Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
karolciakam napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Hehe witajcie brzuszki 🙂

Karolcia jak twoje lenistwo. Moje przybiera mega rozmiary. Ale podczytuje was 🙂.


MOJE LENISTWO ROŚNIE 😉 jak apetyt w miarę jedzenia a do tego własnie zjadłam "miseczkę" spaghetti 😉 Diviana teraz bym pochłonęła te twoje szyszki 😉 😁 😁 😁 😁 😁

A w ogóle to dziś się dziwnie czuję... Jakieś takie skurcze mnie łapią, trosiuniu jakby przedmiesiączkowe bóle... I chyba zaczyna mi czop po maleńku puszczać bo jakieś takie białe gęste "coś" zauważyłam na bieliźnie... No to oby tylko Bartolina nie była szybsza od Julki!!!!!!! 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲


A ja własnie czuję sie dzisiaj tak samo i mam takie same objawy czopowe, a na obiad co mam??? Spaghetti hahaha, możemy sobie ręce dzisiaj podać haha 😁

O i gratulacje dla Aneczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolciakam napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Hehe witajcie brzuszki 🙂

Karolcia jak twoje lenistwo. Moje przybiera mega rozmiary. Ale podczytuje was 🙂.


MOJE LENISTWO ROŚNIE 😉 jak apetyt w miarę jedzenia a do tego własnie zjadłam "miseczkę" spaghetti 😉 Diviana teraz bym pochłonęła te twoje szyszki 😉 😁 😁 😁 😁 😁

A w ogóle to dziś się dziwnie czuję... Jakieś takie skurcze mnie łapią, trosiuniu jakby przedmiesiączkowe bóle... I chyba zaczyna mi czop po maleńku puszczać bo jakieś takie białe gęste "coś" zauważyłam na bieliźnie... No to oby tylko Bartolina nie była szybsza od Julki!!!!!!! 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲



To białe gęste coś to może być czop 😮 bo ja to już od 3 dni tak mam 😮 ale wmawiam sobie że to po prostu trochę więcej wydzieliny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkich
Właśnie udało mi się Was doczytać i taka wiadomość na końcu.
Gratulacje dla Ani, dużo zdrówka dla dzidziusia oraz szybkiego powrotu do domu.
Foga my ostatnio zamawialiśmy kuriera na dość nietypowa przesyłkę i najlepiej jak jest w kartonie, bo inaczej doliczają koszta. Bylłz tym ubaw bo kurier wyszedł od nas z kartonem ale do adresata karton i "rzecz" dotarła oddzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Info od Aneczki 🙂

Filipek jest już z nami. Urodził się o 11. Włoski ma czarne. I jest taki kochaniutki. Waży 2700g i 51 cm.Dostał 9 pkt. Leży w inkubatorze. Mam nadzieje, że wieczorkiem go zobaczę. Poród miałam kleszczowy. I było nie ciekawie, bo nie miałam za bardzo skurczy. Buziaki dla Was.


AAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!! SUPER SUPER SUPER!!!!!!!!!!!!!! GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!!! i życzymy dużo zdróweczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Info od Aneczki 🙂

Filipek jest już z nami. Urodził się o 11. Włoski ma czarne. I jest taki kochaniutki. Waży 2700g i 51 cm.Dostał 9 pkt. Leży w inkubatorze. Mam nadzieje, że wieczorkiem go zobaczę. Poród miałam kleszczowy. I było nie ciekawie, bo nie miałam za bardzo skurczy. Buziaki dla Was.

🤪 i kolejny bobasek zawitał na świat 🤪 aneczka - gratulacje 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
karolciakam napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Hehe witajcie brzuszki 🙂

Karolcia jak twoje lenistwo. Moje przybiera mega rozmiary. Ale podczytuje was 🙂.


