Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry brzuszki

wczoraj późno wróciłam (bo w końcu wybrałam się do szpitala) bo mnie długo badali 🤔
rozwarcie mam na 3cm,a szyjka skróciła się minimalnie i w końcu stwierdzili że do porodu daleko 😜
zrobili mi USG i jest wszystko w porządku a Tosia waży już 3330g 😮 - ciekawe ile ma jeszcze w planie przybrać hihihi....no a bóle i ucisk oczywiście spowodowany wielkością dziecka i niskim ułożeniem....suma sumarum leżeć mam i brać dalej nospę i wrócić do szpitala jak skurcze będą juz regularne

mapa wieści jak widzę dobre 🙂 - ja uważam że po prostu będziesz mamusią drobniutkiej dzidki - u mnie mimo że Tośka spora to poszczególne wymiary mają rozpiętość od 35 do 39 tygodnia a lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości...

u nas w szpitalu do porodu jest wymagany aktualny wynik HBs i WR - a że lekarz mnie nie skierował to sobie zrobiłam odpłatnie i razem z moczem i morfologią zapłaciłam 47zł i już mam z głowy

wizytowym brzusiom - powodzenia a wszystkim MIŁEGO DNIA 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Andzelika czyli jestes kolejnym przykladem ze wielkosc brzuszka nie ma znaczenia na to jak duzy jest bobas! moja mala wazyla na usg ksiazkowo a kazdy mysli ze jakis wielkolud tam siedzi 🤪 🤪 albo dwa 😉 😉 😉

gratuluje dobrych wiesci!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
a ja tak spojrzałam na swój suwaczek i to juz 38 tydz. i tylko 14 dni do porodu 😮 🤪 kurde, a tu żadnych objawów 😁 brzuch wysoko, czop nie wypadł, skurczy żadnych nie mam, brzuch nie boli... chyba nie przegapię jak się juz cos zacznie dziać??? 😁 😜

Siehankowa hehe wiesz u mnie sytuacja z Majką zmienila się w ciągu 2 dni (czop wypadł, wody odeszły, skurcze się zaczęły i poród odbył). Hihi a dwa dni wcześniej nie było żadnych oznak porodu.
Ale tak naprawdę masz jeszcze sporo czasu, bo poród może sie odbyc i po terminie. A chłopcy zazwyczaj nie śpieszą się na świat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzucholinki!

Właśnie wróciłam z KTG. I co? I mam bałagan w głowie jak nic 😮.
Słuchanie serduszka małego - cuuuudo, a jeszcze jak się wiercić zaczął - no super. 🤪 🤪
Od dłuższego czasu mam te twardnienia brzuszka...z każda wizytą usg o nich mówiłam.
No więc pani po dzisiejszym KTG powiedziała,że mam częste skurcze i czy je czuje, czy coś mnie boli..odpowiedziałam,że nic mi nie jest poza tym że brzuch mi się robi twardy.
Kazała mi z wynikiem do lekarza pójść - lekarz też zdziwiony,że takie częste skurcze a ja nic nie odczuwam...tylko twardnienie brzuszka. Lekarz do mnie "No to proszę się położyć - może się okaże że pani już rodzi" 😲 😲 Okazało się,że szyjka zamknięta.
No to USG - a na USG lekarz mówi,że mam mało wód płodowch 😮, łożysko jest takie "jeszcze jeszcze"...
Badanie podsumował : "Góra już chce ale dół nie"
Jeśli nic się nie bedzie działo to na 28 mam nastepne KTG. 😮 😮
Wychodzi na to,że jestem drugą tykająca bombą.

Laski a powiedzcie mi..czy jeśli te moje skurcze będa się utrzymywac, a szyjka bedzie dalej zamknieta to zapowiada mi się cesarka 😮 😮?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
Andzelika czyli jestes kolejnym przykladem ze wielkosc brzuszka nie ma znaczenia na to jak duzy jest bobas! moja mala wazyla na usg ksiazkowo a kazdy mysli ze jakis wielkolud tam siedzi 🤪 🤪 albo dwa 😉 😉 😉

gratuluje dobrych wiesci!!!

