Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki 🙂
Ja jeszcze niby 2 dni na zwolnieniu ale dziś już idę do pracy bo muszę szkolenie poprowadzić i będę tam siedzieć do 20.00 😮 ale że szkolenie na temat jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności, to zawsze na nim jest wesoło 😎
Fajnie Wam, że macie znajomych od których możecie dostać ciuszki, my niestety nie 😞 ja i m. jesteśmy jedynakami więc cioć Alusia nie uświadczy, jedynie babcie pewnie będą maluch rozpieszczać bardzo.

Mam do Was pytanko bo wiele z Was to kociary, mojej kici po sterylizacji spuchło miejsce gdzie ma założone szwy, tam jest taka jakby kulka, czy to normalne? Chyba się z nią przejdę dziś rano jeszcze do weterynarza. Mój kot jest szalony z narkozy wybudziła się niesamowicie szybko aż weterynarz była zdziwiona, wieczorem tego samego dnia już się bawiła i skakała po krzesłach, widzę że nic ją nie boli a jednak się martwię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witaj Diviana mimo szkolenia oszczędzaj się.

Co do kotka, nie mam kotów już. Ale po sterylizacji suki, też tak mieliśmy. MIała taką gulkę. Najpierw spuchnięte, potem pozostał jakby taki zrost. A dziś (minęło pół roku) już nie ma śladu. Ale nie wiem czy u kota tak samo, jak nie gorączkuje pewnie jest dobrze. Tylko jak tu zmierzyc kotu gorączkę 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamcie 🙂 siedze tu już od ok 45 min i nadrabiam zaległości 🙂
Marta i Daniela śliczne brzuszki 🙂
aneczkare22 i karolcia12345i łóżeczka super 🙂
Foga dobrze że już u Ciebie lepiej 🙂

ja dziś wróciłam z Turawy ale się nasłuchałam śpiewu ptaków, psiak zaliczył pierwszą kąpiel w jeziorze poprostu super 🤪 polecam 🙂

co do palca to byłam na pogotowiu potraktowali mnie naprawde super aż się zdziwiłam 🙂 pielęgniarz spytał czy nie mam nic przeciwko jak będę pierwsza w kolejce a kolejka była naprawde spora. Lekarz powiedział że mam robić okłady z lodu i maści więc tak przez weekend czyniłam. Dziś rano sprawdziłam kartki które mi dał ( myślałam że jest tam tylko wypis) a okazało się że dostałam skierowanie na ortopedię z podejrzeniem skręcenia 🤢 więc muszę jutro się wybrać 😞

co do prześwietleń w ciąży to powiedzieli mi że nie wolno więc trzeba strasznie uważać bo można zostać kaleką 😞 dopiero teraz sobie to uświadomiłam 🤢

miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i napisał(a):
Sabcia A do jakiego lekarza Ty chodzisz? na kasę czy prywatnie ?

Ja do dr Mariusza Semeńczuka. Super ginekolog położnik. Pracuje w Bizielu. A gdzie chcesz rodzić?? Ja polecam Kapuściska Szpital nr 2. Super oddział, super opieka. Naprawde byłam zadowolona. Miałam CC i dobrze było. Oddział po remoncie, więc warunki extra. Pracownicy również. Nie spotkałam się z niemiłą osobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poniedziałkowo 🤪 🤪 🤪

widzę że u niektórych weekend pełen wrażeń 🤔 Foga dobrze że z dzidzią ok.napędziłaś wszystkim stracha,ja myślę że to właśnie po cytologii - ja tak zawsze mam i bez ciąży (plamienie po badaniu)
Marta dobrze że mąż szybko doszedł do siebie 🙂 - jak mój chory to gorzej niż z dzieckiem 😉 🙃
Zdrówka dużo dla wszystkich zaziębionych 😘 teraz strasznie zdradliwa pogoda...u nas niby slonecznie ale wieje okrutnie 😞
no a nam udało się przekonać tatusia do imienia Antonina uff 🤪 i wszyscy zadowoleni hihi....

