Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

hej laski!
byłam w szpitalu na ktg, zapis okey, doktorka mnie zbadała i stwierdziła że nie ma potrzeby by mnie zatrzymali! Mam przyjechać w poniedziałek z rana- zrobią ktg, usg i prawdopodobnie mnie zostawią albo wypuszcza jeszcze na 2 dni do domu to zależy od ktg i badania! powiem wam że oddział przepełniony i nawet jeśli coś by się dziś działo to nie mieli by mnie gdzie przyjąc bo doktorka mówiła że nawet kozetki na korytarzu zajęte 😞... Położne były bardzo nie miłe- stare kurwy 😠 tak mnie zajeżyły że nadal w nerwach jestem 😠 😠 😠
Ginka dała mi kartę ruchów płodu- szybko powiedziała jak mam liczyc ale ja byłam tak zdenerwowana że nie zrozumiałam jej a była spora kolejka cieżarnych wiec się już nie dopytywałam i tak 3 godziny tam spedziłam.....
PROŚBA DO WAS!!!!!!- powiedzcie mi jak ja mam liczyc te ruchy bo w necie jak szukałam to jest taka że cały dzień się liczy!!! a ja mam taką że przez godzinę liczę- ale nie wiem jak mam policzyć to jak mała się non stop kreci- jako jeden ruch??? jak z czkawką tez sie nią liczy! POMÓŻCIE!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka wpadłam tylko na chwilę dalej w dwu paku jestem ale dziś dziwnie się czuję brzuszek twardnieje pobolewa na dole i mam kłucia od pachwin do pipki 😮
Mały coś nisko buszuje i dziś zle mi się chodziło jak pingwin szłam 🤪
Popołudniu goliłam podwozie i teraz nie wiem czy byłam zacięta czy czop mi odchodzic zaczął bo na wkładce miałam krople krwi hmm ciekawe???
Lunaa chętnie bym pomogła ale nie mam pojęcia o tych ruchach 😞
na razie uciekam pa pa

Nika Natanielek istne ciasteczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki, maly tu dzis ruch 😉 kazdy moze to nasz ostatni bezdzidziowy weekend 🤪?
Ja dzis ospala troche ale czuje sie ok, choc brzuch twardnieje okropnie i stracha dostalam na chwilke- znow te zielone uplawy ialam ale z krwia...dzwonilam do szpitala i podobno to dobrze ze to grzyb wyszedl a jak krwi troche- to juz jego koncowka. Jak nie zaczne mocniej krwawic to sie nie martwic i w pon znow na wymaz. Wiec teraz bacznie obserwuje wkladke...zwariowac idzie!
I bylismy w parku nad jeziorkami na spacerze i moj pies plywac nie umie!!!!!!!!!!!!!znaczy troche umie ale byl taki moment ze wygladala jakby sie topila i zawrocic nie mogla...moj P. juz do wody mial wskakiwac ja krzyk no i piesek jakos zawrocil ale chwila zgrozy...jak mi strasznie przykro bylo. Wiecej mojej suni do wody nie wpuszcze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Luna[/b niestety tez ci nie pomoge....kiedys dziewczyny poruszyly ten temat ale to byla karta ruchow na caly dzien- ze 10 trzeba min naliczyc ale na godzine to nie mam pojecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lunaaa mi kazała liczyć po obiadku, położyć się na lewym boczku i naliczyć minimum 6 zdecydowanych ruchów, czkawka się nie liczy, i to ma być 6 oddzielnych ruchów, czy 6 przeciągań już na tym etapie etc

ja nie dostałam nigdy żadnej karty tylko prikaz, i to nawet żeby po każdym z 3 posiłków głównych tak liczyć
i to od 25 tyg ciąży przez cukrzycę, częściej jest wewnątrzmaciczna śmierć płodu
ale moja Nikolka robi co chce i po 2 dniach zrezygnowałam z liczenia, dopiero po13tyg raz jak wtedy do 13 się nie ruszyła to pojechałam na IP bo nie było ani jednego ruchu ale oczywiście miała lenia i tyle

a lekarka z abonamentu oczywiście miała dla mnie inny sposób liczenia, więc słońce ile lekarzy tyle sposobów, może ta karta ma jakąś nazwę i po tym zgooglujesz? 🤔

