Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
milium napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
Milium, a tak z ciekawości. Jak się zapłaci składki za późno to ZUS przywraca termin? Bo chyba może odmówić? Jak to jest w praktyce?
Ja bardzo pilnuję terminowych przelewów, ale wiadomo, każdemu może się zdarzyć poślizg.

Trzeba napisać podanie o przywrócenie terminu i jak nie ma zaległości na koncie (uwaga!-nawet 1 grosz sie liczy:blink 🙂 oraz wszystkie pozostałe składki sa płacone terminowo to nie ma problemu.


Dzięki 🙂 rozumiem, że chodzi o terminowe regulowanie składek za poprzednie miesiące. No bo jeśli się spóźnię ze składką chorobową za dany miesiąc to z pozostałymi raczej też 😞

Powiem Ci tak, robi się wydruk wszystkich zadeklarowanych składek i składek opłaconych przez płatnika i odchacza sie czy sa zapłacone w terminie i jęsli np. w kwietniu zapłaciłabyś jeden dzien po terminie to przepada Ci chorobowe, albo jeśli zapłaciłabyś mniejsza składkę, lub też jesli źle oznaczyłabyś przelew np. wpisując 03.2011, lub też jeśli źle wpiszesz jakis identyfikator, lub też źle oznaczysz przelew np. za miast na FP zapłącisz kwote za FUS i na odwrót, no różnie może być, nawet jak zapłacisz w terminie a bank za późno prześle składke ze względu na np.awarię, to też przepada, ale każda następna składka zapłacona w terminie jest rozliczana na dany miesiąc, oczywiście nie dotyczy to przypadku zapłacenia za małej składki, bo wtedy najpierw sa zaspokajane najstarsze zaległości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
a widzialyscie wiaderka do kapieli 😮 😮 😮 masakra! czego to nie wymysla niby dla ulatwienia 😮
http://allegro.pl/wiaderko-do-kapieli-podstawka-tummy-tub-nowosc-i1670966432.html

Najpierw wsadziłabym tam tego co to wymyślił 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
a widzialyscie wiaderka do kapieli 😮 😮 😮 masakra! czego to nie wymysla niby dla ulatwienia 😮
http://allegro.pl/wiaderko-do-kapieli-podstawka-tummy-tub-nowosc-i1670966432.html

Dzisiaj to jednak jest dobrze, podłączasz dziecko do odkurzacza a wieczorem do wiadra i spokój 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapurka2 napisał(a):

Dzisiaj to jednak jest dobrze, podłączasz dziecko do odkurzacza a wieczorem do wiadra i spokój 😮


😁 😁 😁 😁 Ten 21 wiek.

Haha 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
a widzialyscie wiaderka do kapieli 😮 😮 😮 masakra! czego to nie wymysla niby dla ulatwienia 😮
http://allegro.pl/wiaderko-do-kapieli-podstawka-tummy-tub-nowosc-i1670966432.html


Boshe, ja już to widzę jak wkładam do takiego wiadra noworodka 🤢 A potem wyciągam... za główkę chyba 😁
Ja jednak pozostanę przy klasycznej wanience... dla nienowoczesnych rodziców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milium napisał(a):
Paninka napisał(a):
a widzialyscie wiaderka do kapieli 😮 😮 😮 masakra! czego to nie wymysla niby dla ulatwienia 😮
http://allegro.pl/wiaderko-do-kapieli-podstawka-tummy-tub-nowosc-i1670966432.html

Dzisiaj to jednak jest dobrze, podłączasz dziecko do odkurzacza a wieczorem do wiadra i spokój 😮


Buhahaha, dobre 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
Paninka napisał(a):
a widzialyscie wiaderka do kapieli 😮 😮 😮 masakra! czego to nie wymysla niby dla ulatwienia 😮
http://allegro.pl/wiaderko-do-kapieli-podstawka-tummy-tub-nowosc-i1670966432.html


