Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
Tak zwane zabiegi przygotowawcze dawniej były obowiązkowe. Obecnie już nie musisz się na nie zgadzać. ozywiscie dla wlasnego komfortu lepiej się poddac 🙂


Kobietki!!! NAM na Szkole Rodzenia mowila polozna, ze nie mamy sie o co martwic, jesli zdarzy sie, ze przy porodzie, oprocz Dziecka wyjdzie jeszcze cos innego! 🙃 to jest normalne!
poprostu starac sie przed porodem regularnie wyprozniac i mysle, ze jakies lewatywy nie beda wskazane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u mnie to minusem jest to ze ja do placówki gdzie mam miec pobieraną krew mam dosc daleko. ostatnio robiłam koło domu i tam czynne jest juz d 7. a ze skierowania to musze jechac ok godzinkę i pobieraja dopiero od 8. czyli do 10 mam z głowy 😞 jak chodzilam do podstawowki - to ktoregos dnia zaspalam i pobieglam do szkoły bez sniadania i wtedy zasłabłam na lekcji - nauczycielka kazała mi wrocic do domu i zjesc sniadanie. i od tamtej pory bez sniadania nie wychodzę. chociaz kromeczke to musze zjesc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ok Kochane, ja musze zmykam do sklepu po truskaweczki do torcika i powoli musze sie brac za niego, bo chcemy dac siostrzenicy dzis o 24 ej 🙂 takze wszytsko musi byc gotowe 🙃

a jeszcze obiadek musze jakis uprychcic 🙂
buziaki! do pozniej!
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do obecności męża przy porodzie to mój jest na 100% na TAK nawet chce przeciąć pępowinę 😮
Ja się ciesze choć mam obawy że może być to dla niego dość duży szok - widok mnie krzyczącej albo nawet wyjącej momentami ale sobie tłumaczę że jak dam radę to będzie ze mnie dumny 😎
Dzieczynki mam do Was pytanie odnośnie pozycji w jakiej chcecie rodzić bo moja położna powiedziała mi że przy 3 cm rozwarcia musze sie już położyć na łóżku bo ona inaczej nie będzie mogła kontrolowac sytuacji.
Ostatnio czytałam że jakaś dziewczyna rodziła na stojąco bo byłlo jej tak najwygodniej a ja chyba wyboru mieć nie będę 🤢
A wy co o tym myślicie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
u mnie to minusem jest to ze ja do placówki gdzie mam miec pobieraną krew mam dosc daleko. ostatnio robiłam koło domu i tam czynne jest juz d 7. a ze skierowania to musze jechac ok godzinkę i pobieraja dopiero od 8. czyli do 10 mam z głowy 😞 jak chodzilam do podstawowki - to ktoregos dnia zaspalam i pobieglam do szkoły bez sniadania i wtedy zasłabłam na lekcji - nauczycielka kazała mi wrocic do domu i zjesc sniadanie. i od tamtej pory bez sniadania nie wychodzę. chociaz kromeczke to musze zjesc.


ja tez musze dojezdzac 25 km 🙂 ale mysle, ze jakos damy rade! musimy! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
Co do obecności męża przy porodzie to mój jest na 100% na TAK nawet chce przeciąć pępowinę 😮
Ja się ciesze choć mam obawy że może być to dla niego dość duży szok - widok mnie krzyczącej albo nawet wyjącej momentami ale sobie tłumaczę że jak dam radę to będzie ze mnie dumny 😎
Dzieczynki mam do Was pytanie odnośnie pozycji w jakiej chcecie rodzić bo moja położna powiedziała mi że przy 3 cm rozwarcia musze sie już położyć na łóżku bo ona inaczej nie będzie mogła kontrolowac sytuacji.
Ostatnio czytałam że jakaś dziewczyna rodziła na stojąco bo byłlo jej tak najwygodniej a ja chyba wyboru mieć nie będę 🤢
A wy co o tym myślicie ??


Polozna powinna dostosowac sie do Ciebie! jesli Tobie jest wygodniej rodzic na stojaco lub na siedzaco to mozesz urodzic i tak!
ale to chyba juz zalezy od poloznej jaka jest przy porodzie 🤢
u mnie na Szkole Rodzenia Polozna zaleca nawet, zeby nie lezec tylko sie ruszac, chodzic, na pilce siedziec, nawet jesli chcemy, to na podlodze mozemy sie klasc!
chyba, ze widza, ze porod szybko przebiega to wtedy na lezaco sobie rodzisz i juz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazda moja położna tez mnie poinformowała że jesli będe chciała znieczulenie to najpóźniej można je podać przy 3 cm bo później można by było wstrzymać akcje porodową .
Więc może dlatego wtedy tez trzeba juz leżeć po tym znieczuleniu...z którego ja raczej na 100% skorzystam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja już po obiadku, teraz czytalam 5 stron waszych i oczy mam jak 5zł, 😜 co do porodu to chyba nie bede spac po nocach taki strach juz mnie zlapal eh ale co tam co bedzie to bedzie tyle kobiet przezylo i nawet nie raz wiec ja chyba tez am rade najwyzej zeswiruje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
kasiagwiazda moja położna tez mnie poinformowała że jesli będe chciała znieczulenie to najpóźniej można je podać przy 3 cm bo później można by było wstrzymać akcje porodową .
Więc może dlatego wtedy tez trzeba juz leżeć po tym znieczuleniu...z którego ja raczej na 100% skorzystam .


