Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
wróciłam od mamy- zachwycona konwalijkami i nowym zegarkiem 🙂

u mnie pogoda była rewelacja- ja chodziłam w krótkim rękawku i mi było gorąco, zaliczyłam z niunia real i uzupełniłam braki w deserkach 🙂

Pinacolada- pomidorowa z ryżem po 4 miesiacu czy marchewkowa? bo ja znalazlam tylko marchewkowa...
pochwal się jakie smaki i z jakiej firmy dopadłaś? 🙂



jeszcze jak czytałam Twojego posta to byłam pewna ze pomidorowa 🤢 ale sprawdziłam i ku mojemu zdumieniu (naprawde byłam pewna 😉 ) okazało sie ze marchewkowa 🤢
Mamy jeszcze z BoboVity jarzynową ze świeżych warzyw , z Gerbera: Krem marchewkowy z jarzynkami i zupke jarzynową i z Hippa: młoda marchew z ziemniakami i dynie z ziemniakami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Was mamuski 😉 balam sie ze bede miala mnostwo do czytania hehe a tu lipcho 😉

Ja dzis pol dnia spedzilam w kuchni zrobilam golabki, łazanki, upiekłam chlebek. Potem pojechalismy na zakupy kupilam małej sok jablkowy 😉 miseczke plastikowa do zupek czy tam czegokolwiek. I wypasna czapusie zółta w kropeczki 😉

I przypomniala mi tesciowa dzis pewna rzecz, przywiozła Nelce z Hiszpani taki fajny osprzet , gdzie wkładasz np kawałek jablka gruszki czy czegokolwiek i dajesz dziecku a ono samo wcina jablko, to jest cos takiego przez siateczke. Sa do tego tez wymienne wklady ze wiecie nie trzeba sie martwic ze dziecko sie zakrztusi bo nie ma takiej opcji a uczy sie samo grysc itd. 😉 poszukam tego to wam podesle bo naprawdr zajebista sprawa 🙂 sa do tego normalnie wklady wymienne.

Ogladalam dzis krzeselka do karmienia znowu 😉 juz wybralam sobie jakie chce wydam sporo bo az 130e ale jest naprawde super tylko zeby kolor byl kremowy bo widzialam tylko rozowe a jednak chce zeby taka rzecz zostala na przyszlosc dla drugiego dziecka 🙂 tak jak Katphio chyba mowila 🙂z chicco tez ogladalam fajne tylko nie ma regulowanej wysokosci.

A tak po za tym teroryzowałam dzis drooogi ! aaa w koncu i dopiero hehe 😁 😁 masakraaa:P dopiero sie ucze 😉 alee idzie mi niezlee 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;D zaraz wszystkim wszytsko napisze ale - Basia - Pinacolada dala rade samodzielnie - nic nie podpowiadalam 😜

