Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

marta-lion napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Marta-lion Hehe fajna mamuśka z Ciebie 😜 🙂 🙂 A z tym malowaniem to będzie gorzej jak brzuchol się pojawi większy i jak tu pomalować to klapeczek.. 😠 Hehe.
Potem mąż mi maluje 🙂 🙂 🙂 Tylko wtedy kolejka, bo córeczki też chcą 🙂 🙂 🙂


Przedwcześnie się zapisz 😁 😁
jo-aneczka Na następnej wizycie się dopytam o te usg, więc będę wiedziała dokładnie. Na razie się nie martwię, bo chyba jakby było coś nie tak to by powiedziała. Na 3D się dowiem (mam nadzieję więcej), bo do następnej wizyty trochę jeszcze jest. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):
Daniela napisał(a):
Dziewczyny piszecie i piszecie nadążyć nie można 😁 😁
Aneczka ja też wolę piżamy 🙂 Ale ta koszula którą pokazała mapa bardzo ładna tylko ta kobitka już jej nie wystawia w rozm S 😞
Poczekam troszkę może wznowi aukcję i tez kupię


daaniela znalazłam te koszule i jest rozmiar s/m

a za ile znalazłaś??bo ja 32 zł

no właśnie też znalazłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola a która ci sie bardziej podoba ta w kwiatki czy ta gładka?
I dziewczyny wiem,że mamy jeszcze troche czasu,ale myslałyscie ile brac tych koszul do szpitala??Dwie chyba wystarcza co??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzuszki 🙂
Ja już po pracy, w miedzy czasie jak Was czytam 20 str 🙂 to gotuję zupkę pieczarkową.
Sabcia pytałaś jak sobie radze z brzuszkiem i synkiem. Myślę, że radzę sobie świetnie. Nawet to, że mieszkam na 4 piętrze w malutkim mieszkanku nie odstrasza mnie od kolejnego bobaska 🙂 Stwierdziliśmy z mężem że lepiej jest wychować dzieciaczki w zbliżonym wieku niż w dużych odstępach. My wychowywaliśmy się w takich rodzinach i było super. Co prawda mamy duże wsparcie w rodzinie bo wiadomo kolejne dziecko to większy wydatek.
kamonik i inne nowe koleżanki nie martwcie się ja na bieżąco staram się uzupełniać moją stronę www i Wy też już na niej zaistniałyście. Mam nadzieje tylko, że już z nami zostaniecie do końca. Będzie weselej i większe wsparcie.
Malstep Twój super brzuszek też trafił do niespodziankowej galerii sexy brzuszków!!!
Co do opryszczki to ja też polecam plasterki Compeed. Tylko one mi pomagają na to paskudztwo.
Marta-lion wcześniej czytałam, że pisałaś o swoich problemach z grzybicą. Ja Ci poradzę bo sama to przetestowałam i uważam że jest to super sposób. Poleciła mi to położna środowiskowa jak urodziłam Kubę. A mianowicie powiedziała, żebym nie wycierała miejsc intymnych ręcznikami tylko suszyła suszarką. Że to mi pomoże na moje częste infekcje dróg rodnych. Ja mam pracę siedzącą i też często miałam takie nawracające problemy. Od tej chwili jak się jej posłuchałam to mam spokój. Zero swędzenia, pieczenia, upławów, brzydkich zapachów. A i jeszcze jedno stosuje do mycia laktacyd, jest świetny.
Witajcie nowe mamusie na naszym forum sierpnióweczki 2011r. !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
aneczkare22 mi tez ta koszula sie podoba moze sie skusze fajna znalazlas. a tez nie lubie koszul wole pizame normalna. ale dodalam do ulubionych 🙂
Ja też wole piżamy. I zazwyczaj do koszuli dokupuje sobie spodnie 🙂 🙂 🙂 Hehe i mam piżamę z tuniką 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę piżamę normalna, ale do szpitala to chyba tylko koszula, nie? Bo z tego co mi wiadomo to lekarz sprawdza krocze, więc chyba bardziej komfortowo podnieść koszulę, niż gatki zdejmować. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Marta-lion wcześniej czytałam, że pisałaś o swoich problemach z grzybicą. Ja Ci poradzę bo sama to przetestowałam i uważam że jest to super sposób. Poleciła mi to położna środowiskowa jak urodziłam Kubę. A mianowicie powiedziałam, żebym nie wycierała miejsc intymnych ręcznikami tylko suszyła suszarką. Że to mi pomoże na moje częste infekcje dróg rodnych. Ja mam pracę siedzącą i też często miałam takie nawracające problemy. Od tej chwili jak się jej posłuchałam to mam spokój. Zero swędzenia, pieczenia, upławów, brzydkich zapachów. A i jeszcze jedno stosuje do mycia laktacyd, jest świetny.

