Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

alaa napisał(a):
siehankowa napisał(a):

u mnie było jak u marty-lion 🙂 najpierw brzuszne, ale słabiej widać, poza tym bejbik nie chciał sie odpowiednio ustawić i nie dało się dokładnie zmierzyć-urwis jeden 😜 więc lekarz zrobił dopochwowe, na którym wyrazniej wszystko widać, choć to wcale nie ułatwiło ginowi badania, bo bejbik był uparty, i np. przegrody nosowej nie udało się zmierzyć 🤨


Z tego co pamiętam to nie jesteś jedyna u której przegrody nosowej nie udało się zmierzyć. Ciekawe jak będzie u mnie 🙂 Już się nie mogę doczekać...
A Ty siehankowa też dostałas takie super zdjęcie jak marta-lion?

alaa ja miałam robione USG w 2d tak więc takiej ślicznej fotki nie mam 😉 ale ogólnie zdjęcie dostałam - na kazdej wizycie dostaje 🙂
apropo USG 3d, mam zamiar wybrać się 1 raz na takie badanie, razem ze zdjęciami i filmem 🙂 tylko jak myslicie, w którym tygodniu najlepiej? wiadomo, żeby nie było za wcześnie i za pózno, bo słyszałam, że już pod koniec ciąży to nie ma sensu robić specjalnie 3d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

karolciakam napisał(a):
AAAAAAAAA! Miałam się Was poradzić! Co powinnam (mogę) wziąć jak mnie rozkłada? Taka dziś jestem zakatarzona i zimno mi było ;( Chyba moi kochani studenci coś mi przynieśli, czyżby wiedzieli że marzy mi się odrobinka lenistwa 😉
Hm... tylko lenistwo bez chorowania mi się marzy!!!!!!


Chyba wszyscy poradzą podobnie - idź do lekarza żeby sprawdził czy to coś poważnego, a jak nie to na razie pozostań przy cytrynce, miodzie, czosnku i soku malinowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
A Ty siehankowa też dostałas takie super zdjęcie jak marta-lion?
alaa ja miałam robione USG w 2d tak więc takiej ślicznej fotki nie mam 😉 ale ogólnie zdjęcie dostałam - na kazdej wizycie dostaje 🙂
apropo USG 3d, mam zamiar wybrać się 1 raz na takie badanie, razem ze zdjęciami i filmem 🙂 tylko jak myslicie, w którym tygodniu najlepiej? wiadomo, żeby nie było za wcześnie i za pózno, bo słyszałam, że już pod koniec ciąży to nie ma sensu robić specjalnie 3d...


Nie jestem jeszcze biegła w dalszych tygodniach bo to moja pierwsza ciąża, ale ja bym poszła wtedy kiedy jest najlepszy termin na zrobienie jakiś ważnych badań, np tak jak teraz było między 11 a 13 tyg. Będziesz miała dwa w jednym - przyjemne z pożytecznym 🙂 Poszukaj w necie albo może doświadczone koleżanki pomogą. Ja znalazłam na stronie usg na które idę np. :
16-20 tygodni badanie genetyczne + anatomiczne
18-23 tygodni badanie anatomiczne ze szczegółową oceną serca płodu
28-32 tygodni - badanie rozwoju z oceną dobrostanu płodu i czynnościową oceną serca
hihi chcieliby żeby do nich cały czas chodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alaa napisał(a):
karolciakam napisał(a):
AAAAAAAAA! Miałam się Was poradzić! Co powinnam (mogę) wziąć jak mnie rozkłada? Taka dziś jestem zakatarzona i zimno mi było ;( Chyba moi kochani studenci coś mi przynieśli, czyżby wiedzieli że marzy mi się odrobinka lenistwa 😉
Hm... tylko lenistwo bez chorowania mi się marzy!!!!!!


Chyba wszyscy poradzą podobnie - idź do lekarza żeby sprawdził czy to coś poważnego, a jak nie to na razie pozostań przy cytrynce, miodzie, czosnku i soku malinowym.


dokładnie tak...herbata z soczkiem malinowym,mleko z miodem i czosnek 3 razy dziennie 🙂
a co do USG 3D ja robiłam w 21 tygodniu na połówkowym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolciakam po pierwsze łóżeczko, a nie do pracy wśród kichających studentów 😜. Czyli do lekarza po L4. Po drugie ja zawsze herbatka z miodem i cytryną, soczkiem malinowym, jak dajesz radę może być mleko z czosnkiem (blee), albo sam czosnek, oraz jeśli łapie cię ból gardła czy kaszel to zrób sobie syrop z cebuli.
Karolciakam ty też mnie straszysz ? 🙃 4500g Matko święta !!! Ale powiem wam, że coraz bardziej jestem przekonana, że to były pierwsze kopniaki, a nie mój wymysł. Wczoraj jak już leżałam w łóżku znów się powtórzyło. Zobaczymy jak dziś...

