Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hey dziewczyny 🙂 Witam po długim weekendzie, chociaż teraz jak nie chodzę do pracy i przez tą beznadziejna pogodę to wcale tego nie odczułam....
widzę temat skurczów podjęty, u mnie też są już od jakiegoś czasu, rzeczywiście są bezbolesne, ale te pierwsze które u mnie sie pojawiły, wcale nie były bezbolesne, a wręcz przeciwnie, takie jak skurcze nogi.... pytałam lekarza of coz, powiedział że tak może się zdarzyć, oczywiście kazał mi jeść więcej magnezu... mój lekarz ma uniwersalny lek na wszystko - magnez chyba! heheh

wiecie co zauważyłam u sie? brzuch mi się obniżył, w związku z tym mam znowu ciśnienie na pęcherz jak nigdy, masakra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki po długim czasie 🙂Ale miałam do nadrobienia 25stron masakra 🙂he he
Ja także mam te skurcze przepowiadające tak myślę ale odpukac nie regularne brzuszek mi twardnieje na minutkę ale jak wstanę bądz usiądę to mi przechodzi i czasami mam kłucia w dole brzuszka ale z boku to zapewne macica się rozciąga.Ostatnio jak chodzę znowu czuję takie dziwne kłucie w pochwie aż tak mnie zarwie czasem nie wiem co to jest wtedy muszę usiąsc szybko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszę się Nequitia że wszystko u Ciebie ok a jak tam twoja mała rośnie?Czy tylko cię badał twój lekarz?
Nika trzymam kciuki byś przetrzymała jeszcze maleństwo no ale wszystko zależy od dzidzi odpoczywaj dużo i obserwuj te nieszczęsne skurcze 🙂

Dziś kupiłam z mężem fotelik do samochodu ale z tych tańszych 200zł bo my dużo nie jezdzimy pózniej zainwestuję w lepszy jak mały wyrośnie z tego.
Dziś dostałam laktator co zamówiłam z allegro firmy tommee tippee fajny jest okaże się pózniej czy się sprawdzi dodatkowo mam butelke ze smoczkiem,pojemnik do sterylizacji i 2 pojemniki do przechowywania pokarmu i wkładki laktacyjne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta mi też już się obniżył.... parcie na pęcherz cały czas... ginka mówi, że do końca ciąży tak będzie....

Kruszynka jeszcze sobie zabawę znalazła... odpycha się od żeber nogami i głową uderza w krok... nieraz boleśnie, nieraz w pęcherz trafi i ledwo zdążę do kibelka... za każdym razem jest to jakoś niemiłe...

monia29 takie kłucie w pochwie to ponoć ta szyjka cała... i im bliżej porodu tym mocniej może kłuć... ale o takich rzeczach lepiej mówić lekarzowi, niech sprawdzi czy wszystko okey 🙂
a co do badania to badała mnie 🙂 a że u małej wszystko dobrze to wiem z ostatniego usg co mi w szpitalu robili... to było niecałe 3 tygodnie temu... dzisiaj tylko pani doktor łaskotała Kruszynkę i tętno sprawdzała standardowo 😁

