Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

jejuniu, z tymi kosmetykami to rzeczywiscie - zwariowac mozna 🙂

Z INNEJ BECZKI - Dzisiaj zajrzelismy do SMYKA i bylam lekko w szoku - ocieplane zimowe kombinezony po 75 pln - malo tego, druga rzecz 50% taniej wiec wybieramy sie tam po kombinezon. kto by pomyslal 🙂

Dzisiaj tez czesciowo spakowalismy torbe do szpitala dla Malego 🤪 Tłumaczylam mezowi gdzie ma "pakiet startowy" dla poloznej w pierwszej chwili po urodzeniu - wszystko ma opisane, posegregowane 🙂


Co do wozka - my sie na kolor nie mozemy zdecydowac a to dlatego, ze w necie to wyglada zupelnie inaczej a na zywo widzielismy tylko 4 kolory (ktore wygladaja totalnie inaczej niz w necie na zdjeciach wiec nie wiadomo co z reszta... 🥴 )










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam sie w poniedzialek 🙂
Dobre ranko Mamusie.

od 6.oo nie spimy ... Junior co rusz prostuje nuszki i roczuchy ... i bombie po brzuszku ... 😆

Wczoraj bylismy na Kolacji w sDolicy 🙃 z okazji 30-tygodnia 😆 wrocilam bardzo bardzo zmeczona w drodze powrotnej spalam w aucie...

Czy Wy czujecie sie zmeczone, ociezale?
bo ja bardzo... coraz ciezej mi sie zchylic a juz nie mowiac o wiazani butow (juz wiaze mo moj M) 😮

Poglaszcie brzusie od cioteczki Juleczki.!
Udanego dnia Wam zycze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry w poniedzialek!

Juleńko - oj tak, ja tez sie czuje jak słonica!
Jak mi cos spadnie to nauczylam sie juz nie schylac z rozpedu.
Ciężko mi ubrac skarpetki, spodnie...od 3 dni głownie leżę i śpię 🙃
Synek swietnie reaguje na nasze zaczepki i to jest cudowne!
Wczoraj sie niepokoilam bo caly dzien spal ale wieczorem zmusilismy go do zabaw przed nocą i tak sie rozbrykal ze i w nocy szalal 😉
Julcia- to dopiero końcówka 7 miesiąca - jeszcze 2 przed nami. Mnie czeka przeprowadzka, urządzanie i sprzatania...nie wiem jak to bedzie. Ciezko mi juz ztym wielkim brzuchem a przeciez on caly czas razem z synkiem rośnie 🙃
W piatek chce isc na badania do krakowa i bede musiala jechac komunikacja miejska i juz mnie to przeraza 😞










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was poniedziałkowo,

Weekend minął szybko,w sobotę zrobiliśmy 600km na szczęście na drogach nowa nawierzchnia więc wertepów nie było.Córcia lubi jeździć samochodem zawsze śpi 😉Umowa z następną ekipą podpisana ,wchodzą w lutym i do końca lata przeprowadzka do domu już;-)

Tydzień zapowiada się ciężki ,mamy pogrzeb w rodzinie męża w czwartek i pomagam teściowej w przyrządzeniu potraw na stypę.Póki co kilka potraw mogę zrobić,ale tak mnie to przeraża bo mam wrażenie,że nie dam rady fizycznie,a jak tak myślę to zaraz mam nerwy.

W ogóle ostatnio zmiana nastroju daje mi się we znaki,najpierw mam dobry nastrój,za chwilę mam już nerwy na jakieś osoby a potem jest mi smutno,męczę się sama ze sobą;(

Moja fizyczna sprawność jest nijaka,sama nie zawiąże buta,nie umyje już wanny bo od razu boli mnie na dole brzucha.Modle się tylko,żeby w tym tyg.nie rozbolał mnie krzyż i biodra bo wtedy już masakra.
Na samą myśl spotkania się z dalszą rodzinką słabo mi się robi..

Dziś na tvn mówili ,żeby nie pić normalnej kawy w ciąży gdyż utrudnia wchłanianie żelaza.Ja piję od początku zbożówkę -nie jest smaczna ,ale daję radę.