AGAB - zaraz cos poczytam o tym aparacie i Ci powiem co i jak 😉

Poki jeszcze pamietam - kontynuujac nasza dzisiejsza wyprawde do krk - bylismy w Entliczku - KUZWA ja sie dzieciom nie dziwie ze dostja pierdolca w takich sklepach - ja sama poza oczoplasem od nadmiaru artykulow chcialam kupic wszystko... ☺️ masakra - jeszcze tak dobrze wyposazonego sklepu nie widzialam. Zakupilismy szczypce, zakupilismy silikonowe lyzeczki canpola i baby ono [baby ono fajniejsze] kupilismy Ksawciowi sliczka kurteczke i ogladalismy krzeselka - powiem Wam ze w realu wygladaja ZUPENIE INACZEJ! to z tukanem firmy baby design - obrzydliwe. Baby ono - tragedia jaka trzeszczaca tandeta. W sumie calkiem spoko bylo CONECO GOBI - tylko praktycznie w ogole sie nie odchyla do tylu 🤢 no i nasz absolutny HIT - krzeselko CHICCO POLLY - ZA JE BISTE!!! SUPER WYKONANE [pozostale to straszna chinszczyzna i tandeta 🤢], jedyny regulowany podrozek - nie dosc ze rozna wysokosc to jeszcze rozny kat, ceratka - cud miod maliny - swietne kolory, milusia w dotyku, wkladka dla maluchow no i chyba ma druga funkce kolyski albo hustawki - niestety...koszt powyzej 419 pln pln 🤢
http://www.allegro.pl/item1025361025_promocja_krzeselko_chicco_polly_2w1_6_kolorow.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też mieliśmy dziś soczysty dzień,dziś sama jechałam z małą do miasta odebrać tatusia(najgorsze pakowanie wózka do bagażnika 😜)mała na szczęście grzeczna 🙂Oglądaliśmy to krzesełko z tukanem o którym pisałyście-wstrętne,materiał nie wiem co to 🤔paskudztwo jakieś 😞 za to z baby design dużo ciekawsze wykończenie choć wyściółka też jak cerata.Chyba jeszcze się wstrzymamy z kupnem krzesełka...
Oglądaliśmy też wózki i wybraliśmy całkiem fajny moim zdaniem baby design model sprint
no i zakupiłam dziś troszkę słoiczków dla niuni 😉akurat byłam w Rossmanie i była promocja 😜
wiem wiem mówiłam,że będę sama gotować i tak będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INSTRUKCJA JAK ZROBIC W PROSTY SPOSOB KOLAZ:
1. SCIAGNAC PROGRAM PICASA - nie tylko do kolazy ale do najprostrzej obrobki zdj
2. wybrac z opcji DODAJ FOLDER [wybrac ten gdzie sa zdj z ktorych chcemy zrobic kolaz]
3. ZAZNACZYC Z CTRL zdj KTORE CHCEMY W KOLAZU
4.KLIKNAC NA DOLE OPCJE "KOLAŻ"
i tutaj do wyboru wiele opcji - uklad zdjec, odstepy - kolor i szerokosc, opcje tla, format zdj i uklad kolazu pion poziom i
5. KLIKNAC UTWORZ i gotowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my jutro idziemy na komunię i nic nie przygotowane,jutro chyba zamienię się w ośmiornicę,tyle do zrobienia 😜i znów cały dzień poza domkiem,zastanawiam się kiedy ja wypocznę i spędzę jakiś weekend z Moją rodzinką 🙂tylko i wyłącznie My i Małgosia-tęsknię za tym bardzo.

Zmykam do spanka bo już zapominam jak się nazywam 😜Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
Ja już jezdem 🙂.

Ale się dziś nalatałam! Padam na pysk.

A więc...

Byliśmy obejrzeć te nieszczęsne krzesełka i mieli cztery sztuki, ale wszystkie niebieskie 🤔, poza tym one wydają mi się TAKIEEEE WIELKIEEE, a ja już mam tyle gratów niuni, że nie wiem gdzie jeszcze to postawię 🤢, w salonie są już takie okazy jak: kołyska, gondola, fotelik, stojak z zabawkami, mata i cała fura walających się zabawek 😮.
Także z krzesełkiem jeszcze się wstrzymam (może do czasu gdy pozbędę się chociaż kołyski).

Druga rzecz:
Wybraliśmy aparat 🤪.
Chcemy kupić Nikon D 5000 (obiektyw 18-55), nie wiem czy ok. ale liczę tu na pomoc JAGODY 😉.
Wybraliśmy go ze względu na to że można nagrywać filmy.

Po trzecie:
Niunia znowu miała problem z kupą 😞, dusiła, dusiła, ale nic nie wyszło 🤨. Znowu był czopek w użyciu.
Poczytałam na ten temat w necie i postanowiłam nie używać już nutritonu, wypieprzyłam kaszkę ryżową i kupiłam kleik kukurydziany. Ryż zakleja dupsko i podobno kleiki są lepsze bo nie mają cukru, po którym podobno są zaparcia.
Do każdej flachy zamiast zagęszczacza będę dawać miarkę tego kleiku.
Zakupiłam też słoiczki: Śliwki i Dynia (podobno też na miękką kupę 😉).

