Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

malstep napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Malstep jeśli chodzi o bakterie to w sumie powinien te wyniki zobaczyć lekarz, bo bakterie to zawsze bakterie. Może urosept dostaniesz, jeśli te bakterie bardzo liczne. A nabłonki i pasma śluzu ja też miałam w moczu kiedy leżałam w szpitalu i wtedy określili moje wyniki jako w normie.

idę do lekarza akurat na wizytę w czwartek.Ale dla pewności rano powtórzę mocz,już prawidłowo oddany.
No oki ja wtedy jak mi wyszły te nabłonki i pasma śluzu miałam plamienia. Poprostu nie sposób było oddać mocz bez sluzu. Więc może faktycznie będzie jutro dobrze. Ja też ide w czwartek na wizytę. Pewnie dostanę zelazo, bo morfologia marniutka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

marta-lion napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Sara85 dziekujemy 🙂
Andzelika jak ta polozna nam opowiadala to wszyscy buchneli smiechem, oczywiscie wszystkiego nie zapamietalam, ale najbardziej z tej starej bo to tak brzydko jakos, kobiety ktore urodzily wiecej niz 5 dzieci tez jakos nazywaja ale nie pamietam 😞
Hehe dobrze że ja będę miała 3 🙂


Może na trójeczkę też maja jakieś określenie 😜 Kto wie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep, u mnie tez wyszły liczne bakterie w moczu, ale ja od zawsze mam z tym problem... lekarz powiedział, że jeżeli mnie nic nie boli, nie odczuwam dyskomfortu przy sikaniu, to nie ma się czym martwić 😉 zalecił pić dużo żurawiny lub kupic sobie tabletki żurawit chyba i brać profilaktycznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
malstep, u mnie tez wyszły liczne bakterie w moczu, ale ja od zawsze mam z tym problem... lekarz powiedział, że jeżeli mnie nic nie boli, nie odczuwam dyskomfortu przy sikaniu, to nie ma się czym martwić 😉 zalecił pić dużo żurawiny lub kupic sobie tabletki żurawit chyba i brać profilaktycznie...

ja raz mam,a potem nie mam,a potem znowu mam i tak w kółko 😞 ale nie odczuwam żadnego dyskomfortu przy sikaniu,ale słyszałam że zapalenie układu moczowego może być też bezobjawowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Sara85 dziekujemy 🙂
Andzelika jak ta polozna nam opowiadala to wszyscy buchneli smiechem, oczywiscie wszystkiego nie zapamietalam, ale najbardziej z tej starej bo to tak brzydko jakos, kobiety ktore urodzily wiecej niz 5 dzieci tez jakos nazywaja ale nie pamietam 😞


Hehe ciekawe, dobrze wiedzieć, potem jak się usłyszy coś to chociaż będzie wiadomo o kogo chodzi 😜
Jeśli mogę wiedzieć ile płaciłaś za szkołę?

nie placilam to na ubezpieczenie jest refundowane z nfz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Sara85 dziekujemy 🙂
Andzelika jak ta polozna nam opowiadala to wszyscy buchneli smiechem, oczywiscie wszystkiego nie zapamietalam, ale najbardziej z tej starej bo to tak brzydko jakos, kobiety ktore urodzily wiecej niz 5 dzieci tez jakos nazywaja ale nie pamietam 😞


Hehe ciekawe, dobrze wiedzieć, potem jak się usłyszy coś to chociaż będzie wiadomo o kogo chodzi 😜
Jeśli mogę wiedzieć ile płaciłaś za szkołę?

nie placilam to na ubezpieczenie jest refundowane z nfz.


No to świetnie 😆 Kurcze tylko u mnie nic nie pisało o tym, że na NFZ. Się zapytam nie zaszkodzi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o bakterie w moczu,to ja ostatnio tez miałam,ale mi pani doktor powiedziała,że jezeli były by podwyzszone leukocyty,to wtedy mozna byłoby sie martwic,a jeżeli bym odczuwała jakieś szczypanie to wteedy np.rinal.Ja zapobiegawczo pije herbatke zurawinowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion ja tez jakis miesiac temu oddalam tylko ze rano mocz w pospiechu i to od razu nie ten srodkowy i tez wyszly mi jakies bakterie, ale powtorzylam za pare dni badanie i juz bylo wszystko ok wiec to raczej przy oddawaniu do pojemnika, podobno nie mozna go wczesniej otwierac nawet. i jeszcze u ciebie to nie byl poranny mocz wiec lepiej powtorz to badanie po co masz bez sensu brac jakies leki nie bedac pewa co i jak.

