Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien Dobry Mamuski!!!
jaki piekny dzien dzisiaj!!! (chociaz moj m. byl zalamany jak rano wychodzil pogoda 😁 ) ja juz pranie wstawilam, na takim sloneczku to chwila i bedzie suche 🤪 teraz czekam na buleczki swieze ( bo nam pan pod dom podwozi 😁) a wieczorem objadalismy sie wieczorem lodami bakaliowymi i po nich maluszek tak sie rozbrykal ze szok 🤪 🤪 🤪 buziaczki dla Wszystkich 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem ja to wszystko wiem, ale myśli są myślami 😞 a takie spokojne to niech ono bedzie po narodzinach 🙂 🙂 🙂 🙂 bo ja śpioch jestem 🙂 a póki jest w brzuszku niech sie wyszaleje 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
wiem głupia jestem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
MARTUŚ no ja wiem,że jest ok bo badania doskonałe dzidzi w 100% zdrowe a ja sie tych ruchów i kopniaczków doczekać nie moge pewnie są wiem ale jakoś ich nie czuje czemu?? 😞
Moniq mam koleżankę. Jak ja byłam w pierwszej ciąży ona zaszła w ciąże dokładnie pól roku po mnie. Ja poczułam ruchy wtedy w 18 tygodniu, a ona nic. Martwiła się, ale wszyscy mówili poczekaj do 20 masz czas.
20 tydzień a ona nic, w 24 tygodniu z płaczem jechała do szpitala, bo nic nie czuła, i najgorsze myśli miała w głowie. Tam zrobili badania i usg i okazało się że maluszek jest w najlepszym zdrowiu, fika jak mało kto, ale że miał dużo wód, poprostu robił fikołki i nie dotykał ściany brzucha dlatego ona nic nie czuła. Potem rozkopał się na dobre. I mimo, że to był pierwszy poród urodziła w 3 godziny. Ma synka, i co prawda to prawda leniwy pozostał do dziś 😁 😁 😁 Moja Emilka przy nim to huragan 🤪 🤪 🤪

PS. Ja też się martwię tą pępowiną. Tłumaczę sobie, ze wszystko jest dobrze, że serduszko przecież dobrze zbudowane i dobrze pracuje, ale jednak się martwię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie 🙂
Każda z nas się martwi to raczej chyba normalny objaw.
Moniq ja czasami jak się załatwiam, też mam dziwne uczucie przy oddawaniu oczu właśnie w dole brzucha, nie wiem co to 😞
Jak będę na wizycie muszę o to zapytać...
Co do ruchów ja poczułam jakieś mże dwa tygodnie temu, a jednego dnia tak bobs szalał,że szok cały czas, a teraz spokój....żeeby się nie zamartwić jak nie czuje ruchów przykłądam statskop do brzucha szukam, aż znajde miejsce gdzie puka...Wtedy spokojniejsza jestem, a jak nie znajde też nie robie paniki bo bobasek też czasami śpi 🙂
Nie martw się Kochana ja nie należe do najszczuplejszych i może dlatego słąbiej bobaska odczuwam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamuśki 🙂

U nas również fajna pogoda, a ja dziś dalej będę odwiedzała znajomych. Na dodatek odebraliśmy w końcu film z wesela i będę ze wszystkimi po kolei go oglądać. Widziałam już urywki i jeju jak ja nie lubię na siebie patrzeć ☺️ ☺️ ☺️ A mój mąż to normalnie z pokoju ucieka jak siebie widzi 😁

