Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
Ale wiesz Beatka - moze Twój maz jesczze zmieni zdanie 🙂 mój tez się boi - choć jak na razie twierdzi ze bedzie uczestniczył.

a jesli Twój się nie zdecyduje to tez mozna znalezc w tym pozytywne strony. np. moja mama mowi ze nigdy w zyciu nie zdecydowała by się na poród z mężem. i jej trudno zrozumiec ze dziś to już normalne. kolezanka m opowiadala ze dla faceta to tez duze wyzwanie. ona mowi ze nie kontrolowała tego co mówi. przyznała się ze ma wrazenie ze podczas porodu zrobiła kupę choć męża nigdy o to nie zapytala bo sie wstydzila. i faktycznie jak facet wrazliwy to różnie to moze odebrać.


raczej wątpliwe bo zawsze staraja sie zrobic lewatywe przed porodem ale fakt uczucie takie jest ale to wyplywajaca ciepla krew to bardzo sdzine uczucie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

fijolek napisał(a):
kasiawoj napisał(a):
Witam :-)
Jak samopoczucie w 27 tyg ciąży?


witaj,
a jakos idzie.. a u Ciebie?



😁 😁 😁 Ładnie wyglądasz....na zdjęciu :-) pierwsze dziecko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
Ale wiesz Beatka - moze Twój maz jesczze zmieni zdanie 🙂 mój tez się boi - choć jak na razie twierdzi ze bedzie uczestniczył.

a jesli Twój się nie zdecyduje to tez mozna znalezc w tym pozytywne strony. np. moja mama mowi ze nigdy w zyciu nie zdecydowała by się na poród z mężem. i jej trudno zrozumiec ze dziś to już normalne. kolezanka m opowiadala ze dla faceta to tez duze wyzwanie. ona mowi ze nie kontrolowała tego co mówi. przyznała się ze ma wrazenie ze podczas porodu zrobiła kupę choć męża nigdy o to nie zapytala bo sie wstydzila. i faktycznie jak facet wrazliwy to różnie to moze odebrać.


raczej wątpliwe bo zawsze staraja sie zrobic lewatywe przed porodem ale fakt uczucie takie jest ale to wyplywajaca ciepla krew to bardzo sdzine uczucie 😮



no moja mama tez mowila ze robią lewatywe i malo mozliwe ale gdzies czytalam ze teraz lewatywe to trzeba sobie w domu zrobic i nie robią w szpitalu. ale moze to zalezy od szpitala. albo kolezance tak sie zdawało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 😘

ale dzis poleniuchowalam w lozeczku 😜
ale bylo mi to potrzebne, bo wczoraj mialam taki ucisk pod lewym zebrem i pod lewa piersia, a plecy tak bolaly, ze az lezki mi polecialy 🥴

dzis troszke lepiej, ale staram sie wiecej lezec.
pozniej musze sie wziac za torcika z truskawkami dla mojej siostrzenicy- jutro konczy 19 lat 🙂

Aneczka Twoje mebelki dla malej tez bardzo ladne- lubie taki styl!
co do prania ubranek to ja tez czekam jak i Aneczka na mebelki i dopiero zaczne prac i prasowac i od razu do szafy 🙂
odnosnie proszku rozne sa opinie- moja sasiadka tez jest w ciazy, ma termin na czerwca, ale juz powoli sobie pierze i robi to w normalnym proszku, wiec chyba to kwestia indywidualna 🙃 ja myslalam, ze kupie Persil Sensitive i Lenor- ten bialy dla Maluszkow 🙂

POROD- no tak, juz niebawem 🙂 czas leci Brzuszki!
ja mojego meza tez nie zmuszam, ale jak rozmawiamy to ogolnie chcialby byc razem z Nami, ale to jego decyzja, bo jesli ma denerwowac siebie i stresowac sie, to juz zrobi jak uwaza 🙂
po ostatnim spotkaniu Szkoly Rodzenia przekonalo go troszke to, ze bedzie mogl zaraz po mnie wziac malenstwo na swoje "gole piersi" 🙃
takze wszystko sie okaze- w ogole czy zdarzy dojechac 😜

hehe 🙂

Brzuszki powiedzcie mi prosze, przed tym badaniem na cukier, to wystarczy jak 12 godzin przed nie bede jesc nic slodkiego?? i musze pojechac tam z rana na czczo? tzn. nie jesc nic przed badaniem? bo ja tak zrozumialam ....





