Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

moniss77 napisał(a):
ale Twoja Nelka, mam nadzieje ze dobrze pamietam imie, siedzi juz. WOW Sama siada juz?
Co z ta wazka?? 🙂) Powiedsz mi co ona gada? 🙂



Sama nie usiądzie,ale jak ją posadzę to siedzi i nie kiwa się 🙂
Głowę już dźwiga sama więc niebawem pewnie usiądzie.

Ważka gada takie głupoty jak mimimimi,tiataiaia,ulalala,lepszy jest misiek gadajacy bo mówi raz dwa trzy pobaw ze mną sie ,jestem miś a misie lubią miód i takie tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja podalam to 1500 jako przyklad zeby porownac. Powiedzmy w takim razie ze 3000, w polsce przy oplatach i paliwie i podatkach jak wspomnialas to i tak malo, powiedzmy na czteroosobowa rodzine. A Tu przy 3000 mozesz spokojnie odlozyc na wakacje w b krotkim okresie czasu. No mysle ze jest tu latwiej.
A sa ludzie kktorzy maja rente i maja ja w ysokosc np 700 zl, slyszalalam o takich. I co wtedy? Tu Pastwo sie zajmuje takimi, daje kase, oplaca rachunki, mieszkania.
Nie wiem jak w Cork.
Zazdroszcze ze nie musisz decydowac sie na taki krok, ze stac Cie na zycie w Polsce. Mi nie wystarczalo i czesto martwilam sie jak jeszcze pamietam moj syn byl maly za co leki wykupie jak nagle sie przeziebil. Apropo tutaj np do 16 roku zycia masz wszystkie leki dla dzieci za darmo, dentystow aparaty na zeby i to nie jakies za darmo a jakies nie tylko wszystkie, te z lepsiejszej polki tez 😉 NO i to tez wydaje mi sie duza pomoca dla ludzi.

Ale malutka fajnie ze siedzi juz. Kurcze ciekawe kiedy moja, moja jeszcze nie dalaby rady, gba sie na boczki jeszcze moj robal malutki ukochany, JAK JA JA KOCHAM 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud w Irlandii jest dokładnie tak samo jak w Londynie, Moniss napisała to tak że nic nie musze dodawac. Nie mowie ze bedziemy tu wegetowac bo tak nie bedzie, ale odkładamy na dom w PL bo kiedys chce wrócić ale widze ze decyzja odwlecze sie w czasie i to długo bo jak narazie nie mam pomysłów. I100 km to nie jest wcale tak mało a sama wiesz ile kosztuje zycie w Wawie. Mówiłas ze Twój maz dobrze zarabia niestety mój nie ( mówie o pl relacjach). Nie stac mnie w tej chwili na to zeby kupic mieszkanie a wynajmowac przez całe zycie tez nie ma sesnu. Dlatego nie wracam bo zwyczajnie nie mam do czego! Jedyne co mnie tam trzyma to rodzina i nic wiecej.
Moniss faktycznie moge sie starac o jakies dofinansowania ale niestety mój jezyk nie pozwoli mi zbytnio na takie rozmowy wiec musze czekac az maz bedzie mial wolne i sie dowiemy co i jak. chodzi tylko o to ze a bardzo chciałam do pracy wrócić zeby troszke odpocząć w sensie psychicznym ale niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss77 napisał(a):
Ja podalam to 1500 jako przyklad zeby porownac. Powiedzmy w takim razie ze 3000, w polsce przy oplatach i paliwie i podatkach jak wspomnialas to i tak malo, powiedzmy na czteroosobowa rodzine. A Tu przy 3000 mozesz spokojnie odlozyc na wakacje w b krotkim okresie czasu. No mysle ze jest tu latwiej.
A sa ludzie kktorzy maja rente i maja ja w ysokosc np 700 zl, slyszalalam o takich. I co wtedy? Tu Pastwo sie zajmuje takimi, daje kase, oplaca rachunki, mieszkania.
Nie wiem jak w Cork.
Zazdroszcze ze nie musisz decydowac sie na taki krok, ze stac Cie na zycie w Polsce. Mi nie wystarczalo i czesto martwilam sie jak jeszcze pamietam moj syn byl maly za co leki wykupie jak nagle sie przeziebil. Apropo tutaj np do 16 roku zycia masz wszystkie leki dla dzieci za darmo, dentystow aparaty na zeby i to nie jakies za darmo a jakies nie tylko wszystkie, te z lepsiejszej polki tez 😉 NO i to tez wydaje mi sie duza pomoca dla ludzi.

Ale malutka fajnie ze siedzi juz. Kurcze ciekawe kiedy moja, moja jeszcze nie dalaby rady, gba sie na boczki jeszcze moj robal malutki ukochany, JAK JA JA KOCHAM 😆[/quot

Przekonałaś mnie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna_malutka napisał(a):
Mycloud w Irlandii jest dokładnie tak samo jak w Londynie, Moniss napisała to tak że nic nie musze dodawac. Nie mowie ze bedziemy tu wegetowac bo tak nie bedzie, ale odkładamy na dom w PL bo kiedys chce wrócić ale widze ze decyzja odwlecze sie w czasie i to długo bo jak narazie nie mam pomysłów. I100 km to nie jest wcale tak mało a sama wiesz ile kosztuje zycie w Wawie. Mówiłas ze Twój maz dobrze zarabia niestety mój nie ( mówie o pl relacjach). Nie stac mnie w tej chwili na to zeby kupic mieszkanie a wynajmowac przez całe zycie tez nie ma sesnu. Dlatego nie wracam bo zwyczajnie nie mam do czego! Jedyne co mnie tam trzyma to rodzina i nic wiecej.
Moniss faktycznie moge sie starac o jakies dofinansowania ale niestety mój jezyk nie pozwoli mi zbytnio na takie rozmowy wiec musze czekac az maz bedzie mial wolne i sie dowiemy co i jak. chodzi tylko o to ze a bardzo chciałam do pracy wrócić zeby troszke odpocząć w sensie psychicznym ale niestety.


