Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
milium napisał(a):
Dzień dobry brzusie 🙂
Madalena rany boskie Ty już zaraz rodzisz, zresztą Marta też, a jak tak czytam to i reszta ma jakieś skurcze i inne oznaki zbliżającego się porodu, ale czas leci, zaraz będziemy w połowie rozpakowane.
Jo-aneczka a Ty będziesz miała cesarkę i powiedz mi czy jedziesz do szpitala jak będziesz miała skurcze i np. wody Ci odejdą i wtedy stawiasz sie w rejestracji i masz od lekarza jakąś informacje na temat cesarki? W ogóle zastanawiam się jak wygląda przebieg całej sytuacji bo jak mam mieć ta cesarke ze względu na ułożenie miednicowe, a na cesarke trzeba być na czczo to przeciez ja nie bede wiedziała kiedy sie zacznie i napewno cos zjem. Troche haotycznie to napisałam haha 😮


Milium, to może różnie wyglądać.
Jeśli cię gin od razu kwalifikuje do cesarki to z reguły umawiacie się na konkretny dzień, dostajesz od niego skierowanie do szpitala i w określonym dniu (ok 1 tydzień przed planowanym terminem porodu) stawiasz się do szpitala. Robią ci badania i na następny dzień masz zabieg. Wtedy już na skierowaniu i karcie ciąży pisze wskazanie do cc. Ja dodatkowo miałam jeszcze opinię od ortopedy, ale na nią nikt w szpitalu nie patrzył.
Ja jak byłam w pierwszej ciąży to nie doczekałam do planowanego terminu cesarki bo wcześniej odeszły mi wody.
To się stało w nocy, ostatni posiłek zjadłam wieczorem, zabieg miałam rano. Lepiej być na czczo, ale nie jest to bezwzględny nakaz, w sumie w różnym czasie wody mogą odejść np. po wielkim obżarstwie 😉
A co do wskazania do cesarki z powodu położenia miednicowego to hmmm, nie wiem. Na pewno, jak zgłaszasz się do szpitala to cię badają, więc nawet gdybyś miała zalecone w skierowaniu cc a w międzyczasie dzidziuś by się obrócił, to po prostu zamiast cc urodzisz naturalnie.
A z kolei jeśli nie będziesz miała skierowania bezpośrednio na cc, a zgłosisz się do szpitala, to jak cię zbadają to wtedy podejmą decyzję o cc lub sn.
To co jest ważne przy cc! Jeśli wiadomo, że będzie się miało ten zabieg, to nie powinnaś czekać w domu do "przepisowych" skurczy co 5 minut, tylko możliwie wcześnie zgłosić się do szpitala. Tak, żeby akcja porodowa jeszcze się nie rozhulała na dobre 😉

O dziękuję Ci bardzo. Oklask ode mnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
A u nas w żadnej biedronce mąż nie może spotkać Loveli i muszę kupić w takim razie Jelp l nie wiecie gdzie można go kupić w przystępnej cenie???


kiedys w tesco widzialam lovelle po 36zl za 3,6 kg...niestety bez plynu ( bo w biedronce gratis byl plyn) ale ta cena wydaje mi sie tez ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milium, a czy ty pamiętasz jaki to przepis? Jeśli tak to podaj mi proszę namiary na niego.
Ja to nie jestem zwolennikiem internetowych interpretacji, bo często bzdury piszą (i to niestety również fachowcy). Ja wolę sięgnąć wprost do przepisu.
Już co najmniej kilkukrotnie doświadczyłam tego, że któryś z moich klientów, działając w dobrej wierze, poczytał sobie w necie na jakiś temat, tyle tylko, że artykuł był napisany przez niedouczonego dziennikarza i więcej z tego szkody niż pożytku było 🤢
Niestety podobnie jest z interpretacjami podatkowymi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
A u nas w żadnej biedronce mąż nie może spotkać Loveli i muszę kupić w takim razie Jelp l nie wiecie gdzie można go kupić w przystępnej cenie???

pati a zobacz w kauflandzie,wczoraj jak byłam to widziałam lovelle,a le nie wiem ile kosztowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkare22 napisał(a):
Pati123 napisał(a):
A u nas w żadnej biedronce mąż nie może spotkać Loveli i muszę kupić w takim razie Jelp l nie wiecie gdzie można go kupić w przystępnej cenie???

pati a zobacz w kauflandzie,wczoraj jak byłam to widziałam lovelle,a le nie wiem ile kosztowała


Nie ma u mnie kauflandu są tylko biedronki, małe tesco i carrefour oraz rossmann 😉
Ale bardzo Wam dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
A u nas w żadnej biedronce mąż nie może spotkać Loveli i muszę kupić w takim razie Jelp l nie wiecie gdzie można go kupić w przystępnej cenie???