Mam nadzieję, że to pomoże i kupa wkońcu będzie 🙂.


co do NIKONA- my mamy dwa nikony i sobie bardzo chwalimy 🙂 Mamy obiektym 18-55 i w sumie spoko ale jak dla mnie gdybym juz miala wybrac lustrzanke z jednym obiektywem to wybralabym ogniskowa 18-70 mm - wiecej mozliwosci zblizeń i my teraz nie uzywamy tego 18-55.
Dla mnie przy lustrzanakch kompletny zakres ogniskowych to minnimum 18-300 czyli 2 obiektywy - jeden 18-70 a drugi teleobiektyw 70-300 mm - w praktyce na szybko jak gdzies wychodzimy to zabieramy obiektyw 18-70 i jest wystarczajacy-wiekszosc zdj robie wlasnie nim.
Tele [70-300] przydaje sie do duzych zblizen i portretow i czesto jest w nich tez opcja MAKRO ktora rowniez bardzo lubie 🙂


Co do nutritonu - jesli Twoja Lenia ulewa to tylko nutriton jej pomoze - i dziwne ze ma po nim zatwardzenia - nasz dzis z wielkim oporem zrobil jedna kupke ale to pewnie po marchewce i kleiku natomiast po nutritonie nigdy nie mial problemow z kupa 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spotkalam dzis kolezankę co ma synka 6 miesięcznego i wogóle laska jest niezła- nie dość ze wszystko wprowadzała już zanim młody skończył 3 miesiące- danonki od 2 miesiąca dawała 🤪 to teraz już od miesiąca nie daje mlodemu mleka, kasze mu robi na śniadanie tylko i na kolacje ale tą mleczno - ryżowa, wczoraj mu robiła jakiś obiadek z ziemniaków i w przepisie było mleko to dała łaciate z kartonu 🤪

ja to mam te znajome, ehhh cudowne mamusia 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
spotkalam dzis kolezankę co ma synka 6 miesięcznego i wogóle laska jest niezła- nie dość ze wszystko wprowadzała już zanim młody skończył 3 miesiące- danonki od 2 miesiąca dawała 🤪 to teraz już od miesiąca nie daje mlodemu mleka, kasze mu robi na śniadanie tylko i na kolacje ale tą mleczno - ryżowa, wczoraj mu robiła jakiś obiadek z ziemniaków i w przepisie było mleko to dała łaciate z kartonu 🤪

ja to mam te znajome, ehhh cudowne mamusia 🤨
o matko kochana! 🤪 hehe a nie powinno sie dawac krowiego mleka do ukonczenia 12miesiecy! masakra, mam nadzieje że na dziecku to sie źle nie odbije.. hehe i w ogole danonko .. 😁 jebaniutka jest tyle w temacie 😁 😁 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć z rańca 🙂
ja tak wcześnie, bo mąż jeszcze śpi, Agata już nie śpi a Majka po rannej kąpieli znów śpi.
po nakarmieniu zabrałam się za jej przebieranie....no i się doigrałam zamiast poczekać, myślałam że kupa już w pieluszce....w trakcie przebierania zużyłam dwie pieluchy i wyciągałam właśnie 2 bo byłam pewna, że to już koniec no i się myliłam - mega kupa i obsikane wszystko dookoła- tak mocno, że z przewijaka zaczęło kapać na podłogę 😁 😁 no to szybka akcja zmiany wszystkiego dookoła i kąpiel - Majka zdziwiona 🙃
a teraz sobie oglądam bajki z Agatą na BabyTv 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki,

dziś wnocy przeżyłam piekło! położyłam się ok 2 a niunia się akurat zaczeła kręcic na jedzenie wiec szybko flache na śpiocha dałam i słodko spala. zasnełam i ok 4 mała zaczeła strasznie sie tłuc, kopała i jęczała i zaczeła sie dusić 🤪 🤪 to było straszne, nie mogła oddechu złapac, wydarłam ja z łóżeczka i dałam do pionu dmuchając w usta i pomogło, stasznie ja naciągneło i uspokoiła sie. przespała do 6 ze mna. 😞 strasznie sie o nią boje...
co to mogło być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
hej laseczki,

