Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja kupiłam 2 paki tych bella bo położna o nich mówiła na szkole rodzenia. Z reguły te położne to są w wieku naszych matek (które pamiętają jeszcze czasy używania to tych celów WATY) więc dla nich może te podkłady to i dobre są. Ale my to już przywykłyśmy do wszystkiego "mini", "ekstra cienkiego", dobrze chłonącego typu alwaysy, więc ja to chyba kupię sobie jeszcze podpaski nocne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewuszki wróciłam od fryzjera - ale mam teraz lekkie włosy - szok!
Poproszę Mężulka jak wróci to może mi cyknie zdjatko i wrzucę 🙃

Dzięki beti za info.

Co do mycia dziecka - również się zgadzam. Jak ja zobaczę że ktoś tak moje dziecko myje to chyba udusze 😮

Na szkole rodzenia położna mówiła, że jak jest poród naturalny - to dziecku te wszystkie wody płodowe się jakby wyżymają (tak jak kiedyś się pranie wyżymało 🤢)jak przechodzi przez kanał rodny. A z cesarką to nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja pierwszy raz od początku ciąży nie wstałam na siku w nocy, nie pamiętam czy się przekręcałam czy nie.... ogólnie to idę chyba na izbę przyjęć bo od wczoraj mała ruszyła się może ze 4 razy 😮 nawet nutella na nią nie działa.... poza tym nic mi od wczoraj nie przeszło, dalej wszystko boli, kłuje i leci i jest mi źle... i mam ochotę wszystkich pozabijać normalnie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
hej, ja pierwszy raz od początku ciąży nie wstałam na siku w nocy, nie pamiętam czy się przekręcałam czy nie.... ogólnie to idę chyba na izbę przyjęć bo od wczoraj mała ruszyła się może ze 4 razy 😮 nawet nutella na nią nie działa.... poza tym nic mi od wczoraj nie przeszło, dalej wszystko boli, kłuje i leci i jest mi źle... i mam ochotę wszystkich pozabijać normalnie 😠

oj ja tez juz w nocy nie wstaje na siku jakos mi tak nagle przeszło.. a z tym kłuciem , bolem i to ze cos leci mam dokładnie to samo i jeszcze to zajebiste poczucie humoru bez kija nie pod chodz... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, ale się objadłam.... naszło mnie dziś na eksperymenty kulinarne i zaszalałam, ale jak! Zrobiłam paprykę nadziewaną zapiekaną 🙂 przepyszna wyszła 🙂

Boshe dziś poszłam w spódnicy do sklepu, nogi mam takie białe że szok.... muszę gdzieś je powystawiać.... ale bym poszła na solarium juz, tak na chwile chociaż 🙂 chociaż nie jestem jakąś solarą, ale chciałabym już trochę być opalona 🙂