MOJE LENISTWO ROŚNIE 😉 jak apetyt w miarę jedzenia a do tego własnie zjadłam "miseczkę" spaghetti 😉 Diviana teraz bym pochłonęła te twoje szyszki 😉 😁 😁 😁 😁 😁

A w ogóle to dziś się dziwnie czuję... Jakieś takie skurcze mnie łapią, trosiuniu jakby przedmiesiączkowe bóle... I chyba zaczyna mi czop po maleńku puszczać bo jakieś takie białe gęste "coś" zauważyłam na bieliźnie... No to oby tylko Bartolina nie była szybsza od Julki!!!!!!! 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲



To białe gęste coś to może być czop 😮 bo ja to już od 3 dni tak mam 😮 ale wmawiam sobie że to po prostu trochę więcej wydzieliny 🙂

Ja to dzisiaj rano miałam takie białawo przezroczystą galaretowatość z jednym malusienieczkim czerwonawym nicieniem, ale dosłownie malusienieczkim, ale sie przeraziłam od razu i teraz prawie cały czas leże sobie bo chce urodzic w sierpniu, ale Magda mnie pocieszyła ze jej ten czop odszedł dwa tyg temu i nic, wiec mam cicha nadzieje ze u mnie tez tak bedzie, chociaz mój lekarz stwierdził ostatnio ze mały juz jest gotowy i moze sie wykluć bez problemu, bo jest dużutki no i pewnie dlatego mi tak napiera całym swoim ciężarem na mariolkę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja byłam dziś na KTG i pogadałam z lekarką. Czop nie jest bialy, Jest to przeźroczysta galaretka, albo czysta albo zabarwiona krwią. Jesli coś jest białe to upławy pomieszane ze slzuem. Jeśli jednak ich ilość jest zatrważająca (ja tak miałam) moze warto żeby ktoś to obejrzal. U mnie dzis okazało się że ta wydzielina jest grzybiczna i dostałam kilka globulek by oczyścić ją przed porodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że Aneczka już ma najcięższe chwile za sobą.
ANECZKARE - GRATULUJĘ Z CAŁEGO SERCA. Oby ci synuś zdrowo rósł, a o trudach porodu wkrótce zapomnisz 😉
No i wrzucaj fotki krasnalka, jak tylko będziesz mogła 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Dziewczyny, czy wasze maluchy też mają często czkawkę?? Bo moja ma parę razy dziennie 😮 😮 😮 😮


Moja mala miała wczoraj chyba 3 razy, a dziś wcale. Ale ponoć czkawka jest dobra bo to się płucka rozwijają u malucha, a my jesteśmy własnie na tym etapie ciąży gdzie te płucka powinny się rozwijać, więc nie masz się czym martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Dziewczyny ja byłam dziś na KTG i pogadałam z lekarką. Czop nie jest bialy, Jest to przeźroczysta galaretka, albo czysta albo zabarwiona krwią. Jesli coś jest białe to upławy pomieszane ze slzuem. Jeśli jednak ich ilość jest zatrważająca (ja tak miałam) moze warto żeby ktoś to obejrzal. U mnie dzis okazało się że ta wydzielina jest grzybiczna i dostałam kilka globulek by oczyścić ją przed porodem.


No to u mnie bardziej to tak wygląda że jest to białe i jest wydzieliną tylko po prostu jest jej większa ilość, więc pewnie znów jakiś grzyb się do mnie przywlókł 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Diwiana 🙂

