Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałam ostatnio ze od 30 tygodnia odwiedza sie lekarza czesciej. Nie wiem dokładnie co ile tygodni. POxia moja bratowa w całej ciazy przytyła 15 kilo, a jedna z przyjaciolek 27 kg, z czego najwiecej przez ostatnie dwa miesiace. Miala termin na sierpien i tak jej daly popalic upaly, ze miala tyle wody w organizmie ze ledwo sie w drzwiach miescila. Jak mi ostatnio pokazala zdjecie tydzien przed porodem to beczka, a dzien po porodzie ze szpitala normalna dziewczyna. Miala jeszcze problemy z nadcisnieniem. A co nalepsze to w 7 miesiacu w ogole nie miala brzucha.
Takze kazdy chyba tyje i reaguje na czynniki zewnetrzne indywidualnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Agat, ja bym cię jeszcze chciała podręczyć w sprawie tych leków przeciwzakrzepowych. To ty o nich pisałaś, nie grzmotnęłam się, mam nadzieję 🥴
Widziałam, że mi odpisałaś, dzięki wielkie, ale mam wątpliwość.
Ja mam podejrzenie zwiększonej krzepliwości krwi a teraz czekam na wyniki szczegółowych badań.
W zasadzie to miałam już takie badania robione kilka lat temu i wtedy wyszły te zaburzenia.
Ale mój lekarz wzbrania się od podawania mi leków przed powtórnym potwierdzeniem tej diagnozy.
Podobno leki rozrzedzające krew (przeciwzakrzepowe) podaje się tylko w przypadkach konieczności, a z twojego posta wynika, że dostałaś je w ramach profilaktyki.
Dobrze cię zrozumiałam?
Ja trochę się stresuję, bo jeśli w moim przypadku przyjmowanie leków jest konieczne to chciałabym je brać jak najszybciej (ewentualne skrzepy mogą być bardzo groźne dla ciąży). A na wyniki badań czeka się około 1 miesiąca 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie tak.. ale ja taka jestem.. marwie sie pewnie nie potrzebnie wszystkim za bardzo... moja kolezanka urodzila teraz w piatek i mowila mi ze w calej ciazy przytyla 25 kg.. a taka chudzinka byla strasznie, a teraz kaawal baby ... To ona musi byc zalamana ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
p0xia moja wyjsciowa waga to 63kg ( przy wzroscie 160 cm) teraz waze 81 czyli 18 na plusie....a jeszcze 3 miesiace.... mam tendencje do tycia przed ciaza w pol roku zrzucilam 20 kg ( i tak trzymalam przez kolejny rok) no ale teraz nadrobilam...wiem ze jak chce to potrafie znalezc silna wole i schudnac bo juz mi sie to udalo...poza tym w 6 tyg ciazy jak sie dowiedzialam to rzucilam palenie... i caly czas czyms zajadalam brak papierosow...
wiec ja Ci zazdroszcze tych kilku kilogramow 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka tak źle i tak nie dobrze, mój Kuba jeszcze śpi a ja jakoś oka zmrużyć nie mogę 😞 Myślałam że jak się zdrzemnę to mi lepiej będzie a tu taki klops. Ehhh 🥴 Wejdę na allegro i coś kupię może mi się nastrój poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka tak dostalam je profilaktycznie, z tego co czytalam w internecie na forum podaje sie je jeszcze z wielu innych powodow. Pytalam pare razy nawet lekarza czy musze je brac bo za bardzo nie przepadam za zastrzykami i do tej pory sie do nich nie przyzwyczaiłam. Powiedział mi ze tak by chcial i bardzo mi poleca je brac do konca ciazy. Mam do niego zaufanie, jest doswiadczonym lekarzem i na dodatek ordynatorem szpitala w ktorym chce rodzic. W swoim zyciu trafilam juz na wielu fatalnych lekarzy i dopiero teraz czuje ze tak naprawde ktos sie interesuje dzidziusiem jako człowiekiem.
co ginekolog to inna praktyka, wiec moze Twoj ma jakies zastrzerzenia co do takiej kuracji. Najlepeiej poczekaj na wyniki badan, a co do nich to strasznie dlugo sie na nie czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kobiety w ciazy miesiac czekania na wyniki badan to jakas paranoja, przeciez tak naprawde kazdy dzien sie liczy. Mam nadzieje ze nic Ci nie dolega oczywiscie oprocz niepokoju??? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
p0xia moja wyjsciowa waga to 63kg ( przy wzroscie 160 cm) teraz waze 81 czyli 18 na plusie....a jeszcze 3 miesiace.... mam tendencje do tycia przed ciaza w pol roku zrzucilam 20 kg ( i tak trzymalam przez kolejny rok) no ale teraz nadrobilam...wiem ze jak chce to potrafie znalezc silna wole i schudnac bo juz mi sie to udalo...poza tym w 6 tyg ciazy jak sie dowiedzialam to rzucilam palenie... i caly czas czyms zajadalam brak papierosow...
wiec ja Ci zazdroszcze tych kilku kilogramow 😉 😉