Pisałyście o zwiększonej ilości białka,wit.C i żelaza.Ja codziennie staram się zjeść grejpfruta,pomarańcze,owoc granatu i sok marchewkowy,czasem jabłko.Do tego codziennie lub co 2 dzień jogurt ten naturalny oczywiście bez cukru bo ja teraz wszystko bez cukru,kefir,serek biały na śniadanko,mleko z płatkami ,ale też bez cukru i musli.Do tego ryba staram się jak mogę 2x w tyg. choć wcale jej nie kocham,często bardzo kaszę gryczaną ,ryż brązowy.To tyle ,aha staram się też nie zapominać o kapuście kiszonej ma bardzo dużo wit.C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry mamusie
zmeczenie daje sie we znaki i u mnie ja co prawda cały dzień leże sobie ale wiecie łóżko męczy i podsypiam co chwilkę. Dzis jednak powinnam dostać medal właśnie skończyłamobcinać paznokcie u stóp 🤔 powiem wam mission impossible ale po prawie godzinie udało sie 🙂 a wymysliłam sobie że jeszcze je pomaluje ale muszę sobie chwile oddechu złapać 🙂 Juleka a jak ty sie czujesz widze że zdecydowałaś sie na wyjście z domu na kolacje uważaj na siebie bardzo 🙂 a ja zaczęłam dziś 28 tydzień i tym samym III trymestr ale to leci szybko 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny po weekendzie!
chciałam kupić sobie kozaczki i nic ciekawego nie znalazłam - albo długie albo nie ocieplane 😞 a długich nie chcę bo jak zaczną mi puchnąć nóżki ciężko będzie zakładać! ehhh ociężałość - masakra uczucie ja czuję się jak pingwinek jak chodzę to kołyszę się na boki, no i często muszę robić przerwy bo mam uczucie jakby mi krocze rozrywało....ze schylaniem też mam problemy ale opanowałam kucki w szerokim rozkroku więc trochę łatwiej niż samo schylanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aa ja też zaczęłam dziś na brzuszku 28tydz 🙂
w sobotę dostałam od koleżanki dwa śliczne kombinezoniki, potem zrobię zdjęcia to wieczorkiem wrzucę.
a teraz obiecane wczoraj zdjęcia mojej Agatki i jej 3miesiące starszej koleżanki: [img size=312]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Obraz1.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE, TO WIDZE ze z tymi dolegliwosciami - kaczo-pingwiniastymi to wszystkie mamy problem 😉
Zawsze w kupie [ze sie tak wyraze] razniej 😉

DUSIA Dzieciaki słodziaki - jejku, ile to ma w sobie czulosci bezwarunkowej 🙂 🙂 🙂 cudne
A z tymi kozaczkami to powiem Ci ze i krotkie sa ciezkie do zalozenia - ja sobie nie radze 🙃









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nawet nie zrwacalam jakos specjalnie uwagi na to ze sie kolysze na boki-maz mi to uswiadomil mowiac ostatnio na zakupach:
"Kochanie, a wiesz ze jak chodzisz to sie tak sodko kiwasz na boczki jak kaczusia?"
🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest gorsze ból bioder czy krzyża,mnie niestety łapie od razu i jedno i drugie.Powiedzialam o tym lekarzowi,ale on powiedział,że to jest jak najbardziej normalne.A ja wtedy nie mogę ani siedzieć ani chodzić tylko leżeć.

Ja już mam upatrzone płaszczyki na po ciąży ah takie dopasowane ,na szczęście talię mi widać więc nie będzie tak źle.Już mi się stęskniło za wcięciem i dopasowanymi ubraniami ,choć i brzuszek ładny ma urok swój,w końcu nie często się go nosi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ode mnie tez oklask 🙂

to jak juz jestesmy w tym temacie to ja spytam z ciekawosci - ile Agataka miala miesiecy kiedy Dusiu zaszlas w ciaze?
Jak bedzie miedzy dziecmi roznica?
Pytam, bo ja tak jak pisalam drugiego dzieciczka chcialabym miec w miare szybko po Ksawciu tylko wlasnie nie wiem ile poczekac 🙂 żebym nie miala problemu z wozkami - ze jedno i drugie trzeba bedzie wozic na dwa wozki, albo ze spaniem co - gdzie bedzie spal Ksawciu jak ewent. drugie malenstwo krzyczace sie urodzi itd. taka mala rodzinna logistyka 😉 a jak jest z tym u Was?
Agatka ma swoj pokoj czy spicie z nia razem w jednym...? gdzie bedzie Malenstwo..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda top jakie buty kupić?przecież w półbutach nie będę chodzić 😞 a długie kozaki raczej odpadają bo jak mi z Agata nogi puchły (a była wiosna) to tylko ratowały mnie balerinki 2 rozmiary większe 😞
Pinacolada mi się ten kolor wózka podoba wolę takie stonowane i eleganckie kolory niż takie rażące lub pstrokate 😁
dzięki misiamamy Ty też łap 😘 ja już się coraz mniej boję - po prostu już nie ma odwrotu a jak widzę ile szczęścia jest z jedna to co to musi być z dwoma 😁 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy - rozmawialam o tym wczoraj z mezem i on strasznie chcialby córkę. Ja też - fajnie tak - starszy brat i mała krolewna - chcialam miec parke wiec fajnie byloby miec dziewczynke druga ale nie łudzę się 😉
Moj maz ma siedmiu braci i ani u niego ani u mnie w rodzinie nie ma zadnego mieszanego rodzenstwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka o tym, że jestem w ciąży dowiedziałam się 4 dni po 1 urodzinach Agaty, więc różnica będzie 20 miesięcy bez jednego dnia(jak maleństwo urodzi się w terminie), Agata już coraz więcej chce sama chodzić niż jeździć wózkiem więc nie powinno być problemu 🙂
co do spania to jestem rozdarta, bo niby wszędzie piszą, że dopiero po 3 roku życia powinno się zrezygnować z łóżeczka, ale po co nam w mieszkaniu dwa łóżeczka??więc za ok miesiąc kupujemy takie podwójne łóżeczko z pod tapczaniku wysuwa się drugie spanie 🙂 maleństwo będzie narazie sapać z nami w sypialni - bo dwoje dzieci w jednym pokoju to by była reakcja łańcuchowa z płaczem - jak jedno się budzi to drugie budzi się z dwa razy głośniejszym płaczem. A jak mała zacznie przesypiać noce to przeniesiemy ją do pokoju Agaty i rodzice będą mieć znów sypialnie dla siebie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...