Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Powiedzcie mi jeszcze czy da naszych sierpniowych bobasków opłaca się zamawiać body z krótkim rękawem? Ja mam termin na koniec sierpnia, a na początku bobasek chyba w rożku jest??/ Matko wcale nie wiem co i jak to ogarnąć...


Ja mam kilka bodziaków z krótkim rękawkiem, przecież zawsze można założyć na body sweterek albo bluzę 🙂



No też racja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza napisał(a):
agusiakowalczyk napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Eleeza napisał(a):

Najlepiej też sprawdzić czy się zmieści do bagażnika, bo kuzynka miała z tej firmy wózek, też 3kołowiec ale inny model- Rodeo i po złożeniu nie mieścił im się do bagażnika. No i te piankowe koła też nie za bardzo zdawały egzamin.

Jak będę w sklepie to się zapytam o dokładne wymiary. Wygląda na duży, więc nie wiem czy się zmieści, ale myślę, że powinien.

W niektórych sklepach jest możliwość przymierzenia wózka do bagażnika podobno. Wtedy wychodzi z Tobą pracownik i przy nim sprawdzasz, czy się zmieści.


I tak jest najlepiej, bo czasami wydaje się, że wg wymiarów powinien się zmieścić a w realu nagle się okazuje, że coś lekko wystaje i już nie wchodzi do bagażnika


No to w takim razie po problemie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie
Ja po wizycie u lekarza, wszystko w porządku maluszek nie chciał dać posłuchać bicia serducha bo pływał raz w jedną raz w drugą stronę 🙂
Dziś mi lekarz jednak powiedział że z mazurkami na Wielkanoc powinnam się ograniczyć ponieważ przytyłam już prawie 5 kg, a jutro dopiero 21 tydzień zaczynam, a jak jest u Was dziewczyny ile przytyłyście?
agusiakowalczyk powodzenia na usg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Eleeza napisał(a):
agusiakowalczyk napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Eleeza napisał(a):

Najlepiej też sprawdzić czy się zmieści do bagażnika, bo kuzynka miała z tej firmy wózek, też 3kołowiec ale inny model- Rodeo i po złożeniu nie mieścił im się do bagażnika. No i te piankowe koła też nie za bardzo zdawały egzamin.

Jak będę w sklepie to się zapytam o dokładne wymiary. Wygląda na duży, więc nie wiem czy się zmieści, ale myślę, że powinien.

W niektórych sklepach jest możliwość przymierzenia wózka do bagażnika podobno. Wtedy wychodzi z Tobą pracownik i przy nim sprawdzasz, czy się zmieści.


I tak jest najlepiej, bo czasami wydaje się, że wg wymiarów powinien się zmieścić a w realu nagle się okazuje, że coś lekko wystaje i już nie wchodzi do bagażnika


No to w takim razie po problemie. 🙂


Upewnijcie się też czy nie trzeba będzie odkręcać kół, aby wózek zmieścił się do bagażnika. Z tego co wiem w większości wózków z dużymi pompowanymi kołami tak właśnie trzeba zrobić (o ile oczywiście nie macie ciężarówki 😉 a jedynie miejski samochód)
W sytuacji gdy będziecie autem jeździć sporadycznie i w obecności drugiej osoby nie jest chyba zbyt uciążliwe, ale jeśli planujecie się przemieszczać z dzieckiem same (i często) to bardzo ważne jest, żeby:
- stelaż nie był zbyt ciężki (trzeba wydobyć go jakoś z bagażnika a wózek nie jest zbyt ergonomicznym sprzętem)
- w miarę łatwo można było rozłożyć wózek
- świetnie, jeśli można na niego założyć fotelik (wtedy nie trzeba przekładać dzidziusia z fotelika do wózka tylko wkładacie fotelik bezpośrednio na stelaż)

Ja taki problem miałam z TAKO, o ile ogólnie mogę polecić ten wózek z punktu widzenia komfortu dziecka w nim podróżującego, to o tyle jako wózek "upychany" do bagażnika jest beznadziejny, no i nie można w nim zamontować fotelika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie przespałam i teraz czekam za mama,dzis drugi dzień porzadków 😆
Co do wagi to ja tez przytyłam ok 8 kg 😁
Widziałam,ze pisaliscie o wózkach,dla mnie liczy sie,żeby mia ł koła pompowane i skretne.Zwracam tez uwage,żeby na dole miał kosz,jak wyjade z maluszkiem na zakupy,żebym mogła cos tam włożyc 🙂Bagaznik w samochodzie mam dośc duzy i mieszkam w domu,czyli nie bede go musiała dzigac na któreś pietro 🙂
Ale mi siee chce słodkiego 🙂 😆A przed chwilka podładłam czekolade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Jak sprawdzałam sobie tym przelicznikiem wagi co do wzrostu i wagi początkowej to mam idealnie tyle ile powinnam, dlatego się zmartwiłam i dziś zjadłam tylko 1 pączka i lody