Miałam dziwny skurcz... jak wchodziłam po schodach z pralni... myślałam, że nie wejdę po schodach 🤢 od razu się położyłam wtedy ale potrzymał około 3 minut i cisza.... straszny ból to był i promieniował nieładnie... mam nadzieję, że to jeden jedyny i już więcej ich nie będzie póki co 😉
A jak przeszło i odleżałam to dostałam powera i posprzątałam w szafie 🤪 teraz na chwilkę się położę... i później pościeram kurze i poodkurzam mój "arras turecki" haha humorek mam jakiś dobry 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę Nequitia że ci humorek dopisuje he he i dobrze 😁
Super że z małą wszystko ok ja do mojej ginki idę dopiero 19 maja chyba że wcześniej coś nie tak będzie oby nie.Po niedzieli morfologię i mocz muszę zrobic.
Wiecie laski jaki ja dziś miałam sen normalnie szok śnił mi się mój poród ale jaki realistyczny z tego co zapamiętałam to urodziłam 3 czerwca o godz 20.25 że 8 godz się męczyłam a termin mam na 19 🙂takż e się okaże czy to nie jakiś proroczy sen he he bo ciąża mi się też wyśniła 🤪no i rano jak się obudziłam to pierwsze co to za brzuch się złapałam he he
Ale u mnie się rozpadało tylko sam deszcz bez śniegu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciezarnabebe, dzięki za ostrzeżenie 🙂 Coś się nie odzywałaś dawno.... jak tam u Ciebie?
I Lunaaa86 się zapodziała, chrześnica już wyjechała pewnie, a jej ni widu, ni słychu...
Jak o tych skurczach rozmawiacie, to bardziej mnie boli niż podczas samego przeżywania skurczu... 🤪 już coraz bliżej.... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki 🙂 witam po dłuuugiej nieobecności!
Pozwólcie że nie będę nadrabiać zaległości bo to aż 70stron 😞 😞 😞 😞 a lenistwo mnie ogarnęło 🥴
Mam nadzieje że wszystkie zdrowe jesteście i żadnych niespodzianek nie było od 28 kwietnia (mój ostatni wpis) Pewnie wybory wózków już dokonane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lunaaa86 Witaj włóczykiju 😉 hihi nika ma dzisiaj skurcze co 15 minut i leży... jak się zacznie coś dziać to ma nas poinformować... a tak to standardowo... coś kogoś kłuje, ciągnie... pcha się na pęcherz 🙂 jak to w ciąży 🤪 hihi a co do wózków to chyba tylko ja jeszcze się nie zdecydowałam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Nequita za szybkie streszczenie 70ciu stronek 🙂 odcięta byłam od internetu bo u tesciów byłam ale maż obiecał zainstalować więc trzymam go za słowo 😉
Miałam parę imprez 30.04 imieniny 2.05 rocznica slubu wiec cały czas coś sie działo 😆 pogrilowałam za wszystkie czasy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequita, u nas również brak wózka nadal. Nawet modelu nie wybraliśmy.
Nika nieźle z tymi skurczami. Jak je się odczuwa bo to twardnienie brzucha to już znam ale skurcze nie wiem jak się powinno odczuwać. Uważaj na siebie. Moja gin powiedziała, że teraz ciąże uznaje się za donoszoną 36-37 tydzień to nawey gdyby to po prostu będzie mniejszy Nathan a Tobie łatwiej się urodzi.
Monia to pobolewanie i ciągnięcie w pochwie było własnie powodem mojej wizyty na oddziale. Ale spokojnie to po prostu ucisk na nasze "podwozie" 🙂. Ja miałam wrażenie, że przeziębiłam pęcherz i co chwila takie kłucie w dół.
Małgorzatta, u mnie również powrót do ucisku na pęcherz. Na komunii rodzinka też mi powiedziała, że mam nisko brzuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Luna, postaram się streścić co nieco 🙂 więc najważniejsze chyba- Nika skurcze już liczy, musi leżeć, żeby dotrwać, Nequita też coraz bliżej... tzn. wszystkie już coraz bliżej, ale One szczególnie.
Przeszło mnóstwo tematów, m.in. okrywanie maluszków- ja doradziłam, żeby dziecko układać w dole łóżeczka i okrywać do ramionek, a pozostały materiał podkładać pod materacyk, sporo dziewczyn mówiło o zawijaniu w rożek; prywatne położne i tu o niesprawiedliwości i zrytym nastawieniu 😉, ja pytałam o Internet bezprzewodowy; o bólach kręgosłupa rozmawialiśmy... i takich tam jeszcze wielu innych rzeczach....
Ja jak zwykle zacznę pisać i się zagapiam w tv... jak już się streściłam, to po czasie jest... 😁
Dzięki Nequita 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lunaaa86 napisał(a):
dzięki mikaanka łapcie dziewczynki oklaska ode mnie za streszczenia 😁


Mikanka musisz poczekać na oklaska 100min hehe, co to za ograniczenia ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
weszłam tylko na chwile.. troche sie przespałam bo w nocy to raczej ostatnio mało spie chyba stres przed porodowy.. wczesniej wziełm kapiel wypiłam goraca mięte.. 🙂 narazie nie odczueam żadnych skurczy tylko lekkie kucie w pochwie i twardnienie brzucholka...ale praktycznie sie nie poruszam po mieszkaniu.. bo sie boje.. bruszek sie obniżył, siku robie co 5 minut..
dzisiaj jak mi polożna badała brzuchol to tez sie robił taki twardy.. i wtedy ona mi powiedział ze to juz tuz tuz i czy jestem gotowa w razie czego 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 spokojnie Kochana 🙂 jasne, że lepiej mieć przygotowane już wszystko, szczególnie że leci Ci już 36 tydzień... więc tak jak Kasia pisała to już donoszona ciąża 🙂
Mi każda położna mówi, że Dziecko najlepiej wie kiedy przyjść na świat... że taka jest jego natura, i że jeżeli poród zaczyna się w 37 tygodniu to znak, że tak ma być... i już... 😁
Więc Dominika, będzie dobrze 😘 zresztą każdą nas to czeka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a tak nawiązując do tego artykułu czy kupujecia a może już kupiłyście krem z filtrem dla siebie? Żeby nie opalać tych przebarwień które poijawią sie przy karmieniu na twarzy? Jeśli tak to jaki faktor? Może macie coś godnego polecenia mam skórę suchą.

Kasienkaks z tego co wyczytałam miałaś ostatnio komunię chrześnicy- ja wiem że to indywidualna sprawa każdego ale ja również za 2tyg mam komunię chrześnicy i kompletnie nie wiem ile się teraz daje kasiory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...