Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Diviana napisał(a):
Daniela napisał(a):
Diviana znalazłam, na Allegro te krzesła ale tu jest napisane że to krzesło dla dzieci tzn że "pupa" dorosłego tam się nie zmieści?? 😁 😁 One małe są?? czy normalnych rozmiarów? Wybacz że cię tak zamęczam pytaniami 🙂
Cierpliwości życzę w leżakowaniu

Co do kocyków to ja kupiłam ten co Andzelika pokazała ale nie widzę żeby on z tyłu byl po kulkowany...jest taki jak z przodu a po praniu to nie wiem jaki będzie bo nie prałam jeszcze.


Te co my kupiliśmy jest dla dorosłych, przynajmniej nasze pupy się zmieściły 🙂
Szerokość: 58 cm
Głębokość: 56 cm
Wysokość: 79 cm
Szerokość siedziska: 43 cm
Głębokość siedziska: 40 cm
Wysokość siedziska: 44 cm
Ale widzieliśmy też takie miniaturowe dla dzieci, więc nie wiem jakie oglądasz.


No to wychodzi na to że to są dziecięce na Allegro a dla dorosłych nie ma 😞 bo maja takie wymiary
Rozmiar produktu:
Szerokość: 46 cm
Głębokość: 37.5 cm
Wysokość: 53.5 cm
Wysokość siedziska: 26.5 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poxia ja biore tylko kwas foliowy i zelazo. moj lekarz twierdzi ze najlepsze witaminy to te naturalne a ze wszystko jest ok to nie ma potrzeby sztucznymi sie faszerowac 😉

agapurka2 mi tez stopy baaaardzo puchna ale tylko wtedy jak jest strasznie duszno albo goraco...np. dzisiaj mam spuchnieta, ale jak tylko pogoda sie pogarsza ( w tym roku dla mnie polepsza 😉 😁 ) to opuchlizna sama schodzi...i w zimnej wodzie czasem potrzymam i mi to ulge przynosi 🙂 w poniedzialek mam wizyte to musze sie zapytac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pOxia ja ostatnio kupiłam takie okrycie:
http://4bobas.pl/kapiel-okrycia-i-reczniki-kapielowe-c-39_60/niebieskia-zabka-male-okrycie-kapielowe-z-kapturkiem-75-x-75-babyono-p-173
i jest baaaardzo dobre jakościowo 🙂
Tylko kupowałam na all za niecałe 20 zł
Drugie dostaliśmy w prezencie także myślę, że mi wystarczy 🙂

A co do wit ja w I trymestrze brałam kwas foliowy i jod
w II witaminy PregnaPlus (nie przytyłam od nich na pewno)
a teraz magnez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka zapytaj lekarza tak przy okazji jakie są sposoby załagodzenia tych opuchnięc i kiedy stają się one oznaką czegoś złego....
Sęk w tym,że ja dzisiaj dużo nie łaziłam, jechałam samochodem, teraz siedze w domku...dużo nie łaziłam....:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
pOxia ja ostatnio kupiłam takie okrycie:
http://4bobas.pl/kapiel-okrycia-i-reczniki-kapielowe-c-39_60/niebieskia-zabka-male-okrycie-kapielowe-z-kapturkiem-75-x-75-babyono-p-173
i jest baaaardzo dobre jakościowo 🙂
Tylko kupowałam na all za niecałe 20 zł
Drugie dostaliśmy w prezencie także myślę, że mi wystarczy 🙂

A co do wit ja w I trymestrze brałam kwas foliowy i jod
w II witaminy PregnaPlus (nie przytyłam od nich na pewno)
a teraz magnez.

Co do okrycia ja mam takie jedno, ale nie polecam. Mam dokładnie to z żabką. W uzyciu jest małe, szybko przestaje wystarczać, i ciągle jest twarde, nawet po praniu kilkakrotnym ta frota jest twarda i wcale tak dobrze nie osusza ciałka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka2 napisał(a):
Paninka zapytaj lekarza tak przy okazji jakie są sposoby załagodzenia tych opuchnięc i kiedy stają się one oznaką czegoś złego....
Sęk w tym,że ja dzisiaj dużo nie łaziłam, jechałam samochodem, teraz siedze w domku...dużo nie łaziłam....:/


zapytam ale ja tez dzisiaj sie nie nalazilam i tak puchna...ale tylko jak jest goraco wiec ja mysle ze to od upalow 🙃 i kladz je wyzej niz reszte ciala, kapiel ich w zimnej wodzie...mi to pomaga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh wiecie co wlasnie odkrylam ... ze wlasciwie to od poczatku ciazy czyli od kad wiem.. wazac sie caly czas na mojej wadze domowej przybralam od 6 tyg do 28 tyg - 10 kg, a wazac sie u lekarzy od 9 tyg do 24 tyg - 12 kg... i juz nic z tego nie wiem .. ;/ nie wiem juz ile naprawde waze i ile naprawde przybralam ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):


Co do okrycia ja mam takie jedno, ale nie polecam. Mam dokładnie to z żabką. W uzyciu jest małe, szybko przestaje wystarczać, i ciągle jest twarde, nawet po praniu kilkakrotnym ta frota jest twarda i wcale tak dobrze nie osusza ciałka.



o kurcze, a teraz się wydaje takie mięciutkie i chłonne...
muszę wyprać z ciekawości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Divianka leż, leż, lez i jeszcze raz leż. na zadne lody się nie wybieraj. 😠 😠 😠 😠 ewentualnie tak jak pisała Martusia, niech dziewczyny przyjda z tymi lodami do ciebie 😉 😉 😉 😉 A przepisał Ci lekarz luteine albo co innego na wzmocnienie tej szyjki????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana to ty leż i nie przemęczaj się, wszystko będzie dobrze
czym ginekolog sprawdza ze skaraca się szyjka (widzi to na usg?)
ale babka wredna, mi mama zawsze mówiła, ze jak pierwszy raz do ginekologa pójdę - to mam iść do faceta. nigdy nie bylam jeszcze u kobiety.

