Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dziewczyny,
A możecie zerknąć na ten wózek?
http://www.tutek.pl/menu,44,WIELOFUNKCYJNE_-_CAMARO_ALU
Moi znajomi go mają i polecają (czy tam model starszy...) - ale jakoś w necie mało opinii o tej firmie... A jak są to sprzed kilku lat! 😮
Sama nie wiem, czy warto kupować wózek mało znanej firmy?
Przejdę się do tych znajomych i zobaczę... Oni mają półrocznego synka, więc niby już trochę sprawdzili... ale z drugiej strony np. o spacerówce to zadnej opinii nie dostanę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie

Nie było mnie 3 dni a tu prawie 190 stron zaległości 🤪 🤪 Przeczytałam wszystko, chociaż co chwilę posty mi przeskakiwały ale jestem z grubsza na bieżąco 😉 Tyle, że po takiej dawce informacji nie wiem co chciałam napisać 😁 😁 😁

Moniq, Justyna i Raspberry gratuluję zdrowych i dużych Bąbli 🙂

Ja mam wizytę jutro i już się nie mogę doczekać 🙂 Mam nadzieję, że Liwcia podgoniła trochę i sporo przybrała 🙂

Milium- dużo odpoczywaj i się nie denerwuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno... DOstaliśmy wczoraj od szefa tomka takie nosidełko:
http://www.womar.com.pl/section2.php?page=produkty&zm2=nosidelka&zm3=3
Ja generalnie nastawiałam się na zakup chusty do noszenia... i czytałam niezbyt dobre opinie na temat takich nosideł (że obciążają kręgosłupek dziecka) i teraz nie wiem - czy stosować je czy lepiej nie... Tak sobie myślę, że może jak już będzie sam siedział?
Wiem tylko, ze na pewno niewskazane jest nosić dziecko przodem do świata!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zawsze jak widzę maluszka w nosidełku to mam nieodparte wrażenie, że strasznie się męczy i jakoś tego typu "plecakowe" nosidełka mnie nie przekonują.
Co do wózka, to też niestety nie pomogę, nie znam firmy ani nikogo kto miałby taki wózek. Wizualnie troszkę nie moje klimaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zaś chusta to czarna magia 😁 Próbowałam jedną składać, jeszcze za nim w ciąży byłam, ale nie wyszło mi to za dobrze, tylko się na wkurzałam 😠 Bała bym się wsadzić dziecko do takiej zawiniętej przeze mnie, dlatego wybieram opcję nosidełka, ale ja troszkę inne sobie upatrzyłam na all. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są nosidełka sztywne i takie to w ogóle są niezdrowe chyba. I są nosidełka tzw. ergonomiczne, czyli takie nieusztywniane, podobno te są dobre i bezpieczne. To, co dostałam to takie jest... Sama nie wiem...
A co do chusty, to ja chce iść na taki warsztat, by mnie nauczyli dobrze wiązać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nosidełko dostałam od koleżanki, ona cały czas swojego maluszka w nim nosiła jak gdzies szła, do sklepu czy tak tylko wyskoczyc do piekarni rano na szybkie zakupy, a co do wózka nie znam też tej marki nawet o niej nie słyszałam w sumie, ale ja też kupiłam wózek nieznanej marki tzn napewno nie znanej dla mnie 🙂 i myśle ze bedzie ok, ważne ze mi sie podoba i podoba mi sie jego funkcjonalność, waga i szybkość składania do auta bo tym sie kierowałam przed wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuśki 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
dziewczynki gratuluję udanych wizyt, zdrowych i dużych dzieciaczków 😁 😁 😁 😁 😁 Ciekawe ile moja teraz waży??? 🥴 Ostatnią jej wage słyszałam na połówkowym 🤢 jejku, kiedy to było 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
milium lez i odpoczywaj, wstawaj tylko do kibelka a na pewno wszystko wróci do normy 😉 😉 😉 Ja po jeździe autem tez mam częsciej skurcze, i w autku w trakcie jazdy częsciej mnie łapią niz jak siedze w domku.
My dzisiaj juz lepiej się czujemy, choc nas mdli ale po sniadanku przynajmniej nie zwracałam 🙂 czyli jest oki 😉 😉 😉 😉 😉 Dzisiaj jeszcze bedziemy jeść to co lekko strawne i zobaczymy jak bedzie jutro.
Z testu 6!!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia, ortopedzi i specjaliści od rehabilitacji małych dzieci zdecydowanie nie polecają nosidełek.
Za bardzo obciążają kręgosłup dziecka.
Moja córcia, w pierwszych miesiącach życia miała asymetrię i nieco osłabione napięcie mięśni, więc przetoczyłam się przez wiele gabinetów 😞
I wszyscy byli zgodni:
- żadnych nosidełek i chodzików,
- żadnego sadzania dziecka dopóki dziecko samo nie usiądzie (dzidziuś znacznie prędzej potrafi siedzieć niż siadać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale może tak, jak koleżanka milium takie użycie nosidełka od czasu d czasu na krótkie wyjście do sklepu "po chleb" to nie zaszkodzi? Zawsze to wygodniej niż z wózkiem... Już będzie samo siadało, to może to nie będzie takie szkodliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze nie ma wśród forumowiczek zwolenniczek chust? 🙂 Ja poznałam parę dziewczyn, które nosiły w chustach i bardzo dobre wrażenie na mnie to zrobiło... Jak zaczęłam czytać, to wyczytałam, ze dzięki temu dziecko lepiej się rozwija emocjonalnie, bo ma stale zapewniony kontakt z mamą i czuje się bezpieczne... Nie wiem, ile w tym prawdy-ale do mnie to przemawia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
tez slyszlam ze nosidelka i chodziki to najgorsze co moze byc.....
Bierze ktoras z was aspargin? Ile tabletek dzinnie pisalyscie ze chyba 3 razy po 1 ale zapomnialam a skurcze mnie lapia a wizyte mam za tydzien.
Ja biorę po 1 tablece dwa razy dziennie, rano i wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
tez slyszlam ze nosidelka i chodziki to najgorsze co moze byc.....
Bierze ktoras z was aspargin? Ile tabletek dzinnie pisalyscie ze chyba 3 razy po 1 ale zapomnialam a skurcze mnie lapia a wizyte mam za tydzien.