dziś wnocy przeżyłam piekło! położyłam się ok 2 a niunia się akurat zaczeła kręcic na jedzenie wiec szybko flache na śpiocha dałam i słodko spala. zasnełam i ok 4 mała zaczeła strasznie sie tłuc, kopała i jęczała i zaczeła sie dusić 🤪 🤪 to było straszne, nie mogła oddechu złapac, wydarłam ja z łóżeczka i dałam do pionu dmuchając w usta i pomogło, stasznie ja naciągneło i uspokoiła sie. przespała do 6 ze mna. 😞 strasznie sie o nią boje...
co to mogło być?



Rany Boskie - moze po tym jedzeniu nie odbiła i leżąc na wznak? się jej cofnęło i tym zaczęła się "dusić" ....... Tylko to przyszło mi do głowy 🤢 Ale musiałaś Basiu mieć pietra! Jesteś super dzielą mamą że nie straciłaś zimnej krwi i dałaś radę ! Oklask dla Ciebie kochana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam niedzielnie

Znów pogoda do dupy- zimno , szaro i pada 😞 Nigdzie nie pojedziemy 😞

Młoda właśnie wciąga zupę. Teraz dopiero sie zorientowałam że zupka jarzynkowa z Gerbera zawiera mleko pełne w proszku 😞 i sie zastanawiac czy dac Julce czy zaryzykowac i podac Lenie. W sumie to ona nie ma zdiagnozowanej skazy białkowej tylko jako dziecko alergików zostało załozone ze takowa moze miec i na wszelki wypadek ma ten Bebilon Pepti. Moze akurat nic by jej nie było zwłaszcza po takiej ilości....
Wypiła też ślicznie juz od rana 100ml soku bobo fruta jabłko z marchewką - jaka miała mine zdziwiona jak poczuła inny smak z cumla 🤪 Ale wciągneła wszystko 😉
Była mega kupa mimo ze obawiałam sie ze po wczorajszej zupie moga byc problemy, ale nie było 🙂
Wczoraj porobiłam sobie jeszcze kolaze do kazdego miesiaca życia Lenki - takie podsumowanie kazdego miesiąca 😜

ps. młoda właśnie skonczyła zupę - wciągnęła 180ml !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Żeby ja tylko brzuch nie rozbolał 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
Witam niedzielnie

Znów pogoda do dupy- zimno , szaro i pada 😞 Nigdzie nie pojedziemy 😞

Młoda właśnie wciąga zupę. Teraz dopiero sie zorientowałam że zupka jarzynkowa z Gerbera zawiera mleko pełne w proszku 😞 i sie zastanawiac czy dac Julce czy zaryzykowac i podac Lenie. W sumie to ona nie ma zdiagnozowanej skazy białkowej tylko jako dziecko alergików zostało załozone ze takowa moze miec i na wszelki wypadek ma ten Bebilon Pepti. Moze akurat nic by jej nie było zwłaszcza po takiej ilości....
Wypiła też ślicznie juz od rana 100ml soku bobo fruta jabłko z marchewką - jaka miała mine zdziwiona jak poczuła inny smak z cumla 🤪 Ale wciągneła wszystko 😉
Była mega kupa mimo ze obawiałam sie ze po wczorajszej zupie moga byc problemy, ale nie było 🙂
Wczoraj porobiłam sobie jeszcze kolaze do kazdego miesiaca życia Lenki - takie podsumowanie kazdego miesiąca 😜

ps. młoda właśnie skonczyła zupę - wciągnęła 180ml !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Żeby ja tylko brzuch nie rozbolał 🥴

Hejka
Pinacolada ze sie wtrace: Lenka miala jakas wysypke?
u mnie druga lekarka nawyzywala troszke mowiac ze jak mozna podac dziecku mleko typu pepti czy nutramigen jak sie nie stwierdzi skazy???Cruella lutowka ona tez pisala ze i ona i Maz alergicy a dziecku nic nie jest. Wiec nie jest powiedziane ze Lenka musi miec alergie.
ja mialam skaze i Olaf mial jakies krostki co nie wygladalo na typowa skaze i wlasnie dostawal nutramgien i zuplenie niepotrzebnie...krostki zeszly i po 4tyg przeszlismy na normalne mleczko.
Moze zapytaj lekarza o to bo po co dziecko ma pic mleczko bez bialka jak moze wogole nie jest na nie uczulone.