Dziewczyny ja też jestem z tych martwiących się. Ale byłam u naprawdę fajnego lekarza, który stwierdził po prostu, że muszę się martwić, że dziwne by było jakbym się nie martwiła i to tak naprawdę początek naszych zmartwień, bo co to będzie jak się dziecię urodzi 😁
Mój mąż na szczęście jest wielkim wsparciem dla mnie i zawsze potrafi mnie uspokoić jak zaczynam wygadywać bzdury.
Co do ruchów dziecka to na każdą przyjdzie pora, ja już czuję codziennie ruchy i to przeważnie o tej samej porze, więc jak zdarzy się, że nie poczuję, to już się martwię 😞
Tak więc moniq jak zaczniesz czuć ruchy to dojdą następne zmartwienia 🙂 I tak niestety w kółko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez napisał(a):
Dzień dobry mamuśki 🙂

U nas również fajna pogoda, a ja dziś dalej będę odwiedzała znajomych. Na dodatek odebraliśmy w końcu film z wesela i będę ze wszystkimi po kolei go oglądać. Widziałam już urywki i jeju jak ja nie lubię na siebie patrzeć ☺️ ☺️ ☺️ A mój mąż to normalnie z pokoju ucieka jak siebie widzi 😁

Dziewczyny ja też jestem z tych martwiących się. Ale byłam u naprawdę fajnego lekarza, który stwierdził po prostu, że muszę się martwić, że dziwne by było jakbym się nie martwiła i to tak naprawdę początek naszych zmartwień, bo co to będzie jak się dziecię urodzi 😁
Mój mąż na szczęście jest wielkim wsparciem dla mnie i zawsze potrafi mnie uspokoić jak zaczynam wygadywać bzdury.
Co do ruchów dziecka to na każdą przyjdzie pora, ja już czuję codziennie ruchy i to przeważnie o tej samej porze, więc jak zdarzy się, że nie poczuję, to już się martwię 😞
Tak więc moniq jak zaczniesz czuć ruchy to dojdą następne zmartwienia 🙂 I tak niestety w kółko 😞


może wrzucisz jakieś urywki z wesela na youtube 😜 😉 to pooglądamy razem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anya napisał(a):
Inez napisał(a):
Dzień dobry mamuśki 🙂

U nas również fajna pogoda, a ja dziś dalej będę odwiedzała znajomych. Na dodatek odebraliśmy w końcu film z wesela i będę ze wszystkimi po kolei go oglądać. Widziałam już urywki i jeju jak ja nie lubię na siebie patrzeć ☺️ ☺️ ☺️ A mój mąż to normalnie z pokoju ucieka jak siebie widzi 😁

Dziewczyny ja też jestem z tych martwiących się. Ale byłam u naprawdę fajnego lekarza, który stwierdził po prostu, że muszę się martwić, że dziwne by było jakbym się nie martwiła i to tak naprawdę początek naszych zmartwień, bo co to będzie jak się dziecię urodzi 😁
Mój mąż na szczęście jest wielkim wsparciem dla mnie i zawsze potrafi mnie uspokoić jak zaczynam wygadywać bzdury.
Co do ruchów dziecka to na każdą przyjdzie pora, ja już czuję codziennie ruchy i to przeważnie o tej samej porze, więc jak zdarzy się, że nie poczuję, to już się martwię 😞
Tak więc moniq jak zaczniesz czuć ruchy to dojdą następne zmartwienia 🙂 I tak niestety w kółko 😞


może wrzucisz jakieś urywki z wesela na youtube 😜 😉 to pooglądamy razem 🤪


Za bardzo wstydioch jestem ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniq1984 również myślę, że nie masz powodów do zmartwień!! Moja koleżanka także nie czuła ruchów po 20 tyg, poczuła je dopiero około 23 tygodnia, gdyż Maluch był mało energiczny a poza tym miała bardzo dużo wód płodowych i nie było czuć jej małego Wiercioszka w brzuchu. 😜 Także naprawdę bądź spokojna i cierpliwie czekaj 😎
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy napisał(a):
magda08 napisał(a):

Pierwsze skojarzenie 100%trafne 🙂

Tak przypuszczałam 😉 No Magda coś mi zniknełaś z horyzontu...na nk Cię nie ma 😞 No ale fajnie że tu się ujawniłaś 🙂

