jeszcze pewne, mialam usg genetyczne i dodatkowo 3D wiec cos tam zauwazyl, oczywiscie nic nie jest na sto procent powiedzial : najprawdopodobniej bedzie to chlopiec, ale potwierdzic na 100% bede mogl za dwa tygodnie, no a za dwa tygodnie to bedzie 15 tydzien wiec to chyba odpowiedni termin do potwierdzenia plci. na nastepnym usg choc nie wiem kiedy masz, mozesz go zapytac czy cos juz widac. Trzymam kciuki, i pozdrawiam was ciezaroweczki 🙂 a wlasnie przytylyscie juz cos?? brzuszek lekko odkleil sie od kregoslupa?? 🙂 ja narazie waze tyle co przed ciaza, jeszcze musialam nadrobic strate wagi po szpitalu, a co do brzuszka to delikatnie ale to delikatnie sie od plecow odkleil 🙂 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakudo, niestety na zaparcia i gazy współczesna medycyna nic jeszcze nie wymyśliła - niestety 🤢 miałam identyczne dolegliwości jak Ty i mnie pomagało picie dużej ilości wody niegazowanej, jedzenie pokarmów z dużą ilościa błonnika np. płatki corn flakes, ortęby z jogurtem i oczywiście długie nawet 2 - 3 godzinne spacery 😉 spróbuj nie zaszkodzi. Na pocieszenie dodam, ze te dolegliwości u mnie skończyły się wraz z końcem I trymestu także glowa do góry :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
Nie jest to jeszcze pewne, mialam usg genetyczne i dodatkowo 3D wiec cos tam zauwazyl, oczywiscie nic nie jest na sto procent powiedzial : najprawdopodobniej bedzie to chlopiec, ale potwierdzic na 100% bede mogl za dwa tygodnie, no a za dwa tygodnie to bedzie 15 tydzien wiec to chyba odpowiedni termin do potwierdzenia plci. na nastepnym usg choc nie wiem kiedy masz, mozesz go zapytac czy cos juz widac. Trzymam kciuki, i pozdrawiam was ciezaroweczki 🙂 a wlasnie przytylyscie juz cos?? brzuszek lekko odkleil sie od kregoslupa?? 🙂 ja narazie waze tyle co przed ciaza, jeszcze musialam nadrobic strate wagi po szpitalu, a co do brzuszka to delikatnie ale to delikatnie sie od plecow odkleil 🙂 buziaki



moja babka od usg jest strasznie zakrecowa wiec nawet pytac nie bede a ona raczej tez nic nie powie . Usg u niej mam 10 listopada wiec w 15 tyg. al na nic po nim nie licze . Zapisalam sie na grudzien na usg 4d w 20 tyg dostane nagranie na plytce no i jak pojde prywatnie to napewno zapytam o plec 🤪 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anonimosia napisał(a):
Barakuda,
sprawdź, czy nie pomogą Ci rodzynki - zawsze to smaczniejsze niż siemię lniane 🙂

Witaj,dawno Cię nie było... 🙂 Tak, rodzynki z całą pewnością smaczniejsze więc mieszam je z ziarnami i suszonymi śliwkami, wszystko zalewam wrzątkiem i zjadam... Pomaga! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja znowu mogłabym jeść tonami cukierki czekoladowe Michaszki a po kwaśnym jest mi niedobrze .
Jeżeli chodzi o brzuszek mój to jest już baaaaaardzo widoczny aż na pierwszym usg pytałam lekarza czy czasem nie ma dwóch maleństw bo moja babcia jest z bliźniaków ale stanowczo powiedział że jest jedno maleństwo ale chyba buduje sobie duży apartament z basenem zamiast kawalerki hi hihi 😜.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
hussi31 napisał(a):
Nie jest to jeszcze pewne, mialam usg genetyczne i dodatkowo 3D wiec cos tam zauwazyl, oczywiscie nic nie jest na sto procent powiedzial : najprawdopodobniej bedzie to chlopiec, ale potwierdzic na 100% bede mogl za dwa tygodnie, no a za dwa tygodnie to bedzie 15 tydzien wiec to chyba odpowiedni termin do potwierdzenia plci. na nastepnym usg choc nie wiem kiedy masz, mozesz go zapytac czy cos juz widac. Trzymam kciuki, i pozdrawiam was ciezaroweczki 🙂 a wlasnie przytylyscie juz cos?? brzuszek lekko odkleil sie od kregoslupa?? 🙂 ja narazie waze tyle co przed ciaza, jeszcze musialam nadrobic strate wagi po szpitalu, a co do brzuszka to delikatnie ale to delikatnie sie od plecow odkleil 🙂 buziaki



