Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dusia 🤪 Piękniuchno wyglądacie. Mój brzuszek jest o połowę mniejszy 🤪 Superowo

Pozdrowienia z Gdyni, jestesmy dzisiaj w odwiedzinach u moich rodziców. Naszczęście nie piszecie dużo i szybko nadrobilam zaległości 🙂

Dostałam dzisiaj też zaproszenie na sobotę i niedziele na urodziny. I sie ucieszyłam bo mam ochotę na tort, a na dwa to już wogole :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny..sorry ze sie wtracam ale chcialam tylko rozwiac Wasza panike odnosnie slabych ruchow dziecka..zeby bylo wiadomo ze wszystko jest ok to trzeba czuc conajmniej 10 ruchow na 12godzin a nie jak napisalyscie na godz...wiem bo mam karte ruchow i ja wypelniam i tam jest napisane czarne na bialym..to tak dla uspokojenia skolatanych nerwow..pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny 🙂 no widzicie jakie te moje brzuszysko wielkie 🙂 a moje rozstępy na lepszej jakości zdjęciu też widać 😉 brzusio ma 108cm w miejscu pępka no chyba, że po śniadaniu niunia coś nadrobiła 🙂

Gunia narobiłaś mi teraz ochoty na torta!a samej mi się nie chce robić, a sklepy dziś zamknięte i co ja zrobię??? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dziewczyny nie wiem jak to jest z tymi ruchami ale ja się spotkałam z tym, że ma to być 10 ruchów na godzinę a nie na 12h!! Chodzi oczywiście o taki czas, kiedy jesteśmy pewne ,że dzidzia nie śpi! Dla pewności sprawdziłam , no i się upewniłam. Cytuję:
Odliczanie do 10. Mniej więcej w połowie trzeciego trymestru wielu lekarzy zaleca pacjentkom monitorowanie ruchów dziecka. Polega to na tym, że każdego dnia, mniej więcej o tej samej porze (jeśli to możliwe, wtedy, gdy dziecko jest najbardziej aktywne) mama kładzie się i sprawdza czas, jaki mija zanim poczuje 10 ruchów dziecka – kopnięć, obrotów czy innego rodzajów poruszeń. Najlepiej, jeśli czas ten nie przekracza jednej godziny. Często zabiera to nie więcej niż kilka minut. Jeśli po upływie godziny nie poczujesz żadnego ruchu, zjedz lekki posiłek, połóż się i spróbuj jeszcze raz. Jeśli nadal nic nie czujesz, skontaktuj się z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basi musiała się chyba nie chcąco wcisnąc 2:P bo na ilion procent jest 10ruchów na godzinke 🙂 pytałam juz o to swoja połozna jeszcze jak byłam w Polsce 🙂
Madziula- moze jak Ty myslisz? czy jest czego sie obawiac? bo ja np mam juz tak wielki brzuch ze moja mała też juz sie nie wierci tak jak kiedys. Bardzo słabo , kopniec to juz max 2dziennie 🙂 czuje tyle rozpychanie. Ale ogolnie czuje ze teraz naszedł ja jakis taki czas ze o wiele wiecej śpi, ale i ja równiez jestem śpiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie,

jednak dzis z noclegu nici...za duzo sprzatania i podlaczania zeby wszystko dzialalo...
Jutro cd. i moze w pt uda nam sie zaczac nowe zycie od weekendu.
Ja generalnie co 30 min musialam sie klasc z nogami w gorze bo kostek mi nei bylo widac i zaczely mi zyly wychodzic na stopach.
Masakra jaki czlowiek jest bezsilny.
Dzis zrobilam pierwsze testowe pranie - zajebista pralke mamy-prawie ze gadajaca 🙂
No i zjedlismy pierwszy posilek i lodowka juz dziala, i zmywarka i prawie cale oswietlenie (jeszcze kinkiety musimy jutro przymocowac tylko trzeba jakies specjalne kolki do regipsow czy cos...)
Generalnie robi sie tam cudnie i przytulnie i wogole 🙂 🙂

Teraz uciekam na masaz stopek 🙂


Trzymajcie sie kochane!
Buziaczki





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. z tymi ruchami na godzine czy dobe - ja nie wiem, ufam mojemu ginowi i on mni wysmial jak zapytalam czy mam liczyc...
Generalnie dal mi do zrozumienia ze raczej nie ma wiekszego znaczenia czy 10 czy 11 czy 100.

ps2. Dusia - mam podobny brzuszek i wiecej cm w pasie 😉
Ksawciu dzielnie znosi remont i moje gonienie ale moja mama to sie juz za glowe łapie i mowi ze przesadzam.
A ja to wszystko dla tego kochanego malucha w moim brzuszku przeciez robie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda wiadomo że robisz to dla malucha 🙂 i wiem ze nie mozesz siedziec bezczynnie bo w koncu wasze mieszkanko jest urządzane 🙂 ale jak sama widzisz puchną Ci stopyy a to bardzo zły znak .. wiec Uwazaj na siebie potrójnie a nawet poczwórnie ~! i jeszcze troche i koniec to bedziesz leżec caały czas 😁
hehe a o co chodzi ze gadającA 😁? takie jakies funkcje ma czy taka głosna 😁?