Jak mnie nie ma na nk.Jestem,jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
MARTUŚ no ja wiem,że jest ok bo badania doskonałe dzidzi w 100% zdrowe a ja sie tych ruchów i kopniaczków doczekać nie moge pewnie są wiem ale jakoś ich nie czuje czemu?? 😞


moniq1984 naprawdę nie ma powodu do zamartwiania się w pierwszej ciąży ruchy mogą pojawić się nawet dopiero w 6 miesiącu,a z tego co pamiętam jesteś takiej budowy jak ja a to dodatkowo "opóźnia" efekt odczuwania ruchów - uszka do góry kochana i "bez głupich myśli" 😉

a ja wróciłam właśnie od lekarza 😮 😠 ... zapytał jak się czuję i kazał przyjść za 3 tygodnie 😮 dobrze chociaz że położna sprawdziła tętno dzidziusia i wysokość macicy - mogę być spokojna 🤔 - ten mój lekarz przechodzi samego siebie a ja nie mogę otrząsnąć się z szoku hehe...

miłego dnia kobietki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Fajnie, że mamy remis chopczykowo- dziewczynkwy 🙂


Czekam na nowe wieści no i jak kogoś pominęłam to się poprawię 🙂
No i do 6.04 czekam na osobiste odkrycie 🤪


u mnie prawdopodobnie dziewczynka jak to doktor stwierdził na USG że na 90% 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Brzuszki 🙂
Ale się wyspałam - tego mi było potrzeba 🤪

Diviana koniecznie idź do innego lekarza
i kilka dni odpoczynku to dobry pomysł 🙂
Mi też się pojawiła krew z nosa i ogólne osłabienie,
dziś po jednej nocy nie przerwanej pobudka przed 6 czuję się o niebo lepiej 🙂


aniolek82
mi lekarz powiedział, że krew z nosa jest niby naturalnym objawem,
nie ma się co denerwować ale jest to też sygnał, że organizm jest osłabiony
i trzeba o niego zadbać 🙂
Witamina c (najlepiej z owoców) i rutinoscorbin lub jego odpowiednik
możesz 2 razy dziennie sobie brać 🙂


moniq rozumiem Cię bo też się nie mogłam doczekać i wydawało mi się,
że późno poczułam ruchy,
ale to dlatego, że tu na forum takie przyspieszenie jest 😉
Książkowo ruchy w pierwszej ciąży między 18 a 22 tc się pojawiają 🙂
Masz jeszcze czas 🙂


Dziewczynki łatwo powiedzieć "nie martwcie się",
szczególnie jak coś przebiega troszkę inaczej...
ale zobaczycie finały będą piękne i zdrowe 😁



moniczek
gratuluję córci i dopisuję Cię do listy 😁
Lekarz koszmarny!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki 🙂
1. marta-lion - Julia
2. Eleeza
3. jolajola81
4. aniolek82 - Oliwia
5. moniq1984
6. _Evelina_
7. moniczek


Chłopcy
🙂
1. aneczkare22 - Filip
2. malstep - Franek
3. madalena20 - Mikołaj
4. karolcia12345i -Wiktor
5. Justyna891


Podopisywałam jeszcze imiona, ale nie wszystkie pamiętam ☺️
Poprawiajcie mnie jak coś nie tak 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniczek Gratuluję 🙂 Będziesz miała 2 córki i 2synów? Fajne połączenie 🙂

Moniq nic się nie martw, jeszcze poczujesz dzidziusia i to nie raz 🙂 Ja w 1ciaży poczułam w 5mcu. Cierpliwości i bez durnych myśli !

