Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Beatko.Nie wydaje mi sie,zeby moj lekarz mnie bajerowal.A lekarz z 30 letnim doswiadczeniem,troche ma pojecia na ten temat.I jestem bardzo z jego opieki zadowolona.Dopiero od dwoch dni rece mi opuchly.A wiem od wielu osob,ze takie sa uroki ciazy i trzeba to przetrzymac.Nie u wszystkich tak sie dzieje.To zalezy od organizmu itd...Bo ja pozatym czuje sie dobrze..na przyklad od poczatku ciazy ani razy nie zwymiotowalam.Trzeba pic w czasie ciazy 2-2,5 l,regularnie najlepiej co 2 godziny.Bo wlasnie malenstwo plywa w wodach plodowych.I czesto nogi do gory podnosic (bardzo wazne).Ale dziekuje za Twoja opinie.
Pozdrowionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ponownie...chyba nikogo niema 🤨

Justina co do mojego pulsu to ja zawsze mam podwyzszony,przed ciaza brałam leki które zmiejszaja cisnienie i obniżaja czynnosc serca,w ciazy nie wolno mi ich brac i biore dopegyt 2 razy dziennie ale te leki obniazaja cisnienie ale nie zmiejszaja czynnosci serca 😞a czy tak wysoki puls moze zaszkodzic dziecku???Moj lekarz nic nie mowi i jak bylam w szitalu to tez nic na ten temat mi nie mowili...glupia jestem juz z tego wszystkiego.A co do picia wody i w ogole to Justina ma racje ze trzeba tyle wypijac ale chyba nie kazda moze bo moja siostra cioteczna nie mogla bo miala za duzo wod plodowych i lekarz nie kazal jej tyle pic wody wiec niewiem jak to jest...ale Justinko jak tobie lekarz tak kAze to napewno jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Witaj Kasiu Gwiazdko...Niestety na ten temat nie mam za bardzo pojecia,gdyz ja prowadze wlasna dzialalnosc prywatna.Co do osob wczesniej zatrudnionych i jak w Twoim przypadku trudno mi pomoc.Pytalam sie przed chwila mojego meza (Niemiec),ale i on nie znal na to pytanie odpowiedzi.Przypuszczalnie wiemy tylko,ze Elterngeld nie ma nic wspolnego z Arbeitslosengeld,ale napewno Arbeitsamt odpowie Wam szczegolowo na to pytanie..Przykro mi,ze nie moge Ci dalej pomoc.
Serdecznie pozdrawiam.


no trudno 🥴 tak wiec musze dowiedziec sie dokladnie w Arbeitsamt-cie.
a jesli moj maz tez prowadzi wlasna dzialalnosc, to wiem, ze dla Selbststandige nalezy sie Elterngeld i mozna to zrobic tez na meza- zawsze wiecej kaski, ale nie wiem wlasnie jakie warunki musimy spelniac, zeby wyliczyli nam na meza Elterngeld- tzn. czy zarobki roczne biora pod uwage? czy biora pod uwage tez wtedy moje Arbeitslosengeld? a wiem, ze jesli na meza byloby Elterngeld, to maz moze pracowac do 30 godzin tygodniowo- nie wiecej!

nigdy nie przechodzilismy przez takie biurokracje 😮, wiec dla NAS to nowosc! a zawsze warto popytac wszedzie, jesli chodzi o jakas miesieczna sume pieniezkow wieksza 🙂

my juz tez pojedlismy! a taaaak sie najadlam! 😜 pycha! 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj lekarz tylko zdziwil sie,ze taki wysoki puls przy normalnym cisnieniu.Ja nawet kiedys mialam prawie niedocisnienie,i puls zawsze ponad setke.Ale teraz jak narazie lekarz mowil,ze mimo wysokiego pulsu jest ok.Ale kazal mi czesto przerwy robic,odetchnac,nogi do gory klasc(nawet na sciane zarzucic) i co wazne nie denerwowac sie.Ja jestem z reguly osoba zywa i pelna energii,moze z tego taki wysoki puls 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Moj lekarz tylko zdziwil sie,ze taki wysoki puls przy normalnym cisnieniu.Ja nawet kiedys mialam prawie niedocisnienie,i puls zawsze ponad setke.Ale teraz jak narazie lekarz mowil,ze mimo wysokiego pulsu jest ok.Ale kazal mi czesto przerwy robic,odetchnac,nogi do gory klasc(nawet na sciane zarzucic) i co wazne nie denerwowac sie.Ja jestem z reguly osoba zywa i pelna energii,moze z tego taki wysoki puls 🙂


relaks przy swiecach i relaksacyjnej muzyce dobrze zrobi Justina 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Moj lekarz tylko zdziwil sie,ze taki wysoki puls przy normalnym cisnieniu.Ja nawet kiedys mialam prawie niedocisnienie,i puls zawsze ponad setke.Ale teraz jak narazie lekarz mowil,ze mimo wysokiego pulsu jest ok.Ale kazal mi czesto przerwy robic,odetchnac,nogi do gory klasc(nawet na sciane zarzucic) i co wazne nie denerwowac sie.Ja jestem z reguly osoba zywa i pelna energii,moze z tego taki wysoki puls 🙂


