Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Marta-lion Do 12 byłam w pracy a potem jak to prawie w każdy weekend bywa u moich rodziców. Kuba bawił się z dzieciakami mojego brata 🙂 A ja mogłam poleżeć brzuchem do góry. A i zajadać się smakołykami mojej mamusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Kobietki!

Foga uważaj na siebie! Ja ostatnio przez moje problemy bakteriowo-żołądkowe musiałam odpuścić dwa zjazdy! Dziewczyny mnie ogarnęły i usprawiedliwiły. Najważniejszy jest teraz dzidziuś!!!

Piękne te wasze brzuszki! Na mnie większość ciążowych ciuchów wisi. Mam jedne spodnie i jedne legginsy które nie spadają mi z bioderek i tyłka 😉
Z tymi leginsami to było śmiesznie. Jak leżałam w szpitalu to pewnego dnia musiałam zejść do bankomatu by wyciągnąć cioci kasę. I weszłam do ciuchlandu obok szpitala. Postanowiłam sobie poprawić humor i znalazłam sobie leginsiki 😉 za całe 7 złotych 😉
Mój brzusio też już po malutku rośnie ;-) A Żabka skacze na wszystkie strony! Wczoraj byliśmy u znajomych. Kumpela zrobiła dzieciom szejka z mrożonych jagód. Ja też dostałam ;-) Potem musiałam się położyć na ich kanapie bo Bartolinka tak skakała że szok! Aż mnie bolało! 😜 Dziewczynki przykładały ręce i "naczekiwały" kopa. Jak córka znajomych - Maja- dostała kopa poczuła ruchy odwróciła się do rodziców i powiedziała: Proszę, chcę mieć siostrę albo brata! Nie dają się jednak przekonać!

Miłego dnia Brzucholki!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i napisał(a):
Póki co oglądam ten link od Pati http://www.soflena.pl/index.php i - fajne rzeczy i tanie, tylko nie wiem jaki jest koszt przesyłki bo tak ogólnikowo napisali.
pati napisz jak będziesz jaki jest koszt wysyłki. Na razie dodam do ulubionych, bo ubranka to już mam ale np. beciki piękne i w rozsądnej cenie mają.


Cześć kobietki 🙂 Jestem u rodziców i Was podczytuję, aby zaległości się nie narobiło 🙂
Co co kosztów i pytanka powyżej ja zamówiłam dwa kompleciki, dwa body, dwa kaftaniki i jeden komplet 6 elementów i za przesyłkę wyszło 20,50 gr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzucholki 🙂
mam pytanko, a więc mam zrobić badania morfologia plus cukier (glukoza) ... gin mówił, żeby wypić na czczo glukoze a po godz. mają mi pobrać krew - ok, to zapamietałam 😉 ale czy oba te badania zrobia mi od razu? czy muszę iść dwa razy? osobno na zwykłe badania morfologiczne i osobno na cukier? bo niestety zapomniałam dopytać gina ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Dzień Dobry Mamusie!
Ja dziś pierwsze co zrobiłam po wstaniu z łóżka, to oczywiście patrzyłam czy plamień nie ma, a więc nie ma 🙂 Odpuściłam sobie poranny wykłąd ale na ćwiczenia musze już iśc, bo dziś mamy koło zaliczeniowe i nie chcę później za wykładowcą biegać po całej uczelni i tłumaczyć mu dlaczego nie byłam. mam nadzieję, ze będzie ok. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie słowa otuchy - To najlepsza sprawa, ze mogę na Wasze wsparcie zawsze liczyć..... Muszę tylko wytrzymać do 14.00 a później będę tylko leżeć .. Oj nie chce już tego przeżywać.
Miłego dnia dziewczyny i do później.......
A mam pytanie do Pati, bo ona często leży.. jak sobie radzisz z laptopem.. gdzie go kładziesz, żeby brzuszka nie uciskał... bo ja kombinuję, majstruję i nijak nie mogę go sobie wygodnie ułożyć..........Zazwyczaj rezygnuję i siedzę przy biurku ☺️



Kochana Foga, oj jak czytałam Twój opis z historią mój początek tej ciąży czyli plamienie i jazda z płaczem do szpitala z jedną myślą wróciły. Bardzo współczuję....Raz straciłam bobaska i teraz przez prawie cztery miesiące jakoś nie potrafiłam się cieszyć i cały czas z niecierpliwością czekam do sierpnia...

