Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aj Mycloud już niedługo będziesz mieć swoją córeczke, ciesze się strasznie i ciągle kciuki 3mam 🙂:P
Napewno ten tydzień bedzie pełen emocji fajnie by było jakbyśmy się pokolei w tym tygodniu zaczeły wypakowywać 😎
Katpio ja jeszcze licze na to że do środy niuńka same zechce wyjść, a jak nie to że zadziałają w szpitalu coś w środe, albo w czwartek heee doczekać się nie moge :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam pytanie do mamusiek co mają córunie 🙂 czy spotkałyście się z taką budyniową wydzieliną z warg sromowych??? nasz mała miała tego tak jakby z pół łyżeczki do herbaty i nie wiem czy to normalne. W szkole rodzenia mówili że może być coś takiego ale nie pamiętam jaki to miało miec kolor :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kochane!
mycloud trzymam mocno kciuki!dacie obie z Nelcią radę!
aallicee moja Agata coś takiego miała ale nie pamiętam dokładnie -to chyba była jakaś pozostałość z brzuszka i położna ciepła wodą z wacikiem chyba kazała przemyć ...ale tak w 100% nie pamiętam!
Gunia ja też czekam 🙃 po dzisiejszym zawrocie głowy może coś się ruszy...he czekam na skurcze jak na wybawienie a one do przyjemnych nie należą 🙂

my dziś mieliśmy jak do tej pory zabiegany dzień i już za mną ok 150km w samochodzie i nic oprócz schizu mokrych spodni, zarestrowaliśmy mojemu bratu samochód, zawieźliśmy Agatę do mojej mamy przejechaliśmy cały Koszalin żeby odebrać furę dla Majki no i zaraz dalsza część planu dnia 🙃 jest super tylko Pai od fotelika nie dała nam kombinezoniku i muszę zadzwonić żeby ja opierdzielić!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17.00 jestem już umówiona z położną w szpitalu,więc już się szykujemy.Skurcze nadal są co 5min,ciągnie jak diabli,ale każdy ma inny próg bólu więc ja jeszcze po ścianie nie chodzę.

Położna mnie zbada zobaczy czy jest jakieś rozwarcie i zdecyduje.Matko dziewczyny w takim tempie to ja bym zdążyła 5razy torbę spakować i jeszcze zakupy zrobić;-)

Na prawdę wierzcie mi nie ma się co śpieszyć do szpitala lepiej poczekać w domciu-jest przyjemniej.
Jeśli mnie zostawią to dam znać smskiem co się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud dokładnie tak jak piszesz w domciu dużooooo lepiej-mam to za sobą to wiem-od 11.50 do 2.10 leżałam na porodówce 🤪
tylko nie zapomnij do Nas napisać jak idzie akcja 🙂a ból jak wspomniałaś jest do przeżycia-życzę Ci szybkiego rozwiązania

Syla witajcie w domku i jeszcze raz dużo zdrówka dla Nelci i rodziców 😘

pinacolada mam nadzieję,że szybko uporacie się z choróbką Lenki i za chwilę będziesz pisać tylko same miłe rzeczy,buziaczki od Małgosi i cioci Justyny dla Ciebie i dla Lenki 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał:
mam pytanie do mamusiek co mają córunie 🙂 czy spotkałyście się z taką budyniową wydzieliną z warg sromowych??? nasz mała miała tego tak jakby z pół łyżeczki do herbaty i nie wiem czy to normalne. W szkole rodzenia mówili że może być coś takiego ale nie pamiętam jaki to miało miec kolor :/



dokładnie dzisiaj przytrafiło nam sie cos takiego pierwszy raz. Miało kolor biały i gestosc budyniu. Tez nie wiem co to bo nigdy o czyms takim nie słyszałam . O krwi owszem ale o "upławach" ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dziewczynkom wypływa czasem taki kisielek.. ale nie wiem od czego to zależy

tablka: [file name=tabelka_styczniowych_male__stw-b18772d799cc66af99cd9dcdb6cb71ae.zip size=18690]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/files/tabelka_styczniowych_male__stw-b18772d799cc66af99cd9dcdb6cb71ae.zip[/file]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla witaj wśród nas ponownie 🙂 szybko Cię wypuścili 🙂 dużo zdrówka dla Ciebie i Neli po raz kolejny 🙂

dziewczyny przekulałam się po tesco, pobiegałam troszkę w tę i z powrotem zaraz zrobię mały porządek w sypialni i jak narazie nic...wieczorkiem idziemy z mężem do kina, a jak wrócimy to chyba zrobię sobie spacero-bieg na 7piętro po schodach bo już jestem niecierpliwa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny znalazłam o tej białej wydzielinie: (może być też rożowa lub krwista)