Ja biorę 3 razy dziennie jedną tabletkę i dwa razy dziennie po jednej no-spie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Ja nie nastawiam się ani na chusty ani na nosidełka- moim zdaniem do sklepu wygodniej wózkiem- nie trzeba zakupów nosić tylko do koszyka się wsadza 🙂
No własnie zależy, jakie zakupy. Jak tylko np. chleb to raczej się nie przedźwigam 🙂 a znosząc i wnosząc wózek - TAK. 🙂 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk ja wstępnie też mam zamiar tylko na takie ewentualności go używać ale jak to wyjdze w praniu to zobaczymy może wcale nie użyje zależy od maluszka, ale ja bede sama do południa w domu, a u mnie na osiedlu sa takie sklepki ze z wózkiem na pewno ne wjade, i też napewno nie zostawie maluszka w wózku przed sklepem, wiec to nosidełko mam zamiar użyć jak mi zabraknie przysłowiowego cukru w domu i bede zmuszona skoczyc do sklepiku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakoś nie jestem za chustami i nosidełkami... jakoś szkoda mi zawsze jak widzę w tym dzieci... a na pewno nie zapomnę widoku jak w górach małżeństwo na siłę upychało wrecz dzieciaka do nosidełka a ono się prężyło i krzyczało bo nie chciało znowu do tego wsiadać... masakra... czyli wg mnie dzieciom w tym jest niewygodnie....

A mnie coś spanie wzięło... padam normalnie.. ale jeszcze 2,5 godziny.. muszę dac radę... chyba żeby walnąć druga dziś kawkę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
tez slyszlam ze nosidelka i chodziki to najgorsze co moze byc.....
Bierze ktoras z was aspargin? Ile tabletek dzinnie pisalyscie ze chyba 3 razy po 1 ale zapomnialam a skurcze mnie lapia a wizyte mam za tydzien.


ja biorę 3x dz po 2 tabl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...