Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no ja mam gorzej z biodrami i krzyżem gdyż przed ciążą miałam ostre zapalenie stawów krzyżowo-biodrowych i się leczyłam na to gdyż wstawac z łóżka nie mogłam mąż musiał mi ręke podawac masakra i teraz mi to wraca z podwójną siłą 😞
Dziś spałam 2 godz właśnie z powodu bólu stawów noga mi drętwiała no i maluszek mój dawał niezłego czadu kopał i rozpychal się jak mu się podobało 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka to ty też niewiesz co będziesz miala?Jak tak ci lekarz powiedział.
Ja wiem że synka bo sprawdziłam moja ginekolog gdyż na połówkowe usg musiałam isc do kogos innego gdyż moja pani była chora i poleciła mi znajomego i miałam okazje na sprawdzenie i widziałam jajka i siusiaczka jak mu stał he he i czułam od początku ze mam chłopca pod sercem takie przeczucie kobiece 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie nie wiem... 😞 dowiem się jutro może co tam kryje... 🙂
Ja nie lubię się ubierać... szczególnie w łazience na stojąco- bo jakoś tak mi dziwnie się noga nie może podnieść tyle co zwykle... ☺️ albo zakładanie skarpetek... zgroza... na szczęście mogę zrobić maślane oczka i pomoc nadciąga 🙃 ale w przekręcaniu się w łóżku już muszę kombinować sama, a jak w nocy wstaję, to mnie wypycha, jak wieloryba jakiegoś... 🤨 bo wolno mi to wstawanie idzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki 🙂
Ja też zazdroszcze Nequitia ☺️ bo chcialabym chodzic do szkoły rodzenia tymbardziej ze jestem na zwolnieniu lekarskim i fajnie byloby sie spotkac z dziewczynami z ktorymi pozniej moze i na sali bede lazala, wymienic sie odczuciami itp. 😉 Ale moj mąż pracvuje do 18stej a samej to by mi było troche przykro chodzic wolalabym zeby moj maz byl przy mnie i tez uczestniczyl w tych zajeciach tymbardziej ze jemu by sie one bardziej przydaly bo by go przygotowaly do roli ojca 🙂 Mnie to zawsze do dzieci ciagnelo wiem jak przewijac pielegnowac a moj maz jest pod tym wzgledem ciemny hehehe! No ale trudno... ciesze sie ze ma prace i zarabia dla Nas pieniazki i wierze ze bez szkoly rodzenia sobie poradzi 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie dziewczynki ze tak narzekacie bo wsumie z tego co czytalam duzo nie przytylyscie a piszecie jak byscie wiekorybami były 😁! Ja przytyłam 10 kg, fakt łatwo nie jest zeby na stojaco skarpetki wlozyc czy sie schylic ale tragedi jeszce nie ma 🙃 Co maja powiedziec te co dwadziesciapare kg maja do przodu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz tu nie chodzi o dodatkowe kg ale o to że ciężko jest się przekręcić z boku na bok żeby brzuchol nie zabolał i żeby dziecku krzywdy nie zrobić. A co do zakładnania skarpetek na siedząco jest mały problem bo jak nogę wykrzywić aby nie uciskać brzuchola.

Mąż się śnmieje że po schodach jak kaczka wchodze bo nogi rozstawiam tek żeby brzuchol miał luźniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi waga skacze od plus 10kg do plus 12kg... ponoć za dużo, ale musiałabym dietę stosować chyba jakąś żebym nie przybierała na wadzę... (nigdy nie stosowałam diet) a teraz jem normalnie jak przed ciążą, nie podwójnie... okey czasem pozwolę sobie na jakąś słodkość dodatkową ale to chyba aż tak na wagę nie wpływa... i owoców jem więcej oraz jogurtów, ale to chyba normalne że mam na to większe zapotrzebowanie... ciekawe co na wizycie powie mi pani doktor... bo wyniki te cukrowe są w porządku 🙃
Przez to że tak mi się troszeczkę zwielorybiło to stopy mi się sypią 🤔 w takim sensie, że szybciej mi rogowacieje skóra, musze o nie bardziej dbać i w ogóle ale to norma ponoć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia zwilorybiło- dobre ale się uśmiałam 🙂
Ja jak już pisałam +13kg, jem wydaje mi się normalnie siostra mówi że nawet za mało ale co poradzę nigdy dużo nie jadłam a poza tym mam wrażenie że zołądek mam wilkości śliwki to jak sie napychać żeby się turlać zamiast chodzić?
A poza tym Brzucholki z dziewczynkami pochłaniają więcej słodkiego może dlatego