Kasidelko, po znieczuleniu w kregoslup musisz juz lezec, bo nie bedziesz miala napewno czucia w nogach, wiec chodzic juz nie dasz rady! wiec pewnie o to poloznej chodzilo! 🙂
podanie tego znieczulenia nie trwa krociutko, lakarz potrzebuje tez czasu, zeby dostac sie do odpowiedniego kanalika, wiec nie mozna przy akcji porodowej za dlugo czekac na decyzje, czy sie chce czy nie!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂 no i okazało się że mam cukrzycę jak też podejrzewałam 😞 nie jest fajnie ale cóż dieta i może będzie dobrze. Od dziś już kontroluję sama cukier- kupiłam glukometr bo wypożyczyć mogłabym dopiero za tydzień ze szpitala bo zapisali mnie na takie szkolenie z diabetykiem, ale dziś dostałam wytyczne co do diety i zaczynam działać. Jak dieta nie pomoże to insulina a tego wolałabym uniknąć. Poza tym ponoć na tej diecie prawdopodobne jest że się chudnie więc ja się nie martwię... mam z czego zrzuci- 14kg od początku ciąży...
co do testu obciążenia glukozom trzeba być na czczo bo wtedy pobierają krew i potem się wypija tą glukozę (50 jest do zniesienia a na 75 wzięłam cytrynę i parę kropel pomogło). Nie martwcie się dziewczynki ja też z domu bez śniadania nie wychodzę ale po wypiciu tej glukozy nie jest tak źle bo cukier daje powera 🙂
Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
witajcie 😘

ale dzis poleniuchowalam w lozeczku 😜
ale bylo mi to potrzebne, bo wczoraj mialam taki ucisk pod lewym zebrem i pod lewa piersia, a plecy tak bolaly, ze az lezki mi polecialy 🥴

dzis troszke lepiej, ale staram sie wiecej lezec.
pozniej musze sie wziac za torcika z truskawkami dla mojej siostrzenicy- jutro konczy 19 lat 🙂

Aneczka Twoje mebelki dla malej tez bardzo ladne- lubie taki styl!
co do prania ubranek to ja tez czekam jak i Aneczka na mebelki i dopiero zaczne prac i prasowac i od razu do szafy 🙂
odnosnie proszku rozne sa opinie- moja sasiadka tez jest w ciazy, ma termin na czerwca, ale juz powoli sobie pierze i robi to w normalnym proszku, wiec chyba to kwestia indywidualna 🙃 ja myslalam, ze kupie Persil Sensitive i Lenor- ten bialy dla Maluszkow 🙂

POROD- no tak, juz niebawem 🙂 czas leci Brzuszki!
ja mojego meza tez nie zmuszam, ale jak rozmawiamy to ogolnie chcialby byc razem z Nami, ale to jego decyzja, bo jesli ma denerwowac siebie i stresowac sie, to juz zrobi jak uwaza 🙂
po ostatnim spotkaniu Szkoly Rodzenia przekonalo go troszke to, ze bedzie mogl zaraz po mnie wziac malenstwo na swoje "gole piersi" 🙃
takze wszystko sie okaze- w ogole czy zdarzy dojechac 😜

hehe 🙂

Brzuszki powiedzcie mi prosze, przed tym badaniem na cukier, to wystarczy jak 12 godzin przed nie bede jesc nic slodkiego?? i musze pojechac tam z rana na czczo? tzn. nie jesc nic przed badaniem? bo ja tak zrozumialam ....







Ja miałam na czczo, nawet pielęgniarka w laboratorium pytała się mnie czy jestem na czczo, bo inaczej badań zrobić nie można.
Kasiu, lepiej żebyś się wstrzymała od słodyczy ten jeden dzień przed badaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
ja sie porodu nie boje co ma byc to bedzie 🙂 chyba ze blizej konca zaczne swirowac;p
a mam jeszcze jedno pytanie ubranka pierzecie w normanym proszku czy specjalnym dla dzieci?


