Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
Przyszedl mi tez materac pinka gryka kokos i wydaje mi sie twardy jakis.Ktora strona sie go kladzie na poczatku?

Ja położyłam kokos, chociaż sa opinie ze najpierw gryka, ale jakos nie przemawia ona do mnie i od razu położyłam ten kokos wydaje mi sie ze lepszy jest taki sztywniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
Przyszedl mi tez materac pinka gryka kokos i wydaje mi sie twardy jakis.Ktora strona sie go kladzie na poczatku?


jak dla mnie na poczatek lepsza wydaje sie gryka ale ostatnio byla dyskusja na ten temat i podobno na poczatek kokosem sie kladzie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry brzucholki!!!
My sie tez dzis meldujemy jeszcze w dwupaku!!!Wlasnie ugotowalysmy juz obiad i sie nawet wykapalysmy 😁 😁 😁 bo jak rano wstalysmy to jakos zle sie czulysmy kapiel pomogla 🙃 🙃 🙃
Zyczymy wszystkim milego dnia i jesli jakas juz sie bedzie rozpakowywac to lekkich porodow 🤪 😁 🤪hhheeeeh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
_Evelina_ napisał(a):
Przyszedl mi tez materac pinka gryka kokos i wydaje mi sie twardy jakis.Ktora strona sie go kladzie na poczatku?


jak dla mnie na poczatek lepsza wydaje sie gryka ale ostatnio byla dyskusja na ten temat i podobno na poczatek kokosem sie kladzie 🙃


Ja tak jak Paninka położyłam gryką na górze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jeszcze usnęłam 🙂
A od anusi wieści nadal brak 🤢

Jo-aneczka powodzenia i oczywiście czekam na informacje 🙂
Diviana...... ty to normalnie kruszyna jesteś... i tak teraz myślę, czy to tobie lekarz mówił, że za dużo tyjesz??? Jak tak to jakiś ślepy był...........

Idę jakieś śniadanie wciągnąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolciakam napisał(a):
wszystkie kawusie popijają... hm... może i ja dziś jakąś sobie zrobię... kusicie...


karolciakam ja tam kawy nie lubie wszyscy sie dziwia ale mi przed ciaza tez nie smakowala jedynie uwielbiam jej zapach 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
Czyli niby te ziarenka maja byc na gorze? A Wy polozylyscie na odwrot? W ogole ten materac jakis dziwny mi sie wydaje 🙂


podobno te ziarenka maja byc na dole...ale ja uwazam ze lepiej do cialka sie dopasuja i mam je na gorze...a dlaczego dziwny Ci sie wydaje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja położyłam za radą Marty gryką do góry.
Foga tak to ta pierwsza lekarka na każdej wizycie mi mówiła że za dużo ważę a przed Wielkanocą zabroniła mi się objadać i jeść słodyczy, ale że ja tak lubię słodycze to i tak jadłam 😉
A co do kawy to ja bym chętnie taką ze spotkania mrożoną bezkofeinową czekoladową wciągnęła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🤪
z tego co ja się orientuję to na pewno nie kladzie się gryką do góry przy Maluszkach noworodkach. Maluch ma spac na twardym wiec najpierw ukladamy go na kokosie a dopiero potem przekreca sie na materac na strone gryki 🙂 tak wyczytalam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolciakam napisał(a):
przy Julce kupiliśmy materac k-p-g, ale ona nie chciała spać na tej gryce...

Z Martą łączę się w lenistwie... 😉

No własnie dzidzie i tak same sobie wybiorą strone do spania jak juz beda na swiecie 🙂
Magda pocieszyłas mnie informacja ze czop Ci odszadł dwa tyg. temu i nadal jestes w dwupaku, chociaz wiem ze chciałabys miec to juz za sobą... oklask dla Ciebie 🙂
Za 70 minut 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milium napisał(a):
_Evelina_ napisał(a):
Przyszedl mi tez materac pinka gryka kokos i wydaje mi sie twardy jakis.Ktora strona sie go kladzie na poczatku?

