Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Justyna891 napisał(a):
zapomnialam sie zapytac... lekarz nie przepisal mi tej glukozy 😞 powiedzial ze narazie zadnych badan nie potrzeba,a nastepna wizyte mam 30 🤢 kazda ciezarna robi to badanie??
Ktoś pisał wcześniej, że nie każda. Ja też jeszcze nie miałam i nic mi moja prowadząca na ten temat nie wspominała....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna891 napisał(a):
zapomnialam sie zapytac... lekarz nie przepisal mi tej glukozy 😞 powiedzial ze narazie zadnych badan nie potrzeba,a nastepna wizyte mam 30 🤢 kazda ciezarna robi to badanie??


Ja nie mam takiego badania tutaj w Norwegii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... mam jakieś zawroty głowy... jakoś dziwnie... chyba nigdy tak wcześniej nie maiłam...
A w pracy dużo pracy i spraw trudnych... problemów...
A na nic nie mam jakoś siły... a teraz te zawroty głowy.... nie wiem.... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna891 test obciążenia glukozą to badanie standardowe, które zleca lekarz w każdej ciąży.
agusiakowalczyk może ciśnienie Ci spadło. Jeśli masz możliwośc to zmierz sobie. Mi kiedyś spadło do 80 na 40 i kołowrotek w głowie miałam okropny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka napisał(a):
agusiakowalczyk może ciśnienie Ci spadło. Jeśli masz możliwośc to zmierz sobie. Mi kiedyś spadło do 80 na 40 i kołowrotek w głowie miałam okropny.
Może i ciśnienie... Ja ogólnie mam niskie, a przy takiej pogodzie mogło spaść... Nie mam niestety możliwości zmierzenia... Dopiero na wizycie mi zmierzą dzisiaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia nawet nie wiesz jak wzystkie się o ciebie martwiłyśmy... Cieszę się bardzo że wzystko z tobą i maleństwem jest ok 🙂
agusiakowalczyk może jesteś przemęczona powinnaś odpocząć od pracy np jakieś L4 sobie zafundować 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
ja jeszcze ani razu nie słyszałąm bicia serduszka mojego skarba 😞 muszę na następnej wizycie powiedzieć lekarzowi że bardzo chcę myślę że ciężarnej nie odmówi 😁
Pewnie przy następnej wizycie już sami będą słuchali 🙂 Mi położna powiedziała ostatnio, ze teraz już przy każdej wizycie będą podsłuchiwać serduszko. Wcześniej tego się nie robi, bo jeszcze maluch za mały i cieżko znaleźć... podobno... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna891 napisał(a):
moze zleci mi to badanie po nastepnej wizycie


Justyna mój gin powiedział, że to badanie robi sie do 28 tyg.
agsiakowalczyk jeśli masz aptekę po drodze do domu to możesz zmierzyc w aptece. Niektóre mają aparaty i mierzy się samemu a w innych trzeba poprosic panią magister. Dobrze, ze masz dziś wizytę. Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i uffffffffff jesteś!!!! Chyba ten wczorajszy email do Ciebie Cię ściągnął tu do nas. 🙂 Ulżyło mi nawet nie wiesz jak bardzo. Ja to nie miałam dnia żeby o Tobie nie myśleć. Zastanawiałam się czy nie doszło do wcześniejszego porodu. I czy z dzidzią wszystko ok. Ale teraz już wiemy, że z wami wszystko dobrze. Trzymaj się kochana. Najlepiej jak byś mi numer telefonu wysłała na emaila albo stronkę sierpnióweczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos słuchania bicia serduszka:
wydaje mi się, że każdy lekarz podchodzi do tego indywidualnie. Ja podczas pierwszej ciąży słuchałam dopiero w szpitalu w 6 miesiącu i tuż przed porodem. A gdybym nie była w szpitalu to pewnie w ogóle bym nie słyszała aż do porodu.
A teraz mi gin od czasu do czasu puszcza dźwięk podczas robienia usg. Ale nie robi tego systematycznie.
Ginekolodzy sprawdzają bicie serca podczas usg, nie muszą go słyszeć, rysuje im się krzywa na monitorze.
Agusia, poproś swojego gina, żeby dał ci posłuchać - to duuuuża frajda.
I myślę, że nie odmówi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
Anya napisał(a):
ja jeszcze ani razu nie słyszałąm bicia serduszka mojego skarba 😞 muszę na następnej wizycie powiedzieć lekarzowi że bardzo chcę myślę że ciężarnej nie odmówi 😁

az dziwne ze nie dali ci posluchac nawet w polowkowym?

co do połówkowego to trochę źle zrobiłam bo przed wizytą na której miałam dostać skierowanie na połówkowe zmieniam lekarza 🤢 a ta nowa mi robiła usg miesiąc temu ale nie aż tak dokładne 🤢 jakie za to w przyszłym tygodniu mam mieśc usg bo na lepszym sprzęcie w szpitalu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Karolcia się odezwała.
Co do bicia serduszka to mi zawsze położna słucha, na każdej wizycie. Na USG też widziałam kropeczkę pikającą. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziedn dobry kochane!!!
karolcie wkoncu sie odezwac!!! trzymam kciuki za Ciebie i Malego!!!
jesli chodzi o sluchanie serduszka to ja u lekarza tez nigdy nie sluchalam...ale w domu moge dowoli przez detektor... bylam dzisiaj ze szwagierka w osrodku ( spacer 3 godz) i padam...lydki mnie bola i chyba stopy zaczynaja mi puchnac...takie mam wrazenie...

jeszcze sie wkurzylam na nasz sluzbe zdrowia...do tej pory wizyty mialam co 3 tyg. ale lekarz byl co tydzien wiec w razie czego moglabym isc jakby cos mnie niepokoilo...a dzisiaj dowiedzialam sie ze teraz lekarz bedzie przyjmowal raz w miesiacu...a gadalam z nim i mowil ze potem co 2 tyg bedziemy sie widywac...bo funduszy nie maja...i chyba bede musiala poszukac innego lekarza...paranoja normalnie 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...