Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jola, nie jest to dokładnie ta koszula, ale ma rozcięcia na tej samej zasadzie co poniższa koszula... wyobraź sobie, że bimbołki wyłażą nawet jak sie nie ruszasz, przez te dziury 🤪

http://moda.allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-do-karmienia-s-m-i1725397677.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki wiem,że to indywidualnie ale mniej więcej jak szybko Dziduś wyrasta z ciuszków 68?
Te powyżej 70 to na około jakiego Malucha?


Za wizyty trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szyszki
30 dag cukierków (irysów, toffi lub ciągnących się krówek)
pół masła lub margaryny
2 łyżki kakao
torebka ryżu preparowanego

W rondlu stapiamy tłuszcz, wsypujemy połamane cukierki i kakao. Mieszamy ogrzewając na małym ogniu, gdy wszystkie składniki dokładnie się połączą wsypujemy ryż, mieszamy. Ja formułuje z tego niewielkie kulki, można też wlać masę do prostokątnej blaszki i jak zastygnie kroić nożem. No i czekamy aż stężeje a potem jemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Jola, nie jest to dokładnie ta koszula, ale ma rozcięcia na tej samej zasadzie co poniższa koszula... wyobraź sobie, że bimbołki wyłażą nawet jak sie nie ruszasz, przez te dziury 🤪

http://moda.allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-do-karmienia-s-m-i1725397677.html


hehe, dlatego nam na SR położna baaardzo odradzała takie koszule 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Dziewczynki wiem,że to indywidualnie ale mniej więcej jak szybko Dziduś wyrasta z ciuszków 68?
Te powyżej 70 to na około jakiego Malucha?


Za wizyty trzymam kciuki 🙂


mapa to zależy z jaką wagą urodzeniową urodzi się bobasek. Jeśli jego waga będzie do 3 kg to 68 może ale nie musi nosić do 6 m-c ,chodź rozmiar rozmiarowi nie równy bo często są zwiększane albo zaniżane. No i zależy jakim głodomorkiem będzie dzidzia i czy szybko będzie przybierać na wadze. Ale jeśli dzidzia urodzi się z wagą powyżej 4 kg to wtedy już w 3 m-c często trzeba ubierać w większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Dziewczynki wiem,że to indywidualnie ale mniej więcej jak szybko Dziduś wyrasta z ciuszków 68?
Te powyżej 70 to na około jakiego Malucha?


Za wizyty trzymam kciuki 🙂


Kiedyś któraś wklejała linka to sobie zapisałam
http://www.liczyc.pl/obliczenie/rozmiary/
może Ci to jakoś pomoże bo w praktyce to ja rozeznania nie mam.
A Ty mapa jak się czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Dziewczynki wiem,że to indywidualnie ale mniej więcej jak szybko Dziduś wyrasta z ciuszków 68?
Te powyżej 70 to na około jakiego Malucha?


Za wizyty trzymam kciuki 🙂


mój Bartoś nosił rozmiar 74 tak od około 10 miesiąca ale to zalezy też od firmy bo rozmiary nieco się różnią w poszczególnych a mój smyk jest "dobrze zbudowany" 😜 więc też wolę mu zakładać luźniejsze ciuszki

wiecie co mam dylemat bo mój lekarz kazał jeszcze przyjść na wizytę za 2 tygodnie a wolny termin ma dopiero 18 sierpnia (3 dni po moim terminie :silly 🙂 - myślicie że przyjmie mnie "bez kolejki"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Jola, nie jest to dokładnie ta koszula, ale ma rozcięcia na tej samej zasadzie co poniższa koszula... wyobraź sobie, że bimbołki wyłażą nawet jak sie nie ruszasz, przez te dziury 🤪

http://moda.allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-do-karmienia-s-m-i1725397677.html

Napewno smiesznie to wyglada ja na szczescie mam inna 🙂
Zawsze mozna agrafki uzyc w razie co. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kochane-brawa dla Was 😘


Diviana napisał(a):

A Ty mapa jak się czujesz?


Dziękuję, nie zapeszając dobrze 🙂
Troszkę więcej wydzieliny u mnie ostatnio a poza tym bez zmian 🙂
Tylko jutro kończymy 36tc no odstawiam fenka...zastanawiam się jak organizm zareaguje...
Ale mam nadzieję wytrwać choć do 38tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Dziękuję Kochane-brawa dla Was 😘


Diviana napisał(a):

A Ty mapa jak się czujesz?


Dziękuję, nie zapeszając dobrze 🙂
Troszkę więcej wydzieliny u mnie ostatnio a poza tym bez zmian 🙂
Tylko jutro kończymy 36tc no odstawiam fenka...zastanawiam się jak organizm zareaguje...
Ale mam nadzieję wytrwać choć do 38tc.


To dużo wypoczywaj i dbaj o Was a będzie dobrze. Mój ginekolog jest zdania że po 35 tygodniu to już spokojnie można rodzić i nie ma się czy martwić. Ale trzymam kciuki byś do tego 38 dotrwała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):


To dużo wypoczywaj i dbaj o Was a będzie dobrze. Mój ginekolog jest zdania że po 35 tygodniu to już spokojnie można rodzić i nie ma się czy martwić. Ale trzymam kciuki byś do tego 38 dotrwała.


Diviana 😘 😘 😘

Jola
nie wiem czy te agrafki przy porodzie to nie ryzykowna sprawa 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę nie ryzykować z agrafkami... jak będę miała wenę twórczą to wszyję te zatrzaski, jak nie, to zamówię na all, jakąś normalną koszulkę za 20 zł.... z guzikami.... w końcu na dwa czy trzy dni w szpitalu nie ma co wariować.. w domu i tak będę spała w szortach i koszulkach na ramiączkach, tak jak do tej pory... a koszule do karmienia pójdą w kąt...

Diwiana, rzeczywiście, kiedyś szyszki były moim ulubionym deserem, tylko u nie np. nie dodawało się kakao.... Teraz nie przełknęłabym takiej słodyczy... nie mogę i wymiotuję po słodkim nadal....

A ja wczoraj zrobiłam z dupa franc zupę z cukinii i pycha jest.... ot tak miała być ogórkowa ale zamiast ogórków wydrążyłam z cukinii pestki i pokroiłam miąższ i to wsypałam do gara......dałam dużo kopru i dziś zupka jest pycha.....nawet nie wiedziałam, że może to być takie dobre 🙂

W sumie muszę pomrozić trochę miąższu z cukinii na zimę do zupek dla Małej... myślę, że będzie jej takie jedzonko smakowała i oczywiście zdrowo... Młode marchewki, pietruszki i seler już zamroziłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...