lunaaa86 co się stało? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HAHA 🙂 to fajnie musisz chodzić po schodach 🙂 ja na razie tylko tyle, że wolniej po ty schodach wchodzę- kiedyś zwykle wbiegałam 😉 a dziś musiałam upominać męża na zakupach, żeby zwolnił, bo nie z maratończykiem, a kobietą w ciąży chodzi 😁 powiem Wam, że do szkoły rodzenia jakoś nie ciągnie mnie, ale chciałabym móc obejrzeć film z instrukcją obsługi mojego dzidzia... te wszystkie różne płacze, zachowania- których trzeba się uczyć indywidualnie... jakbym chciała uniknąć trenowania przy Maluszku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy wstaje zazwyczaj 3 4razy na siusianie, budze sie przed 6 rano bo o tej godzinie wstaje moj maz do pracy, pozniej oczywiscie jeszce zasypiam i spie sobie do 9-10tej! praktycznie zawsze kiedy sie budze towarzyszy mi kopanie, stukanie, przekrecanie dzidzi w brzuszku a dzisiaj NIC- Cisza! wstałam o 6 tej i zaczełam panikowac bo brzuch jakis mi sie miekki wydal, maz serduszka tez nie mogl usłyszec ja Zero jakich kolwiek ruchow nie czułam- Dziewczyny uwierzcie mi ze nie wiedziałam co mam robic!!!!! Myslałam tylko o szpitalu i KtG....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 napisał(a):
Nequitia zwilorybiło- dobre ale się uśmiałam 🙂
Ja jak już pisałam +13kg, jem wydaje mi się normalnie siostra mówi że nawet za mało ale co poradzę nigdy dużo nie jadłam a poza tym mam wrażenie że zołądek mam wilkości śliwki to jak sie napychać żeby się turlać zamiast chodzić?
A poza tym Brzucholki z dziewczynkami pochłaniają więcej słodkiego może dlatego

lunaaa86 co się stało? 😮



OJ TO PRAWDA! ja jestem non stop glodna a mamy tyle pracy ze nie mam kiedy zjesc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Luna? nie strasz tak innych... powiedz co się stało...
ja jem czasem naprawdę ogromne porcje, śniadanie o 6, potem 10-12, obiad około 13-14, potem coś na ząb wieczorem- a to różnie, bo czasem jogurcik mały, a czasem owoc, serek, ciastka i jeszcze dużo soku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczełam dotykac brzuch w róznych miejscach, skakać, pić słodki sok a dzidzia nic!!!!! Samopoczucie dobre bo nic nie kuło nie wyciekało ale paranoja okropna! wkoncu wziełam komorke i właczyłam w niej mp3 głosno i przyłozylam do brzucha po mniejwiecej minucie dzidzia sie odezwała kopniakami 😁!!!! Kamien z serca spadl ale juz nie zanełam wsłuciwałam sie liczylam ruchy!!! Dawno tak sie nie balam, okropne uczucie, paskudne mysli!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak bede u lekarza na usg to zapytam co wtedy robic??? Jakie sa objawy gdy z dzieckiem zle jak sprawdzic czy nic mu nie jest bo ja dzis byłam o krok od szpitala!!! tak spanikowalam!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lunaaa86 napisał(a):
Zaczełam dotykac brzuch w róznych miejscach, skakać, pić słodki sok a dzidzia nic!!!!! Samopoczucie dobre bo nic nie kuło nie wyciekało ale paranoja okropna! wkoncu wziełam komorke i właczyłam w niej mp3 głosno i przyłozylam do brzucha po mniejwiecej minucie dzidzia sie odezwała kopniakami 😁!!!! Kamien z serca spadl ale juz nie zanełam wsłuciwałam sie liczylam ruchy!!! Dawno tak sie nie balam, okropne uczucie, paskudne mysli!!


JA TEZ TAK MIALAM! 3 TYGODNIE TEMU-NORMALNIE JUZ PLAKALAM 😞 nie ruszala sie caly dzien-pomyslalam ze poczekam do rana i jak sie obudzialam to juz buszowala i tez kamien spadl mi z serca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski! Ja byłam wczoraj u mojego gina, mały waży 1125 g! Wszystko ok, cukrzyca ciążowa poszła w zapomnienie 🙂 Co najlepsze, przez to że stosowałam ta dietę dla cukrzyków nie przytyłam ani grama! Mimo iż brzuch mi urósł, zwiększył obwód, a dzieciaczek z 750 g skoczył na taką wagę. Lekarz właśnie powiedział mi że spalamy to co nagromadziliśmy niepotrzebnego, tak że jestem podwójnie zadowolona 🙂 Mały bardzo ruchliwy, nawet na tym usg było widać jak zmienia pozycję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie juz stresuje przed jutrzejszym usg! Jeszce dzisiaj ten poranny bezruch w brzuszku 😞!!!!
Ide na spacer bo piekna pogoda, trzeba łapac promyczki słoneczka 😉 i oderwac sie od złych mysli... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...