Co do upałów, to muszę Wam powiedzieć, że ja uwielbiam i czuje się jak ryba w wodzie! mi służą, choćby nie wiem jak było gorąco, pewnie w poprzednim wcieleniu mieszkałam w jakiś ciepłych krajach- w ogóle w głowie mi się rodzi coś takiego, by wyprowadzić sie właśnie gdzieś w jakieś ciepłe miejsce, blisko wielkiej wody 🙂 już tak na stałe....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm mój nie lubi papryki, z resztą ja też nie przepadam chyba, ze surowa.
O tak ciepłe kraje. Ja zawsze mówiłam, że klimat nasz kompletnie nie sprzyja mojej osobie.
Dla mnie cały rok może być ciepło
A z białymi nogami, ja siadam na balkonie tyłem do słońca nogi kładę na parapet okna od sypialni, smaruje je olejem zwykłym i łapie raz dwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja robię paprykę nadziewaną serem feta posypaną bazylią i oregano, oliwkami i na to boczuś uprzednio podsmażony - to do piekarnika i gotowe - mniami...
A dziś zrobiłam makaron z boczusiem, suszonymi pomidorkami, sosem pomidorkowym, czosnkiem i przyprawą do kuchni włoskiej, też pychotka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.... wiecie co? stwierdziłam, że moje hormony chcą mnie na skraj wytrzymałości sprowadzić.... 😞 normalnie cały dzień ryczałam, aż stwierdziłam że jestem głupia 🤨 i tyle.... zwiększyłam sobie dawkę leków tak jak mi radziła lekarz w przypadku mocniejszych objawów i leżę... Kruszyna zaczęła się ruszać jak się uspokoiłam trochę... teraz sobie wmawiam, że było jej źle przeze mnie 😞 i muszę się opanować do cholery jasnej bo długo z takim humorem nie pociągnę.... szczególnie, że zawsze byłam osobą uśmiechniętą i pogodną.... poczekam spokojnie do następnej wizyty u ginki, powiem jej wtedy co się dzieje i działo... jeśli ona stwierdzi, że tak ma być to ma być i nic nie poradzę... a jak nie ma tak być to na bank coś z tym zrobi... póki co stosuję się do jej zaleceń i już... przecież nawet jak mi się skraca znowu szyjka to nie zniknie w przeciągu paru dni 🥴
Malgorzatta ja zawsze cukinie faszerowaną robiłam, z farszem jak na gołąbki, czyli mięsko mielone surowe, ryż i tam warzywka jakieś dodawałam... Bo w ogóle tutaj gdzie teraz mieszkam robią gołąbki z samym mięsem.... nie wiem czy u Was też?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequita - ja ostatnio pisałam, że moja malutka się nie rusza i się strasznie denerwowałam, wymyśliłam sobie, że się okręciła pępowiną i napewno coś jej się stało. Tego samego dnia miałam wizytę u ginki i bardzo się bałam sprawdzania tętna bo mój głupi łeb już sobie wymyślił coś najgorszego co tylko można było.Jak zwykle okazało się, że jestem walnięta a mała ma się dobrze, lekarka też wytłumaczyła mi, że ona jest szczelnie opatuloną macicą i nie ma już tyle miejsca co wcześniej.
Tego samego dnia jak już wiedziałam, że wszystko jest o.k. odzyskałam humor, dostałam pałera i ... MAŁA ZACZĘŁA SIĘ RUSZAĆ. Wiem teraz, że ona maxymalnie wyczuwa mój humor i koło się kręci : ja się denerwuję, że ona się nie rusza, a ona się nie rusza bo ja jestem zdenerwowana.
Więc Ty też się rozchmurz DLA KRUSZYNKI !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie dzis szczegolnie nie wysilałam z obiadem. Bardzo lubimy takie talarki z kabaczka, cuknini albo patisona opieczone na patelni w jajku i w bułce a do tego kawałki paróweczki zasmażonej z serem żółtym. Szybko, warzywnie i smacznie.
Mój jest w domku co drugi dzień więc tylko wtedy gotuję bo dla siebie samej, to coś tam zawsze złapię. U nas zaczyna się chmurzyc 😞, czyżby burza, a ja sama buu
Kurcze od początky tego tygodnia walczę z nałogiem czekoladowym. zapycham się owocami itd. ale i tak jak idę z psem o godz. 22 na dwór to zaliczam sklep i nakupuję tych kalorii tyle.
Normalnie silniejsze niż nie wiem co, aż mnie trzęsie jak pochłaniam Marsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie faszeruje się gołąbki mięsem i ryżem, Doris a to nadzienie z fetą to fajny pomysł 🙂 ja dziś namieszałam, trochę ryżu, mięsa mielonego, czosnek, cebula, papryka, pomidor, ser żółty - tak samo wkładam to wszytko w cukinię, czy w inne warzywa co się da nafaszerować....

Naquita ale Ty masz jazdy 🙂 Mi się wydaje że urodzisz normalnie w terminie co Ci na brzuszku pokazuje za 5 tyg! oby! takie jakieś przeczucie......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też mięso i ryż do gołąbków.
Dziewczyny a myślałyście coś nad pobraniem tej krwi pępowinowej i dać do banku.
W sumie nie wczytywałam się w ten temat ale moze warto.
Nequita mnie też się wydaje, że jeszcze ponosisz chwilę swoje maleństwo w brzuszku. Szkoda że Cie dopadają tez huśtawki nastrojów i bóle wszelkiego rodzaju. Może przy drugiej ciąży będzie lżej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzatta oklask za ten link.
No nie spodziewałam się tych kosztów. Sporo. Wolę zainwestować w dodatkowe szczepienia na rota, pneumokoki itd.
Muszę powiedzieć że tak jak teraz na tym etapie ciąży mogę chodzić całe życie. A te ruchy takie płynne, bezbolesne, delikatne normalnie niebo a nie tak jak wcześniej jak walneło w pęcherz to miałam ochotę oddać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...