Boshe, ja już to widzę jak wkładam do takiego wiadra noworodka 🤢 A potem wyciągam... za główkę chyba 😁
Ja jednak pozostanę przy klasycznej wanience... dla nienowoczesnych rodziców


a glowke moze sie myje odwrotnie...trzymajac za nozki 😮 i zanurzajac 🤢 🤢 🤢 jeszcze jakies sitko do odciskania w gratisie powinni dodawac...jak do wiaderka z mopem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
Paninka napisał(a):
a widzialyscie wiaderka do kapieli 😮 😮 😮 masakra! czego to nie wymysla niby dla ulatwienia 😮
http://allegro.pl/wiaderko-do-kapieli-podstawka-tummy-tub-nowosc-i1670966432.html


Boshe, ja już to widzę jak wkładam do takiego wiadra noworodka 🤢 A potem wyciągam... za główkę chyba 😁
Ja jednak pozostanę przy klasycznej wanience... dla nienowoczesnych rodziców


a glowke moze sie myje odwrotnie...trzymajac za nozki 😮 i zanurzajac 🤢 🤢 🤢 jeszcze jakies sitko do odciskania w gratisie powinni dodawac...jak do wiaderka z mopem 😮

Hehe Paninka Ty jesteś agent 😁 😁 Wiaderko też wcześniej widziałam, zastanawiałam się jak to dziecko ma tam siedzieć, jak noworodek nie siedzi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
k8_online napisał(a):
trzymajcie się Brzuszki 😘 ja ide wciągnąć jakąś kanapeczkę...
ale tak mi wieczorami doskwiera zgaga, no i w nocy jest najgorzej... macie jakies szybkie sposoby?

Ja biorę Rennie miętowe 🙂

Ja owocowe, ale na taką mocniejszą biorę 2, bo 1 mi nie pomaga. Chyba, że w takim stadium wczesnym 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DOBRY WIECZÓR 🙂
U mnie weekend pełen wrażeń, więc ostatnio późno zaglądam. Dzisiaj byłam u kumpeli i dostałam 2 reklamówki ubrań po jej trzy miesięcznej córeczce 🙂 Jutro zabiorę się za segregację 🙂
Poza tym dzisiaj mała jakoś dziwnie mi się ułożyła. Jakby plecki miała pod moim pępkiem (który się rozciągnął 🙂 i mam wrażenie, że mi za chwilę brzuch pęknie 🙂
Widzę, że rozmawiacie o porodach 🙂 Ja miałam wywoływany przez oksytocynę, ale nie sądzę, żeby ona mi akcję jakoś specjalnie wydłużyła - urodziłam po 1,45 od pojawienia się pierwszych skurczy 🙂
A z tą laską ciekawa sprawa 🙂 W życiu o czymś takim nie słyszałam 🙂 Nie mówiąc juz o tym, że sie osobiście nie spotkałam, a trochę na patologii leżałam i dwoje dzieci urodziłam. No, ale nie mówię, że nie, choć często takie coś się pewnie nie zdarza.
Po dwóch porodach mam dla Was tylko jedną sprawdzona radę - słuchać położnej - to wtedy to szybciej pójdzie 🙂 A teraz ponadrabiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama też mi powiedziała, żebym się słuchała położnej, że to baaaaardzo pomaga. I, że jak rodziła moją siostrę to przyszła położna na wieczorną zmianę o 19 i pytała czy z nią współpracuje, oczywiście się zgodziła 😁 I o 22 urodziła. Mówi, że dostawała na zmianę zastrzyk, tabletkę i kroplówkę. I poszło szybko, bo od 18 miała skurcze. Powiedziała mi jeszcze, że facet strasznie pomaga. 🙂

Hehe i mój poród to woli zapomnieć, bo chodziła po ścianach, tak się męczyła 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My niedawno z budowy wróciliśmy 🤪 🤪 Mamy podłogę w jednym pokoju 🤪 🤪 ale się cieszę 🙂

Milium, Jo-aneczka dzięki serdeczne za odpowiedź. Jo-aneczka ja też nie dostałam jeszcze pieniędzy 😞 tylko mi przekazem mają przesłać i chyba w pon zadzwonię bo kasa mi potrzebna......

Milium a twój tekst: Dzisiaj to jednak jest dobrze, podłączasz dziecko do odkurzacza a wieczorem do wiadra i spokój -myślałam że z krzesła spadnę 😁 😁 zresztą z tekstów Paninki też idzie boki zrywać 🙃

DOBRANOC BRZUSIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...