Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wpadłam na chwilkę- udało mi się podkraść trochę internetu od sąsiada ☺️
Daniela biedny kociak, ale wyliże się, koty to twardziele 🙂
Gratuluję kolejnej sierpniowej dziewuszki.
Co do sexu- to u mnie też od m-c post, ale jakoś mi nawet nie brakuje- w ciąży mam wyjątkowo słaby zapał do tych spraw.
Pozdrowienia z Gór 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze, ostatnio jak miałam liczoną 13stkę, to tez parę złotych korzystniej mnie to wyniosło, bo średnia była z 12 mies. ale nie rozumiem czemu teraz tyle mi odcieli???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Witam wieczorkiem 🙂
Daniela - gratuluje następnej blondyneczki 😁
Ja po pobraniu próbki do cytologii. Mam za dwa tygodnie dzwonić po wynik... Dr mówi, ze będzie dobrze i innej opcji mam nie brać pod uwagę... Nawet mnie dziś mile zaskoczył, bo nie chciał kasy za wizytę... ciekawe co mu się odwidziało 🙂
A powiedzcie mi dziewczyny, jak to jest z wypłatami w czasie zwolnienia??? W środę pytałam księgową czy dużo stracę na zwolnieniu a ona na to, ze będę miała jeszcze więcej, bo będę miała płatne 100%... Dziś patrzę na konto a tu prawie 200 zł mniej........ nie powiem,dla mnie to spora sumka na minusie.... Dodam, że pracuję w szkole i miałam do tej pory 6 nadgodzin... czy od nich nie jest naliczana średnia??? Kurcze.. dziwnie tak....


Foga wydaje mi sie że zwolnienie mimo że płatne 100% to liczone jest od podstawy bez nadgodzin i stąd może ta różnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Aneczka, a to nie z powodu tych wiatrów??? U mnie na wsi zazwyczaj jak mocno wiatr hula to prądu nie ma...


tak to z powodu tej wichury,jak dzwoniłam do energetyki to pani nie umiała mi powiedziec jak długo będe bez prądu.Ale najbardziej wkurzyłam sie tym,że jestem sama bo mój mąz jest w pracy,i zawsze takie rzeczy dzieja sie jak go nie ma.To sie nazywa pech.Juz mu powiedziałam,że rodzic tez pewnie bede jak go nie będzie.
Dobrze ze sobie kompa podładowała i na jakis czas styknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczka, u mnie podobnie jest z tym pechem - zawsze się coś dzieje jak M nie ma... jak nie brak prądu, to potężna burza (której boję się strasznie) albo poważna awaria auta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
A też w szkole pracujesz?? Ja kompletnie nie mam pojęcia o sprawach finansowo - kadrowych...
A kto ci to wypłacił?? Pracodawca czy ZUS???


Nie ja w szkole nie pracuje,w banku.W lutym wypłacał mi częśc pracodawca,a za klika dni ZUS.Natomiast pensje marcowa wypłacił mi ZUS,i wyszłam całkiem niezle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kij ich znajet... W poniedziałek zapytam księgowa, jak to ma być... Aneczka nic się nie martw... zapal sobie dużo świec i zrób nastrój.... zawsze to będzie milej 🙂
Moniczek - dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczka jestem jeszcze z Wami 🙂 ale się nie wypowiadam bo ja mam działalność więc na zwolnienie i tak pewnie nie pójdę bo mi to nic nie da.

A moja córcia się rozbrykała że hoho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wszystkim, do zwolnienia bierze sie pod uwagę ostatnie 12 miesięcy, do wyliczenia podstawy bierze się wszystkie składniki wynagrodzenia od których były odprowadzane składki do zus, czyli średnia z 12 miesięcy brutto minus 13,71% (składki) minus 18% podatek i plus ulga podatkowa ok.46zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty Daniela powinnaś tu Nam paragrafami sypać i mówić co i jak 🙂 Aneczka - ja tez zaczynam się obawiać tego, że i u mnie nie będzie prądu... wiatr jak cholera... A w nocy trzeba po kilka razy do toalety wstawać... M na wyjeździe ...........uuuuuuuu zaczynam się bać.........
Kurcze, jutro mam zajęcia na 8.00, więc trzeba o 6.00 wstać......jak mi się nie chce......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Milium 🙂 dzięki za info.... ale i tak mi to nic nie mówi, bo w sumie sama nie wiem jak to u mnie było, raczej żadko dostawałam wydruk ze składnikami wypłaty... Jednak w poniedziałek muszę do księgowości podejść i zapytać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga no własnie, szkoda że nie dostawałaś wydruku z wszystkimi składnikami to by tam było ujęte czy może od jakiegos składnika wynagrodzenia był potrącany tylko podatek bo jeśli tak to kiszka, bo taki składnik do zwolnienia sie nie liczy niestety, u mnie w porzedniej firmie mieliśmy taki dodatek który sie nie liczył do zwolnienia niestety a co najlepsze nawet do urlopu sie nie liczył bo zależał tylko od przepracowanych dni.I w związku z tym nikt nie chciał chodzic ani na zwolnienia ani na urlopy, tak nas załatwili haha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milium napisał(a):
Daniela a jak tam było na badaniach u sędziwego pana doktora? 🙂


Milium bardzo sympatycznie 🙂 Doktor wszystko pomierzył i mówił co robi, co się gdzie znajduje. Jestem bardzo zadowolona z wizyty 🙂

Mam do was pytanie co sądzicie o imieniu Mercedes dla dziewczynki?? może to głupie pytanie ale chciałabym poznać Wazie opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela... Jeżeli mam być szczera.......... Kojarzy mi się ono z ........... serialami brazylijskimi, chyba tam starsze babki miewały tak na imię........wbrew pozorom nie przychodzi mi na myśl samochód 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...