Ja położyłam kokos, chociaż sa opinie ze najpierw gryka, ale jakos nie przemawia ona do mnie i od razu położyłam ten kokos wydaje mi sie ze lepszy jest taki sztywniejszy.

ja polozyłam na kokos - tzn. kokos do góry 😉 , wyczytałam w googlach, że najpierw kokos, a jak juz dzidzia zaczyna siadacz i wstawać, to gryka, bo ona pobudza krążenie... a już pózniej co 3 miesiące powinno przekładac się materac - raz kokos, raz gryka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
ja polozyłam na kokos, wyczytałam w googlach, że najpierw kokos, a jak juz dzidzia zaczyna siadacz i wstawać, to gryka, bo ona pobudza krążenie... a już pózniej co 3 miesiące powinno przekładac się materac - raz kokos, raz gryka 😉

oczywiscie - w pelni sie z Tobą zgadzam 😁 ja kładę kokos 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co brzuszki a ja mam duże wątpliwości co do układania noworodka najpierw na kokosie a potem na gryce. A to dlatego, że owszem noworodek powinien mieć dobry materac, który nie pozostawia odkształceń tak aby jego wątły kręgosłup nie ucierpiał. Ale jak sobie pomyślę, że ma spać na tak twardym kokosie to nie wiem czy to dobry pomysł. Myślę,że to podłoże powinno być sztywne ale nie aż tak. A potem jak dziecko jest większe i często zdarza się, że pampers przepuści siuśki to myślę, że kokos lepiej by się sprawdził niż ta gryka w którą może coś wsiąknąć i o bakterie i grzyby już nie trudno. Takie są moje wątpliwości i chyba zostawię na początek na gryce a potem przełożę na kokos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzusie.
My po kolejnej nieprzespanej nocce 😮 😮 Skurcze mi dokuczały i nogi mi strasznie drętwiały masakra jakaś. A jak w końcu zasnęłam to śniło mi się że rodzę i sie obudziłam ahhh z tym spaniem 🤢 🤢
Mam teraz ogromnego lenia a muszę coś zrobić na obiad 🥴 🥴
Diviana śliczne zdjęcie z tym workiem hehhe i bardzo ładnie wyglądasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie

U mnie nocka przespana 🙂 Wczoraj niedzielny chill-out z mężem, mamą i siostrzyczką i obiad w mojej ukochanej greckiej knajpce (oczywiście najadłam się jak bąk:blush 🙂

Aneczkare ale niespodzianka 🙂 Mam nadzieję, że będzie bezboleśnie i w miarę szybko 🙂

Jo-aneczka i Karolcia trzymajcie się dzielnie Dziewczynki 🙂

Moniczek
a jak u Ciebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co wyczytałam na internecie :

Jaki materac wybrać dla dziecka


Rodzice często stają przed dylematem – jaki materac dla naszego dziecka będzie najlepszy? Sklepy oferują nam kilka rodzajów materacy, zastanówmy się dobrze zanim dokonamy zakupu, ponieważ od tego na jakim materacu będzie spało nasze dziecko, zależy kondycja jego kręgosłupa w przyszłości. Wybór odpowiedniego materaca jest więc bardzo ważny.

Często zdarza się, że rodzice wybierają pierwszy lepszy materac albo, że dziecko dziedziczy materac wraz z łóżeczkiem po starszym rodzeństwie. Starajmy się tego unikać, ponieważ materac taki może być zdeformowany, może posiadać wgniecenia i wklęśnięcia, które mogą być przyczyną wad postawy dziecka. Materac taki może być też po prostu niewygodny.

MATERAC POWINIEN ZAPEWNIĆ DZIECKU ZDROWY SEN I PRAWIDŁOWY ROZWÓJ.

Pamiętajmy, że przez pierwsze miesiące malec spędza w łóżeczku nawet 20 godzin w ciągu doby, dlatego tak ważne jest zapewnienie kręgosłupowi dziecka równomiernego podparcia na całej długości. Materacyk dla dziecka nie może być ani za miękki, ani za twardy. Kiedyś powszechna była opinia, że materac dla dziecka powinien być twardy. Twardy materac nie pozwala dziecku wybrać wygodnej, zdrowej pozycji spania, uciskając kręgosłup. Dlatego materac dla dziecka powinien być elastyczny i dopasowywać się do kształtu ciała malucha i pozycji, jaką przybiera podczas snu.

Dla dziecka wystarczy prosty model materaca. Nie musimy wydawać pieniędzy na materac z podziałem na strefy twardości. Zwróćmy natomiast uwagę na materiały z jakich wykonany jest materac i pokrowiec. Coraz więcej dzieci ma problemy z alergią, dlatego ważne jest pochodzenie składników, z jakich skonstruowany został materac. Sprawdźmy, czy materac wykonany jest z bezpiecznych materiałów, czy posiada atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH), który świadczy o bezpieczeństwie (atest Eko-tex poświadcza dokładnie to samo co atest PZH), bądź pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Dobrze jeśli na metce materaca (pokrowca) znajdują się informacje dotyczące wykorzystanych surowców, wymiarów wyrobu, przeznaczenia, przepis prania pokrowca i przede wszystkim dane producenta odpowiadającego za materac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...