Diviana jezeli masz ochotę to jedz 🙂My teraz jemy dla dwóch osób.A po ciąży nie wiadomo kiedy pozwolisz sobie na takie jedzonko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno mi się przypomniało jeśli chodzi o foteliki montowane do wózka.
Lepszym rozwiązaniem jest jeśli fotelik można umieścić bezpośrednio na stelażu wózka. W niektórych modelach (wiem, że chicco, kiedyś takie miało - nie wiem jak teraz) fotelik montuje się na spacerówkę co znacznie zwiększa ciężar wózka i utrudnia przewóz wózka w samochodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Eleeza napisał(a):
agusiakowalczyk napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Eleeza napisał(a):

Najlepiej też sprawdzić czy się zmieści do bagażnika, bo kuzynka miała z tej firmy wózek, też 3kołowiec ale inny model- Rodeo i po złożeniu nie mieścił im się do bagażnika. No i te piankowe koła też nie za bardzo zdawały egzamin.

Jak będę w sklepie to się zapytam o dokładne wymiary. Wygląda na duży, więc nie wiem czy się zmieści, ale myślę, że powinien.

W niektórych sklepach jest możliwość przymierzenia wózka do bagażnika podobno. Wtedy wychodzi z Tobą pracownik i przy nim sprawdzasz, czy się zmieści.


I tak jest najlepiej, bo czasami wydaje się, że wg wymiarów powinien się zmieścić a w realu nagle się okazuje, że coś lekko wystaje i już nie wchodzi do bagażnika


No to w takim razie po problemie. 🙂


Upewnijcie się też czy nie trzeba będzie odkręcać kół, aby wózek zmieścił się do bagażnika. Z tego co wiem w większości wózków z dużymi pompowanymi kołami tak właśnie trzeba zrobić (o ile oczywiście nie macie ciężarówki 😉 a jedynie miejski samochód)
W sytuacji gdy będziecie autem jeździć sporadycznie i w obecności drugiej osoby nie jest chyba zbyt uciążliwe, ale jeśli planujecie się przemieszczać z dzieckiem same (i często) to bardzo ważne jest, żeby:
- stelaż nie był zbyt ciężki (trzeba wydobyć go jakoś z bagażnika a wózek nie jest zbyt ergonomicznym sprzętem)
- w miarę łatwo można było rozłożyć wózek
- świetnie, jeśli można na niego założyć fotelik (wtedy nie trzeba przekładać dzidziusia z fotelika do wózka tylko wkładacie fotelik bezpośrednio na stelaż)

Ja taki problem miałam z TAKO, o ile ogólnie mogę polecić ten wózek z punktu widzenia komfortu dziecka w nim podróżującego, to o tyle jako wózek "upychany" do bagażnika jest beznadziejny, no i nie można w nim zamontować fotelika.


Wózek ten jest z fotelikiem, więc super, u mnie w grę wchodzi tylko 3 w 1. A jak jest w sklepie taka możliwość, żeby zobaczyć czy się mieści do bagażnika to już w ogóle super. Co do stelaża to akurat ten wózek co ja chcę to czytałam, że właśnie do lekkich nie należy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Pati zamówić mozesz, ale nie przesadzaj. Ja dla Majki miałam 2 sztuki body z krótkim rękawem i wcale ich nie założyłam (a urodziła się 20 sierpnia).


Tak właśnie myślałam co innego jak bym miała, ale nie mam to lepiej z długim kupię 🙂 A ile potrzeba pajacyków ile body i ile rożków? Rożki to do szpitala i do snu czy do czego? Dzidzia śpi w śpioszkach i kaftaniku prawda? Matko niby banalne sprawy a ja tego nie wiem 😮 🤨
Diviana ja mam 7/8 kg na plusie, z czego wszystko przez 4 miesiące, a teraz przez miesiąc chyba tylko z pół kg 🙂
Ja nie jem słodyczy, ale ostatnio właśnie mnie coś coraz częściej nachodzi i to nie za dobrze bo ja i tak okrągła jestem 🤔 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Diviana 5 kg od początku to nie jest dużo 😉
Także żebyś teraz sobie głodówki nie zrobiła 😉