Co do krwi z nosa mi gin mówiła że można brać rutinoscorbin i że to normalny objaw bo w ciązy naczynka są słabsze i pękają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Dziewczynki 🙂
1. marta-lion - Julia
2. Eleeza
3. jolajola81
4. aniolek82 - Oliwia
5. moniq1984
6. _Evelina_
7. moniczek


Chłopcy
🙂
1. aneczkare22 - Filip
2. malstep - Franek
3. madalena20 - Mikołaj
4. karolcia12345i -Wiktor
5. Justyna891


Podopisywałam jeszcze imiona, ale nie wszystkie pamiętam ☺️
Poprawiajcie mnie jak coś nie tak 😁


Mapa super że robisz takie zestawienia. BRAWO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Daniela jeżeli mój lokator to faktycznie dziewczynka to będę miała do pary 😉 😜 byłoby fajnie hihi a jeśli sie okaże że jednak synuś to będę miała w domu 4 samców 🙃 i albo będą nas nosić na rękach albo dadzą nieźle w kość haha...
Usg mam 5 kwietnia i mam nadzieję że tym razem dziecię moje będzie bardziej łaskawe i da się podglądnąć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Dziewczynki 🙂
1. marta-lion - Julia
2. Eleeza
3. jolajola81
4. aniolek82 - Oliwia
5. moniq1984
6. _Evelina_
7. moniczek


Chłopcy
🙂
1. aneczkare22 - Filip
2. malstep - Franek
3. madalena20 - Mikołaj
4. karolcia12345i -Wiktor
5. Justyna891


Podopisywałam jeszcze imiona, ale nie wszystkie pamiętam ☺️
Poprawiajcie mnie jak coś nie tak 😁


jak ja bym chciała dołączyć do grona dziewczynek, ale nie mam żadnego przeczucia a z wróżb to chłopiec powinnien być 🙂 do poniedziałku mam nadzieje że wytrzymam i dołączę do którejś grupy 🙃 a nie jak na złość odwróci się do mnie pupą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry mamusie. 🙂 My dzisiaj troszke lepiej, bez zawrotów i slabosci ale mam takie dziwne uczucie jakby mi ktos patelnia w łeb przywalił. 😁 Zaraz uciekam do dentysty. mam nadzieje że to ostatnia wizyta jak narazie.
moniq ja tez mam takie dziwne uczucie w brzuszku jak siusiam i jak mi sie zbiera do siusiania to jak by mi ktos tam od środka tak go napinał. 🙂 🙂 🙂]
Do później Kochaniutkie, pa pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki
Ale wczoraj naskrobałyście 🙂Ja zjadłam śniadanko i chyba nie długo wybiorę się na spacerek 🙂
Ja tez sie toszkę martwie,bo rzadko czuje ruchy,chociaż wczoraj wieczorkiem mały solidnie mnie kopnął 😆.Pani doktor mi ostatnio mówiła,że mam duzo wód,wiec może to jest przyczyną.
Mapa swietne to twoje zestawienie,dziewczynki prowadzą.
Pisałyscie,że jak oddajecie mocz to czujecie ból brzucha,mi też czasami się do zdarza,głównie tak po bokach.Nie wiem czym to może byc spowodowane 🥴.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Monika835 dziękuję, ze pytasz. No na razie wszystko po staremu. Za tydzień w czwartek mam te specjalistyczne badania dopiero. Mała kopie więc chyba jest oki. Jestem dobrej mysli, choć nie ukrywam że sie martwię 😞

Diviana ty mnie ni denerwuj 😠 😠 😠 Jak się rozchorujesz na maska, to będziesz wtedy zła sama na siebie. Jutro do 19:00 😮 😮 😮 No masakra.


marta-lion wyobrazam sobie ze to wiecznos do tych badan ale pamietaj masz tez tutaj nas i my myslimy ze bedzie dobrze badz dobrej nadzieji ok i czekamy na wiadomosci.
Ja czuje od czasu do czasu lekkie pukania ale mam nadzieje ze lada dzien bedzie ich wiecej zobaczymy co lekarz powie w piatek 🙂

Diviana marta-lion ma racje choroba w ciazy to cos strasznego przezylam juz trzy razy 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...