Ja nie mam zapału do jakiegokolwiek chudniecia 😜 ... ja tez dowiedzialam sie w 6tc i tez odrazu zucilam palenie 😜... wiec to moze przez to objadanie sie na samym poczatku tak przytylam .. a teraz kiedy jedzenie sie wynormowalo .. to poprostu dzidzia rosniie :P..

Cholerka cały cza szmieniam te gify na dolnym pasku, bo wariuje z tymi imionami :P Juz sama nie wiem jakie wybrac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekam.
ps. tez jak sie dowiedzialam ok 7 tyg to rzucilam palenie, ale w przeciwienstwie do was dziewczynki nie nadrabialam jedzeniem, bo najpierw nie mialam ochoty, a potem dwa tygodnie nie mogłam głowy podniesc z lozka bo na kazdy zapach reagowalam wymiotami, nawet herbatke potrafiłam zwymiotowac. eh nie chce juz tego pamietac
3majcie sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z Was wysłała mi dzisiaj maila o godz. 15,43 z informacją o obwodzie brzuszka???
"Witaj Madzia

Dane do Rankingu brzuszków :-)

Ja mam 93 cm jestem w 24 tygodniu :-)"

osoba się nie podpisała i nie wiem a mail wysłany chyba z męża adresu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agat19 napisał(a):
jo-aneczka tak dostalam je profilaktycznie, z tego co czytalam w internecie na forum podaje sie je jeszcze z wielu innych powodow. Pytalam pare razy nawet lekarza czy musze je brac bo za bardzo nie przepadam za zastrzykami i do tej pory sie do nich nie przyzwyczaiłam. Powiedział mi ze tak by chcial i bardzo mi poleca je brac do konca ciazy. Mam do niego zaufanie, jest doswiadczonym lekarzem i na dodatek ordynatorem szpitala w ktorym chce rodzic. W swoim zyciu trafilam juz na wielu fatalnych lekarzy i dopiero teraz czuje ze tak naprawde ktos sie interesuje dzidziusiem jako człowiekiem.
co ginekolog to inna praktyka, wiec moze Twoj ma jakies zastrzerzenia co do takiej kuracji. Najlepeiej poczekaj na wyniki badan, a co do nich to strasznie dlugo sie na nie czeka.


Dzięki za info Agat, tak nawiasem mówiąc to nie ginekolog decyduje w moim przypadku o leczeniu tylko hematolog. I to on póki co wzbrania się przed zastrzykami.
Od mojego gina słyszałam, że heparyna jest zupełnie nieszkodliwa dla płodu więc można ją stosować w ciąży bez obaw.
Być może, w moim przypadku, lekarze się powstrzymują od terapii lekami ze względu na moją "dobrą" przeszłość. Jedno dziecko już urodziłam i do tej pory nie miałam żadnych objawów wskazujących na jakiekolwiek zaburzenia krzepliwości (oprócz wyników tego jednego badania).
Ja też nie mam żadnych uwag co do fachowości moich lekarzy, wybrałam ich z pełną świadomością i myślę, że skoro twierdzą, że na razie czekamy na wyniki badań i powstrzymujemy się od jakichkolwiek działań to pewnie tak musi być.
Tym niemniej to oczekiwanie na wyniki jest mocno frustrujące.
A czy jedynym miejscem w które daje się te zastrzyki jest brzuch? Nie można gdzieś indziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzusie 🙂