Jak Wam obiecałam to zobaczccie na mnie ja nie wiem jak ja wytrzymam jeszcze te 2m plecy to juz mam czasem wrazenie ze mi sie łamia.. 🥴 🤪 [img size=369]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC01952.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie dziś pierwsza ja 😉 ...chyba przez to że spać nie mogę 😠
Od przedwczoraj mam biegunkę i wymioty masakra...mój Tadek wpadł na genialny pomysł i zapytał mnie "może ty w ciąży jesteś"???hahaha ale śmieszne a ja po prostu nie wytrzymuje już
zgagi oddam ją za darmo jeszcze dopłacę...

Z tego co wiem jak rozmawiałam z ginkiem czemu mały się rzadziej rusza powiedział nam żebyśmy się nie denerwowali. Dziecko jest coraz większe a nie mniejsze, ma mało miejsca a poza tym każda z nas nazbierała troszkę tkanki tłuszczowej. Więc ruchy dziecka nie są wyczuwalne tak często jak kiedyś.
Z tym że dziecko ma się ruszać 10 razy na godzinę to jakiś mit (no chyba że to energiczne i żywe dzieciątko)nikt nie zmusi dziecka że ma się ruszać co godzinę. Ono się rusza wtedy kiedy ma ochotę i coś mu nie pasuje.albo pasuje i się cieszy 😉.
Wiadomo że niepokojące jest to jeśli nie rusza się wcale...
Tyle dowiedziałam się od swojego ginka i wątpię żeby wprowadzał mnie w błąd jeśli sama się niepokoiłam o synka. Bez paniki dziewczyny 😉)))

Jagódka nogi moczyć w ciepłej wodzie albo wybierz się po tym remoncie na pedicure --->>> po remoncie polecam zwłaszcza!!!!!! 😉

Syla brzusio elegancki... 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam..

ania23, masz racje ja tez nie czuje dziecka co godzine... jest czas ze jest spokoj po kilka godzin a pozniej jak sie wyspi to szaleje nawet 2 godziny...

ale to jest dziecko i rusza sie wtedy keidy ma ochote i nie ma czegos takiego jak 10 ruchow na godizne bo ja bym chyba oszala ze starchu ze z dzieckiem cos nie tak 🙂

takze nie ma co panikowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mmusie
dusia syla piekne brzusie macie moj to polowa waszego 😞 ja wczoraj fatalny dzien miałam brzuch mnie bolał przy każdym ruchu i wogóle bylo niefajnie wiecie co dobija mnie to że przychodzą do mnie ludzie widzą że leże płasko i zaczynają pieprzyć o przedwczesnym porodzie że może urodze na świeta albo wcześniej i mają z tego radoche wczoraj powiedziałam imco o tym mysle ze nie po to leze jak kłoda zeby mi przychodzili i tak pieprzyli i sie rozpłakałam oni powinni we mnie wierzyć że donosze a nie takie głupoty gadać i tak mi smutno że tego nie rozumieją...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie z rana :P
Ja nie licze ruchów, bo moje maleństwo to i tak wariat jak by mogło to cały czas by mnie kopało :P
Dziewczyny ładne brzuszki 🙂
Eh.. myślę co by tu dziś robić i nie mam pojęcia, pogoda beznadziejna na spacer nie za bardzo, heee chciałabym już styczeń było by weselej :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

