Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mam 2 paczki po 3 szt. majtek jednorazowych i myślę, że więcej mi już nie potrzeba... Zacznę pakować torbę powoli, ale tylko takie podstawy, bo co konkretnie trzeba zabrać, to nie wiem jeszcze- po świętach wizytę mam i lekarz mi powie wszystko. Mam nadzieję, że nie będę musiała jechać specjalnie do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nika, ja też spaghetti dzisiaj 🙂 ale miałam wielką ochotę na makaron rurki do tego, bo sosik tak fajnie się do środka wkrada 😁 miały być 'zawijaski' (takie mięsko mielone zawinięte w boczek), ale mi domownicy produktów nie dostarczyli... Do tego ziemniaczki zapiekane miały być... pychotka.... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja idę na łatwiznę jak nie ma sezonu na pomidorki- kupuję sos gotowy biedronkowy Aspiro (swego czasu barrrdzo lubiłam), wcześniej cebulkę podsmażam i mięsko mielone, mieszam razem. a do tego rurki 🙂 nie mówię o canneloni, tylko takich zwykłych 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi dziś się zaczyna 30tydzień, więc do końca coraz bliżej 🙂 remoncik dobiega końca, więc na początku maja mogę zacząć prać i prasować ciuszki dla małej 🙂 niby mała waży ponad 1,5kg to jak chodzę czuję że jest mi coraz ciężej, najgorzej dokuczają mi te opuchnięte stopy ale jakoś przetrwam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota552- zapraszam 🙂 a już myślałam że zaczną wszyscy krytykować mój obiadek bo mało jest smakoszy wątróbki! Jeśli mięso jest z dobrego źródła, przebadane to nie widzę przeciwskazań do jego jedzenia! Ja to mam nawet zalecenie od lekarza w związku z niskimi płytkami krwi, więc jak najwięcej żelaza muszę jeść. A co do mojego męża to też nie lubił bo jego mama nigdy wątróbki nie smażyła ale jak zaczął mieszkać ze mną to posmakował i polubił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Luna - hmhmh tak dawno nie jadłam takiego obiadu. Ale właśnie cebula w ciąży, podobno może podrażnić. Ale teraz między świętami chyba zażyczę sobię u mamy takie danie. Ja robie krem z kalafiora z grzankami. Uwielbiam to, dużo witamin, na żadnych mięchu, i może stać w lodówce 4-5 dni. Gęściuchne mocno 😁
Mikananka – ja też się zastanawiałam co wtedy jeśli zasłabne z wrażenia w trakcie porodu albo z bólu. ehhh
BarbaraK- Strasznie mnie zdziwilło że u Ciebie w szpitalu nie ma problemu ze znieczuleniem. Ta ustawa weszła 8 kwietnia, więc stosunkowo niedawno, i mówi o tym, że każdy szpital w Polsce poda znieczulenie tylko jeśli będą wskazania medyczne itd. czyli dokładnie jak z cesarką. Nie ma już na życzenie, bez względu czy płacisz czy nie.
Ja jednak będę walczyć o to znieczulenie, jeśli nie to przestawię sobię na głowę na cesarkę jeśli tę będzie łatwiej załatwić. Podanie znieczulenia przez dobrego anestozjologa jest kompletnie nieszkodliwe dla dziecka i mamy, wręcz ma działanie kojące. Zobaczcie artykuł http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1624029,1,znieczulenie-podczas-porodu-chroni-przed-nietrzymaniem-moczu,index.html
Ardhara – zgadzam się z Tobą co do tego znieczulenia, jak kobieta nic nie czuje po porodzie może spokojnie cieszyć się maleństwem, które ma na ręku a lekarz/położna robi swoje. Kurcze przecież samo szycie też może boleć jeśli źle znieczulą miejscowo, a z o.o. pozwoli mi tego uniknąć.
Kurcze ja Wam powiem, że zamierzam walczyć o wszystko co może mi zmniejszyć ból, przez co lepiej będę wspominać te chwile. 🙂
U nas obie torby gotowe. Brakuje mi tylko kapci, wkładów poporodowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna lista produktów których trzeba unikać w ciąży;
surowe mięso typu tatar, szynka parmeńska; surowe jaja lub ugotowane na miękko, jajecznica, sadzone oraz produkty z dodatkiem takich jaj (desery, domowy majonez) , niepasteryzowane sery: pleśniowe, feta; sery dojrzewające (brie, camembert) Pasztety mięsne,rybne, warzywne
Rozmrożone potrawy spożywane na zimno, Niestarannie odgrzewane dania z drobiu, Surowe lub niedogotowane ryby a także mięczaki i skorupiaki: ostrygi, małże, krewetki, kraby, Sushi no i wątróbka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo mnie zdziwiło, że nie powinno się jeść wątróbki w ciąży. Przecież ona jest dobra własnie na hemoglobinę. Dziwne. Z resztą raz jak na jakiś czas się zje to nie grzech. Choć ja w weekend zrobiłam taki bigosik ze świeżej kapusty z ziemniaczkami, kabanosami i parówką zasmażaną. I powiem Wam, ze nigdy więcej tak mnei wzdęła ta kapucha dwa dni mnie męczyło. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są produkty których faktycznie omijam ale taka poranna jajecznica lub jajka na miękko lub wątróbka na obiad to nic złego! a o cebuli nic nie pisali! Nie dam się zwarjować, ciąża to nie choroba- trzeba jeść to na co się ma ochotę tylko z głową!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cebula podobnie jak czosnek, kapusta, rzepa, brokuły, morele, suszone śliwki, fasola i rabarbar najczęściej powodują kolki u dziecka!!! więc najedzmy się tego puki możemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...