A co do nazywania kobiet przez polozne to oni tylko nazywaja kobiety przed 30 w pierwszej ciazy po 30 w pierwszej ciazy. Kobiety ktore rodza juz urodzily dziecko 1,2,3, czy 4 i kobiety ktore urodzily wiecej niz 5 dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
marta-lion ja tez jakis miesiac temu oddalam tylko ze rano mocz w pospiechu i to od razu nie ten srodkowy i tez wyszly mi jakies bakterie, ale powtorzylam za pare dni badanie i juz bylo wszystko ok wiec to raczej przy oddawaniu do pojemnika, podobno nie mozna go wczesniej otwierac nawet. i jeszcze u ciebie to nie byl poranny mocz wiec lepiej powtorz to badanie po co masz bez sensu brac jakies leki nie bedac pewa co i jak.
Jola to malstep pisała o bakteriach teraz. Ja miałam je w grudniu jak leżałam w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Sara85 dziekujemy 🙂
Andzelika jak ta polozna nam opowiadala to wszyscy buchneli smiechem, oczywiscie wszystkiego nie zapamietalam, ale najbardziej z tej starej bo to tak brzydko jakos, kobiety ktore urodzily wiecej niz 5 dzieci tez jakos nazywaja ale nie pamietam 😞


Hehe ciekawe, dobrze wiedzieć, potem jak się usłyszy coś to chociaż będzie wiadomo o kogo chodzi 😜
Jeśli mogę wiedzieć ile płaciłaś za szkołę?

nie placilam to na ubezpieczenie jest refundowane z nfz.


No to świetnie 😆 Kurcze tylko u mnie nic nie pisało o tym, że na NFZ. Się zapytam nie zaszkodzi 😜


Ja znalazlam w necie bo chcialam gdzies blisko mnie i np jak zadzwonilam do szpitala to pani powiedziala mi ze w zeszlym roku bylo bezplatne a teraz maja platne jak chce na fundusz to podala mi ulice gdzie wlasnie tam zapisuja wiec znalazlam w necie i sie zapisalam niecaly miesiac temu. i jak sie zaczely zajecia to do mnie zadzwoniono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
marta-lion ja tez jakis miesiac temu oddalam tylko ze rano mocz w pospiechu i to od razu nie ten srodkowy i tez wyszly mi jakies bakterie, ale powtorzylam za pare dni badanie i juz bylo wszystko ok wiec to raczej przy oddawaniu do pojemnika, podobno nie mozna go wczesniej otwierac nawet. i jeszcze u ciebie to nie byl poranny mocz wiec lepiej powtorz to badanie po co masz bez sensu brac jakies leki nie bedac pewa co i jak.
Jola to malstep pisała o bakteriach teraz. Ja miałam je w grudniu jak leżałam w szpitalu.


AAAA takkkk przepraszam marta
malstep to do ciebie
marta bo ja spojrzalam na avatar wczesniej u ciebie bylo dzidziusia usg a ty zmienilas na brzuszek a malstep zamiast kreconych lokow ma dzidzie hehe
mozna sie pomylic. 🙃 🙃 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Sara85 dziekujemy 🙂
Andzelika jak ta polozna nam opowiadala to wszyscy buchneli smiechem, oczywiscie wszystkiego nie zapamietalam, ale najbardziej z tej starej bo to tak brzydko jakos, kobiety ktore urodzily wiecej niz 5 dzieci tez jakos nazywaja ale nie pamietam 😞


Hehe ciekawe, dobrze wiedzieć, potem jak się usłyszy coś to chociaż będzie wiadomo o kogo chodzi 😜
Jeśli mogę wiedzieć ile płaciłaś za szkołę?

nie placilam to na ubezpieczenie jest refundowane z nfz.


No to świetnie 😆 Kurcze tylko u mnie nic nie pisało o tym, że na NFZ. Się zapytam nie zaszkodzi 😜


Ja znalazlam w necie bo chcialam gdzies blisko mnie i np jak zadzwonilam do szpitala to pani powiedziala mi ze w zeszlym roku bylo bezplatne a teraz maja platne jak chce na fundusz to podala mi ulice gdzie wlasnie tam zapisuja wiec znalazlam w necie i sie zapisalam niecaly miesiac temu. i jak sie zaczely zajecia to do mnie zadzwoniono.