Cieszę się,że jest wszystko ok.
Mam nadzieję,że jesteś na zwolnieniu? A jak nie to zrobisz wszystko by na nie iść natychmiast i będziesz na maksa uważać????
Musisz wiedzieć,że tak na prawdę nie wiadomo co się stało czy cytologia Cię podrażniła czy coś innego i najpewniej nigdy się nie dowiesz i musisz teraz uważąć na maksa.....
Bardzo Cię proszę dbaj i leż jak najwięcej, ja niestety w najbliższym gronie mam rzeszę koleżanek, które traciły dzieci nie tylko na początku,ale i w 2 i 3 trymestrze dlatego jestem przewrażliwiona i proszę Ty też bądz teraz taka...została nam połowa i jakoś się wytrzyma....
Co do leżenia już przywykła, a laptop leży na kszesełku koło łóżka i ja działam na leżąco. Nie kładę go na brzuch, tylko leżę na boku i robię wszystko jedną ręką. Po uwagach dziewczyn a propo leżenia na lewym boku zrobiliśmy tak, abym mogła na nim leżeć pisać prawą ręką na laptopie i jeszcze pilot obowiązkowo koło łóżeczka i jest git 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa Najpierw pobiorą ci krew , później pijesz glukozę i nie mozesz nigdzie isć z tego laboratorium bo zmienisz metabolizm i wynik sfałszujesz, więc w zależności od tego czy 50 g czy 75g masz do wypicia to siedzisz albo godzine albo dwie i znowu ci krew pobiorą i to bedzie koniec 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
Dzień dobry brzucholki 🙂
mam pytanko, a więc mam zrobić badania morfologia plus cukier (glukoza) ... gin mówił, żeby wypić na czczo glukoze a po godz. mają mi pobrać krew - ok, to zapamietałam 😉 ale czy oba te badania zrobia mi od razu? czy muszę iść dwa razy? osobno na zwykłe badania morfologiczne i osobno na cukier? bo niestety zapomniałam dopytać gina ☺️


Siehankowa Mój lekarz też mi dał skierowanie na glukoze, której nie znoszę! Więc wygląda to tak: Idziesz na czczo i pobierają Ci krew (także na morfologię). Potem wypijasz glukozę rozpuszczoną w wodzie i siedzisz na miejscu by tego nie spalić. Po około 1,5 godziny pobierają Ci krew po raz drugi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
siehankowa Najpierw pobiorą ci krew , później pijesz glukozę i nie mozesz nigdzie isć z tego laboratorium bo zmienisz metabolizm i wynik sfałszujesz, więc w zależności od tego czy 50 g czy 75g masz do wypicia to siedzisz albo godzine albo dwie i znowu ci krew pobiorą i to bedzie koniec 🙂 🙂

dziękuję kochana 🙂 booooziuuu, jak ja wysiedze godz. w laboratorium 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, ale tą glukoze, to ze sobą niore, tak? bo lekarz powiedział mi tylko, że wieczorem mam ją sobie przygotować w szklance wody, moge dodać trochę soku z cytryny, rano wypić i równo po godz. mają pobrać krew... nic nie wspomniał, że nie wolno chodzić po wypiciu 😠 dobrze, że wszystko można konsultować na forum i uzupełniać niedopowiedzenia lekarzy 😜 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga To na bank po cytologii miałaś. Jak byłam przeziebiona to 3-4 dni mi leciał taki brązowy śluz, zadzwonilam do lekarki i powiedziala ze jak nie przejdzie to mam przyjechac ale w ten sam dzien co dzwonilam to przeszlo. U mnie to było od osłabienia. Dokładnie póki nie jest to czerwona krew tylko brązowa to nic strasznego nie powinno się stać
malstep No czyli nie miałam racji, jednak za darmo coś idzie zrobić. Ciekawe czy będą jeździć po Polsce z tą akcją. Chciałabym w Bydgoszczy coś takiego zobaczyć bo u nas to nic nie organizują.
Sabcia Jestem z Fordonu. Chodzę do Pierchało-Zakrzewskiej i mogę ją wszystkim polecić, bo zajmuje się mną perfekcyjnie.
Pati To nie dużo za tyle produktów, ciekawe ile mnie by wyniosło tylko za rożek. Stwierdziłam że jeszcze takie białe cienki kaftaniki by mi się przydały. Muszę przemyśleć co dokładnie bym chciała i chyba sie zdecyduje zamówić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysiedzisz ja siedziałam 2 h 😞 oni sami w laboratorium ci rozrobią tą glukozę po pierwszym pobraniu, no ale bierzesz ją ze sobą bo musisz mieć własną , tylko nie musisz sama rozpuszczać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie siehankowa tak jak piszą dziewczyny. Hehe fajny lekarz, nie pijesz jej w domu 🙂 Najpierw pobierają krew na czczo, muszą mieć porównanie. A powiedział Ci chociaż ile masz mieć tej glukozy? 🙂

