Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej mamusie 😉

luna waga ktora oni podaja absolutnie sie nie sugeruj a juz napewno nie przejmuj!!! to wszystko zalezy od ilosci wod plodowych i jak akurat lekarz zrobi pomiar! u mojej kumpeli pomylil sie az o 1,5 kg!!!!! rzadko kiedy waga ktora podaja jest trafna!! GLOWA DO GORY!

taka pogoda a ja w pracy...ech na dodatek dzis musimy oproznic ogromna szafe bo obiecalismy ja oddac pewnej kobicie a nie zdazylismy kupic nowej i swieta bedziemy spedzac w szmatach... 🙃

ale mam ostatnio okropne zgagi łeeee 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry!

Z samego rana radochy co nie miara, bo przyszedł kurier z dwoma paczkami pełnymi akcesoriów dla mojego Dzidzia. Mogłabym w tym przebierać jak szalona.
Co do wagi to ja miałam ostatnio USG w 29 tygodniu i mały miał niecały kilogram! Ale lekarz powiedział, że teraz to on dopiero zacznie przybierać na wadze, więc się nie przejmuję. We wtorek mam USG na lepszym sprzęcie to pewnie dostanę dokładniejsze informacje, a i Dzidź będzie już znacznie większy. Zresztą czuję, że brzuchol urósł ostatnio.. Najbardziej widać to pod prysznicem, jak chcę umyć stopy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki 🙂Znowu piękny i gorący dzionek mamy 🙂
Jak wam nocka minęła bo ja się chyba przechwaliłam bo spałam do 3 i dalej dupa oczy duże i tak się pomęczyłam do rana wstałam już o 7 wstawiłam pranie i okna dwa umyłam a potem do mięsnego poszłam i na bazarek po warzywka świeże 😜 Wiecie ile już ludzi lata od rana szok jakby te święta miały trwac tydzień 🤪
Co do laktatora to wczoraj zamówiłam sobie ten ręczny tomme teppe po świętach dostane niech już będzie jaki będzie z opini w necie i od znajomej słyszałam że jest super ale każdej co innego może się podobac tak jak z ginekologiem jedna chwali kogoś inna na tego samego narzeka 😮
Co do wagi dzidzi to jest to waga +/-200g orientacyjna także Lunaaa nie martw się a każdego dnia dziecko rośnie przecież mi podała taką wagę a może byc mniejsza pewności nie mam dwa razy mi pomiar robiła i za każdym razem to samo wychodziło wszystko zależy od sprzętu i od ułożenia maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemka. Monia29 - ja też się już napaliłam na ten laktator Tommy - w necie najtaniej kosztuje ok. 107 zł + koszt przesyłki. Do niego dają butelkę 150 ml. Kupujesz jeszcze 260 ml ? Ja właśnie nie wiem w ile butelek się zaopatrzyć. Mam już jedną 150 ml Avent reklamową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak - z tymi świętami to ludzie przeginają - potem się tyle jedzenia marnuje, wiem bo moja mama ma to samo. Ja dzięki temu jestem wolna od wszelkich kulinarnych obowiązków.Nawet chciałam zrobic jakieś ciasto ale nic mi nie pozwala zrobić, jedynie nakrycie stołu do śniadanka - napracuję się, że hej !

Posadziłam rzeżuchę jakieś 4 dni temu i pomyślałam, że będę ją podlewać zraszaczem, żeby było równomiernie, wczoraj patrzę a ona FLAK... 😞Widocznie to nie był dobry pomysł bo od dołu miało sucho a od góry za mokro... Wkurzyłam sie. Na szczęście mama kupiła mi gotową. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak - z tymi świętami to ludzie przeginają - potem się tyle jedzenia marnuje, wiem bo moja mama ma to samo. Ja dzięki temu jestem wolna od wszelkich kulinarnych obowiązków.Nawet chciałam zrobic jakieś ciasto ale nic mi nie pozwala zrobić, jedynie nakrycie stołu do śniadanka - napracuję się, że hej !

Posadziłam rzeżuchę jakieś 4 dni temu i pomyślałam, że będę ją podlewać zraszaczem, żeby było równomiernie, wczoraj patrzę a ona FLAK... 😞Widocznie to nie był dobry pomysł bo od dołu miało sucho a od góry za mokro... Wkurzyłam sie. Na szczęście mama kupiła mi gotową. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzucholki, ja dziś pracuję tak na jedną nóżkę a że mam cztery to bardziej mamy wolne jak pracujemy 🙂
JUż po zakupach i naprawdę ludzi jest masa, na drogach też już spory ruch a co mówić wieczorem jak z pracy wszysctkie "warszawiaki" wyjdą i do domu na święta pojadą.
My USG mamy dziś co prawda na 19:00 ale dziś cikawe ile waży moja Kruszynka bo moiednica+kość ogonowa nieźle dają sie we znaki 🙂
Nocka niestety też nie za bardzo udana bo pobudka o 2 o 5 chyba usnełam (co ta Córa wyprawiała przez ten czas pojęcie przechodzi chyba porzątki na święta robiła i wymiatała wszystko z brzucholka 🙂 )a o 7 budzik na zakupy budził 🤢 więc raczej nie pospałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kusi mnie, żeby kupić już sobie ten stanik do karmienia.