Pati, w aptekach super - pharmu lovella 1,8 kg jest teraz po 19,99 zł. Tylko nie jestem pewna czy tyle kosztuje sam proszek czy razem z mleczkiem do prania (bo na gazetce jest zdjęcie jednego i drugiego). Jeśli masz gdzieś w okolicy super - pharm to sobie tam zadzwoń i zapytaj.
Według mnie, jeśli to byłaby cena z mleczkiem to jest suuuuper.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
Milium, a czy ty pamiętasz jaki to przepis? Jeśli tak to podaj mi proszę namiary na niego.
Ja to nie jestem zwolennikiem internetowych interpretacji, bo często bzdury piszą (i to niestety również fachowcy). Ja wolę sięgnąć wprost do przepisu.
Już co najmniej kilkukrotnie doświadczyłam tego, że któryś z moich klientów, działając w dobrej wierze, poczytał sobie w necie na jakiś temat, tyle tylko, że artykuł był napisany przez niedouczonego dziennikarza i więcej z tego szkody niż pożytku było 🤢
Niestety podobnie jest z interpretacjami podatkowymi 🤢

Znalazłam coś takiego ale jeszcze spojrze do kodeksu bo mam z inetrpretacjami i też mi sie wydaje że cos takiego tam było napisane. http://www.beckinfobiznes.pl/zdjecia/l360/Rodzicielstwo-urlop-dodatkowy.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):
Pati123 napisał(a):
A u nas w żadnej biedronce mąż nie może spotkać Loveli i muszę kupić w takim razie Jelp l nie wiecie gdzie można go kupić w przystępnej cenie???

pati a zobacz w kauflandzie,wczoraj jak byłam to widziałam lovelle,a le nie wiem ile kosztowała


Nie ma u mnie kauflandu są tylko biedronki, małe tesco i carrefour oraz rossmann 😉
Ale bardzo Wam dziękuję 🙂

Ja kupowałam Jelp w Carrfourze i cena byla oki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milium napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
Milium, a czy ty pamiętasz jaki to przepis? Jeśli tak to podaj mi proszę namiary na niego.
Ja to nie jestem zwolennikiem internetowych interpretacji, bo często bzdury piszą (i to niestety również fachowcy). Ja wolę sięgnąć wprost do przepisu.
Już co najmniej kilkukrotnie doświadczyłam tego, że któryś z moich klientów, działając w dobrej wierze, poczytał sobie w necie na jakiś temat, tyle tylko, że artykuł był napisany przez niedouczonego dziennikarza i więcej z tego szkody niż pożytku było 🤢
Niestety podobnie jest z interpretacjami podatkowymi 🤢

Znalazłam coś takiego ale jeszcze spojrze do kodeksu bo mam z inetrpretacjami i też mi sie wydaje że cos takiego tam było napisane. http://www.beckinfobiznes.pl/zdjecia/l360/Rodzicielstwo-urlop-dodatkowy.pdf


Dzięki, zapisałam sobie, w wolnej chwili poczytam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki- ja dziś jestem po ciężkiej nocy- cały czas się budziłam i znów kręgosłup dał mi popalić:/ a na dodatek brzuch mi twardniał- staje się to coraz bardziej nieprzyjemne.

magdalena- tak obstawiałam, że się akcja zaczęła 🙂 i znów postawiłaś wszystkie na równe nogi 🙂 Ja mam plan w przyszłym tyg spakować torbę- muszę ją tylko od rodziców przywieźć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja chyba też muszę się zając w końcu torbą...tylko jeszcze brakuje mi co nieco 🙂
I takie mam magiczne myślenie...że jak torba niespakowana to jeszcze mam czas 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela, no wreszcie się doczekałam, ale przelew dopiero w poniedziałek dostałam. I tak się zastanawiam, czy nie wystąpić z wnioskiem o odsetki za zwłokę za kilka dni 🥴
Bo według mnie dostałam ten przelew za późno.
Tylko nie jestem pewna czy warto z ZUS-em walczyć 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
hehe ja chyba też muszę się zając w końcu torbą...tylko jeszcze brakuje mi co nieco 🙂
I takie mam magiczne myślenie...że jak torba niespakowana to jeszcze mam czas 🙃


no ja sobie uświadomiłam, że jutro 36tc zaczynam więc mogę tego czasu już tyle nie mieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):


no ja sobie uświadomiłam, że jutro 36tc zaczynam więc mogę tego czasu już tyle nie mieć 🙂


Kochana Ty to nawet 37tc jutro zaczynasz w sensie kończysz 36 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milium napisał(a):
No ja tez mam niespakowaną torbę i codziennie mam zamiar zrobić to jutro 😁


a ja się wystraszyłam po ostatniej akcji 😮 i dopakowałam brakujące rzeczy hihi...także torba gotowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):


no ja sobie uświadomiłam, że jutro 36tc zaczynam więc mogę tego czasu już tyle nie mieć 🙂


Kochana Ty to nawet 37tc jutro zaczynasz w sensie kończysz 36 😉


ojjj nie stresuj mnie kończę 35 🙂 i tej wersji się trzymam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
mapa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):


no ja sobie uświadomiłam, że jutro 36tc zaczynam więc mogę tego czasu już tyle nie mieć 🙂


Kochana Ty to nawet 37tc jutro zaczynasz w sensie kończysz 36 😉


ojjj nie stresuj mnie kończę 35 🙂 i tej wersji się trzymam 😉


No nie, Lydziaa, Mapa ma rację. Jutro kończysz 36 tydzień, chyba, że ci źle w opisie pokazuje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
mapa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):


no ja sobie uświadomiłam, że jutro 36tc zaczynam więc mogę tego czasu już tyle nie mieć 🙂


Kochana Ty to nawet 37tc jutro zaczynasz w sensie kończysz 36 😉


ojjj nie stresuj mnie kończę 35 🙂 i tej wersji się trzymam 😉


No nie, Lydziaa, Mapa ma rację. Jutro kończysz 36 tydzień, chyba, że ci źle w opisie pokazuje???


🥴 to ja nie wiem jak to jest liczone 11.08 mam termin więc 40tc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też myślę magicznie skoro torba (której nie mam) nie spakowana to porodu nie może być 🙂 Ja właśnie zrobiłam ciasteczka, czekam teraz na drugą taryfę prądową i będę piekła, robie je pierwszy raz więc zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...