A wogóle co ty nas tak zaniedbujesz 🙂 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion, co do ilości glukozy to powiedział - 50 😉
ajj, wiem, że zaniedbuje Was ostatnio, ale od poniedz. do piatku pracuje. Jak wracam do domku to juz jest 17., pozniej lece na basen i pozostałą wolną chwilę spędzam z moim M. 😉
poza tym, w pracy praktycznie 8 godz. spedzam przed komputerem i po całym dniu nie moge patrzeć już na kompa 😜 ale czytam Was na bierząco 🙂 po prostu mniej się udzielam niestety 😞 ale obiecuje poprawę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga ale przeżycia-najważniejsze, że jest dobrze 🙂
Teraz dbaj o Was 😘
A na laptopa polecam takie specjalne stoliczki 🙂

marta-lion to nie mój mąż brał tabletki 😉
Mój robił posiew z moczu, wyszło ok- dlatego nic nie przyjmował.

Miłego dnia Brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie naoglądałam się w necie ciążowych sesji zdjęciowych - coś pięknego 🙂 brzuszki są takie sexi 😁 mój M. w czerwcu ma urodzinki - i chyba zrobię mu taki prezent 😁 tylko muszę jakiegoś dobrego fotografa poszukać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
właśnie naoglądałam się w necie ciążowych sesji zdjęciowych - coś pięknego 🙂 brzuszki są takie sexi 😁 mój M. w czerwcu ma urodzinki - i chyba zrobię mu taki prezent 😁 tylko muszę jakiegoś dobrego fotografa poszukać 😉
Fajna sprawa. Ja bawiłam się tak z moim mężem jak byłam z Majką w ciąży. Ale on sam był fotografem 🙂
Mamy kilka fajnych zdjęć, bardzo fajna pamiątka na życie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion Mój brał tabletki, nazwy nie pamiętam ale to był antybiotyk i dwie kapsułki różowo-niebieskie chyba 🙂 zobaczę w necie moze mi zaświta ta nazwa,bo pamietam opakowanie ale nazwy nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
marta-lion Mój brał tabletki, nazwy nie pamiętam ale to był antybiotyk i dwie kapsułki różowo-niebieskie chyba 🙂 zobaczę w necie moze mi zaświta ta nazwa,bo pamietam opakowanie ale nazwy nie 🙂
Ok to jak ci zaświta daj znać. Bo myslę, ze mój profilaktycznie powinien też. W sumie seksu nie uprawiamy, ale ręcznik czy cóś 🙂
Ale jak antybiotyk to na receptę pewnie było.

Karolcia to ORUNGAL chyba. Ale tam w opakowaniu są 4 tabletki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na receptę był ten lek. Musiałabyś lekarza zapytać czy musi brać, bo jak nie ma objawów swędzenia itd. to jak sex-u brak to chyba coś delikatniejszego mógłby wziąć, bo u nas było bara-bara i takie silne dostał mimo że objawów nie miał, bo przy następnym razie jak ja już byłam "sprawna" to mógłby mnie on zarazić i tak w kółko 🙂 A może w aptece spytaj czy są dla niego jakieś takie bez recepty środki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
tak dokładnie to były te tabletki, tylko wydawało mi się że dwie były w środku 🙂
No niestety jakies tam objawy są, swędzenie i zaczerwienienie. Kazałam smarować pimafucortem 😉.
A w czwartek mam wizytę to zapytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...