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu - ja jutro idę na glukoze a dzis jem ciasteczka. raz mialam juz robioną glukoze przed ciążą i zapomnialam się i o 1 w nocy wypiłam dużo pepsi. i bylam pewno ze badania wyjdą kiepsko a było ok. pani dr mowila ze jesli cos slodkiego pojem to zeby przed pojsciem spac wypic szklanke wody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 Jeśli chodzi o badanie cukru....stężenie glukozy we krwi- nie musi być na czczo, nawet lepiej zrobić po jedzeniu ( tak mi powiedział mój lekarz - nie może przekroczyć 140 j.) wspominał tylko ,żeby właśnie nie jeść słodyczy 1 dzień przed badaniem 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w necie znalazlam taka informacje Po 24 tygodniu, wykonuje się tzw. test obciążenia glukozą. Na badanie przychodzisz przed zjedzeniem śniadania. Najpierw pobiera się krew na czczo, potem dostajesz do wypicia wodę, w której rozpuszczono precyzyjnie odmierzoną dawkę 50 glukozy, po godzinie siedzenia ponawia się badanie. W czasie tej godziny nie można spacerować, bo wyniki będą niemiarodajne. Jeśli wyniki przekraczają normę konieczne jest powtórzenie testu z 75 gramami glukozy po 2 godzinach. Nieprawidłowy test z 75 gramami glukozy oznacza cukrzycę ciążową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
dziekuje Wam bardzo!
ja mam to badanie w srode o 8 rano 😮
mi powiedzialy w Klinice, zeby 12 godzin przed nie jesc slodyczy, nie wiem jak ja to przezyje 🙃 hehe 🙂


Kasia ja to słodycze jesczze wytrzymam. teraz objadam się domowymi ciasteczkami - one mają bardzo mało cukru - ale ja nigdy nie wychodzę bez sniadania bo zaraz mam urojenia ze zemdleje 🙂 i jak tu wytrzymac tyle godzin? to bedzie dla mnie problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
justiks23 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
Ale wiesz Beatka - moze Twój maz jesczze zmieni zdanie 🙂 mój tez się boi - choć jak na razie twierdzi ze bedzie uczestniczył.

a jesli Twój się nie zdecyduje to tez mozna znalezc w tym pozytywne strony. np. moja mama mowi ze nigdy w zyciu nie zdecydowała by się na poród z mężem. i jej trudno zrozumiec ze dziś to już normalne. kolezanka m opowiadala ze dla faceta to tez duze wyzwanie. ona mowi ze nie kontrolowała tego co mówi. przyznała się ze ma wrazenie ze podczas porodu zrobiła kupę choć męża nigdy o to nie zapytala bo sie wstydzila. i faktycznie jak facet wrazliwy to różnie to moze odebrać.


raczej wątpliwe bo zawsze staraja sie zrobic lewatywe przed porodem ale fakt uczucie takie jest ale to wyplywajaca ciepla krew to bardzo sdzine uczucie 😮



no moja mama tez mowila ze robią lewatywe i malo mozliwe ale gdzies czytalam ze teraz lewatywe to trzeba sobie w domu zrobic i nie robią w szpitalu. ale moze to zalezy od szpitala. albo kolezance tak sie zdawało


ja pierwszy raz slysze ze w szpitalu nie robia to ich obowiazek raczej
no chyba z e wlasnie chca spzatac po nas 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
w necie znalazlam taka informacje Po 24 tygodniu, wykonuje się tzw. test obciążenia glukozą. Na badanie przychodzisz przed zjedzeniem śniadania. Najpierw pobiera się krew na czczo, potem dostajesz do wypicia wodę, w której rozpuszczono precyzyjnie odmierzoną dawkę 50 glukozy, po godzinie siedzenia ponawia się badanie. W czasie tej godziny nie można spacerować, bo wyniki będą niemiarodajne. Jeśli wyniki przekraczają normę konieczne jest powtórzenie testu z 75 gramami glukozy po 2 godzinach. Nieprawidłowy test z 75 gramami glukozy oznacza cukrzycę ciążową.


to samo w necie wyczytalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
kasiagwiazdka napisał(a):
dziekuje Wam bardzo!
ja mam to badanie w srode o 8 rano 😮
mi powiedzialy w Klinice, zeby 12 godzin przed nie jesc slodyczy, nie wiem jak ja to przezyje 🙃 hehe 🙂


Kasia ja to słodycze jesczze wytrzymam. teraz objadam się domowymi ciasteczkami - one mają bardzo mało cukru - ale ja nigdy nie wychodzę bez sniadania bo zaraz mam urojenia ze zemdleje 🙂 i jak tu wytrzymac tyle godzin? to bedzie dla mnie problem


ja tez rano jak wstane to sniadanko musze zawsze zjesc! bo inaczej czuje sie zle!
a ostatnio wzielo mnie na swieze buleczki z srkiem smietankowym i dzemem!!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiawoj napisał(a):
🤔hmmm....pewnie inne pomiary są na czczo, inne po zjedzeniu. 🙂


witaj Kasiawoj!
milo Cie widziec na naszym Forum Majoweczek!

z tego co wyczytalam, to na czczo powinno sie isc na badanie, jesli ma sie za wysoki cukier po 1 badaniu, ale jesli powiedzialy mi, zebym nie jadla przed, to chyba tak zrobie 🙃
najwyzej bede zla 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...