U mnie jest jedna szkoła przy szpitalu, koszt jej wynosi 200 zł (10 spotkań) Mnie w sumie interesują 2 🙂 A można osobno po 30 zł. Więc jakaś fortuna to nie jest, ale wiadomo jak jest możliwość na fundusz to czemu nie skorzystać, ale jakoś wątpię. 😆 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mi się córcia dzisiaj rozszalała 🤪 Cały dzień pływa w brzuszku z jednego miejsca na drugie, wierci się i kopie 🤪

A co do szkoły rodzenia fajnie macie dziewczyny u nas nic takiego nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiedzanie sali porodowej, symptomy zbliżającego się porodu, kiedy jechać do szpitala, co zabrać(walizka) - To jest 1 spotkanie. A 2 to kąpiel noworodka. Tyle mnie w zasadzie zainteresowało tak najbardziej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela od rana sie tak wierci widze hehe
Dzisiaj polozna mowila, ze caly dzien jak sie cos robi i chodzi sprzata gotuje to dzidzius jest spokojny a wieczorem jak my sie kladziemy to wtedy sie rusza,kreci bo nie wie co sie dzieje nagle mama sie uspokoila lezy to on wariuje nie wie co sie dzieje i podobno to co sie je w ciazy to potem dzidzius lubi to jesc.... to samo jest z muzyka 🙂 i podobno jak mama jest spokojna w ciazy chodzi wczesniej spac to samo zostaje dzidziusiowi on to zapamietuje a jak sie denerwuje i pozno chodzi spac to zeby nie liczyc na to ze dzidziusiowi sie to zmnieni jak sie urodzi... chociaz ja to nie wiem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
Zwiedzanie sali porodowej, symptomy zbliżającego się porodu, kiedy jechać do szpitala, co zabrać(walizka) - To jest 1 spotkanie. A 2 to kąpiel noworodka. Tyle mnie w zasadzie zainteresowało tak najbardziej 😜


Ja dostalam plan troche inny moze to zalezy kto jak prowadzi i gdzie. 😉
ja na 5 zajeciach mam porod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest jedna szkoła bezpłatna i jakoś od maja ja uda mi się dostać to zaczniemy chodzic. Poprzednie zajęcia były w marcu i nie zdązyłam się zapisać 🙂 Reszta szkół to z tego co się orientowałam to 400- 450 zł za ok. 8 spotkan i dla mnie to za duzo niestety, przy innym szpitalu za 20 zl mozna wejsc ale za 12 spotkan to by tez drogo wyszlo, tak więc będęsię usilnie starała zapisać do darmowej a jak sie nie uda to w necie filmiki poogladam jak trzeba oddychac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Daniela od rana sie tak wierci widze hehe
Dzisiaj polozna mowila, ze caly dzien jak sie cos robi i chodzi sprzata gotuje to dzidzius jest spokojny a wieczorem jak my sie kladziemy to wtedy sie rusza,kreci bo nie wie co sie dzieje nagle mama sie uspokoila lezy to on wariuje nie wie co sie dzieje i podobno to co sie je w ciazy to potem dzidzius lubi to jesc.... to samo jest z muzyka 🙂 i podobno jak mama jest spokojna w ciazy chodzi wczesniej spac to samo zostaje dzidziusiowi on to zapamietuje a jak sie denerwuje i pozno chodzi spac to zeby nie liczyc na to ze dzidziusiowi sie to zmnieni jak sie urodzi... chociaz ja to nie wiem 😜


Tak Jolajola buszuje od rana aż do teraz z małymi przerwami 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joajola81 To mój Wiktor bedzie jadł samo słodkie i kwaśne hehehe no i ze spaniem to u niego też lipa będzie bo potrafi cały dzień buszować i w nocy od 1 tak do 3 tez i od 6 znowu kopie 🙂 🙂 A jak chodze to tez mnie kopnie czasem, chyba ze bardzo dlugo chodze to go ululam 🙂 a najspokojnieszy jest jak sie smieje i mam gosci, to cisza jak makiem zasial 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Zwiedzanie sali porodowej, symptomy zbliżającego się porodu, kiedy jechać do szpitala, co zabrać(walizka) - To jest 1 spotkanie. A 2 to kąpiel noworodka. Tyle mnie w zasadzie zainteresowało tak najbardziej 😜


Ja dostalam plan troche inny moze to zalezy kto jak prowadzi i gdzie. 😉
ja na 5 zajeciach mam porod


U mnie na 2 zajęciach z tego co się doczytałam jest radzenie sobie z bólem i wygodne pozycje w trakcie porodu. Tyle co do tego, a potem o karmieniu, połogu, zachowaniach psychicznych;D Wychodzi na to, że trochę ubogi ten plan 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny odnośnie tych bakterii 🙂mam nadzieję że to nic poważnego,w sumie erytrocytów i leukocytów w jakiejś większej liczbie nie mam 🥴
Nie będę się martwić tylko jutro oddam mocz jeszcze raz do badania,i będę miała pewność przed czwartkową wizytą u gina. Na noc wezmę sobie witaminkę C i może trochę zakwasi mi te bakterie i wypłyną jeśli takowe są 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...