To zmienia postać rzeczy ta wypowiedź 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
Jeszcze tylko jedno pytanie które mnie bardzo ciekawi,ile trzeba odkładać na dom wartości powiedzmy jak u nas z działką 600.000tyś?


uuuuuu długo 🙂 zwłaszcza jak sie ma dziecko 🙂 a tak powaznie mysle ze ok 5-6 lat zyjac tak normalnie jezdzac na wakacje ale majac dosc dobra prace i zarabiajac 2500e miesiecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna_malutka napisał(a):
mycloud napisał(a):
Jeszcze tylko jedno pytanie które mnie bardzo ciekawi,ile trzeba odkładać na dom wartości powiedzmy jak u nas z działką 600.000tyś?


uuuuuu długo 🙂 zwłaszcza jak sie ma dziecko 🙂 a tak powaznie mysle ze ok 5-6 lat zyjac tak normalnie jezdzac na wakacje ale majac dosc dobra prace i zarabiajac 2500e miesiecznie


Moim zdaniem to nie długo 😮porównaj sobie np.kredyt na taką kwotę co ja mówię nawet na 400.000tyś ludzie biorą kredyt na 30lat i spłacają kupe kasy co ms.Zatem 5-6lat to mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
Jeszcze tylko jedno pytanie które mnie bardzo ciekawi,ile trzeba odkładać na dom wartości powiedzmy jak u nas z działką 600.000tyś?
masakra 🤪 dłuugo 😁 tak mniej wiecej 100tys na 3lata 🤨 🤪 jak ktoś odkłada 🙂 my tez chcemy odłozyć na dom i wrócić ale ciężko nam idzie to.. niestety albo i stety Nela sie szybko pokazała a ja tu nie pracowałam. Z jednej wyplaty przezyjesz jak człowiek normalny (wyzywisz cała rodzine) A gdy sa dwie to z jednej odkladasz 🙂 a w Pl nie utrzymasz rodziny gdy pracuje tylko jeden. Mówie o przecietnym czlowieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
justyna_malutka napisał(a):
mycloud napisał(a):
Jeszcze tylko jedno pytanie które mnie bardzo ciekawi,ile trzeba odkładać na dom wartości powiedzmy jak u nas z działką 600.000tyś?


uuuuuu długo 🙂 zwłaszcza jak sie ma dziecko 🙂 a tak powaznie mysle ze ok 5-6 lat zyjac tak normalnie jezdzac na wakacje ale majac dosc dobra prace i zarabiajac 2500e miesiecznie



Moim zdaniem to nie długo 😮porównaj sobie np.kredyt na taką kwotę co ja mówię nawet na 400.000tyś ludzie biorą kredyt na 30lat i spłacają kupe kasy co ms.Zatem 5-6lat to mało.



oczywiscie 2 osoby musza pracowac i zarabiac takie pieniążki i uzaleznione jest to od tego jak sie oszczędza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policzyłam to sobie i wyszlo mi,że życie u was musi być strasznie tani bo przykładowo odkładając połowę z wypłaty 2500 E wychodzi mi na 6lat 300.000tyś tak więc aby uzyskać kwotę choćby 500.000 tyś należy odłożyć z kwoty 2500E prawie 3/4 kwoty hm....aż tak tanio się żyje ... 😮 😮 😮 😮
Justynka a ciężko o pracę za 2500E?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
policzyłam to sobie i wyszlo mi,że życie u was musi być strasznie tani bo przykładowo odkładając połowę z wypłaty 2500 E wychodzi mi na 6lat 300.000tyś tak więc aby uzyskać kwotę choćby 500.000 tyś należy odłożyć z kwoty 2500E prawie 3/4 kwoty hm....aż tak tanio się żyje ... 😮 😮 😮 😮
Justynka a ciężko o pracę za 2500E?


teraz tak, zadko kto zarabia takie pieniazki przewaznie to kwoty ok1500e, a zycie faktycznie tanie, przykład pampersów bez promocji za opak 64szt. płacisz 10e a zarabiasz 1500e. jest różnica prawda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
Jezeli chodzi o to gdy dwie osoby pracują to mam tu znajme małżenstwo, co pracuja oboje żyją normalnie a po 3latach odłożyli 350tys.

czyli po 6 maja 700 wiec da rade 🙂
nooo 😜 oboje harują na całym etatcie i wala nadgodziny hehe wiec razem zarabiają ok 5000e /m sama bym tak chciala 😉 ja to pewnie dzieci tu odchowam i moze w koncu pojde do pracy bedzie lżeej 😉 lżej czyli kasa na odłożenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
my byliśmy na spacerku na placu zabaw Agatę trzeba było siłą zabierać bo nadchodził czas kąpieli Majki
my mamy kredyt na 30lat....zostało nam do spłaty jescio 28 lat 🤪 może wtedy już będziemy dziadkami 😜 i będziemy chodzić na spacerki z wnusiami 🙃


na to chyba bym się nie zdecydowała nigdy, wle juz być kilka lat z dala od rodziny. Podziwiam Cie Dusia, bo iem ze w Pl to normalka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
Justyna no tak jak piszesz w Polsce to normalka 🙂 ale mam nadzieję, że tak długo nie będziemy spłacać...cały czas inwestujemy i chwilowo nie spłacamy na górkę bo frank drogi....ale zawsze można wierzyć ,że wygra się w TOTKA 😁


tez wierze ze kiedys sie uda wygrac;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...