Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oto przepis na magiczny jabłecznik Fogi 😁

2 szkl. mąki
2 łyżki mąki ziemniaczanej
kostka masła lub margaryny
4 jaja
1 szkl. cukru
1 mały proszek do pieczenia

Utarte jabłka wymieszane z cukrem, cukrem waniliowym i cynamonem (ilośc wg uznania)

Tłuszcz roztopić i wystudzić, wlać do cukru i miksować, dodając kolejno całe jaja, mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia i mąką ziemniaczaną. Dobrze wymieszać. Blachę wysmarować tłuszczem i posypać bułką tarta lub mąką - wylac połowę ciasta, ułożyć na nim jabłka i wylać na wierzch pozostałą część ciasta. Piec w 180 C ok. 50-60 minut

SMACZNEGO 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczynki.
Magdalena maly jest uroczy. Musi pokaza kto rzadzi 🙂
Ja dzis odebralam wyniki i nie mam zaytrucia ciazowego. Wczoraj umylanm wszytkie okna , popralam firany i je powiesilam. Oprocz tego ze bolal mnie kregislup i nogi to nic wiecej sie nie dzialo 🙂 Ja to chyba jak slonica bede chodzila w ciazy 24 miesiace 🙂 Co chwila mam telefon czy urodzilam.Jeszcze mam troszke czqasu ale moglo byc to juz niedlugo. Chcqaialbym a z 2 strony boje sie tego porodu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już wszystko wiem...Wyniki mam podwyzszone jeżeli chodzi o ta cholestaze i mam brać na to jakieś tabletki 3vrazy dziennie i zobaczyć czy swedzenie ustanie a 4 dni powtórka badań i jak coś puszcza mnie i w domu bede mogła sie lekami leczyć...
Bez sensu myślałam,ze to moja ostania wizyta w tym pensjonacie i ze wyjdziemy już we trójke,ale jednak nie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez napisał(a):
Oto przepis na magiczny jabłecznik Fogi 😁

2 szkl. mąki
2 łyżki mąki ziemniaczanej
kostka masła lub margaryny
4 jaja
1 szkl. cukru
1 mały proszek do pieczenia

Utarte jabłka wymieszane z cukrem, cukrem waniliowym i cynamonem (ilośc wg uznania)

Tłuszcz roztopić i wystudzić, wlać do cukru i miksować, dodając kolejno całe jaja, mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia i mąką ziemniaczaną. Dobrze wymieszać. Blachę wysmarować tłuszczem i posypać bułką tarta lub mąką - wylac połowę ciasta, ułożyć na nim jabłka i wylać na wierzch pozostałą część ciasta. Piec w 180 C ok. 50-60 minut

SMACZNEGO 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

BARDZO DZIEKUJEMY I POZDRAWIAMY 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelina wierzę, że Ci ciężko. Mi też....i też już dużo ludzi jak mnie widzi to się pyta ''Ty się jeszcze toczysz?'' 😜 No toczę się a mam inny wybór? 😁 Ech...chciałabym już urodzić i tak jak Ty boję się.
Najgorzej jak jest gorąco, to się rozpływam po prostu 🤢

Pati bidulo...cóż więcej można napisać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem! I teraz już w domku zostaję 🙂

Ann - trzymam kciuki co by Hania jeszcze sobie w ciepełku posiedziała....

Pati - bidulko - rzeczywiście, ty to w tym szpitalu kartę VIP powinnaś otrzymać 🙂 Ale dasz radę, to już końcóweczka.... a pierdolca i bez szpitala można dostać.. więc .. uszy do góry 🙂

hihi, widzę, że przepis płynie w świat 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak byłam dziś na spacerze z mężem, to powiedziałam do niego, że szkoda, że role nie są podzielone.
Ja mogę chodzić w ciąży (bo mimo ociężałości i innych rzeczy kocham to uczucie jak maluszek się rusza, rozciąga itp), ale za to on mógłby urodzić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie, brzuszki i maleństwa

Faktycznie dawno mnie tu niebyło, trochę Was tylko podczytywałam. U mnie dobrze czuję się świetnie i raczej nic mi nie dolega. Jednak kilka ostatnich dni było na dość wysokich obrotach. W czwartek moja teściowa wyszła ze szpitala po endoprotezie biodra (więc wymaga większego zainteresowania) i cały weekend z m spędziliśmy u niej. Poza tym moi rodzice mają urlop i siedzimy wiecznie u nich razem z moim rodzeństwem i ich dziećmi. A dziś w ramach pięknej pogody poszliśmy na krótki spacer do ZOO i nie było nas 5 godzin. 🤪 🤪 🤪

Dziewczyny jak nic się niezmieni (a raczej się nie zapowiada) to chętnie się z Wami spotkam w czwartek na Wileńskim 😁 😁 😁

Ann- trzymamy kciuki
lydziaa84, jola – bardzo mi przykro, trzymajcie się
Pati - Trzymaj się mocno już niedużo zostało!

I coś jeszcze miałam napisać, ale nie pamiętam….

Buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczynki
Ja wpadam znowu na chwilke.Dziś miałam wizytę połoznej.Nastepna wizyta w piatek.Co do karmienia to karmię piersia.Z Filipkiem coraz lepiej.Jest taki kochany.a jezeli chodzi o poród to napiszę wam w skrócie,że miałam wakum a potem kleszcze.mam nadzieję,ze was to nie spotka i szybko zapomnicie o bólu.Bo ja jak zobaczyłam po raz pierwszy mojego synka,to zapomniałam o bólu i trudach związanych z porodem.
Oki,ja idę sie kapac i zmykam spac,bo nie wiem jaka będzie nocka.Bo ta dzisiejsza nie nalezała do przespanych.
Dobranoc brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...