No ja właśnie myślałam, że waga będzie jako tako adekwatna do mojego brzucha 😁 No, ale dobrze niech rośnie, byle tylko się zmieścił w ubranka 56, bo sporo ich mam 😁 😁 Lekarka powiedziała, że on chyba po prostu jest tak głęboko schowany. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agapurka myślę, ze podadzą najpierw oxytocynę, która wywołuje miedzy innymi rozwieranie szyjki. Chyba, ze maluch nie będzie chciał zejsc w kanał rodny itp. Ale w takich przypadkach cesarka to na prawdę ostateczność. Najpierw wywołanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilkę was poczytać my już prawie przeniesieni już niewiele zostało 🙂 czeka mnie sprzątanie i układanie. Jeszcze na kartonach będziemy siedzieć, w kuchni mebli brak ale ważne że już będziemy przeprowadzeni 🙂 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 napisał(a):
Właśnie wstawiłam suwaczek wg OM 🙂 i normalnie szok 🙂 ciekawe kiedy tak na prawdę się zacznie 🙂 🙂 🙂


No właśnie, jaka jest zależność między terminem z USG a terminem wg OM? Ja mam ustalony termin tylko wg USG, bo nawet nie pamiętam kiedy miałam normalną miesiączkę. Chyba gdzieś koło końca września. Tydzień później miałam robione badanie HSG po którym zaraz zaszłam w ciążę. Potem 19 listopada poroniłam (ostatnie krwawienie jakie pamiętam). A przed Bożym Narodzeniem już miałam dwie krechy na teście. Wcześniej dość długo staraliśmy się o dzidzię i jak na złość miałam rozregulowane cykle (23-56 dni). Czyli co, mogę urodzić w innym terminie, czy w takim jak mi pokazuje USG (rozpiętość między 14 a 29 sierpnia)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
existence ja tez mam termin tylko z usg... i na poczatku to byl 18-20 sierpnia, potem okazalo sie za mala jest tydzien starsza czyli jakos 11-13.08 a na ostatnim znowu 15-18 i lekarz stwierdzil ze tago mam sie trzymac...no ale u mnie ta rozpietosc jest mala a u Ciebie to okolo 2 tyg 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie

Moniczek chyba się jeszcze z nami troszkę pomęczysz 🙂 Tosia to duża dziewczynka 🙂 A ile ważyła poprzednio??

Agapurka jesteś kolejną tykającą bombą a i tak pewnie któraś rozpakuje się poza kolejnością 😉

Andzelika gratuluję udanej wizyty i duuuużego synka 🙂 Coś mi się zdaje, że jednak dobije do 4kg, moja ginekolog powiedziała, że jeśli urodzę o czasie to moja Liwcia powinna przytyć jeszcze ok. kilograma 😉 Do torby raczej wrzuć rozmiar 62 a nie 56 😉

