Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Paninka napisał(a):
mapa brawa to sie Danieli naleza bo ona przyslala kiedys ten link a ja skorzystalam... tylko problem mam z wyborem wzoru...ale chyba zyrafki beda


Danieli tez już poklaskałam 🙂
Widziałam już ten zestaw ale się na niego nie zdecydowałam...
muszę rozważyć same wypełnienia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny muszę Wam coś powiedziec 🙂 Przed chwilą dowiedziałam się, że należy mi się płatny urlop macierzyński 😁 😁 😁 Do porodu za zwolnienie płaci mi zus i urlop też jeśli odprowadzane były składki zdrowotne i chorobowe 😁 😁 Tak się cieszę, że chyba zaraz się rozpłaczę z radości 😁
O wypełnieniu też myślałam, żeby osobno kupic i do tego poszewki takie jak Marta ma z Kubusiem Puchatkiem tylko się zastanawiam co z ochraniaczami czy kupię takie co będą do poszewek pasowac, bo jak czytam to nie za bardzo rozumiem czy na te ochraniacze jest poszewka czy to już ochraniacz jest w takie wzory jak są poszewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
mapa szwgierka powiedziala zebym wybrala prezent dla malej i za Wasza rada powiedzialam szczerze ☺️ ☺️ ☺️ i ma zamowic komplet poscieli
http://allegro.pl/posciel10-el-120x90-producent-czarkaz-i1604412218.html a tam juz jest wypelnienie. mam nadzieje ze bedzie ok... 🙂


Paninka ja zamówiłam dokładnie ten komplet i powiem ci wydaje się być wszystko w porządku 🙂 ale prać jeszcze nie prałam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
Daniela wiem ze zamawialas juz pisalas o tym i dzieki Tobie ja tez sie zdecydowalam...


Dopiero zobaczyłam, posty mi przeskakują strasznie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka super wiadomość 🙂

To ja już usatysfakcjonowana chyba wiem wszystko co chcę do łóżeczka 🙂
Coś zgarnę i zmykam na spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
Kornelka super wiesci!!! a jesli chodzi o ochraniacz to wszystkie ktore ogladalam nie mialy poszewki tylko byly we wzorze poscieli...


Dziękuję Paninka 😘 Ja tak o Tobie też pomyślałam, bo chyba to Tobie umowa się skończyła 15 grudnia a 2 tyg pózniej się dowiedziałaś, że w ciąży jesteś. Czy Ty jesteś zarejestrowana w urzędzie pracy? bo może w Twoim przypadku też coś więciej Ci przysługuje. Ja mogę się zarejestrowac po urlopie ale dokładnie to dopytam jak tam pojadę, bo przez tel rozmawiałam i z radości połowę zapomniałam co do mnie mówiła ta miła pani 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka napisał(a):
Paninka napisał(a):
Kornelka super wiesci!!! a jesli chodzi o ochraniacz to wszystkie ktore ogladalam nie mialy poszewki tylko byly we wzorze poscieli...


Dziękuję Paninka 😘 Ja tak o Tobie też pomyślałam, bo chyba to Tobie umowa się skończyła 15 grudnia a 2 tyg pózniej się dowiedziałaś, że w ciąży jesteś. Czy Ty jesteś zarejestrowana w urzędzie pracy? bo może w Twoim przypadku też coś więciej Ci przysługuje. Ja mogę się zarejestrowac po urlopie ale dokładnie to dopytam jak tam pojadę, bo przez tel rozmawiałam i z radości połowę zapomniałam co do mnie mówiła ta miła pani 😜


no mnie niestety takie szczescie nie spotka...jestem zarejestrowana jako bezrobotna teraz, wczesniej ponad rok bylam na stazu z urzedu pracy...niestety mimo ze to byla praca 5 dni w tyg po 8 godzin to nawet kuroniowka mi sie nie nalezy...tzn urlop tak 20 tyg ale bezplatny, tyle tylko ze nie bede musiala co miesiac jezdzic na wizyty 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka napisał(a):
O cholewcia to niedobrze Paninka A czemu Ci się kuroniówka nie należy skoro ponad rok pracowałaś, dziwne to jakieś kurcze. Przy umowie zleceniu jest a ze stażu nie dają czy jak??? Co to za sprawiedliwośc 😞


takie maja przepisy...za kazdy miesiac nalezaly mi sie dwa dni urlopu, placone mialam za zwolnienie lekarskie i wszystko bylo jak na umowie o prace...tylko co miesiac musialam stawiac sie w urzedzie z lista obecnosci za caly miesiac...i przez caly ten rok jak pracowalam w urzedzie mialam status bezrobotnej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staż z Urzędu Pracy stanowi podstawę wymiaru składek do ubezpieczenia emerytalnego i rentowego, ale nie do ubezpieczenia chorobowego. Dlatego w dniu porodu kobieta nie jest objęta ubezpieczeniem chorobowym i nie ma prawa do urlopu macierzyńskiego a następnie do urlopu wychowawczego, dlatego staż równa się wyzysk za grosze, pracujesz na pełen etat i nic z tego nie masz, taki kraj 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milium napisał(a):
Staż z Urzędu Pracy stanowi podstawę wymiaru składek do ubezpieczenia emerytalnego i rentowego, ale nie do ubezpieczenia chorobowego. Dlatego w dniu porodu kobieta nie jest objęta ubezpieczeniem chorobowym i nie ma prawa do urlopu macierzyńskiego a następnie do urlopu wychowawczego, dlatego staż równa się wyzysk za grosze, pracujesz na pełen etat i nic z tego nie masz, taki kraj 😞