A już myślałam ,że nie będzie mi dane do Was dziś napisać 😞 Ale zacznę od początku...
Wczoraj wolny dzień więc w łóżkach leżeliśmy prawie do 13! Ale potem jak dostałam powera to moi nie wiedzieli gdzie się chować. Zarządziłam porządki że hej. Tylko najgorsze, że ja to jestem taka, że jak sama nie zrobię to wydaje mi się że nie będzie dobrze. No i rozpoczęło się od wymiany silikonu wokół wanny. Najpierw trzeba było odciąć stary i doczyścić po nim i wannę i płytki skrobiąc specjalnym nożykiem a potem nałożyć nowy - wszystko sama bo doszłam do wniosku, że mąż ma niezgrabne duże łapy i na pewno tego nie zrobi tak dobrze jak ja. Potem jeszcze kilka pozycji ekstremalnych na drabince w celu sprzatania łazienki. w międzyczasie gonienie do Julki, która przepisywała lekcje od koleżanki (bo chora bidulka) i porzadki w szafie garderobianej też na wysokościach! Na koniec wymysliłam sobie prasowanie reszty ciuszków niuni i popoakowałam "zestawy" ubranek do szpitala. Na koniec zadzwoniłam do rodzicow zeby wpadli na mufinki i jak juz przyszli i usiadłam z nimi przy stole to się okazało że co godz stawia mi się brzuch! Oni poszli, mąż wygonił mnie do łóżka i niby zasnęłam w momencie ale co 50-45 min pobudka bo brzuch twardy! ok 4-tej dostałam kolejnego skurczu juz po 35 min i obleciał mnie strach bo dokładnie taka samą sytuację miałam 10 lat temu! Wylądowałam w szpitalu w 8 m-cu z przedwczesnymi regularnymi choć nie bolesnymi skurczami. Leżałam wtedy 2 tyg pod kroplówkami! Zatem wizja jazdy w nocy do Krakowa do szpitala nieco mnie przeraziła. Postanowiłam jeszcze nie budzic męża bo on panikarz i wstałam i zażyłam 2 no-spy. I o dziwo zasnęłam a kolejny skurcz juz mnie nie obudził. I tak dospałam do rana i dopiero przyznałam się męzowi. Dostałam zakaz robienia dziś czegokolwiek, ale niestety nie mogę się do tego dostosować w 100% bo jestem umówiona z 1 klientka i muszę do gab na 1 godz jechać. Ale postanowiłam wyluzować ogólnie. Tak więc kobitki kochane - wrzucamy na luz, zwłaszcza Jagoda!! Leżysz z nogami uniesionymi do góry i słuchasz muzyki albo ewentualnie gadającej pralki:P

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,

U Piniacolada jak tak czytalam Twoją wczorajszą historię to balam sie co będzie na końcu, skurcze coraz częstsze... to mogło faktycznie źle wróżyć. Ale teraz jesteś wystraszona i przynajmniej wystopujesz :P

Syla brzusio cudny 😉

Ttinka ja widze że Ty podobnie jak ja nie liczysz ruchów dziecka, bo praktycznie rusza sie ono cały czas. Ale jak bym byla na miejscu dziewczyn, które tak żadko i słabo je czują to pewnie też bym spanikowała i liczyła.
Także cieszmy się że nasze dzieciaczki daja takie kopniaczki :laugh: bo przynajmniej tym nie musimy sie zamartwiać.

Misiamamy co ty masz za niewypałowych znajomych 🤪 Wyślij ich na długi spacer, niech wrocą w styczniu jak już będziesz po wszystkim i z nerwami na wodzy.
Nie słuchaj ich, tylko nas 🙂 Napewno urodzisz w terminie, przecież trzymasz się zaleceń lekarza i uważasz na siebie. Musi być dobrze 😉

Jagoda to szykuje Ci się cudowny weekend w swoich czterech kątach. Tylko uważaj na siebie, bo możesz wylądować plackiem w łóżku. Nic kosztem Ksawcia!!! Niech on Tobą dyryguje i decyduje za Ciebie ile Ci wolno 🙂 A Ty go posłuchaj, a w zamian on kiedyś będzie musial sluchac Ciebie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrobiłam;-)

Witam wam,

A ja miałam wczoraj bardzo fajny dzień i wcale się nie nudziłam,mąż zaprosił mnie do restauracji przy naszym cudnym pałacyku kultury na kolację,a potem postanowiliśmy iść do kina i wyobraźcie sobie ,że Warszawiacy kochają kino w takie dni i zjeżdziliśmy wiele kin w centrum i wszędzie kilometrowa kolejka i brak biletów,no ,ale na szczęście pozwalniały się rezerwacje i udało się ,byliśmy na "Rewers"-polecam!
W wc nawet mnie młoda dziewczyna przepuściła w kolejce 🤪

Dobrze tak czasem wyjść ,kiedyś wychodziliśmy na kolacje co najmniej 2x w miesiącu a teraz już troszkę mniej,no ,ale budowa i ciąża już nie dają tyle możliwości;-)

Ja nie liczę ruchów po prostu moje dziecko odzywa się na tyle często,że nie martwie się ,a i mój lekarz nic mi takiego nie powiedział ,że mam cokolwiek liczyć.