moja babka od usg jest strasznie zakrecowa wiec nawet pytac nie bede a ona raczej tez nic nie powie . Usg u niej mam 10 listopada wiec w 15 tyg. al na nic po nim nie licze . Zapisalam sie na grudzien na usg 4d w 20 tyg dostane nagranie na plytce no i jak pojde prywatnie to napewno zapytam o plec 🤪 🙃 🤪


No wlasnie jest roznica miedzy wizytami prywatnymi a na kase chorych. ja caly czas lecze sie prywatnie wiec moze stad jakies lepsze doswiadczenie lekarza a i podejcie do pacjentki inne. No to usg masz niedlugo, trzymam zatem kciuki.

Sylvianka3 skoro masz 11 tydzien, to i bedziesz w naszym gronie majowecek.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakuda napisał(a):
Anonimosia napisał(a):
Barakuda,
sprawdź, czy nie pomogą Ci rodzynki - zawsze to smaczniejsze niż siemię lniane 🙂

Witaj,dawno Cię nie było... 🙂 Tak, rodzynki z całą pewnością smaczniejsze więc mieszam je z ziarnami i suszonymi śliwkami, wszystko zalewam wrzątkiem i zjadam... Pomaga! 🙂


Dawno mnie nie było, bo przeziębienie, a co za tym idzie L4, się skończyło, a powrót do pracy po 2 tygodniach siedzenia w domu był bardziej wyczerpujący niż zakładałam, więc jak już swoje w pracy przy komputerze odsiedziałam, w domu brakowało mi ochoty, żeby znów siadać przed komputerem 😉

Bardzo się cieszę, że coś wreszcie pomogło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
adka101 napisał(a):
(...)
Jeżeli chodzi o brzuszek mój to jest już baaaaaardzo widoczny aż na pierwszym usg pytałam lekarza czy czasem nie ma dwóch maleństw bo moja babcia jest z bliźniaków ale stanowczo powiedział że jest jedno maleństwo ale chyba buduje sobie duży apartament z basenem zamiast kawalerki hi hihi 😜.Pozdrawiam


LOL, masz fajnego lekarza 😁
Właśnie przeczytałam Twój wpis mężowi i powiedziałam, że może nasze Maleństwo też buduje sobie taki apartament z basenem, na to on stwierdził, że to ja raczej buduję mu/jej 3-poziomową willę 😁
Dlaczego faceci nie rozumieją tego, że my jednak troszkę musimy przytyć? Jak do tej pory przybrałam może 1,5-2 kg, ale jak coś zjem brzuszek mi się jeszcze bardziej zaokrągla i uwypukla, no co zrobić?