Dokładnie jeśli się nie opłaca tych składek chorobowych to się nic potem nie należy. Jak np prowadzisz działalność i płacisz mały ZUS to tez figę dostaniesz.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie i brzusie.
Niestety poczytałam was po łebkach bo tyle naskrobałyście,że hoho 😮 😮
Wpadłam się przywitać i powiedzieć że moja aktywność na forum niedługo będzie bardzo ograniczona,ponieważ ostro uczę się do egzaminu na prawko,bo niebawem mam egzamin 🥴 🥴
A i odebrałam wyniki badań-może pomożecie mi je odczytać
Hematokryt mam 34% a norma jest od 37% ( jak myślicie ,czy to dużo,chyba mam lekką niedokrwistość ? )
erytrocyty za mało,mam 3,5 a norma jest od 3,7,
hemoglobina 11,3 a norma jest od 12,0
Co do glukozy:
na czczo 81,9
po 1 godzinie 108,1
po 2 godzinach 96,8
Chyba jest ok?jak myślicie?
Teraz zmykam pouczyć się do egzaminu,ale wpadnę potem troszkę was poczytać i zobaczyć co myślicie o moich wynikach.W czwartek mam lekarza więc zobaczymy co mi powie?
Buziolki kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ochraniaczy to one nie maja poszewek, są w deseniach pościeli. Ale ja kupiłam w miarę uniwersalny deseń i pasuje mi do kilku pościeli. Polecam też kupno tych długich ochraniaczy na całe łóżeczko, są naprawdę lepsze. Zapobiegają między innymi wciskaniu prze dziecko nóżek między szczebelki łóżeczka. Jeśli już wydawać pieniadze na ochraniacz to warto na taki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep zapomnanialam Ci napisac ze ja mialam egzamin w sobote raniutko i jak sie okazalo bardzo dobrze...bo z moim egzaminatorem jezdzilam jako pierwsza wiec nie byl zmeczony i jeszcze w dobrym humorze...poza tym maly ruch byl i rondo solidarnosci bylo praktycznie puste a jak chcesz zdawac na smutnej to mozesz byc pewna ze kaze Ci tam jechac...i przy cmentarzu trzeba na te stare babki uwazac bo laza po calej drodze jak krowy... jak mi sie cos jeszcze przypomni co mogloby Ci pomoc to napisze i trzymam kciuki....wyznaczylas juz termin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milium napisał(a):
Kornelka a ten macierzyński to po ustaniu zatrudnienia czy w czasie wychowawczego? Napewno pisałaś ale zanim znajde.... 😞


milium ja to w szoku jestem, że w ogóle coś będe miała. Nawet to zwolnienie które teraz mi płacą to tak wyszło, że o mały włos i bym nie miała. Samo się jakoś wiele układa. U mnie było tak|: na umowę zlecenie pracowałam prawie 3 i pół roku do zwolnienia l4. Tylko ja przypadkowo się dowiedziałam, że można przystąpic do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, wtedy składki odprowadzane są z mojego wynagrodzenia czyli opłacam je sama, tylko zakład pracy musi je odprowadzac. Zgłosiłam się do tego ub od 1 listopada a zeby zwolnienie było płatne, składki muszą by przez trzy miesiące odprowadzane. Tu był problem bo moja firma się z obowiązku nie wywiązała i tak na prawdę to sama się dowiaduję i upominam o wszystko. Więc na zwolnienie poszłam od 3 lutego a o ciąży dowiedziałam się na początku grudnia. Trochę to zagmatwane.. U mowę miałam do końca maja i myślałam, że dobre i 4 miesiące płatne, bo do pracy już nie wróce. Potem jednak znajoma mówi, że to do porodu bede mogła byc na l4 bo mi się należy a dziś dowiaduję się, że po porodzie jeszcze płatny macierzyński. No zawiłe to trochę. Muszę zebra papiery i w odpowiednim czasie złożyc i mam nadzieję , że będzie dobrze. Pisze o tym też dlatego bo może któraś z Was jest w podobnej sytuacji, a taka wymiana info może coś jednak dac. Ja to uważam, że zakład pracy powinien o takich sprawach mówi pracownikowi a nie zatajac przed nim wszystko co tylko można. A ten wychpowawczy to nie jest po macieżyńskim, bo z tym to do tyłu jestem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a ja tak trochę z innej beczki. Mam zamiar kupić karnisze i żyrandole. Czy powinnam dobierać je jakoś kolorystycznie?? Tzn chodzi mi o to że jak karnisz w kolorze szampana to takie tez wykończenia powinny być w żyrandolu ?? chciałbym żeby wszystko jakoś w miarę wyglądało a będę zamawiała przez net i już zdurniałam.....

Malstep wyniki glukozy wydają się bardzo dobre. I chyba lekka anemia pewnie dostaniesz żelazo. Ja miałam hematokryt 30 a powinnam mieć 37 i dostałam TARDYFERON i ASPARGIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...