Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ivi1984 napisał(a):
Hej dziewczyny.
Mój T odebrał wyniki moczu...
Badanie moczu -
krew - nieobecna
białko - *ślad*
nabłonki płaskie - *pojedyncze w polu widzenia*
nabłonki okrągłe - *pojedyncze w polu widzenia*
śluz - *dość liczne pasma w preparacie* - co to znaczy?
leukocyty - *2-6* (norma 0-5)


bardzo możliwe zapalenie cewki moczowej, ale medycyny to ja nie studiowałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska27 napisał(a):

Ja z jednej strony mam zal ze mojego Wojciecha mama ma taki dystans i ogolnie to ani nic nie doradzi ani nic nie powie, nie wiadomo czy sie cieszy w ogole ze bedzie babcia czy nie. Troche mi tego brakuje bo mojej mamy juz nie ma. Z drugiej strony jest jeden plus, ze nie ma na tym swiecie nikogo kto bedzie sie wtracal w wychowanie dziecka 😁.
/quote]

Moja teściówka też taka jest, czasami mam wrażenie, że ją obchodzi tylko ona sama...
Jak mój m. był na studiach to się nie zdażyło żeby się zapytała jego : jak sesja, czy cięzko, czy zaliczył egz., jak pisanie pracy mu idzie, no kompletnie olewka.
Teraz wyjechała na 3 tyg. i jak dzwoniła to się nie zapytała ani razu jak ja się czuję...
Ma już 2ojkę wnuków więc rozumiem, że się aż tak nie podnieca ale ... to nasze pierwsze dziecko więc mogłaby chociaż trochę udawać, że nie jest to dla niej rutyna.
Moja mama znowóż przegina w drugą stronę ... Żyje naszym życiem ciągle. I tak źle i tak nie dobrze. Ehh ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta-mocz dobry jak na ten etap ciazy!liczne pasma sluzu-zadna patologia.

co do kapieli malucha-moze nie bede pisac na temat natluszczania skory,ale do wody,stara sprawdzona metoda dobrze wrzucic 2 krysztalki nadmanganianu potasu-dezynfekuja wode,nie szkodza dzidzi.

a pol zartem pol serio-duuuzego wysypu w czerwcu mozemy sie spodziewac okolo 15-go-BEDZIE PELNIA KSIEZYCA 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniaruda83 napisał(a):
Dziewczyny mam pytanko czy u takiego noworodka bedziecie odrazu uzywaly szamponikow jakichs i czegos do kapieli czy narazie sama woda? 😮 aha a wode do kapieli bedziecie przegotowywac czy taka z kranu?


na początek do wody płyn OILATUM SOFT a później już może Johnsona... sie zobaczy... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Któras pisała, że nie ma wanienki. Ja kupiłam setkę i jest... ogromna, a potem gadałam z kuzynką, która ma już 2ojkę urwisów i polecała wanienkę z IKEA.Aż się zdziwiłam bo jak ją oglądałam z sklepie to wydawała mi się bardzo mała i nie praktyczna, a ona stwierdziła, że właśnie na bardzo długo jej starczyła ... A taka niepozorna ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
Witam ponownie dziewczyny 🙂
Ja ugotowałam obiadek, zjadłam, byłam na spacerze, pobiegałam z psiakiem, aż zaczęło mnie kłuć w pipce 🙂 a co może akurat podśpieszę troszkę mojego Miłoszka 🙂 Potem byłam na zakupach 🙃 kupiłam dwa śliczne komplety dla małego 🙂 ogrodniczki ale takie z materiału beżowe+błękitna koszulka i drugi zestaw: bojówki w kolorze cappucino+bluzeczka polo z dinozaurem 🙂 takie słodziaśne 🙂 🙂 🙂 🙂 aaa i pierwsze butki pre-walkersy 🙂 takie czadowe dżinsowe trampki 🙂 na górze mają fajną zielono-niebieską kraciochę 😜 SUPERAŚNE 🙂 nie mogę się doczekać jak będę mogła zacząć stroić mojego bąbelka 🙂
No a malutki dzisiaj mniej aktywnny... szturcham brzuchal ale jakoś tam niemrawo... będę obserwować, jak dalej będzie tak cicho to podjadę do szpitala 🥴 mam nadzieję, że jednak wypnie tą pupkę w końcu, albo wypnie rączkę w bok jak to robi zawsze 🙃

Lunaaa to dobrze, że nie zaczęłaś rodzić w trakcie zabiegu 🙂 heheh jak włoski wyszły?


AGATA TO TY JESZCZE BIEGASZ??????????????? nie powinno sie podskakiwac na koncowce to moze lepiej juz nie biegaj...ja zauwazylam ze czasem podczasa jazdy jak za bardzo trzepie i mi brzuch podskakuje to mnie boli nie do wytrzymania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ivi1984 napisał(a):
Hej dziewczyny.
Mój T odebrał wyniki moczu...
Badanie moczu -
krew - nieobecna
białko - *ślad*
nabłonki płaskie - *pojedyncze w polu widzenia*
nabłonki okrągłe - *pojedyncze w polu widzenia*
śluz - *dość liczne pasma w preparacie* - co to znaczy?
leukocyty - *2-6* (norma 0-5)



NAJWAŻNIEJSZE, ŻE TEJ KRWI NIE MA !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
Butterfly, ten irygator jest taki śmieszny różowy...
www.farmako.pl/p,pl,1701,irygator+tantum+rosa+500ml.html
potem można używać go do środka, ma takei specjalne końcówki


Kuźwa, czego to nie wymyślą,żebyśmy mogły sobie powkładać... 😉 Faktycznie to śmiesznie wygląda, ale za 10zł to warto się skusić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to sobie kiedyś kupiłam taki irygator tantum rosa jak miałam zapalenie i wtedy zdało egzamin, ale coś mi się kojarzy ze szkoły rodzenia, że irygatorów się po porodzie nie używa, dlatego położna radziła używanie butelki po napoju energetycznym z dziubkiem - albo po wodzie dla sportowców żeby sobie psikać na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szwagierka mi powiedziała, że jest duże prawdopodobieństwo że skoro już mam takie historie z tym podciekaniem, (mało powiedziane że to podciekanie, bo sie leje non stop) że nie będzie nawału właśnie, bo u mnie juz schodzi to, co u was zacznie

stąd też już skurcze, bo produkcja w "mleczarni" wspomaga obkurczanie się macicy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no z tym wyciekiem jest różnie zalezy od organizmu kobiety bo mojej siostrze też leciało dośc mocno od 8miesiąca a pózniej miała nawał pokarmu ze hej 🙂
Ja mam ręczny kupiony z tomme tippe i ma go moja kumpela i chwali go 😜 ale każdej z nas co innego się podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
wiesz co Doris, jest napisane żeby w okresie połogu płyn tantum rosa tylko zewnętrznie używać, ale ten Irygator sie przyda nawet do tego, bo tą końcówka możesz tak operować jak butelką po napojach przecież....


No można, tylko pamiętam, że ta butelka do irygacji jest z takiego cienkiego plastiku i ona lepiej - według mnie oczywiście, sprawdza się przy irygacji niż zwykłym psikaniu na psitkę 😜 bo się tak nie fajnie zgniata ... osobiście MOIM ZDANIEM SKROMNYM na bolącą piczkę lepiej sprawdzi się ta butelka po izo coś tam. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...