Zobaczcie co znalazłam:


Jaki rozmiar?
Miesiąc przed planowanym terminem porodu weź miarkę krawiecką i zmierz się luźno w biuście, a ściślej - pod nim. Pamiętasz może swój obwód pod biustem sprzed ciąży (to ważne, bo po miesiącu od porodu powinnaś do niego wrócić)? Jeżeli nie, odejmij od obecnego około 10 cm (jeśli uważasz, że obwód powiększył ci się niewiele - 5 cm). Wyszło ci pod biustem np. 72 cm, a obwód powiększył się tylko nieznacznie? Odejmij 5 cm i zaokrąglij liczbę: do karmienia będziesz potrzebowała stanika o obwodzie 65 cm. Następnie oblicz rozmiar miseczki: od obecnego obwodu w biuście odejmij wyliczony obwód pod biustem. Różnica 13 cm to A, 15 cm - B, i tak dalej co 2 cm. Kiedy masz wyliczoną aktualną miseczkę, dodajesz rozmiar więcej i otrzymujesz wyjściowy rozmiar stanika do karmienia na okres tuż po porodzie. Jeśli np. dotąd nosiłaś 65 D, teraz możesz potrzebować 65 E.

Dobra miseczka

Wiele mam karmiących popełnia ten sam błąd: zamiast kupić stanik z większą miseczką, kupuje biustonosz o rozmiar większy w obwodzie. Tymczasem powinno być odwrotnie: można kupić biustonosz o takim samym obwodzie jak przed ciążą, ale za to z większymi miseczkami. Ich złączenie (czyli fragment między piersiami) powinno przylegać do mostka - jeśli tak nie jest, to znaczy, że miseczki są za małe. Wybierz większe, bo w ściśniętym biuście może powstać zator mleczny.

Ja miałam do tej pory 80 C ( np. z H & M ) , a z tego co napisali to powinnam kupić 75 D albo E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeden już sobie kupiłam, ale przyznam szczerze, że to był baaardzo nietrafiony zakup. Właśnie porządnie się nie wymierzyłam, potem stanika też porządnie nie domierzyłam i po powrocie do domu stwierdziłam, że miseczka jest mała 😞 Od biedy może być na "od czasu do czasu". To prawda, że miseczka zawsze musi być większa niż ta, której się spodziewamy i zawsze przestrzegałam tej zasady. A teraz mnie coś omamiło. No, ale następnym razem będę mądrzejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziweczyny,
Moja nocka tez taka sobie. Wstawalam kilka razy i na nogach od 7. Wczoraj zrbilam sernik i jestem bardzo zla bo mi pekl na srodku ale nie plakalam, o dziwo 😉
Dzisiaj bede robic ambasadora i troche sprzatania wiec tez pewnie bede cicho na netcie.
A i wczoraj kupilam pare kosmetkow do szpitala dla siebie w Rossmanie w malutkich buteleczkach dla wygody, polecam. Jest tam to mydlo Bialy Jelen wlasnie w takiej malutkiej buteleczce, wiem ze ktoras z was polecala do podmywania po porodzie. Oczywiscie dla utrudnienia jest mydlo hypoalergicznie i zel do higieny intymnej. Ktory wybrac? Nigdy nie jest latwo, hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brzuszki
Dziś wyjeżdżam do teściów na Święta, jestem tam odcięta od internetu więc już dziś chciałabym złożyć Wam Najserdeczniejsze życzenia:
ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIAT WIELKANOCNYCH ORAZ NAJMILSZYCH SPOTKAŃ W GRONIE RODZINY I PRZYJACIÓŁ 🙂 NO I MOKREGO DYNGUSA 🤪
Do wtorkui Brzuszki, nie wiem jak ja bez Was wytrzymam przez te kilka dni 😞 Buziaczki
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://allegro.pl/laktator-tommee-tippee-pojemniki-na-mleko-tanio-i1572906359.html