Daniela gratuluję upragnionej przeprowadzki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki ciesze sie z dobrych wiesci z wizyt i czekam na kolejne dobre po dzisiejszym.
Wczoraj o 22 rozmawialam z kolezanka a zaraz po naszej rozmowie dostala boli i rodzi. Nic jej sie brzuszek nie obnizyl ani nie wypadl czop. O 6 rano zadzwonila po lolozna miala juz spore rozwarcie. Z polozna do 8.30 rodzily w domu a potem na koncowke pojechaly do szpitala. Kurzce akle do tej pory nic.Takie emocje ze szok. To tez jej 1 dziecko wiec mysle ze za pare minut moze byc juz po bo juzt to troche trwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki
U nas wszystko bez zmian 🙂Nocka przespana,tylko raz byłam siusiu.
mapa zobaczysz ,że dzidzius na pewno jeszcze przybierze na wadze i bedzie wszystko dobrze.
andżelika gratuluje duzego dzidziusia 🙂
moniczek tobie tez gratuluję dużej niuni 🙂
Ja jutro z samego rana jade do szpitala,beda mi jeszcze raz pobierać ten wymaz na pacorkowca.Mam nadzieje,ze udało sie wytepić antybiotykami.Wiec trzymajcie kciuki.
A unas ostanie poprawki w pokoju maluszka.
A dziewczynki fajne macie bryki dla swoich dzieciatek.Ja jeszcze nie kupiłam.Mam juz wybrany w sklepie,tylko trzeba jechać i zmówić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
existence ja tez mam termin tylko z usg... i na poczatku to byl 18-20 sierpnia, potem okazalo sie za mala jest tydzien starsza czyli jakos 11-13.08 a na ostatnim znowu 15-18 i lekarz stwierdzil ze tago mam sie trzymac...no ale u mnie ta rozpietosc jest mala a u Ciebie to okolo 2 tyg 😮
2 tyg to wcale nie jest duża rozpiętość. Jeśli kobieta miala bardzo nieregularne cykle, albo kompletnie nie pamięta kiedy miala ostatnią miesiączke, wtedy termin porodu wyznaczany jest z USG i jego nalezy się trzymać. Dziecko przychodzi na świat kiedy jest gotowe, a nie z obliczeń.
Co do rozpiętości no według mnie trzeba byc przygotowanym na najwcześniejszą opcję, co nie znaczy ze akurat wtedy nastąpi poród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Paninka napisał(a):
existence ja tez mam termin tylko z usg... i na poczatku to byl 18-20 sierpnia, potem okazalo sie za mala jest tydzien starsza czyli jakos 11-13.08 a na ostatnim znowu 15-18 i lekarz stwierdzil ze tago mam sie trzymac...no ale u mnie ta rozpietosc jest mala a u Ciebie to okolo 2 tyg 😮
2 tyg to wcale nie jest duża rozpiętość. Jeśli kobieta miala bardzo nieregularne cykle, albo kompletnie nie pamięta kiedy miala ostatnią miesiączke, wtedy termin porodu wyznaczany jest z USG i jego nalezy się trzymać. Dziecko przychodzi na świat kiedy jest gotowe, a nie z obliczeń.
Co do rozpiętości no według mnie trzeba byc przygotowanym na najwcześniejszą opcję, co nie znaczy ze akurat wtedy nastąpi poród.


u mnie wg OM termin miałam na 18.07,a wg USG mam na 5 sierpnia,ale max mamy czekac do 12 sierpnia.Więc u mnie róznica miedzy jednym a drugim terminem wynosi przeszło dwa tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza napisał(a):
Martuś a Ty jak się czujesz? Jakieś nowe symptomy zbliżającego się porodu?
Dziękuje Eleeza. Powiem ci, ze sama nie wiem, raz lepiej raz gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja mam pytanko do tych, które już mają dzieciaczki 🙂). Jestem 10 dni po porodzie a krwawienie nadal i to wydaje mi się że więcej. Juz byłam zadowolona bo te krwieste zniknęły a teraz chyba znowu (no może trochę bardziej brunatne) Tyle podpasek już zużyłam, że w całym życiu mi tyle nie poszło. Mam wrażenie, że po załatwieniu bardziej krwawię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to troszkę mnie uspokoiłyście. Jakoś do tej pory starałam się niczym nie przejmować, bo jak już wkroczyłam w II trymestr wierzyłam, że już będzie dobrze. Niemniej jednak przeżywałam każde, nawet najdrobniejsze problemy każdej z Was, nie wspominając raspberry86, która miała termin wtedy co ja ;( . Dobrze, że mamy swoje forum na którym możemy siebie nawzajem o coś dopytać, możemy się wspierać i nawet wybijać sobie z głowy jakieś durne paranoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Eleeza napisał(a):
Martuś a Ty jak się czujesz? Jakieś nowe symptomy zbliżającego się porodu?
Dziękuje Eleeza. Powiem ci, ze sama nie wiem, raz lepiej raz gorzej.


Jedno jest pewne- Julcia to posłuszna dziewczynka, chciałaś dotrwać do piątku żeby pójść do fryzjera- Mała poczekała, miała zaczekać na Emilkę- zaczekała, teraz tylko 2 graniczne daty- 23 lipca, żeby być lionem jak Mamusia i do urodzinek Mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...