siedzę i obserwuje swój brzucholek, skurcze nareszcie jest jakaś regularność 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska i Iwonka
http://www.mamazone.pl/tv/film,4508,rozwarcie.aspx
o rozwarciu. szyjka jest pomostem miedzy pochwa a macicą. w chwili gdy dzidiza sie obniza następuje skrócenie tej szyjki i rozwieranie od strony macicy az w koncu rozwarcie tej szyjki widac od strony pochwy bo sie cała juz otwiera.
Luna a co do karty ruchów cardiff tu link:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_Cardiff
w chwili gdy poczujesz dziesiaty ruch oznaczasz kwadracik na danej godzinie. kazdy ruch sie liczy przeciagniecie, kopniecie. Czkawka tez sie liczy ale szczerze ci powiem ze nie wiem czy jako jeden czy jako seria.ja liczyłam seryjnie ale chyba jako jeden 🙂 w kazdym razie wiem ze sie liczy bo dzieki czkawce dziecka czyujesz ze zyje 🙂 w sensie ruchu.jak juz doliczysz dziesiaty ruch to koeniec liczenia w danym dniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny! To właśnie nie jest ta karta ruchów wdł Cardiff tego jest pełno w necie ja mam taka tabelkę i nigdzie jej nie ma na necie!Jest TAK:
DATA/godz8.00-9.00 ILOŚĆ RUCHÓW/ godz14.00-15.00 IL. RUCHÓW/ godz.20.00-21.00 IL.RUCHÓW

Nic jakoś sobie poradzę- najgorsze jest to że czasem przez godzinę mała potrafi się wogóle nie ruszać,,,, ale może zjem cos słodkiego przed tym liczeniem i jakoś ją pobudzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lunaaa86 napisał(a):
Dzięki dziewczyny! To właśnie nie jest ta karta ruchów wdł Cardiff tego jest pełno w necie ja mam taka tabelkę i nigdzie jej nie ma na necie!Jest TAK:
DATA/godz8.00-9.00 ILOŚĆ RUCHÓW/ godz14.00-15.00 IL. RUCHÓW/ godz.20.00-21.00 IL.RUCHÓW

Nic jakoś sobie poradzę- najgorsze jest to że czasem przez godzinę mała potrafi się wogóle nie ruszać,,,, ale może zjem cos słodkiego przed tym liczeniem i jakoś ją pobudzę.


to jakbyś miała po 3 posiłkach po prostu w tracie godz liczyć ilość ruchów, ale ile ich ma być według twojego lekarza?! i nie wiedziałam że czkawka lczy się jako ruch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to po prostu liczysz ilosc ruchow w danym przekroju godzin.najlepiej zjesc cos przed to wtedy sie poruszy. dziwna ta karta bo w Twoim tygodniu dzidzia sie juz mało rusza. jezeli mi sie nie rusza czasem przez pare godzin teraz to co dopiero w 40ym tygodniu.hmm..,no ale jak tak kazali tak rób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwcówka- właśnie nie wiem, to ginka z tego szpitala nie znam jej mojego lekarza nie było.... nie wiem ile ma ich być??? Powiedziała tylko z tego co pamiętam bo byłam mocno wkurwiona że mam sie polozyc na lewym boku i sie skupic na liczeniu- nie ogl tv i nie czytać nic,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałam na którejs stronce że jak w danej godzinie jest mniej niż 6ruchów to liczę nastepna godzinę--- kuźwa to z tego wniosek że i cały dzień moge tak sobie liczyc bo teraz ciezko z tymi ruchami szczególnie w dzien niunia mało aktywna- a rano to juz wogóle .... czasami dopiero po12stej stuknie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>Luna licz tylko w tych których masz wpisane.tamte tabelki sa inne co czytasz. jest tez taka tabelka tylko wg mnie beznadziejna ze liczy sie 10 ruychow w godzine ma byc. i tak w kółko jak w koncu w ktoras godzine bedzie 10 to zakresla sie.wg mnie troche przesada kazde dziecko jest inne i roznie sie rusza.i nie wiem na ktore to tygodnie byla tabelka. a jakie uziemienie i skupienie mozna tak do wieczora.a w twojej rozpisce to moje dziecko miedzy 9 a 10 miałoby zero. nawet gdybym cos zjadła. bo on bryka o 5ej rano a potem o 7-8.a od 9ej spi.do gdzies 10-11.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie tak jak tam mam napisane tylko w tych trzech godzinach, jak sie nie poruszy to przecież nie moja wina...., mam nadzieje że mnie tam nie opierdola że źle to zrobiłam bo dziś to tam taka położna służbistka była że do tej pory mam nerwa i mi się płakac chce na samą mysl że mam tam zostac na kilka dni i rodzic moją niunie 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Kładę się bo na nic nastroju nie mam, dół totalny mnie dopadł 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no mnie też przerazaja połozne w moim szpitalu co mam rodzic i osobiscie jak bywałam i po opiniach ktore niepotrzebnie przeczytałam 😞 ale jak dostane nerwa to wygarnę i polece do dyrektora na skargę ( jakbym miała 5 lat hihi) to jak bedą naprawde chamskie.musimy sie trzymac. najwazniejsze urodzic a co do opieki to jak zadna nie pomoze to moze ktoras z mam bedacych na oddziale bedzie juz doswiadczona np drugie dziecko i nam pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to ja tez ide.jutro bedzie inny dzien a połoznych tam jest wiele moze sie ktos Ci trafi fajniejszy. szkoda ze szpital przepełniony moze dlatego takie niemiłe bo duzo roboty. ale w poniedzialek wiekszosc puszcza dop domu bo sa wypisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ku***a nie dość że ledwo co żyjemy, stresujemy się, mamy burze hormonów to jeszcze te zamiast pomóc, uspokoić, poradzić to warczą... Przecież tu chodzi o malutkiego bezbronnego człowieka
ehh
musimy walczyć o swoje dla maluszków
kobiety w ciąży są niestety zdane na wiele przykrości i są wykorzystywane