Dzięki mapa przy moim wilczym apetycie głodówka mi nie grozi, zastanawiam się tylko w jaki sposób mam słodycze ograniczyć gdy mi się tak straszliwie chce 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati u mnie tak: Rożki miałam 2. Na początku owijałam w nie Majkę prawie cały czas. Wiesz taki "niuniuś" na wielkiej kanapie. jakoś przytulniej jej było i spała. W szpitalu mieli szpitalne rożki.
Na początku Maja spała normalnie w kaftaniku i śpioszkach. Potem jak już była taka 2-3 miesięczna to kupowałam bawełniane pajace, które robiły za piżamkę. Jak były za długie albo było chłodno zakładałam skarpetki. Body miałam mało, kiedy była całkiem mała. Bo wiesz body zakładane przez główkę, w sumie musisz cały czas operować głową i szyjką u takiego maluszka. A te body zapinane na całej długości sprawdzałam czy mają osłonięte od wewnątrz te zatrzaski, bo nie zbyt miło kiedy taki metal dotyka ciałka. O miałam takie fajne body kopertowe, one były najlepsze. I najlepsze były z takiego prążkowanego materiału, w dotyku najmilsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Witajcie
Ja po wizycie u lekarza, wszystko w porządku maluszek nie chciał dać posłuchać bicia serducha bo pływał raz w jedną raz w drugą stronę 🙂
Dziś mi lekarz jednak powiedział że z mazurkami na Wielkanoc powinnam się ograniczyć ponieważ przytyłam już prawie 5 kg, a jutro dopiero 21 tydzień zaczynam, a jak jest u Was dziewczyny ile przytyłyście?
agusiakowalczyk powodzenia na usg


Wiesz Divianna, ja bym się nie przejmowała tym co lekarz powiedział. Wydaje mi się, że statystycznie 5 kilogramów w pięć miesięcy to nie tak dużo.
Ja teraz jestem w 24 tygodniu i mam 3,5 kilo do przodu ale w pierwszej ciąży tyłam po 4 kilo... na miesiąc 🤪
Jak chcecie to przeliczcie ile to łącznie, brrrrrrrr

Ja nawet teraz zapytałam mojego gina, czy to normalne, że wtedy tak dużo, a teraz to raczej symbolicznie, ale mnie uspokoił.
Powiedział, że z punktu widzenia lekarza prowadzącego ciążę, ważne jest, żeby dzidziuś przybierał systematycznie na wadze a nie mama, więc bardzo mały przyrost wagi też jest dopuszczalny.
Z kolei bardzo duży przyrost wagi związany jest, jego zdaniem, raczej z zatrzymaniem wody w organizmie niż z faktyczną otyłością mamy.
W moim przypadku tak właśnie było - już w trakcie porodu ubyło mi 10 kilo, a kolejne kilkanaście zrzuciłam w kolejnych miesiącach (dodam: bez specjalnych wyrzeczeń)
A poza tym, święta wielkanocne sa tylko raz do roku a mazurki wyglądają tak apetycznie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):


Dzięki mapa przy moim wilczym apetycie głodówka mi nie grozi, zastanawiam się tylko w jaki sposób mam słodycze ograniczyć gdy mi się tak straszliwie chce 🤢


Ja mam teorię, że dopóki w obciążeniu glukozą nie wyjdzie za wysoki wynik
to jem na ile mam ochotę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Diviana napisał(a):


Dzięki mapa przy moim wilczym apetycie głodówka mi nie grozi, zastanawiam się tylko w jaki sposób mam słodycze ograniczyć gdy mi się tak straszliwie chce 🤢


Ja mam teorię, że dopóki w obciążeniu glukozą nie wyjdzie za wysoki wynik
to jem na ile mam ochotę 🙂


No właśnie zapytałam nawet o to badanie ale lekarz stwierdził że to jeszcze za wcześnie, ale że ta przyjemność mnie nie ominie. Dobrze że jesteście dziewczyny, bo bym się zamartwiała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):

No właśnie zapytałam nawet o to badanie ale lekarz stwierdził że to jeszcze za wcześnie, ale że ta przyjemność mnie nie ominie. Dobrze że jesteście dziewczyny, bo bym się zamartwiała.


mój powiedział, że między 24 a 28 tc się robi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam na razie 2,5 kg na plusie w 23 tygodniu...zobaczymy jak będzie dalej 🙂 Apetyt mam taki jak przed ciążą, z tym, że po 2-3 godzinach czuję lekkie ssanie i muszę zjeść coś małego np. warzywko, owoc, jogurt albo kefir. W rezultacie jem często ale małe porcje. Zapisuję też co zjadłam, żeby mieć pewność, że zjadam wystarczającą ilość owoców, warzyw, mięsa i nabiału w ciągu dnia. Zauważyłam też,że mój organizm nie domaga się więcej niż 2200- 2300 kcal na dzień...czyli książkowo 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...