My już po kontroli...
no i mam bezwzględny zakaz chodzenia do pracy-już chyba do końca.
Nie spodziewałam się tego 😞
O pracę się nie martwię ale o samo zalecenie.
Doktorek stwierdził, że mam "przemęczoną" macicę,
i ogólnie pościskane wszystko,
co zresztą się zgadza bo bardzo często mi twardnieje brzusio.
No i co by nie doprowadzić do przedwczesnego porodu
mam się oszczędzać, nie podróżować do odwołania
i dużo leżeć...
Mam nadzieję, że to pomoże.
Smutno mi jakoś 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Cześć Brzusie 🙂

My już po kontroli...
no i mam bezwzględny zakaz chodzenia do pracy-już chyba do końca.
Nie spodziewałam się tego 😞
O pracę się nie martwię ale o samo zalecenie.
Doktorek stwierdził, że mam "przemęczoną" macicę,
i ogólnie pościskane wszystko,
co zresztą się zgadza bo bardzo często mi twardnieje brzusio.
No i co by nie doprowadzić do przedwczesnego porodu
mam się oszczędzać, nie podróżować do odwołania
i dużo leżeć...
Mam nadzieję, że to pomoże.
Smutno mi jakoś 😞


Osz kurcze !! To oszczedzaaj sie !! ...I wlasnie dlatego chce juz isc do ginekologa ... zeby mi powiedzial czy wszystko ok ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jejku dopiero doczytałam weekendowe zaległości 🙃 😮
całe szczęście że u Pati wszystko dobrze - wysłałam jej esa 🙂 ... dziewczyny jesteście niesamowite 😎 😎 😎
ciekawe co z kolei u Karolci ???
mapa nie smutaj się 😉 tylko odpoczywaj podczytując sobie forum 😆
mnie to jakoś rozpiera chociaż coraz ciężej mi hehe....wzięłam się dzisiaj za renowację szafki łazienkowej 🙃 bawię się trochę w decoupage i wymyśliłam sobie że odnowię sobie szafeczkę - jak skończę to podeślę fotki 😁 póki co jestem umorusana od farby 😜

a ja wizytę mam w środę - też ciekawa już jestem co tam w moim brzuszku słychać - ale zbyt wiele po wizycie się nie spodziewam 🙃 cóż cierpliwie muszę doczekać do wizyty z USG w czerwcu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa nie martw się na zapas, wszystko będzie dobrze. Odpoczniesz przy sierpnióweczkach. Trochę Cię rozumiem bo ja też z dnia na dzień na zwolnienie poszłam. Do pracy już nie wrócę, ale chciałabym tak na tydzień albo dwa i znów na l4, ale się nie da. Zresztą nie wyobrażam sobie teraz wstawania o 3 nad ranem i powrotów na 18. Zjadłabym teraz coś czego w domu nie ma, coś mi się chce, ale nie wiem co. Ciasto, loda, cukierka albo coś na ostro. Zgaga już zaczyna mi dokuczac. Potraktuję ją maaloxem, ale póżniej. Ile mogę to wytrzymam. Dziś w nocy aż wymiotowałam jak nie złapała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka ja daje w brzuch bo tak sie przyzwyczaiłam, ale mozna tez w udo. To mi sie wydaje bardziej bolesne 🙂 najwazniejsze miec zaufanie do lekarza. Wszystko bedzie dobrze juz blizej konca niz dalej 🙂 a te wyniki to faktycznie tragedia, jak mozna tyle czasu trzymac w niepewnosci 🙂 ale jak mus to mus.
Mapa Ty sie nie stresuj bo odpoczniesz, polezysz, poleniuchujesz i na pewno wszystko bedzie dobrze 🙂 tak jak juz napisałam blizej konca niz dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa, głowa do góry.
Bycie w domu to nie koniec świata. Poleżysz, odpoczniesz a wkrótce sama dostrzeżesz plusy takiego leniuchowania.
Jak sama napisałaś to tylko profilaktyka.
A i tak prawdopodobnie za jakiś czas sama poczułabyś, że już pora zwolnić - w końcu to już 3-ci trymestr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...