Gosiu kilka stron wcześniej są wypowiedzi odnośnie proszków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi od kilku dni straszne bole plecow dokuczaja 😞 😞 😞Dzis od rana brzuch pobolewa,nie jest to jakis uciazliwy bol czy bardzo mocny,raczej niepokojacy 😞 😞 😞POJUTRZE wizyta wiec wzystko opiwem lekarzowi i zobaczymy co powie,mam nadzieje Ze wszystko ok Z nami...pewnie tez skierowanie na glukoze dostane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiawoj napisał(a):
fijolek napisał(a):
kasiawoj napisał(a):
Witam :-)
Jak samopoczucie w 27 tyg ciąży?


witaj,
a jakos idzie.. a u Ciebie?

😁 😁 😁 Ładnie wyglądasz....na zdjęciu :-) pierwsze dziecko?

hmm mozna tak powiedziec.. pierwsze, ale podejscie trzecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
kasiawoj napisał(a):
🤔hmmm....pewnie inne pomiary są na czczo, inne po zjedzeniu. 🙂


witaj Kasiawoj!
milo Cie widziec na naszym Forum Majoweczek!

z tego co wyczytalam, to na czczo powinno sie isc na badanie, jesli ma sie za wysoki cukier po 1 badaniu, ale jesli powiedzialy mi, zebym nie jadla przed, to chyba tak zrobie 🙃
najwyzej bede zla 😠

ja zawsze zabieram ze soba kanapke i zanim wyjde z kliniki zjadam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
Co do obecności męża przy porodzie to mój jest na 100% na TAK nawet chce przeciąć pępowinę 😮
Ja się ciesze choć mam obawy że może być to dla niego dość duży szok - widok mnie krzyczącej albo nawet wyjącej momentami ale sobie tłumaczę że jak dam radę to będzie ze mnie dumny 😎
Dzieczynki mam do Was pytanie odnośnie pozycji w jakiej chcecie rodzić bo moja położna powiedziała mi że przy 3 cm rozwarcia musze sie już położyć na łóżku bo ona inaczej nie będzie mogła kontrolowac sytuacji.
Ostatnio czytałam że jakaś dziewczyna rodziła na stojąco bo byłlo jej tak najwygodniej a ja chyba wyboru mieć nie będę 🤢
A wy co o tym myślicie ??

teraz to trudno mi powiedziec jakbym chciala rodzic, najlepiej tak zeby jak najmniej bolalo 🙂 zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Brzuszki popołudniowo...dziś miałam zalatany dzień kupno garniaka dla brata, zamówienie zaproszeń ślubnych no i najważniejsze wizyta u lekarza.. 🙂 udało mi się wszystko załatwić.. 🙂
Co do wizyty to dostałam skierowanie na powtórzenie morfologii, badania moczu i na obciążenie glukozy zobaczymy co wyjdzie...mam tylko nadzieje że wszystko będzie wporządku.. 🙂
Nie będzie mnie teraz przez cały tydzień więc będę miała trochę do nadrobienia.. 🙂
odpoczywajcie dużo i nie zamartwiajcie się....
Buziaki...:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
Co do obecności męża przy porodzie to mój jest na 100% na TAK nawet chce przeciąć pępowinę 😮
Ja się ciesze choć mam obawy że może być to dla niego dość duży szok - widok mnie krzyczącej albo nawet wyjącej momentami ale sobie tłumaczę że jak dam radę to będzie ze mnie dumny 😎
Dzieczynki mam do Was pytanie odnośnie pozycji w jakiej chcecie rodzić bo moja położna powiedziała mi że przy 3 cm rozwarcia musze sie już położyć na łóżku bo ona inaczej nie będzie mogła kontrolowac sytuacji.
Ostatnio czytałam że jakaś dziewczyna rodziła na stojąco bo byłlo jej tak najwygodniej a ja chyba wyboru mieć nie będę 🤢
A wy co o tym myślicie ??

teraz to trudno mi powiedziec jakbym chciala rodzic, najlepiej tak zeby jak najmniej bolalo 🙂 zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.



Pytam bo niektóre kobiety planują np. poród w wodzie albo w jakieś konkretnej pozycji.
No i tez inna sprawa tak jak do mnie dziś dotarło że jeśli chce dostać znieczulenie to w sumie mi tylko to łóżko zostało powyżej 3 cm... 🤨 🥴
A oglądałam nie dawno film dokumentalny na tvn style o kilku kobietach w różnym wieku które rodziły to jedna z nich kupiła sobie basen dmuchany i rodziła w wodzie w domu bez znieczulenia....to było naprawdę dziwne ale wyglądała na rozluźnioną zmieniała pozycje jak chciała i kiedy chciała nie wiem tylko ile kobiet by się na coś takiego zdecydowało i czy w Polsce tak w ogóle można bez lekarza i położnej ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...