Kurcze patrzyłam na sierpniówieczki czy jest tam może nr tel do Crazzyyy bo coś długo się nie odzywa.... mam nadzieję, że wszystko z nią dobrze.... A przypadkiem zobaczyłam fotki Marcelka anusi... świetny jest i ma takie wielkie oczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi leń nie odpuścił..... ma nie będzie miał dziś obiadu... ja zjadłam resztki cukiniowej zupki a nic innego nie chce mi się robić... i tak sukces, że w ogóle gary umyłam.... a zresztą po SR będzie już ok. 21 więc to pora kolacji będzie nie obiadu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga, odnośnie kartonów to ja być ci proponowała podejść do sklepu z wózkami dziecięcymi i zapytać czy nie mają zbędnych kartonów.
Tak jak pisała Diviana, wózek zapakowany w karton jest ogroooomny, więc wielu rodziców bierze wózek "pod pachę" a kartony zostawia w sklepie.
Ze mną było podobnie. Pomimo, że mam duży samochód i to jeszcze kombi, to kartony nie chciały się zmieścić.
Tak więc sądzę, że nie będziesz miała najmniejszego problemu ze zdobyciem takiego kartonu. A wydaje mi się, że to najbardziej bezpieczny sposób na transport wózeczka.
A co do koszuli i bimbołów - he, he - przypomniały mi się doświadczenia z pierwszej ciąży. Też wtedy wszywałam napy i tasiemki do zawiązania, bo niezależnie jak bardzo się starałam ukryć to i owo, to zawsze coś bokiem wychodziło 😁 😁 😁
Tak szczerze mówiąc, to myślałam, że przez ostatnie 6 lat, myśl techniczna w zakresie bielizny dla karmiących poszła naprzód, ale widzę, że jednak nie do końca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Dziewczyny ja byłam dziś na KTG i pogadałam z lekarką. Czop nie jest bialy, Jest to przeźroczysta galaretka, albo czysta albo zabarwiona krwią. Jesli coś jest białe to upławy pomieszane ze slzuem. Jeśli jednak ich ilość jest zatrważająca (ja tak miałam) moze warto żeby ktoś to obejrzal. U mnie dzis okazało się że ta wydzielina jest grzybiczna i dostałam kilka globulek by oczyścić ją przed porodem.


No to u mnie bardziej to tak wygląda że jest to białe i jest wydzieliną tylko po prostu jest jej większa ilość, więc pewnie znów jakiś grzyb się do mnie przywlókł 🤨


Diviana, Marta chyba miała na myśli naprawdę dużą ilość tej wydzieliny, jak sama napisała "zatrważającą", więc może nie masz co się martwić.
Bo to całkiem normalne, że pod koniec ciąży wydzieliny jest więcej. Dopóki jest biała, bez zapachu i nie powoduje żadnych dolegliwości to nie ma co panikować.
Ja też taką mam i jest jej na tyle dużo, że bez wkładek higienicznych czuję się mało komfortowo.
Ale gin mi powiedział, że jest spoko i że to normalka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja koleżanka do mnie przed chwilą dzwoniła z płaczem, jest w ciąży i ma termin na wrzesień, chodzi do lekarza który jest zastępca ordynatora i kasuje ją sporawo, no wiec dzwoni do mnie zapłakana i mówi ze własnie wraca z wizyty i jest załaman, wiec juz sie wystraszyłam ze cos z małą nie tak i sie pytam, a ona mówi ze no włąsnie z małą coś nie tak, bo się okazała małym a nie małą, myślałam ze zdechne ze śmiechu, bo wyobrażałam sobie najgorsze scenariusze a tu prosze, taki wybitny specjalista lekarz a nie potrafi płci określić prawidłowo, no i kiszka mały bedzie miał różowe ściany z hello kitty na tapecie, różowe pościelki z fabankami i rózowe ciuszki i sukieneczki, aaa no i różowy wózio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milium to się nazywa jednoczenie 😉 Uśmiałam się że obie przy tych wszystkich objawach jeszcze taki sam obiad jemy!!!

marta-lion dzięki za info o czopie 😉 Trosiuniu się uspokoiłam - może jednak Mała nie będzie szybsza od Julki!!!!!!!!!!!! Oby...

Wczoraj sprawdzałam info o urlopie macierzyńskim. Zastanawiam się czy na kolejne dziecko przysługuje mi dłuższy urlop??? Przy Julce miała 2 tygodnie więcej niż przy Zosi a teraz nigdzie nie mogę znaleźć info! Nic to... pojadę do pracy to się dowiem! A może któraś z Was wie? Jeśli mam te dwa dodatkowe to mała może się rodzić za tydzień, jeśli nie to niech poczeka do 15 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...