Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
widze ze nocne zycie sie kreci 🙂

ja sie dzis w budzie usmialam bo gosc sie mnie pyta na kiedy pani ma termin a ja mu ze na dzis a on zbladl i mowi ''o boze zeby tylk pani na moim wykladzie rodzic nie zaczela'' prze model! taki podjarany bo mu sie ostatnio wnuczka urodzila 🙂

a ja mam skurcze co 10 minut ale nie mam zadnych boli i mysle co tu zrobic czy to olac czy o co kaman a jutro o 9 mam egzamin i byloby cudnie gdybym mogla na niego jechac

gosia-super foto 🙃

luna tata ma talenciora bez dwoch zdan 🤪 pozazdroscic ze mu sie chcialo bawic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
ja też mam skurcze dziś, przez chwilę są regularne, jakieś 2 godziny, potem ich w ogóle nie ma, też nie są bolesne, ale wczoraj na tym ktg ta babka od obsługi tego urządzenia mówiła że to te skurcze.....


jebniety kraj-czlowiek sie boi pojechac i zapytac bo jak to nie porod to cie jeszcze opieprza-imbecyle...
dzis bylam z moim to nic sie nie dzialo a jak jutro mam jechac sama to pewnie znowu mi sie auto rozpitoli na srodku drogi ech..

a z tym grzybem w pitce to przesranka-wyleczysz to po kilku dniach albo tyg wraca zaraza:/ ja bralam takie czopki i byly rewelka wszystkie swinstwo wyplynelo i bylo czysciutko! swiezutko zaraz obadam czy mam ostatnia globule i sjak sie zowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe grzyba w pitce ma Aleksandra 🙂 właśnie wyszedł jej po antybiotyku co brała niedawno.... i ja sie zastawiam jak zapobiec bo od wczoraj jem antybiotyk, bo mi wyniki z moczu wyszły fatalne 🙂 leukocytów ponad normę ze 100 razy....a to moze być sygnał stanu zapalnego dróg moczowych albo nerek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ivi1984 napisał(a):
Ja to bym się bała żeby jakieś resztki tego mleka nie zostały i przypadkiem jeszcze gorzej nie narobiły 😞
A flora bakteryjna raczej nie jest niewskazana w ciąży. Ale lepiej zapytaj farmaceuty.


Ivi, najlepiej żeby tam było kwaśne środowisko, kefir czy to kwaśne mleko nie zaszkodzi raczej 🙂 przecież pochwa sama się oczyszcza i wydala takie resztki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
hehehe grzyba w pitce ma Aleksandra 🙂 właśnie wyszedł jej po antybiotyku co brała niedawno.... i ja sie zastawiam jak zapobiec bo od wczoraj jem antybiotyk, bo mi wyniki z moczu wyszły fatalne 🙂 leukocytów ponad normę ze 100 razy....a to moze być sygnał stanu zapalnego dróg moczowych albo nerek.


to jest cycat:Tak podwyższony wynik wskazuje za istnieniem leukocyturii, tj. zwiększonego wydalania krwinek białych. Jest ono wynikiem przenikania krwinek białych do moczu w jakimkolwiek odcinku układu moczowego. Najczęstszą przyczyną są ostre i przewlekłe bakteryjne zakażenia układu moczowego. Zwiększona ilość leukocytów może być spowodowana przez śródmiąższowe zapalenie nerek jako wynik reakcji na leki (np. aminoglikozydy, cefalosporyny, tuberkulostatyki, sulfonamidy, leki diuretyczne, cyklofosfamid, niesterydowe leki przeciwzapalne, fenacetyna, sole litu, azatiopryna), toksyny, jady egzogenne, czynniki fizyczne. Ponadto może być spowodowane przez duży wysiłek fizyczny, stany gorączkowe, odwodnienie, przewlekła niewydolność krążenia, zmiany zapalne narządów sąsiadujących z układem moczowym.Pozdrawiam

chyba ze u ciebie sie pomylili:

Co może zafałszować wynik
zanieczyszczony detergentem pojemnik
obecność glukozy w pojemniku (np. w słoiku po miodzie)
obecność składników mineralnych na ściankach pojemnika, w przypadku jego wygotowywania
zażywanie sulfonamidów może wskazywać fałszywie obecność w moczu urobilinogenu
duże dawki witaminy C mogą nie wykazywać obecności urobilinogen i glukozy w moczu
niektóre leki mogą wskazywać obecność bilirubiny w moczu, której w moczu nie ma
zanieczyszczenie wydzieliną z pochwy - bakterie, śluz, nabłonki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iga juz przeczytałam wszystko na ten temat... myślę że jak bym miała jakieś takei zapalenie to raczej by mnie piekło czy cokolwiek.... chyba źle oddalam mocz po prostu.... juz tak kiedyś mi sie stało, poszłam do kliniki, idę do łazienki, a tam nie ma światła, kibel strasznie wysoko - ja nie mówię żeby usiąść ale nawet nachylić sie na narciarza nie było za bardzo jak.... i tez tak jakoś wyszło.....

a teraz nawet mi sie nie chciało sikać za bardzo rano....i łapałam tak cokolwiek do tego pojemnika żeby coś było.....

no ale biorę ten antybiotyk tak dla świętego spokoju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwestia jest tez taka ze na jednego zadziala na drugiego nie(moj chop ma pimafucort czy pimafuci-coś tam i na niego nie dziala) pudelka bardzo podobne tylko ja mam takie globulki-wyglad a'la guma do zucia (nie listek tylko ten ta taka poduszeczka) a on ma chyba masc

NIESTETY MUSZE JECHAC 😞 ZMYKAM SPAC BO RANO NIE WSTANE do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia super rozwiązanie na osłonę flory bakteryjnej:
tabletki LACIBIOS FEMINA.... ja je stosowałam na początku ciąży jak mi mała infekcja po basenie sie przyplątała, tu trochę info o tym probiotyku:
Wskazania do stosowania LaciBios® femina:

osłonowo w trakcie stosowania antybiotyków oraz po zakończeniu ich stosowania dla odbudowania właściwej mikroflory i pH układu moczowo-płciowego kobiety,
osłonowo w trakcie stosowania preparatów przeciwgrzybicznych, przeciwrzęsistkowych oraz po zakończeniu ich stosowania,
w celu odbudowania i utrzymania prawidłowej mikroflory i pH pochwy zaburzonych wystąpieniem czynników innych niż terapia antybiotykowa,
w okresie menstruacji i po jej zakończeniu,
dla kobiet stosujących antykoncepcję (w tym hormonalną) (substancje plemnikobójcze (nonoxynol-9) nie wpływają na działanie preparatu),
dla kobiet w ciąży, po połogu, karmiących piersią,
dla kobiet uczęszczających na basen, korzystających z sauny, jacuzzi,
w okresie wakacji, przy zmianie miejsca pobytu,
dla diabetyczek,
dla kobiet często podróżujących,
dla kobiet w okresie menopauzy,
przed i po zabiegach w obrębie układu moczowo-płciowego, w tym zabiegu usunięcia nadżerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ivi1984 napisał(a):
Ja to bym się bała żeby jakieś resztki tego mleka nie zostały i przypadkiem jeszcze gorzej nie narobiły 😞
A flora bakteryjna raczej nie jest niewskazana w ciąży. Ale lepiej zapytaj farmaceuty.