Siehankowa myślę że około 20-21 tydzień takie usg połówkowe. Ja się zapisałam na 3D w na koniec 20 tygodnia teraz znów. Mówią, że wtedy widać dobrze maluszka, że możesz policzyć nawet paluszki u rąk i nóg. I jest to okres kiedy lekarz ocenia prawidłowość budowy narządów wewnętrznych, oraz wygląd buźki (rozszczepy warg itp.). I w wielu przypadkach na usg 3D połówkowym udaję się trafnie określić płeć maluszka 😆. Oczywiście można sobie zrobić też później, ale mówią że później po 30 tygodniu to już raczej dla zabawy. Bo maluszek jest tak duży że nie mieści się na ekranie, a pozatym większość spraw genetycznych już jest określonych. Ja jak na razie byłam na 3D teraz w 12 tygodniu i wybieram się w 20.

Moniczek powiedz mi czy ty będziesz w jakiś sposób przygotowywać Bartka do pojawienia się malucha?

A tak wogóle DZIEŃ DOBRY BRZUSZKI SIERPNIOWE 😆 😆 😆.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj marta-lion 😜

Między moją starszą dwójką jest dokładnie taka sama różnica jak będzie teraz między maluchami 🙃,Bartuś na razie nie rozumie że u mamy mieszka dzidziuś chociaż o tym mówimy.Z doświadczenia ze starszym synem wiem że jak brzuszek będzie już duży to łatwiej wytłumaczyć że tam jest dzidzia i powiem Ci że starszy syn dobrze przyjął pojawienie się siostry...Teraz chcę zrobić podobnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie poprzednio było prosto, bo Emilka miała 7 lat jak urodziła się Maja. Więc dość łatwo było wytłumaczyć. Zwłaszcza, że mój brzusio był do zauważenia 🤪. A starsza bardzo chciała mieć rodzeństwo, więc wiadomość o dziecku przyjęła dobrze. Powiedziała tylko "o w końcu nie będę sama". Teraz też już wie, powiedzieliśmy jej kiedy trafiłam do szpitala. Powiedziała "super! jeszcze jedno dziecko" 😆. Teraz przy Mai wspominamy czasem, że w brzuchu mieszka dzidziuś, ale to jeszcze zbyt wcześnie. Też myślałam, że najważniejsze będą ostatnie miesiące kiedy brzuch będzie duży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co moniq1984 ja uważam żeby jeść przede wszystkim urozmaicone produkty z każdej grupy...rozsądne odżywianie to podstawa...możesz pić babciną bawarkę 😉 - ja będę mamą po raz czwarty i nie miałam problemów z karmieniem piersią a specjalnie jakiś specyfików nie stosowałam - lubię dużo nabiału ale ważne również jest mięso,zieleninka ... my jesteśmy w dobrej sytuacji - czeka nas wiosna i świeże młode warzywka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniq1984 kurcze. Jak dla mnie to jeść normalnie. Oczywiście w miarę rozmaicie i zdrowo. Bo wiadomo fast foody to tylko puste kalorie. Ja jadłam normalnie wszystko to co inni domownicy. I karmiłam obie córki do 9 miesiąca życia. Mleka miałam mnóstwo i raczej było dobrej jakości, bo dzieciaki rosły zdrowo, spokojnie spały, nie miały kolek itp.
Nie stosowałam jakiejś specjalnej diety. Dopijałam taką herbatkę Hipp dla mam karmiących i tyle 🙂
Oczywiście piszą, żeby na początku unikać ciężkich potraw i powodujących wzdęcia jak kapusta, fasola, groch, grzyby. Ja ostatnio w przedostatnią wigilię jak Majka miała 4 miesiące najadłam się barszczu z uszkami (uwielbiam 😜). i Majce nic nie było. Więc wszystko w granicach rozsądku. Przede wszystkim nie dajmy się zwariować. Bo gdybyśmy stosowały te wszystkie zakazy i nakazy o których możemy posłuchać albo przeczytać to jadłybyśmy suchy chleb i popijały wodą 🙂.

