Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
katpio napisał(a):
Basia81 napisał(a):
no i kur... pada a miałam isc do biedronki 😠


mi teściowa kupiła już 4 płyny (bo nigdzie indziej ich nie ma, w żadnych marketach nie mogłam znaleźć) więc będzie zapas, kupiła też chusteczki dada (3 szt +1 gratis razem zapakowane)- 3 takie opakowania, i 9 słoiczków deserków. Mam pierwsza od was 😜 😜 😜 😜 bo promocja zaczyna się od dziś 😜 😜 😜 a moja teściowa pracuje w biedronce i zgarnęła dla mnie co nie co jak wykładali towar żebyście mi nie wykupiły 😜 😜



a to Ty na mnie nasłałaś ten deszcz, o nie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
katpio napisał(a):
Basia81 napisał(a):
no i kur... pada a miałam isc do biedronki 😠


mi teściowa kupiła już 4 płyny (bo nigdzie indziej ich nie ma, w żadnych marketach nie mogłam znaleźć) więc będzie zapas, kupiła też chusteczki dada (3 szt +1 gratis razem zapakowane)- 3 takie opakowania, i 9 słoiczków deserków. Mam pierwsza od was 😜 😜 😜 😜 bo promocja zaczyna się od dziś 😜 😜 😜 a moja teściowa pracuje w biedronce i zgarnęła dla mnie co nie co jak wykładali towar żebyście mi nie wykupiły 😜 😜



a to Ty na mnie nasłałaś ten deszcz, o nie 😠



oj aż taka wiedźma to nie jestem 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda80 napisał(a):
kurde mialam isc zpac, ale ...poczekam na meza jak wylezie spod prysznica to jeszcze "pogadam" z Wami 😜 😜 jutro bedziecie miec wiecej czytania 🙃

Odkad mamy krzeselko [czyli dzis] Ksawciu jest z nami podczas posilkow 🙂 bardzo mu sie podoba ze nie siedzi w bujaczku na poziomie parteru tylko siedzi na wysokosci - doslownie i w przenosni 😉 ale...dzis mialam nieodparte wrazenie ze bylo mu przykro jak my jedlismy a on nie 🤢 i caly czas patrzyl na ogora ktorego wpieprzalam [moja mama zakisila-rewelka] i stekal i patrzyl na tego ogora i "y-y-y-y" i nie wiem...jakos mi glupio bylo jesc przy nim jak on mial pusta miseczke 🤢


U nas jest tak zawsze,dosłownie Nelka się tak na nas patrzy jakbyśmy ją głodzili i nie chcieli jeśc dać,aż mi się łza kręci 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale miałam przed chwilą zajęcie 😠 😠 😠 😠
robię zupkę grochówę - taką wojskową 🙂 i rozrabiałam dla smaku zupkę w proszku, zaczęłam trzepać ☺️ ten shaker (chyba za bardzo) otwieram a wszystko mi się wzburzyło i puściła nakrętka, tak więc zupę grochową będziemy zlizywać z kuchenki, płytek, lodówki i podłogi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
HEJ Mamusie 🙂

PINACOLADA - u nas w takim razie to obszycie wyglada inaczej - u nas nie ma "linii papilarnych" takze tylko gąbeczka i suche reczniki papierowe, ale od spodu - od wew. jest tam taka siateczka i ona jest przykurzona a szczoteczka sie nie da bo szarpia sie te wlokna kosmaca i ciezko to szorowac.
A co do kremow z filtrem - po 6 m. - bo nie znajdziesz kremu ponizej tego wieku. Ja przeszlam tu po wszystkich aptekach i wszedzie mi mowiliy panie ze tak naprawde wg najnowszych norm kremy z filtrem sa juz powyzej roku i teraz taka adnotacja bedzie musiala byc na ulotkach bo...dziecko do roku zycia w ogole nie powinno byc narazone na slonce - i na moje pytanie - no ale to jak chronic dziecko bo wiadomo ze parasolka budka i raczej cień ale zawsze gdzies tam slonce musnie malucha lub bedzie je opalac wiatr i promieniowanie rozproszone [wiem to ze studiow 😉 ] - to mi powiedzialy - dlugi rekaw dlugie spodnie a smarowac tylko szyje, uszy, buzie stopy.... 🤢


Jagódka jak to nie ma?? ja kupiłam z nivea jest od pierwszych dni zycia, filtr 30!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wcieło mi posta 😠.

A więc jeszcze raz........

Cześć Wam!

Katpio i Basia - krzesełka jeszcze nie ma, myślę, że jutro powinnam dostać, także zdam relację 🙂.

Jagoda - moja też tak patrzy jak jemy 😮, aż mi żarcie kołkiem staje 🤢.