Biała wydzielina u noworodka
Zacznę od tego, że moja córa właśnie kończy tydzień i dziś podczas przewijania zauważyłam dziwną rzecz, a mianowicie: po skończeniu siusiania (bo ma to w zwyczaju za każdym razem jak tylko zdejmę pieluchę) zaraz po moczu zaczął wydobywać się biały płyn przypominający mleko. Nie mam pojęcia co to może znaczyć. Czy są to jeszcze jakieś pozostałości po porodzie? Aga

Hormony matczyne mogą spowodować przejściowe zmiany w gruczołach piersiowych i narządach płciowych u noworodka. U wielu nowo narodzonych dziewczynek z pochwy wydziela się śluz, niekiedy jest on podbarwiony krwią. Dodatkowo może występować powiększenie łechtaczki. Są to zmiany przejściowe i zwykle znikają po kilkunastu dniach. Może pani spać spokojnie, jeśli maluszek na to pozwala 🙂.
Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada przesłała mi eska od Mycloud, ale niestety wstawiam go z godzinnym opóźnieniem bo byłam z mężem na spacerku.
Otóż Mycloud napisała:
Hej dziewczynki, jestem juz w szpitalu przyjęta, czekam na ktg, mam 3cm rozwarcia! skurcze co 4min, dziś rodzimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny 😉
W końcu mam momencik że by tu zajrzeć
Ciągle goście..masakra nie mam dla siebie chwili a dopiero co na komputer..

U mnie nie za fajnie nie chce się goić , szycie beznajadziejne na okrętke nawet położna mówi że nie wie jak to ma sie rozpuścić..
No ale cóż..Ledwo łaziłam dopiero wczoraj pierwszy raz siadłam po porodzie 😞 Dziś dopiero jakoś spoko chodze..
Kupe pierwszy raz zrobiłam po 4 dniach..Noi od przed wczoraj już codziennie ale zaparcia ciągle kapa..

Malutka bardzo dobrze dużo je do 1h później śpi nawet do 6h 🤪 super wysypiam się i wogule jest the best ;D Oprócz tego krocza ;/ No ale już co raz lepiej

Życze szybki porodów brzuchatki 😉
Widze żę szybko się posypałyście ;p
Ale kajtucha tobie to gratulacje meksyk taki kolos ! superowo 😉

Do mnie powiedziano że jak na mnie to też urodziłam kolosa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny co do wydzieiny u dziewczynek z warg sromowych to to jest normalne 🙂 moja mala tez tak miala ino nie moze smierdziec i przecierac wacikiem z ciepla woda przegotowana od gory do dolu czyli tak jak sie pwoeinno dziewczynka 🙂 ino czyscie to bo jednej dziewczie z brzuszka sie chyba jej corci zrsla piczuia i musiaa miec oddzielane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie i brzuchatki 🙂
Jej ja nie mam czasu na nic, chociaz narzekac tez nie moge bo Piotruś jak sie naje to śpi i śpi 🙂 Tylko zeby chciał jeść bo tylko pociągnie troche cyca i idzie spac. Nio nic trzeba przez to przejsc 🙂
Mycloud- trzymam kochana kciuki. Już niedługo bedziesz tuliła swoje maleństwo!
Ktos wyjątkowy- Lenka superaśnia.
Pinacolada- jak Toja córcia? Mam nadzieje ze lepiej.
Dobra uciekam sie polozyc bo jakas zmeczona jestem, a czeka mnie ciężka nocka pewnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was moje Drogie ! - dopiero przyjechałam z przychodni od Ginekologa. 🙂
Powiem Wam tak że lekarz stwierdził że się widzimy w szpitalu w tym tygodniu.Wspominał że to kwestia 3 góra 4 dni.Jestem w lekkim szoku i mam mega stresa.Pozatym wszystko ok.Mały waży 3400 g i jest podobno bardzo nisko ale mam wysoko brzuch.A właśnie z tym opadającym brzuchem to jest tak że czasami podkreślam czasami opada w pierwszej ciąży ale w drugiej nie musi !nawet nie wiedziałam.No i jakbym nie urodziła (w co wątpi)do końca tego tygodnia ewentualnie w środe 27.01 jedziemy do szpitala na wywołanie bo później czyszczą oddział.Więc już jestem na dniach!tak się cieszę!! 😉
Ale powiem wam że mnie strasznie czyści dziś. ☺️ Po lekarzu to strasznie!! ☺️ naprawde a podobno przed porodem organizm się przeczyszcza,...eh sama nie wiem. No i mam skurcze. 20:53,21:12 teraz 21:14..Czy coś się szykuje?


Mycloud
trzmaj się!I życzę ci żeby Nelcia szybko "wyskoczyła" 🙂 🙂 😘 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...