Doris ja zamówiłam z tego linku i kosztuje mniej niż 100zł 🤪
co do butelki to się wstrzymam kupię pózniej tą większą ale tez z tomme 🙂 mam 250ml z Lovi i nie wiem co z nią zrobic bo tę butelkę dostałam od siostry 🙂
Acha dziewczyny pytałam wczoraj moją ginke co się stosuje po porodzie do podmywania krocza to kazała mi kupic albo lactacyd femina albo kwas borny jak dobrze pisze 🙂 natomiast nie kazała broń boże kupowac szarego mydła bialy jeleń bo ponoc szkodzi nie łagodzi i nie likwiduje stanu zapalnego tylko podrażnia tak mi wczoraj powiedziała ile w tym prawdy to nie wiem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak mnie zmotywowałyście tym sprzątaniem, że wyszorowałam dzisiaj kafelki na podłodze jak nigdy! Oczywiście nie wszędzie, ale zawsze coś. Teraz zbieram się do lekarza. Niestety, USG na pewno dziś nie będę miała, bo to tylko taka kontrolna wizyta, ale we wtorek sobie odbiję na 3D 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia oczywiście podzielę się z Wami tym czego sie dowiem 🙂
Odebrałam dziś termometr który wymianiłam sobie w aptece za punkty bardzo polecali ten http://allegro.pl/mescomp-termometr-elektroniczny-ac322-i1559605346.html w sumie nie czytałam jeszcze opini w necie jak jest w rzeczywistości czy jest taki super ale podrzucę Wam info do rozważenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 dzięki za życzenia 🙂
ja dopiero jutro śmigam na święta do teściów, tak że nic nie szykuję, wcale nie czuje że będą te święta, już bym chciała żeby był poniedziałek popołudnie i żebym już wracała do domu 🙂 w poniedziałek mamy chrzciny u mojej szwagierki, idziemy do restauracji i będzie trzeba sie stamtąd wymiksować jak najszybciej, hehe
właśnie czekam na Marcinka, mamy jechać kupić prezent jakiś na te chrzciny, tak ze będzie maraton po jubilerach 🙂 może dla siebie coś wypatrzę przy okazji 🙂

Dziś mam lenia przedniego. Miałam wyczyścić fugi w kuchni. Marcin kupił mi taki płyn że się tylko nim zalewa fugi na chwilę, a potem ściera, nawet nie trzeba szorować jakimiś szczoteczkami czy coś, to nawet tego nie zrobiłam.....

włosy mi się nie układają dziś.... masakra....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wam 🙂 wczoraj cały dzień z mężem kuchnię szorowaliśmy- on lodówkę, góry, doły szafek, z półek mi wszystko pozdejmował i sam sporo poukładał, podłogi pozmywał wszędzie... ja na możliwej do ogarnięcia wysokości porobiłam, no i szkło do ładu doprowadziłam, potem łazienkę z której MY akurat nie korzystamy, bo normalnie jak weszłam to mnie zamurowało, błyszczało, że po oczach raziło... 😁 nawet z godzinkę na dworze siedzieliśmy, żeby wyschło wszystko pięknie.... i wpadła reszta domowników.... i wystarczyło pół godziny, żeby nie było widać różnicy... 😞 no może troszkę szkło jeszcze lśniło, ale przy tym wszystkim to aż śmiesznie wyglądało... dziś mężuś w pracy, a ja machnęłam babkę i wuzetkę, która mi się zupełnie rozpadła, a dzięki teściowej to już zupełnie nawet ciasta nie przypomina... ALE... nie płakałam jeszcze, chociaż zbiera mi się... i na dodatek ja ze swoją rodziną się nie zobaczę, bo byłam dwa tyg. temu i do porodu nie pojadę... 😞
a tak poza świątecznie- byłam na zakupach wczoraj z bratankiem męża- bardzo mi dzieciak pomagał, nawet kg mąki nie musiałam do ręki wziąć, ale przy kasie poleciał po pudełko i wszystko wkładał na ladzie, a potem trzeba to było na wózek przerzucić... i z tyłu kolejka, tłum, on czerwoniutki się zrobił, dookoła patrzą ludziska, chłopów kilku i pomogą? gdzie tam... i dygnęłam właściwie sama, bo jemu się z nerwów z łapek wyślizgiwało (na hasło 'razem') i tak ze 30kg sobie dygnęłam... doszłam do samochodu czerwona... a jak już do domu dojechałam, to poczułam się jakbym krwawiła, kuło strasznie, dziecko się nie ruszało, krew się w nosie gotowała (już wolałabym, żeby poleciało jej trochę, a ja ją czułam tylko). Sprawdziłam i nie krwawiłam, położyłam się, dziecko zaczęło kopać i zasnęłam... dwie godziny później się obudziłam, poszłam pod prysznic i zaczęłam wymiotować... Boże... co ja się wczoraj wieczorem naprzeżywałam.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
p://allegro.pl/laktator-reczny-tommee-tippee-akcesoria-gratis-i1571173266.html
Doris tu masz drugiego linka na ten sam laktator i w tej samej cenie tylko nie wiem czy ma po polsku instrukcje obsługi i na tego się nie zdecydowałam wybrałam tamten z tego pierwszego linka co ci wysłałam gdyż ma tą instrukcje po polsku 🙂
Dorota może byc dobry ten termometr po opisie mnie zainteresował 🙂poczytam sobie opinie o nim bo mam chwile na buszowanie w necie bo za godzinkę Krzysiek wraca z pracy i na zakupy pojedziemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...