Madalena możesz dopisać Tosię do rankingu 😁 no i mój brzuś ma 103cm 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek nie wiem czy wpisać Tosię czy Antoninkę...
zawsze mam dylemat czy wpisywać tak jak piszą Mamusie (tak się staram 🙂)
czy oficjalnie...
Jak coś pisz, będę zmieniać 🙂

Dziewczynki 🙂
1. marta-lion - Julia
2. Eleeza - Liwia
3. jolajola81 - Emilka
4. aniolek82 - Oliwka
5. moniq1984 - Marysia
6. _Evelina_
7. moniczek – Antoninka (Tosia)
8. karolciakam
9. monika835 - Lena
10. k8_online – Julcia
11. existence
12. Paninka – Liliana
13. lydziaa84
14. Diviana – Alicja
15. Daniela-Antoninka


Chłopcy 🙂
1. aneczkare22 - Filip
2. malstep - Franek
3. madalena20 - Mikołaj
4. karolcia12345i -Wiktor
5. Justyna891 – Norbert
6. Joan84 - Bastian (Sebastian)
7. Anya – Michałek
8. mapa - Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Brzucholki 😉 Miłego dnia 😉

Wysłąłam moje kobietki po chorowaniu do szkoły i przedszkola i mam nadzieję na moblizację by zrobić porządki ubraniowe zimowo-wiosenno-ciążowo-powyrastane 😉 Problem w tym że ja nieznoszę układac ubrań, więc to poważne wyzwanie dla mnie!

Ale najpierw brzuszek śniadanko i chwila relaksiku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY MAMUSIE I DZIDZIUSIE 🙂
My dopiero dziś z wekendu wróciliśmy 🙂 Ponieważ rodzie mieszkają 30 km od nas to spokojnie mogliśmy dziś rano wstać i od nich wrócić . Mąż spokojnie mnie zdążył podrzucić z pakunkami do domku, i na 8 do pracy też zdążył 🙂
Wekendd był bardzo rodzinny, ale lipa bo wiało i zamiast pod altanką na powietrzu to siedzieliśmy w fomku, ale i tak było fajnie i słodko lodowo 🙂
Mój kochany tatuś przywiózł mi wielkie wręcz ogromne chyba 5 litrowe wiaderko lodów od GRYCANA o moim ulubionym kawowym smaku 🙂 😜 😜 😜 😜 😜
W sobotę takich pojadłam,że aż puściłam pawia 😉
A na dodatek w domku był smak tyramisu, malaga i jeszcze jakiś, ale nie pamiętam i mamusia pięknie spakowała mi wszystkie smaki w takie ogromne pudło jak w lodziarnach mają i teraz lody zajmują więcej mojej zamrażalki niż mięsko 🤪 🤪 🤪 🤪
Ale żeby nie było tak kolorowo, to na wiezór teściowa mnie uraczyła szczypiorkiem i skończyło się mega zgagą na którą nic nie pomagało i nie mogłam usnąć 😮 😮 😮 😮

A mam do Was jeszcze pytanko czy któraś z was orientuje się jak wyliczają zwolnienie, kiedy przez ostatni rok pracowało się tylko dwa osatnie miesiące a pozostałe 10 było się na bezrobotnym? Moja szwagierka właśnie jest w takiej sytuacji, a jej szefowa na dodatek che ją teraz oszukać i chciałabym jej jakoś pomóc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati księgową nie jestem. Ale jak dla mnie liczą wtedy średnią tylko z tych dwóch miesięcy. Tak np byłoby w przypadku gdybym ja wróciła teraz na dwa miesiace do pracy i poszła na L4. Obecnie jestem na wychowawczym.

PS. Rozumiem że ostatnie dwa miesiace pracowała a poprzednie 10 była na bezrobociu.
Ale z tego co pamiętam są tu dziewczyny, które lepiej się znają na finansach kadrowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolciakam ja też ostatnio robiłam takie porządki, tylko dla mniejszej ilości osób 😉
Jeszcze buty mi zostały 🙂
Powodzenia a najpierw miłego relaksu 😉


Pati123
ze zwolnieniem myślę tak jak Marta, ale intuicyjnie bo wiedzy nie mam na ten temat.
A Twoimi lodami zajadałam się cały weekend 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati co do urlopu to podobno 1/12 wymiaru ale co to znaczy to nie zabardzo wiem.. jeśli na pełny etat to 1 i trochę dnia za każdy przepracowany miesiąc... chyba 😜

ja mam jeszcze pytanko: jeśli chodzi o tą glukozę ja mam ją zrobić ale nie dostałam skierowania tylko mi powiedziała i na karteczce zapisała... Czy to może być dlatego że chodzę prytatnie? Będe musiała ze to płacić? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Anya myślę że tak niestety będziesz musiała zapłacić. Nasza bezpłatna służba zdrowia 😠 😠 😠
I jeszcze musisz glukozę kupić sama w aptece.