PS. Macie jakiś super przepis na naleśniki? Mam ochotę, ale nie na takie zwyklaśne 🙃.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do usg 3d ja wybieram się jeszcze dwa razy- ok 20 i 30 tc. Cena jest niska (100zł) więc można sobie na to pozwolić. Naprawdę nie sądziłam, że to tak fajnie wygląda 🙂 Mąż stwierdził, że teraz się przekonał, że będzie tatą widział rączki, nóżki, mózg, oczka nawet żołądek nam dr pokazał 🙂)) aż jestem ciekawa jak to będzie wyglądało w tym 20 tc

Ja osobiście naleśniki najbardziej na ostro lubię z mięskiem mielonym i sosem meksykańskim (koniecznie łowicz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak ostatnio robilam nalesniki to smarowalam je daniem i na to kladam pokorojone: kiwi, pomarancze, banany, winogrono,ananasa, rodzynki, orzechy. Skladalam na pol i polewalam sosoem wisniowym. Byly tak syte ze jednym sie najadlam po uszy 🙂

Trzymajcie dzis za mnie kciuki jade na egzamin i kolejna szkola z glowy 🙂 hura....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie chce mi sie jechac do Warszawy bo zimno za oknem 😞 Wiatr okropny a ludzie wszedzie tak kaslaja. Wczoraj napsikali na mnie w autobusie i juz dzis mam katar. Herbatka z cytrynka zeby sie nic nie rozwinelo bo juz mam dosc chorob dopiero po 2 miesiacach mi kaszel minal...
Dzieki lyydziaa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Nie chce mi sie jechac do Warszawy bo zimno za oknem 😞 Wiatr okropny a ludzie wszedzie tak kaslaja. Wczoraj napsikali na mnie w autobusie i juz dzis mam katar. Herbatka z cytrynka zeby sie nic nie rozwinelo bo juz mam dosc chorob dopiero po 2 miesiacach mi kaszel minal...
Dzieki lyydziaa 🙂


Hej Evelina, tak z ciekawości zapytam cię jeszcze o ten kaszel, bo ja mam podobną sytuację tzn kaszel prawie 2 miesiące z powodu krtani ( u ciebie chyba podobnie). Już mi prawie przeszedł, ale boję się bardzo wychodzić bo mam już dość. Sam ci ten kaszel przeszedł czy coś zażywałaś? Jeżeli coś zażywałaś to co takiego? Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak mialam krtaniowy. Szczekalam tak ze na kilomert mnie bylo slychac. Wiesz co psikalam bioparoxem - to antybiotyk ktory sie nie wchlania i skladniki nie przechodza do dzidzi. Poza tym w ciagu dnia robilam 3 inhalacje. Rozpuszczalam proszki emskie i wdychalam. Kupilan nawilzacz powietrza i cale dnie chodzil wlewalam tam rozne olejki. A przed snem pilam lyzke oliwy zeby nawilzyc. Umeczylam sie strasznie. Miesiac z domu nie wychodzila ale to nic nie dawalo. Dzieki Bogu teraz mi przeszedl tzn raz na dzien zakaslam i to wszystko albo i nie. Ale to byl koszmar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak u mnie podobnie - niewychodzenie z domu i domowe sposoby za nic nie pomagały. Też psikałam do gardła ale nazywało się Pulmicort, do tego syrop Stodal i prawoślazowy (ale chyba nie pomogły, mam nadzieje ze nie zaszkodziły dzidzi) i tabletki do ssania Isla aha no i Sinupert który rozrzedza wydzielinę. Piszę bo może komuś pomoże. Wszystko niby nie szkodzi w ciąży.

A pytałaś może jakiś lekarzy czy taki kaszel przez tak długo mógł być szkodliwy dla malucha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak pytalam- powiedziala mi ze nie. Nietety kaszle kratniowe tak dlugo trawaja. Nie mailam przy tym zadnych innych objawow jak katar kaszel czy podwyzszona tempertura wiec powiedziala ze nie ma co sie martwic. Powiedzial mi zebym brala ascorutical dla zapobiegniecia infekcjom. Wybralam jedno opakowanie i narazie juz nie biore.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się tak wydawało że wpływu za bardzo nie może mieć bo tak jak Ty nie miałam gorączki a lekki ból gardła tylko na początku jakieś 3 dni. Lekarze coś tam mówili ale nic konkretnego, żeby się doleczyć itp.

No ale w takim razie cieszmy się że nam przeszło 🙂 🙂 🙂 Powodzenie na egzaminie! Też studiowałam w Warszawie 5 lat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evelina powodzenia 😆. Ja pamiętam jak 9 lat temu broniłam magisterkę byłam w 3 miesiącu ciąży 😆 😆 😆. Jak wyszłam z 5 to dopiero powiedziałam, ze jestem w ciąży 🙂 I zamiast gratulować mi wiedzy gratulowali dzidzi 🙂

Co do chorób. To myślę, że same czujecie czy domowe sposoby wystarczą. Jeśli nie działają i nie ma poprawy to należy iść do lekarza. Nieleczona choroba w ciąży jest gorsza niż leczenie i przyjmowanie leków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
co do mleka to ja toleruje tylko podgrzane i na talerzu z płatkami 🙂
To i tak lepiej. Ja zimne z płatkami albo Nesquikiem 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...