Co do Biedronki - to bardzo lubię 🙂, wszystko zawsze świeżutkie i dobre, a pieluchy Dada - dla mnie REWELACJA! Jak narazie nie miałam lepszych, nigdy nam nie przeciekły 🙂.
No i mam blisko, także dziś się wybieram (jak przestanie oczywiście padać 😠 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
HEJ Mamusie 🙂

PINACOLADA - u nas w takim razie to obszycie wyglada inaczej - u nas nie ma "linii papilarnych" takze tylko gąbeczka i suche reczniki papierowe, ale od spodu - od wew. jest tam taka siateczka i ona jest przykurzona a szczoteczka sie nie da bo szarpia sie te wlokna kosmaca i ciezko to szorowac.
A co do kremow z filtrem - po 6 m. - bo nie znajdziesz kremu ponizej tego wieku. Ja przeszlam tu po wszystkich aptekach i wszedzie mi mowiliy panie ze tak naprawde wg najnowszych norm kremy z filtrem sa juz powyzej roku i teraz taka adnotacja bedzie musiala byc na ulotkach bo...dziecko do roku zycia w ogole nie powinno byc narazone na slonce - i na moje pytanie - no ale to jak chronic dziecko bo wiadomo ze parasolka budka i raczej cień ale zawsze gdzies tam slonce musnie malucha lub bedzie je opalac wiatr i promieniowanie rozproszone [wiem to ze studiow 😉 ] - to mi powiedzialy - dlugi rekaw dlugie spodnie a smarowac tylko szyje, uszy, buzie stopy.... 🤢


Jagódka jak to nie ma?? ja kupiłam z nivea jest od pierwszych dni zycia, filtr 30!


ja też taki mam Nivea baby krem ochronny na słońce, faktor 30, od pierwszych dni życia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zapomniałam sie przywitac, wiec witam wszystkie mamusie. Udało mi sie przeczytac wszystko nareszcie 🙂 mamusie pomóżcie od 3 dni Piotrus budzi sie dokładnie co godzine w nocy. Ja juz nie wyrabiam i nie wiem co robic. nie chce mu dawac cyca bo wiem ze nie jest głodny , próbujemy go tulic na przemian z mezem, spiewamy i nic nie daje krzyk straszny. Jak tak dalej pojdzie to ja nie wiem, ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
zapomniałam sie przywitac, wiec witam wszystkie mamusie. Udało mi sie przeczytac wszystko nareszcie 🙂 mamusie pomóżcie od 3 dni Piotrus budzi sie dokładnie co godzine w nocy. Ja juz nie wyrabiam i nie wiem co robic. nie chce mu dawac cyca bo wiem ze nie jest głodny , próbujemy go tulic na przemian z mezem, spiewamy i nic nie daje krzyk straszny. Jak tak dalej pojdzie to ja nie wiem, ehhh