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek - ja uważam że lepiej teraz uwazac i zaczac wprowadzac pozniej stopniowo niz podac dziecku zagrozonemu alergia od razu i potem leczyc- dlatego nie zrezygnuje z pepti zwłaszcza ze lekarka (a bylismy w piatek) tez nic o tym nie wspominała i przepisała nam recepte na pepti2. Nie chce teraz eksperymentowac zwłaszcza ze tak niedawno skonczyły sie nasze dolegliwosci brzuszkowe ze jak pomysle ze znowu mialoby jej cos dolegac.... A to pepti wcale nie jest takie złe (ja za kazdym razem jak jej robie to podjadam z puszki 😉 ) wiec nie jest bardzo stratna. Poczekamy jeszcze troszkę a ta zupke moze jej podam - mysle ze po tak niewielkiej ilosci , nawet gdyby była uczulona, to nie powinno jej nic złego sie stac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Witam niedzielnie

Znów pogoda do dupy- zimno , szaro i pada 😞 Nigdzie nie pojedziemy 😞

Młoda właśnie wciąga zupę. Teraz dopiero sie zorientowałam że zupka jarzynkowa z Gerbera zawiera mleko pełne w proszku 😞 i sie zastanawiac czy dac Julce czy zaryzykowac i podac Lenie. W sumie to ona nie ma zdiagnozowanej skazy białkowej tylko jako dziecko alergików zostało załozone ze takowa moze miec i na wszelki wypadek ma ten Bebilon Pepti. Moze akurat nic by jej nie było zwłaszcza po takiej ilości....
Wypiła też ślicznie juz od rana 100ml soku bobo fruta jabłko z marchewką - jaka miała mine zdziwiona jak poczuła inny smak z cumla 🤪 Ale wciągneła wszystko 😉
Była mega kupa mimo ze obawiałam sie ze po wczorajszej zupie moga byc problemy, ale nie było 🙂
Wczoraj porobiłam sobie jeszcze kolaze do kazdego miesiaca życia Lenki - takie podsumowanie kazdego miesiąca 😜

ps. młoda właśnie skonczyła zupę - wciągnęła 180ml !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Żeby ja tylko brzuch nie rozbolał 🥴

Ja mojemu małemu tez daję tą zupkę i niby nic mu nie ma na razie 🙂 🙂 🙂 Pinacolada może taka zawartość im nie zaszkodzi... 😉
mój Kacperek jest wysypany po jabłuszku 😞 i nic nie poradzę na to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znów cisza....

my dziś nie mieliśmy zbyt pięknej pogody ale i tak wykorzystaliśmy ją na spacer nad morzem i rybkę na obiad. Przyjechała do nas moja mama ze swoją siostra (stara panna - wszystko wiedząca na temat wychowywania dzieci no i na każdy temat wszytko wie najlepiej!) my z Majką spacerowaliśmy a Agata z babcią wpadła na plażę i nie chciała z niej wyjść - trzeba było siłą ją zabierać (już się boję lata :silly 🙂 zjedliśmy rybkę, Maję nakarmiłam w przedsionku koło kibelków, żeby cyckiem nie świecić turystom w oczy 🤪
a teraz leniuchuję sobie na fotelu....hmm jakiś drink by się przydał a jeścio nie mogę, dziś zrobiłam konfitury malinowo-borówkowe i nadziałam nimi francuskie ciasto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz ledwo ciągne, młoda wogóle prawie nie spała- łącznie może z 2 godzinki przez cały dzień i tylko rączki, dobrze ze uwielbia moja mame. teraz zasneła a mnie nerwy tłuką bo boję się nocy zeby horror nocny sie nie powtórzył...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...