Swoją drogą, mieścicie się jeszcze w swoje ubrania? Ja jedną parę dżinsów już odłożyłam na bok, a kilka par spodni z dzianiny też już nie dopinam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a propos ciuchow to wlasnie sie zastanawiam kiedy je zaczac nosic, jeszcze ubieram swoje dotychczasowe spodnie ale zaczynam czuc dyskomfort. chyba pora pojsc na jakies zakupki.
sluchajcie dziewczynki a macie moze jakis sposob na zaparcia? miewam je czasem.... czytalam pare postow wczesniej ze rodzynki, ze siemie lniane, niestety nie pomagaja moze mam zaczac pic jakies herbatki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eh z tymi zaparciami... miałam ten sam problem przez jakieś 3 tygodnie i nic kompletnie mi nie pomagało! Z czasem samo przeszło i mam nadzieję ,że już nie wróci 😉 Dużo dziewczyn pisało,że próbowały wszystkiego i nic to nie dawało!Więc chyba trzeba to jakoś przetrwać! 😉
A co do ciuszków to ja nawet nie wiem kiedy mam sobie kupić np. jakąś większą kurtałe zimową!Nie wiem w jakim rozmiarze?!Chyba trzeba poczekać aż ten brzusio się zrobi jednak taki troszkę większy!
Hussi,a jak Ty czujesz się w swoich spodniach już źle to chyba już faktycznie pora na zakupki 😉) Pozdrowionka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowa mam termin na 4.05.11.Jutro koncze 14ty tydzien jak na razie wszystko ok. czego i tobie zycze.Mam na imie Aneta mieszkam we wloszech jak masz czas i ochote morzemy wymieniac sie uczuciami,samo poczuciem no i oczywiscie dolegliwosciami,pa powodzenia i do uslyszenia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylvianka z tymi zaparciami to chyba masz racje przeczekac trzeba i juz 🙂 co do kurtki zimowej to tez sie zastanawiam jaka kupic, najlepszy chyba na brzuszek bedzie plaszcz - nie obcisly, a i cos mozna pod niego zalozyc. a co do spodni, to jutro zwykly dzien tygodnia czas zaczac poszukiwania, a i moze bluzeczk jakas ladna wynajde, choc z gora ubrania narazie problemu nie mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki, ja dopiero wróciłam z weekendu. Był bardzo napięty. Dziewczyny ja schudłam 8 kg ale cały czas wymiotuje. mieszczę się w spodnie i są za duże. Brzuszek widać już bardzo. My myślimy o imionach. Chłopiec będzie Staś albo Józek. A dziewczynka będzie Maria albo Anna. Mąż jeszcze myśli.Ja mam ciuchy jeszcze z poprzedniej ciąży więc raczej kupię parę ciekawych rzeczy dodatkowo i będzie git.

Ale muszę wam coś powiedzieć... Byliśmy u rodzinki męża na grobach i mojego męża kuzynka ma 6 mies. synka, niestety nie mogłam ani nic mówić ani wziąć malutkiego na ręce, ponieważ moja Córa robiła takie histerie,że szok. Nigdy u niej nie widziałam czegoś takiego. Mąż też nie może wziąć nikogo. Nie wiem co robić. Kilka razy uderzyła małego jak jedliśmy śniadanie. Jest tak zazdrosna! Mała ma 18 mies. mam nadzieję,że jej to minie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
a propos ciuchow to wlasnie sie zastanawiam kiedy je zaczac nosic, jeszcze ubieram swoje dotychczasowe spodnie ale zaczynam czuc dyskomfort. chyba pora pojsc na jakies zakupki.
sluchajcie dziewczynki a macie moze jakis sposob na zaparcia? miewam je czasem.... czytalam pare postow wczesniej ze rodzynki, ze siemie lniane, niestety nie pomagaja moze mam zaczac pic jakies herbatki??


Ja już przeszłam na tuniki i leginsy bo już nie mieszcze się w swoje spodnie .
Co do zaparć spróbuj jeść jabłka , może to troszkę Ci pomoże .Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Witajcie dziewczynki, ja dopiero wróciłam z weekendu. Był bardzo napięty. Dziewczyny ja schudłam 8 kg ale cały czas wymiotuje. mieszczę się w spodnie i są za duże. Brzuszek widać już bardzo. My myślimy o imionach. Chłopiec będzie Staś albo Józek. A dziewczynka będzie Maria albo Anna. Mąż jeszcze myśli.Ja mam ciuchy jeszcze z poprzedniej ciąży więc raczej kupię parę ciekawych rzeczy dodatkowo i będzie git.

Ale muszę wam coś powiedzieć... Byliśmy u rodzinki męża na grobach i mojego męża kuzynka ma 6 mies. synka, niestety nie mogłam ani nic mówić ani wziąć malutkiego na ręce, ponieważ moja Córa robiła takie histerie,że szok. Nigdy u niej nie widziałam czegoś takiego. Mąż też nie może wziąć nikogo. Nie wiem co robić. Kilka razy uderzyła małego jak jedliśmy śniadanie. Jest tak zazdrosna! Mała ma 18 mies. mam nadzieję,że jej to minie...


Między moimi dziećmi jest 18 miesięcy róznicy kiedy urodziła się córeczka nie mogłam prawie nic przy niej robić bo zaraz synek chciał siusiu albo był głodny i tylko ja musiałam z nim iść czy go nakarmić ale szybko mu to minęło a władzę nad nim przejeła po paru miesiącach córcia jak coś nie chciał jej dać to gryzła go -mała złośnica.Do tej pory dominuje nad nim chociaż jest młodsza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...