a ja strasznie nerwowa jestem,nie znam chyba drugiego takiego nerwusa jak ja...no i meza ciagle niema bo praca aja musze dopilnowac remontu i w ogole a wszystko swoje robi...w srode mam wizyte wiec musze przypytac sie o ten puls...teraz mi to w glowie...zeby tylko synusiowi nie zaszkodzilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ps.mi sie wydaje,ze puls wysoki nie zaszkodzi dzidzi,ale trzeba byc mimo to ostroznym.Ja zawsze,jak mam jakies pytania do ginekologa,zapisuje sobie wczesniej na kartce i na wizycie dostaje konkretne odpowiedzi.Kochana Manki zapytaj sie koniecznie ginek.,jak Cie cos dreczy,a jego obowiazkiem jest na nie odpowiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu.Wiem tylko,ze Angestellten dostaja Elterngeld chyba jakies 64 % od pensji,a Selbstaendige to nie wiem dokladnie.Tez nie bylam jeszcze w takiej sytuacji,i trudno mi na to odpowiedziec.Wlasnie jestem w toku tych spraw.Ale jak bede cos nowego wiedziala to dam Ci znac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Manki,nie martw sie na zapas.Do srody juz niedaleko.Pomysl o malenstwu.Bo wszystkie Twoje emocje odczuwa ono razem z Toba.Takze glowa do gory.I postaraj sie,by ktos przy remoncie byl.Napewno masz tam rodzine,ktora dopilnuje troche sprawy,a Ty troche odetchniesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna1975 możliwe że tak jest i nie przeczę tylko mówię jak moja kuzynka była w ciaży i co potem wyszo odnośnie wody a moj lekarz tez np mi nie kazał pic jej az tyle max 1L dziennie (a i tak siusiu w nocy wstaje jak głupia hehe) ale nie przecze co do decyzji lekarza oni wiedza o robia zreszta kazda z nas ma inny organizm czego innego potrzebuja nasze malenstwa oby tylko rosly nam zdrowo a reszta sie nie liczy. A co do isnienia i pulsu to jak byłam w srode na wyzycie miałam 14 na 90 cisnienie i puls 110 takze to moze zalezy od dnia lub naszego zmeczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko,ja ostatnio w piatek wypilam tylko poltora litra plynow,i ginekolog po kontroli moczu,skrzyczal mnie,ze za malo wypilam.Moze to zalezy od pracy nerek,organizmu,ciazy itd..napewno wiele czynnikow ma na to wplyw.Ale nasi ginekolodzy wiedza co robia.Ja ufam mojemu i nie mam sekretow przed nim,bo malenstwo jest najwazniejsze,a w ciaze nie zachodzi sie codziennie 😉
Ty masz tez spory brzuszek.Ale maly,duzy jest ladny..i wazne ze male zdrowe.Moze niedlugo i ja wtrace moje zdjecie z brzusiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Brzuszki.. 🙂
2 dni mnie nie było i 22 strony do nadrobienia.. 🙂
Fijolku super wyglądasz super zdjęcie...Ja próbowałam wstawić zdjęcie ale się nie udało.. 😞
Ja byłam u rodziców i teściów na week. było super. odpoczęłam jak nigdy.. 🙂
uciekam spać bo jutro rano wcześnie musze wstać bo mam lekarza...kolejne USG, już się nie mogę doczekać jak zobacze mojego Synusia.. 🙂
Życzę dobrej nocy... 🙂
Do juterka..:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No witajcie dziewczyneczki!
Ja już nie spię... nie mogę ale zaraz jeszcze jedna próba. Ja wczoraj byłam na basenie z mężem i Anielką. Anielka 1 raz była 🙂 Szczęśliwa była bardzo! a dziś jestem u moich rodziców 🙂 Kręgosłup boli i muszę odpoczywać.

Pozdrawiam was porannie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
No witajcie dziewczyneczki!
Ja już nie spię... nie mogę ale zaraz jeszcze jedna próba. Ja wczoraj byłam na basenie z mężem i Anielką. Anielka 1 raz była 🙂 Szczęśliwa była bardzo! a dziś jestem u moich rodziców 🙂 Kręgosłup boli i muszę odpoczywać.

Pozdrawiam was porannie 🙂

Witaj Marinko ja tez nie śpie ale jeszcze sie zdrzemne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki, ja też już jestem na nogach od 2 godzin teraz siedzę już w pracy. Ech ten weekend przy gościach minął tak szybko, że nie zdążyłam odpocząć i już chciałabym kolejnego weekendu. Poza tym u nas przez ostatnie dwie noce tak wiało, że nie mogłam usnąć i w ten oto sposób zasypiam nad klawiaturą. Zaraz chyba sobie zrobię lekką kawkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...