Ivi infekcje bakteryjne i grzybki w pochwie sa niewskazane. dzidizus jak przechodzi przez pochwe to sie moze zarazic. bakterie np mogą doprowadzic nawet w skrajnych przypadkach do zapalenia opon mózgowych i sepsy.grzybki czesto powodują takie plesniawki u dzieci w buzi a one je bardzo bolą i bedzie Ci płakało.mogą tez wywołac candydoze skóry.o tym pisała juz Agata.wiec warto sie leczyc jak cos sie ma.bakteryjne infekcje pochwy sa zadsze czesciej sie ma grzybki.
o jogurcie słyszałąm kiedys stosowałam. swietne na juz istniejace infekcje jest vagosan ziolka do nasiadówek ALE NIE DLA OSOB W CIĄŻY. link do tego preparatu Agaty
http://www.doz.pl/apteka/p8384-Lacibios_Femina_kapsulki_10_szt
sa też globulki z kwasem lactovaginal i floragyn.ale je sie stosuje dopiero po leczeniu antybiotykami i trzeba sie spytac lekarza. bo brak info w ciąży jak patrze.moze na oryginalnym opakowaniu jest ale w necie nie ma.
co do żółtego siku to Małgorzatta może bierzesz witaminy z grupy B? bo ja kiedys np brałam je i tam nawet w ulotce pisało ze zabarwiaja na zółto mocz.tak konkretnie żółto 🙂 w ogole to wszystkiego naj z okazji imienic.
o i Dorotka sie rozpakowałą. gratulacje! ja to twierdze ze od 15ego zaczna sie masówki. bo jest pełnia i pomiedzy pełnią a nowiem jest wiecj porodów.tak wyczytałam.w pelnie najwiecej.
a jeszcze- na celluit i obwisła skórę; guam trzeba spytac czy w trakcie karmienia mozna, watpie troche ale.. ale przypomniałam sobie jak ktos bedzie miał mozliwosc to polecam BICZE SZKOCKIE! oczywiscie jak sie wszystko zagoi i lekarz pozwoli. nie sa drogie.w sanatoriach, spa itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie martwi to że jak bym teraz urodziła z tymi krostami to mi moga dziecka nie połozyc na brzuch 😞
dziewczyny czy któras sie zna? czy np. po porodzie mozna isc na L4 takie zwykłe 80% płatne czy trzeba tylko macierzynskie?bo ja myslalam o pojsciu na 2 tygodnie w koncu sie jest po porodzie to rana itd nie mozna do pracy zus nie moze sie czepiac a dzieki temu bym przedłuzyła sobie płatny okres zzostania z maluszkiem. potem macierzyskie i urlop zaległy i byłoby 7 miesiecy a nie 5 płatnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikaanka napisał(a):
[color=green]Uwaga!!!!! 🙂
"Hej, Dorota552 z forum Brzuszka. Już się rozpakowałam dziś o 2.18 na świecie powitaliśmy Martynkę. 53cm 3.3kg poród sn"
Mówi, że może już w niedzielę wyjdą do domku 🙂
[color=green][/color][/color]

No to miałam przeczucie 🙂 Gratulacje 🙂 🙂 🙂
Jest 5rano od 3ciej nie mogę spać, nic mi nie dolega..poprostu chyba działa podświadomość- dziś mój termin i Doroty552- ale ona już jest szczęśliwą mamusią- zazdroszczę jej ☺️!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgorzata- super strój na ślub, jesteś doskonałym przykładem że kobieta w ciąży może być SEXI 😘 i to w 9tym miesiącu!!!!!
Co do grzybka to nie pomogę bo nigdy nie miałam!
beti82- jestem laikiem w sprawach urzędowych ale macierzyński jest liczony od dnia porodu czyli nie można go wykorzystać później...tak jak napisałaś po zwolnieniu lekarskim... chyba żeby coś podkombinować i wziąść L4 po macierzyńskim by przedłużyć okres z 5ciu na 7dem miesięcy ale też nie jestem pewna!
Iga- aleś Ty dziewucho odwazna 😮 ja juz po takich skurczach dawno bym na IP siedziała i jeszcze do tej szkoły jedziesz.... normalnie podziw 😉 Uważaj na siebie!!
Co tu robić??? 5:30 wszyscy śpią a ja jakaś pobudzona 😁..... wczoraj się pomigdaliłam ze swoim P. dziś też zamierzam ☺️ może zaraz wskoczę na Niego- nie ma to jak z rana 🤪 a wzsystko po to by już wypędzić tego małego leniuszka z mojego brzuszka 😁
Miłego Dnia- później się odezwę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff zaległości nadrobione
pobudka o 4 rano
o 5 na nogach, kuchnia, śniadanka na potem, zmywarka, pranko i dłuuuga kąpiel z książką
teraz wcinam śniadanko i nadrabiam 🙂
w nocy tylko 3 razy siusiu ale tak jakbym normalnie do końca wszystko wylała 🤔

idę budzić M. i powoli się zbieramy do przychodni tylko może trochę kawki bo usnę na ktg..

Zuzia Słodziak 🙂

p.s. teks że jak się oddaje mocz do analizy w słoiku po miodzie to.. rozwalił mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...