Dusia i Sylla macie naprawdę ogromne brzuchy,żebym ja miała taki w 9 miesiącu hoho ,ale nie zazdroszczę bo domyślam się,że jest ciężej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy olej znajomych heh. Mi dobrze ciąża przebiega ale jak każdy mnie zobaczy to mi mówi urodzisz na świeta.! a niech gadaja. Bedzie jak ma byc 🙂 nie przejmuj sie tym wcale 🙂 głowa do góry

pinacolada heh ja myslalam ze to ze brzuch sie stawia to takie normalne??:P a Ty mi mówisz że to sie szpitalem może skończyc 🤔 ja tez jestem taka poganiaczka i sprzatac wiecznie musze. Ostatanio wysprzatalam dwier szafu i dwie komody musialam zwolnic komode dla aszej Niuni 🙂 no i pelno rzeczy pod lozkiem nawciskanych to tez musialam z tym zrobic porzadek. Wieczorem juz mnie brzuch strasznie bolał w okolicach pępka. ale potem jak sie połozylam to przeszło. Spinaał mi sie w nocy tez na maxa. Ale nawet nie pomyslalam o nospie hehe a teraz juz nie boli:P myslalam ze to tak ma byc bo sa te niby skurcze przepowiadające:P

myclous dokładnie nie masz czego zazdroscic. Ja miałam kumpele która miala mniejszy brzusio odemnie a rodzila w pazdzierniku. Chccac nie chcac brzuch ejst mega ciezki plecy odmawiaja posluszenstwa. Wolalabym miec mniejszy, Bo przy takim wielkoludzie to musze uwazac zeby chociaz na brzuchu nie dostac rozstepow bo na piersiach i na tyłku mam mnostwo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stawiania się brzucha lub twardnienia...w dzień nigdy mi nie twardnieje,ale w nocy jak leżę na boku a zmienię pozycję na plecy to mam bardzo twardy brzuch i nie wiem dlaczego ,ale po paru minutach przechodzi.W każdym razie we wtorek mam wizytę i zapytam o to lekarza.

Co do gadania innych...dosłownie mi nie mówią urodzisz wcześnie,ale mam koleżanki,które jak nie odpiszę na gg lub smsa już piszą i mówią "nic się nie stało" ? a kiedy pytam a co się miało stać? odpowiadają no myślałam ,że już rodzisz 😮
Co za kretynizm...mówię ,że mam jeszcze 10tyg.a one no ,ale można urodzić wcześniej i gadaj z takimi ludzmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No no syla masz tak samo brzuch ułożony jak ja 😉 i nawet chyba taki sam mam ;p
Super 😉
No alice u mnie tez już łóżeczko stoi z pościelą narazie taką mam niebieską w zwierzatką i
czekam na ta kremowa co wam wysyłałam..tylko właśnie dzidzi brak w tym łóżiu
Ania ja dzis zasnełam o 5 rano wśiekła jestem..
A co jeszcze miałam pisac któraś z was wczoraj pisała że już nie czuje takich kopniaków
raczej rozciąganie to jak ja 😉
Jagoda współczuje z tym puchnięciem nóg..Ja nie mam takiego problemu..Ale może ginekolog
może ci coś przepisać że by zmniejszyć obrzeki ?
Misiamamy - a ty sie wcale nie martw że masz mały brzuszek 😉 może być mały a dzidzia duża
i wogule lepiej masz mniejsze obciążenie ;p I nie przejmuj się ludzie zawsze tak gadaja
napewno wszytsko bedzie w porządku 😉 czasem poprostu trzeba więcej leżeć bo organizm tego
potrzebuje głowa do góry ;*
Pinacolada no nie źle..Mi to ostatnio kręgosłup pękał jak tak zaczełam sprzątać..Ale na
szczęście wsyztsko ok
No no mycloud jaki romantyk z twojego mena 😉 Nie no miło ;] A ja miałam ostatnio w urzedzie
taki numer ze poszlam z mama zlozyc wniosek na moje rodzinne bo ja jeszcze dostaje..I jakas
baba cos tam mruczala jak wchodzilam do pokoiku ze moja mama sobie przyprowadzila babe w cia
zy ze by nie stac w kolejce..A ja wcale nie poszlam tam specjalnie !! Jak z tamtad wyszlam
jak ja zjechalam to nie wiedziala co ma powiedziec ;D Ale ogolnie to 2 taki przypadek nie
zyczliwosci mnie spotkał..Bo tak to powiem wam że schodza mi w tramwaju i wogule takze nie
jest źle..
A ja mam darmowy bilet dla 2 osob i dziecka do kina sa przewijaki pampersy chusteczki itd
place zabaw..ale mi to frajda isc z takim maluchem do kina i tak bym nic
nie wiedziala co jest na filmie..

A teraz zmykam do dentysty.. Później musz jechać do koleżanki do centrum sosnowca i do
dabrowy gorniczej..wiec jak wroce to napisze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...