justynko pamiętasz jak kiedyś piasłam o mojej koleżance, której córeczka budzi się co 40 min, też nie na jedzonko. wtedy Piotruś budził się Tobie co kilka godzin. kumpela próbowała wszystkiego, najpierw na noc butla, potem kasza, była też u lekarza, zmieniono mleko modyfikowane bo dawała je na noc(bo przypuszczano że ma na nie alergie a objawem jest nadpobudliwość i niepokój). nic to nie dało, w lipcu Nataszka kończy rok i trwa to do dziś 🥴
korzystała ze stronki Profesjonalne porady lekarskie, kupowała książki, i wszystko wskazuje na to, że to typowe zaburzenia neurologiczne- broń boże nic groźnego ale niektóre dzieci po prostu tak mają, i że to mija z czasem. kumpela załamana bo czas lecie, a Nataszka nadal nie śpi. O tyle jesteś w lepszej sytuacji, że zaczęło się to niedawno, a córeczka koleżanki nigdy nie przespała łącznie 5 godz!
nie wiem co poradzić 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynko - kompletnie nie wiem co Ci poradzic 🤢 nigdy nie miałam takich problemów i obym nie miała. Może Ty idz z nim do lekarza i powiedz o tym - to nie jest chyba normalne. Juz pomijajac Twoje zmeczenie to dziecko tez przeciez potrzebuje spokojnego snu! Musicie cos z tym zrobic bo sie wszyscy wykonczycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o nivea - to i tak my n ie uzywamy ale o Ziajce nic mi nikt nie mowil...dziwne.
No nic - mi panie farmaceutki poelcaly AVENE, IWOSTIN, A-DERMA, VICHY - i wszystkie sa pow. 6 mies a niedlugo wszystkie beda pow. 1 roku z. = tak mi powidziano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj tez spi - zasnal juz drugi raz 🙂 teraz jak sie obudzi, zupka i lecimy na spacerek
Dzis stalo sie cos dziwnego i az mmsa wyslalam do meza...Mlody juz 5 tydzien łyka leki na te drogi moczowe - przez pierwsze 2 tyg bral wit C i furagine - sikal na jaskrawozolto, potem przez 2 tyg bactrim - sludziutkie - pil chetniej niz mleko - teraz wrocilismy od wczoraj do furaginy i...NIE SIKA NA JASKRAWO ZÓŁTO i dzis mi ulał po lekarstwie dosc mocno i poza żółtą tabletką byla w tym ulaniu - brązowa maź - takie gluty brunatne - kuzwa nie wiem co to! nie wiem czy dzwonic do lekarza??? maz mowi zeby go obserwowac bo moze cos mu siedzialo na zoladku i teraz to ulal ale Mlody zachowuje sie normalnie i poprawnie i jestem pewna ze go nic nie boli. Skad te brazowe gluty ??? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUSTYNKO - ja chyba poszlabym z Piotrusiem do lekarza albo zadaj pytanie temu lekarzowi online co odpowiada do godziny - moze Ci cos zasugeruje?...ale skoro Piotrus nie budzi sie na cyca to po co...? 🤢 chce sie bawic czy placze bo cos go boli - jak sie wtedy zachowuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze co do bieronki - ja szczerze powiedziawszy boje sie tak jedzenia kupowac - kilka razy sie zdarzylo i np. 5% soku w soku reszta chemia, Ser zolty - same konserwanty itd. wiec kupujemy tylko pieluszki, reczniki papierowe, golarki ostatnio kupilam ale masakra wiec juz nie kupie 😉, czasem zupke chinska jak kuchnia serwuje rosół po chińsku 🙃 itp.Dla mnie tragedia ze nie mozna placic karta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie długo nas nie było ale sama nauka i nauka i nauka jeszcze teraz mieliśmy roczek komunijny brata i w ogóle ...cyrki z teściowa która choruje pół roku nie wiadomo na co bo non stop lekarze diagnozują co innego 😞
I kilka ważnych spraw do załatwienia
Ale przyjemniejszy temat KAcperek 🙂 Kacperek przebija sam siebie je zupki,pije soczki(tylko gruszkę z gerbera i sam marchewkowy) Na noc robię mu butlę dosypuję kilka lyżek kaszki ryżowej malinowej i dziecko zasypia od razu 🙂
oczywiście jemu się wydaję że mógłby siedzieć całymi dniami więc dyskusja z małym trwa nawet godzinę potrafi się żalić ,krzyczeć o ranyyyy jest wesoło wtedy 😉 🙂 🙂Rano oczywiście budzi mamusię i tatusia głośnym płaczem i stękaniem(kupa) a jak otworzy któreś z nas oczy to Kacper ma uśmiech od ucha do ucha piękne chwile 🙂
Tak czytam wasze posty o rodzicach i teściach to wydaje mi się że wszyscy mają tak samo a jednak inaczej echhh szkoda słów 🙂

Jagoda jak tam wasza wysypka?Ma Ksawciu jeszcze? Ja małego karmię w ciągu dnia cycem 3 razy tak żeby się napił albo "podoił" chwilkę 😜 a tak to w nocy raz się budzi koło 3 i rano je cyca o 6.I jak zjem coś co na białku to od razu mały ma plamki 😞 no cóż walczymy dalej ale już nie są one tak intensywne jak na początku tyle dobrze...i oczywiście nie je jabłuszka i nie pije soczków jabłkowych bo ma całą buzinkę czerwoną po tym. 😠
Aha Jagoda jak mogę spytać z jakiej firmy macie to krzesełko dla Ksawcia?Bo szukam właśnie czegoś takiego ale w Oświecimiu nie ma!!!szlag jasny...
Mi się zbliża sesja nauki kope juz mam dość ale to jest najważniejsza sesja w ciągu studiów więc muszę ją zdać najlepiej jak tylko mogę 🙂
26 idziemy na USG bioderek do kontroli a 2 czerwca szczepienie. Porobię małemu kilka fotek to wrzucę 🙂
Pozdarwiamy was mamusie i całujemy mocno 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhhh Jagódka Piotruś płacze i chce się bawić, albo tylko sie do mnie przytula i idzie spać, dlatego wiem ze nie chce jeść. DO lekarza idę ale dopiero w czwartek bo wcześniej nie było terminów. Tylko ciekawa jestem co mi poradzi. Pewnie nic. Wkurzam się bo on na dniu spi mi ładnie. 3 razy, dwa przed południem i raz po południu, ale ta nocka to masakra jest. Ja wymiekam normalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam poniedziałkowo!
u nas Majka znów budzi sie dwa razy w nocy ale z takim płaczem że z mężem mamy stan przedzawałowy!
za to w dzień zaczęła gorzej sypiać 😞 biedactwo nie może zasnąć 😞

ja już po zakupach pieluszek w biedronce 🙂 oczywiście duzych rozmiarów dla Agaty brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...