dlatego czekam na moją Nikolkę i już chcę się nią opiekować ale być w pełni sprawna, nie obolała i ociężała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pitole ale tu dzis nerwowka panuje 🤪
beti, mojego dzidzia glowka jest tak nisko ze szok (dlatego oberwal cewnikiem w glowe 🤢), czyli ze niby co, moja szyjka powinna byc krotka tak?
Tak szczerze to ja bym nie dala rady liczyc ruchow, a poza tym nie uwazacie ze to jest troche dziwne ze sa godziny wyznaczone?? Nie wiem jak u was, ale u mnie dziecko rusza sie w stalych godzinach. Nie mowie o pojedynczych ruchach ale o serii, to on sobie wybiera zawsze stala pore.
W ogole u mnie jest duzo ruchow i nie dalabym rady liczyc.
Tutaj mowia krotko, ze jak dziecko sie rusza to znaczy ze jest wszystko ok.
Aleksandra, ja kiedys mialam suczke i miala tak ciezki tylek ze od razu szla na dno, a starala sie plywac 😁. Niektore psy nie umieja plywac to prawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lunaaa86 napisał(a):
hej laski!
byłam w szpitalu na ktg, zapis okey, doktorka mnie zbadała i stwierdziła że nie ma potrzeby by mnie zatrzymali! Mam przyjechać w poniedziałek z rana- zrobią ktg, usg i prawdopodobnie mnie zostawią albo wypuszcza jeszcze na 2 dni do domu to zależy od ktg i badania! powiem wam że oddział przepełniony i nawet jeśli coś by się dziś działo to nie mieli by mnie gdzie przyjąc bo doktorka mówiła że nawet kozetki na korytarzu zajęte 😞... Położne były bardzo nie miłe- stare kurwy 😠 tak mnie zajeżyły że nadal w nerwach jestem 😠 😠 😠
Ginka dała mi kartę ruchów płodu- szybko powiedziała jak mam liczyc ale ja byłam tak zdenerwowana że nie zrozumiałam jej a była spora kolejka cieżarnych wiec się już nie dopytywałam i tak 3 godziny tam spedziłam.....
PROŚBA DO WAS!!!!!!- powiedzcie mi jak ja mam liczyc te ruchy bo w necie jak szukałam to jest taka że cały dzień się liczy!!! a ja mam taką że przez godzinę liczę- ale nie wiem jak mam policzyć to jak mała się non stop kreci- jako jeden ruch??? jak z czkawką tez sie nią liczy! POMÓŻCIE!!!!



LUNA - LINK DO CIEKAWEGO ARTYKUŁU O RUCHACH :

http://www.ginekolog.elblag.pl/artykuly/ruchy%20plodu.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki
oplacalo sie jechac bo tylko piatki dzis nazbieralam 🙂3 zaliczenia!!! 🙂
co prawda dobrze ze nas gosc puscil wczesniej bo naprawde dostalam stracha ze tam urodze nie wiem czemu ale zaczelo mnie potwornie bolec podbrzusze bolalo bez przerwy jak wrocilam to mi odpadl gil czopowy ale bol ustal tylko zaczely bolec plecy-chyba mnie przewialo:/ jutro jade z mezem to wszystko nadrobie i was oklaszcze a na razie milej nocki zycze i rozwarc i odejsc wod 😁

p.s. ktora z was ma tel w play? to mam za free dzwonienie
zuzka prze kochana-natanielek tez
dorota gratuluje i czekamy na zdjecie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...