no to super 🤢 a prywatnie to nie może dać mi skierowania na tą glukozę bym nie musiała płacić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o glukozę to ja się ostatnio zdziwiłam,
bo mój lekarz stwierdził, że robi się ja pomiędzy 24 a 28 tc
i się zdziwił, że o to go pytam 🙂
Nie wiem czy u nas na forum takie przyspieszenie, czy mój lekarz ma swój styl...hihi 😉
Ale nie spieszy mi się do tego badania...także poczekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Anya myślę że tak niestety będziesz musiała zapłacić. Nasza bezpłatna służba zdrowia 😠 😠 😠
I jeszcze musisz glukozę kupić sama w aptece.


no to super 🤢 a prywatnie to nie może dać mi skierowania na tą glukozę bym nie musiała płacić?


Właśnie to jest minus prywatnych wizyt - płatne badania 😞 u nas jest tak samo
Mapa dziękuje za wpis 😆 oczywiście może być wpisane Antoninka - jak najbardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Jeśli chodzi o glukozę to ja się ostatnio zdziwiłam,
bo mój lekarz stwierdził, że robi się ja pomiędzy 24 a 28 tc
i się zdziwił, że o to go pytam 🙂
Nie wiem czy u nas na forum takie przyspieszenie, czy mój lekarz ma swój styl...hihi 😉
Ale nie spieszy mi się do tego badania...także poczekam 🙂


moja lekarka jest tego samego zdania co twój lekarz 🙂 i przed wizytą a mam ją 6 maja mam zrobić glukoze a będzie to właśnie 24 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Anya myślę że tak niestety będziesz musiała zapłacić. Nasza bezpłatna służba zdrowia 😠 😠 😠
I jeszcze musisz glukozę kupić sama w aptece.


no to super 🤢 a prywatnie to nie może dać mi skierowania na tą glukozę bym nie musiała płacić?
No niestety jak chodzisz do lekarza prywatnie to niestety wszystkie badania są płatne. On ci moze wypisac skierowanie ale to będzie tylko papierek dla twojej informacji. Oni zazwyczaj nie maja podpisanych umów z laboratoriami, bo im sie to nie opłaca, więc my musimy za to płacić. Ja tez tak mam. Ale nawet w przypadku gdybyś dostała skierowanie na badanie i nie musiała za nie płacić, to glukoze i tak musisz kupić sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Anya napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Anya myślę że tak niestety będziesz musiała zapłacić. Nasza bezpłatna służba zdrowia 😠 😠 😠
I jeszcze musisz glukozę kupić sama w aptece.


no to super 🤢 a prywatnie to nie może dać mi skierowania na tą glukozę bym nie musiała płacić?
No niestety jak chodzisz do lekarza prywatnie t niestety wszystkie badania są płatne. On ci moze wypisac skierowanie ale to będzie tylko papierek dla twojej informacji. Oni zazwyczaj nie maja podpisanych umów z laboratoriami, bo im sie to nie opłaca, więc my musimy za to płacić. Ja tez tak mam. Ale nawet w przypadku gdybyś dostała skierowanie na badanie i nie musiała za nie płacić, to glukoze i tak musisz kupić sama.


dzięki wielkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Anya napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Anya myślę że tak niestety będziesz musiała zapłacić. Nasza bezpłatna służba zdrowia 😠 😠 😠
I jeszcze musisz glukozę kupić sama w aptece.


no to super 🤢 a prywatnie to nie może dać mi skierowania na tą glukozę bym nie musiała płacić?
No niestety jak chodzisz do lekarza prywatnie t niestety wszystkie badania są płatne. On ci moze wypisac skierowanie ale to będzie tylko papierek dla twojej informacji. Oni zazwyczaj nie maja podpisanych umów z laboratoriami, bo im sie to nie opłaca, więc my musimy za to płacić. Ja tez tak mam. Ale nawet w przypadku gdybyś dostała skierowanie na badanie i nie musiała za nie płacić, to glukoze i tak musisz kupić sama.


To jest paranoja bo nie dość że człowiek płaci kupę kasy za wizytę lekarską to jeszcze za wszelkie badania, których w ciąży jest multum przecież 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...