Ja stosuje lactacyd i mimo to. Ale mam to dopiero drugi raz w życiu i to zawsze w ciąży. Być moze dlatego, że wtedy organizm jest bardziej podatny na infekcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Ja też wolę piżamę normalna, ale do szpitala to chyba tylko koszula, nie? Bo z tego co mi wiadomo to lekarz sprawdza krocze, więc chyba bardziej komfortowo podnieść koszulę, niż gatki zdejmować. 😜
Hehe wiesz ja rodziłam w dówch różnych szpitalach i w tym pierwszym był nakaz koszul. Nawet było napisane na liście, zakaz piżam 🙂 I naprawdę rygorystycznie sie tego trzymali 🙂
A w drugim mieli w nosie co masz na sobie. Chyba by nie zwrócili uwagi nawet jakbyś dżinsy założyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Ja też wolę piżamę normalna, ale do szpitala to chyba tylko koszula, nie? Bo z tego co mi wiadomo to lekarz sprawdza krocze, więc chyba bardziej komfortowo podnieść koszulę, niż gatki zdejmować. 😜
Hehe wiesz ja rodziłam w dówch różnych szpitalach i w tym pierwszym był nakaz koszul. Nawet było napisane na liście, zakaz piżam 🙂 I naprawdę rygorystycznie sie tego trzymali 🙂
A w drugim mieli w nosie co masz na sobie. Chyba by nie zwrócili uwagi nawet jakbyś dżinsy założyła.


U mnie w szpitalu chyba mają to w nosie 😜 Ale kupię taką i taką. Zobaczę w której będzie mi lepiej, ale tak sobie teraz myślę, że taka obolała i gatki wciągać na pupę to lepiej koszula 😜 Hehe 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Dziewczyny 21tydz ciązy rozpoczyna już 6miesiąc?
A mój suwak chyba się popsuł bo czemu jets na 7mce 😮 😮


1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
Dziewczyny 21tydz ciązy rozpoczyna już 6miesiąc?
A mój suwak chyba się popsuł bo czemu jets na 7mce 😮 😮


Daniela faktycznie!!!. Nawet nie zwróciłam uwagi. Ciągle tymi tygodniami sie operuje, że miasiące sie rozmywają 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Dziewczyny 21tydz ciązy rozpoczyna już 6miesiąc?
A mój suwak chyba się popsuł bo czemu jets na 7mce 😮 😮


Ja patrzę według tego. 😜

0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi
9 - 13,5 trzeci
13,5 - 18 czwarty
18 - 22,5 piąty
22,5 - 27 szosty
27 - 31,5 siodmy
31,5 - 36 ósmy
36 - 40 dziewiąty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Dziewczyny 21tydz ciązy rozpoczyna już 6miesiąc?
A mój suwak chyba się popsuł bo czemu jets na 7mce 😮 😮


daniela z tymi miesiacami jest troche pokrecone 😆Ja sie tym sugeruję
Przyjmuje się, że:
- 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia,
- 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia,
- 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia,
- 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia,
- 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia,
- 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia,
- 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia,
- 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia,
- 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...