aspiratory do noska mam 2, takie że wciąga się ustami przez rurkę. koleżanka dostała ze szpitala i nie zużyła, takze mam od niej.
jeśli chodzi o wagę, to na razie stoi w miejscu już prawie minęło 2 tyg od mojej ost wizyty i cały czas jest + 10 kg

p0xia ja od początku brałam tylko kwas foliowy (PregnaMed)
i tak leciałam na nim aż do badań połówkowych. w 22 tyg zaczełam brać Femibion (trn od 13 tc do końca karmienia) waga mi podskoczyła w ciągu miesiąca przytyłam 4 kg (to był koniec 2 trymestru) i pojawiły się rozstepy na bioderkach ;(
zużyłam jakieś tydziń temu pierwszy opakowanie. i narazie niczego nie biorę. staram się dostarczać dużo witamin z pokarmów.
a czy ten wzrost wagi, może być spowodowany witaminami? nigdy o tym nie słyszalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Divianko to w takim razie z tą szyjką już nie ma przelewek. Leż i będzie wszystko dobrze 🙂 Moja szyjka ma 2,5 cm od 10 tygodnia ciąży i jakoś dałam radę to Ty jakpoleżysz i zastosujesz wszelkie zalecenia lekarza wszystko będzie dobrze 🙂 Tylko jaknie chcesz za wcześnie uros=dzić to na prawdę stosuj się do zaleceń lekarzy...
Agupurka moim zdaniem jeżeli opuchnięcie jest większe nie powinnaś tego lekceważyć..
Poxia ja zażywam Pharmaton Matruelle od początku 4 miesiąca ciąży po jednej tabletce, a teraz dodatkowo jeszcze biorę żelazo.Co do tycia ja na początku przybrałam zanacznie a teraz raczej nie tyje strasznie...
A co do puchnięcia to przyczyn jest wiele, ale nie masz co się stresować na zapas i wmawiać sobie,że coś Ci jest. Najlepiej skonsultuj to przy kolejej wizycie ze swoim lekarzem,a gdyby się pogarszało to raczej nie bagatelizuj tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Divianka leż, leż, lez i jeszcze raz leż. na zadne lody się nie wybieraj. 😠 😠 😠 😠 ewentualnie tak jak pisała Martusia, niech dziewczyny przyjda z tymi lodami do ciebie 😉 😉 😉 😉 A przepisał Ci lekarz luteine albo co innego na wzmocnienie tej szyjki????


Mam iść do niego za tydzień, zrobi usg i zobaczy czy mi są leki potrzebne czy to leżenie wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
raspberry, tak lekarz robi ci USG dopochwowe i w trakcie tego badania mierzy szyjkę 🙂

cholerka, a mój mi robił dopochwowe usg, ale na początku ciąży.chyba do 14 tc, później badanie ginekologiczne odbywało się palcami (m.in sprawdzenie szyjki macicy) a potem na usg przez brzuch
teraz zmieniam mojego lekarza, powiem mu zeby mi zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raspberry86 napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
raspberry, tak lekarz robi ci USG dopochwowe i w trakcie tego badania mierzy szyjkę 🙂

cholerka, a mój mi robił dopochwowe usg, ale na początku ciąży.chyba do 14 tc, później badanie ginekologiczne odbywało się palcami (m.in sprawdzenie szyjki macicy) a potem na usg przez brzuch
teraz zmieniam mojego lekarza, powiem mu zeby mi zrobił.


Ba palcami też można zrobić to badanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raspberry86 napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
raspberry, tak lekarz robi ci USG dopochwowe i w trakcie tego badania mierzy szyjkę 🙂

cholerka, a mój mi robił dopochwowe usg, ale na początku ciąży.chyba do 14 tc, później badanie ginekologiczne odbywało się palcami (m.in sprawdzenie szyjki macicy) a potem na usg przez brzuch
teraz zmieniam mojego lekarza, powiem mu zeby mi zrobił.


Jezeli palcami sprawdzal ci szyjke i wszystko bylo oki to nie musisz panikować 😉 😉 😉 Palcami tez da się wyczuć, tylko USG dokładnie ja mierzy. Ja ma dopochwowe prawie na każdej wizycie bo na poczatku ciązy miałam szyjke 18mm i była miękka, teraz tylko ja kontroluje i to wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Jeśli chodzi o kocyk to mi sie taki podoba
http://allegro.pl/kocyk-koc-z-aplikacja-puszysta-mikrofibra-8-wzorow-i1630172624.html
A okrycie też musze kupić, jak wszystko wogóle ☺️

O tym kocyku pisały dziewczyny, też mi się podoba, ale on nie jest taki sam z dwóch stron 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wpadam na chwilę i się dalej kładę. Z nosa mi cieknie i łeb mi rozsadza 😮

Maleństwo znowu szaleje, to się już nie martwię 😁

Diviana podpisuję się pod wszystkimi dziewczynami, które karzą Ci się oszczędzać 😠

Zajrzę jeszcze później, żeby zobaczyć co u Was.

😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁 😁nie chciałam siać paniki tym moim postem, tylko trochę sie wkurzyłam. myślałam że mu place za wizyte, a on nie robi mi wszystkich dokładnych badań. ostatnio jak sprawdzał szyjkę palcami, to spytałam, czy nie mam rozwarcia. niby wszystko było ok. natomiast nie spytalam o skrac. szyjki. ale jak by było coś nie tak-to by mi powiedzial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...